Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2009., 20:51   #61
I onda će tu niknuti nekakav trgovački centar da se nađe ljudima pri ruci?

Sviđa mi se kvart, pozicija zgrade, čak su i stanovi za divno čudo i današnje pojmove dobro nacrtani, ali se grozim pomisli uzeti tu stan i onda da mi pored zgrade nikne nekakav javni urnebes koji bi dodatno zakrčio ulice i donio veliku buku...
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 12:03   #62
slobodni stanovi?

molim vas ako netko zna ima li slobodnih dvosobnih stanova od nivogradnje u naselju prečko-jug da mi javi. zanima me zgrada S1 diletacija 1-konkretno stanovi do 40 m2. hvala
ivana29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 12:33   #63
Nije mi jasno zašto nivogradnja prodaje fore da je naselje neposredno uz shopping centar Prečko, kad nije
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:10   #64
Quote:
ZgRege kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto nivogradnja prodaje fore da je naselje neposredno uz shopping centar Prečko, kad nije
Nisam vidio da se negdje tako reklamiraju, ali ako negdje to navode kao prednost to je totalno bez veze.
Isto kao što Profectus prodaje stanove na Laništu "s pogledom na Arenu". Jedina "prednost" toga je da možeš gledati s prozora kako ti je kvart paraliziran dok ljudi dolaze i odlaze iz Arene.
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 23:45   #65
Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Nisam vidio da se negdje tako reklamiraju, ali ako negdje to navode kao prednost to je totalno bez veze.
Isto kao što Profectus prodaje stanove na Laništu "s pogledom na Arenu". Jedina "prednost" toga je da možeš gledati s prozora kako ti je kvart paraliziran dok ljudi dolaze i odlaze iz Arene.
Nisam mislio zbog prednosti nego zbog lokacije...shopping centar baš nije u neposrednoj blizini ovog naselja
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 23:45   #66
Zna li netko hoće li Jarunska ulica biti u cijeloj dužini dvotračna ili će negdje biti četverotračna?
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:27   #67
Quote:
zveki07 kaže: Pogledaj post
Na D4 su trenutno vrtovi, vatrogasci i čini mi se autoškola... a planiran je vrtić.
A na M1 je trenutno plinska stanica koja bi se prema najavama trebala potpuno maknuti.
Pregledavajući ponude stanova po gradu Zagreb, otišao sam i do Prečko i silno sam se razočarao s tom plinskom stanicom. Stan koji je ušao u uži krug direktno glada na tu PS-u, pa sad ak ti imaš kakvu informaciju u kojem periodu bi se ona trebala maknuti...podjeli je s nama...
JMjarinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:41   #68
Hm... možda je i bolja plinska stanica nego zgrada s devet katova


Idem i ja popodne razledati okoliš pa javim dojmove...
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:53   #69
pitaj u nivogradnju,možda oni znaju
mi smo kupovali kod njih stanove, bila je i opcija prečko (prije nego je gradnja počela uopće) i oni su nam rekli da će se iskoro micati plinska stanica
i saznaj što bi tamo trebalo nastati,da se ne dogodi ovo što stinger kaže

inaće s stanovima u vrapču njihovima sam zadovoljan (normalno uvijek ima sitnica koje mi smetaju)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:13   #70
A gle, s obzirom na onu kartu koju sam stavio gore, prilično sam uvjeren da će biti dosta radova u okolini zgrade... sa sjeverne strane D4 je kako kažu planiran vrtić, ali znamo kako to kod nas ide ;D S istoka na S dijelu će sigurno napraviti zgradu, dvije, a vjerojatno i umjesto plinske stanice... Neće pretjerano smetati ukoliko bude dovoljno udaljeno (neće valjda raditi nove Vrbane III )

Meni se lokacija sviđa, stanovi su dobro nacrtani, ali me malo strah uzeti stan, pa onda par godina slušati buku dok grade okolo zgrade.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:19   #71
javljam se kao bivši stanovnik Prečkog, ali i kao stanar naselja Ris u Vrapču kojeg je izgradila Nivogradnja.
Kao što Killerdog kaže što se kvalitete tiče tu smo svi više manje zadovoljni. Primjedbe su uobičajene i uglavnom se brzo rješavaju (ili bar pokušaju riješiti). Ja osobno imam problema sa vlagom dok je ostalo u granicama normalog i očekivanog.
Kako sam više od 25 god proveo u Prečkom dobro poznajem naselje pa su mi dobro poznate sve vaše dileme i pitanja, a moje mišjlenje je slijedeće:
što se plinare tiče o njenom se premještaju već dulje vrijeme priča, tako što se njenog premještaja tiče ono će se sigurno desiti, ali ne treba to očekivati skoro.
Produžetak Jarunske ceste ovisi o izgradnji jarunskog mosta za koji se još ne zna kad će biti riješen. Inače, na stranicama Zagrebgradnje (prodaja stanova u naselju Vrbani III) bila je slika urbanističkog plana iz kojeg bi se mogla vidjeti nova jarunska cesta, most i drugi detalji, no najbolje bi bilo za to pitati u Nivogradnji.

Koliko znam na tom je terenu planirano cijelo naselje, a ova Nivogradnjina zgrada je samo prva u nizu. U konačnici Vas dakle čeka košnica od naselja kao što je to Vrbani III, a do toga višegodišnji život na gradilištu uz neizbježnu buku, blato, kamione, nervozne radnike i sl.... Jedino Vas recesija i kriza mogu od toga spasiti.

Ko to voli neka izvoli, ja sam se radi toga prije 5 god. i odselio iz naselja.
Vrbani III, POS Špansko, tramvaj, Horvaćanska, autoput, nepregledne kolone vozila i gužva u potpunosti su izmjenile sliku naselja u kojem sam živio tako da sam odlučio pobjeći od sveg tog u Gornji stenjevec, a sada u Vrapče i nisam ni najmanje požalio.
Kao što sam rekao, sve ima svoje prednosti i mane, pa ko voli nek izvoli.
terapija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:01   #72
Bio maloprije malo ćirnuti kako to uživo izgleda. Prilično velika zgrada, mislim da dovršavaju zadnju ploču...

Okolina je idealna za sve ovo što terapija spominje, dakle lako moguće da će prije ili kasnije nabacati još puno, puno betona...
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:26   #73
I kakva je ocjena? Ovo je vjerojatno istina da će natrpat okolo zgrade, al opet to danas svugdje možeš očekivat, di god ima trunku mjesta.
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:40   #74
Ocjena? Pa već rekoh, po nacrtima mi se zgrada sviđa, rijetko viđeni normalni stanovi. Ove retarde kojima se u spavaću ili wc ulazi iz dnevnog boravka bi slao na 10 godina robije

Nije mi ni toliki problem što će se na kraju okružiti drugim zgradama, problem je što mislim da ne bih imao živaca trpiti dok se sve to izgradi... Ili da se bar može znati preciznije gdje i kad će se što napraviti, da ima malo bolji uvid u buduće planove. Ovako, mogu raditi što ih je volja... Nakrcati par tisuća stanova, pa neki šoping centar, prometnice nikakve koje će uz stanare morati prihvatiti i sve one što će koristiti tu novu jarunsku cestu, parkinga vjerojatno neće biti ni za lijek... Možda pretjerujem, ali nisam baš voljan previše eksperimentirati s vlastitim mirom
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:55   #75
Po GUP-u izgleda malo drugacije nego sto je na stranici Nivogradnje, ali je moguce i da nije azurirano stanje na webu Zagreb GUPa:


Dakle, veca razlika je u tome sto je umjesto D4 za vrtic predvidjen stambeni dio?
Jarunska obuhvaca naselje.
Attached Images
File Type: jpg precko_jug.jpg‎ (8.4 KB, 2152 views)
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 23:23   #76
Ta slika iz GUP-a nije relevantna.
Naime, na njoj se samo vide građevinske zone i uvjeti građanja.
Za vidjeti sve zanimljive detalje trebalo bi pronaći detaljni prostorni plan uređenja "Prečko jug".
Tekstualni dio nalazi se u glasniku grada zagreba br. 9/2007 tj. ovdje:
http://www1.zagreb.hr/SlGlasnik.nsf/...0?OpenDocument
a detaljniji grafički prilog sa ucrtanim građevinama nisam uspio naći.
No tim je planom obuhvaćen samo mali dio ledine između crkve, save i CAOP-a koji će uskoro postati novo naselje.

Zadnje uređivanje terapija : 16.02.2009. at 23:51.
terapija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 09:49   #77
Hvala svima odgovorima...tako nešto sam se i mislio, kad i ako maknu PS-u, na mjestu nje i u bližoj okolicu sagradit će sve i svašta. Negdje sam i pročito da će i zapadno od Nivogardnje, preko ceste raditi još jedno naselje. Dakle pravo radilište slijedećih par godina. S mirom i tišinom se mogu pozdraviti a o prometu i da ne pričam. Niš, potraga za mojih par kvadrata stambenog prostora se nastavlja.....
JMjarinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:14   #78
nova zgrada s1b

Dragi moji budući susjedi. Imam nove informacije što se tiče nivogradnje. Stanica plina će se uklanjati, a na tom mjestu će se graditi zgrade, ispred objekta s1a graditi će se vrtić i naravno uklonit će se vatrogasci. Što se tiče stanova u objektu s1a zvala sam da vidim da li ima slobodnih stanova. Rekli su mi da ima još u dilataciji 3 par komada ali ih većina gleda na plinsku stanicu pa mi se to baš i ne sviđa, a ti stanovi mi imaju i čudan raspored soba i preširok hodnik. Kada sam pitala kada će se početi graditi druga zgrada tj. s1b rekli su mi da je za sada taj objekt u stanju mirovanja jer je loša situacija u državi-ha, ha, ha. Pa stvarno misle da smo glupi. Uglavnom otišli smo do te zgrade i skroz obišli uzduž i popreko i mogu vam reći da je temelj iskopan i šljunak pored čeka za betoniranje. Tako da će gradnje ipak biti, ali budući da im je ostalo dosta stanova mislim da je ovo navlakuša na ostatak stanova u s1a. Što se tiče parkirnog mjesta mali stanovi idu uz jeftinije parkirališe a veći od 50 m2 uz skuplje oko 8600 eura. logike baš i nema, tj. možda i ima jer tko ima više novaca za veći stan njega se opere i za skuplje parkirno mjesto. Nadam se da sam barem malo pomogla. Pozdrav susjedi!!!!!!!!!!
ivana29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:30   #79
Ja sam isto dobila info da će na neko vrijeme stati s gradnjom B zgrade zbog situacije. Iako vjerojatno ima nešto i u tome kaj veliš da hoće prvo rasprodat stanove u A. Gledala sam malo nacrte od B i sviđa mi se kaj imaju veće lođe, žao mi je kaj kod nas nisu takve. Al ko bi zbog tog čekao novu zgradu da se napravi, i ovo mi je predugo čekat
nici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 13:57   #80
Prije par dana bio sam na gradilištu i razgovarao s ljudima u upravi gradilišta. Prema njihovim saznanjima, na mjesto vartogasaca dolazi vrtić. Postoji mogućnost da Nivogradnja izgradi taj vrtić kao i u Risovom naselju.
Plinski spremnici su, prema njima, već sada prazni, a zemljište je kupila Montmontaža i moguće je graditi zgrade do visine 9 katova. Prema idejnom rješenju, Montmontaža bi gradila 2 zgrade od 9 katova, ali vrijeme početka radova nije poznato.
Jarunska cesta bit će dvotračna, ali taj projekt je usko vezan uz Jarunski most koji je vezan uz stanje u gradskoj blagajni....
zveki07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.