Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2023., 21:53   #1
Problem s migrantima

Ljudi pozz
Zivim u Folnegovicevom naselju u blizini Dzamije i odjednom se pojavili niotkuda ti ljudi i skoro svakodnevno vec 5 mj danju i nocu prolaze kroz tu ulicu prema Dzamiji..Naime oni prolaze bez zaustavljanja , no cim padne kisa,oni se sklanjaju ispod nadstresnica kuca (nemaju sve kuce nadstresnice) i fino stoje njih u grupicama po 5,6 ljudi oko automobila parkiranih ispred kuca i ispred samih ulaza u kuce i pricaju na mobitele i medusobno..Normalno da se nitko ne osjeca bas ugodno i sad da treba netko ne daj boze van neznas kako i na koj nacin proci pored takvih..Prije nije bilo tih problema jer ih toliko nije bilo koliko sada..Neki dan poznanica koja zivi par kuca dalje,trebala van ,kaze da ne zna sto da napravi bilo ju strah izaci van jer je bas taj dan kisilo a trebala autom van i nije isla nikud...Mislila je da zove policiju no nezna bil od tog bilo koristi..Sad ispada kao da su svi koji zive u kucama njihovi taoci i da moraju strahovat cim padne kisa kako ce van iz vlastite kuce..Ima li.tko kakav savjet sto uciniti jer ne znas kakvi su kako ce reagirati hoce li se maknuti s puta da mozes proci pored njih..
kodo is offline  
Old 12.11.2023., 12:04   #2
zasto nije zvala policiju ako se ekipa zadrzavala ispred njene kuce na njenom posjedu?
nego ceka sto? stvarno ne kuzim ljude...

kontaktiraj i vijece gradske cetvrti, nek dogovore s policijom cesce ophodnje
Peppa Pig is offline  
Old 12.11.2023., 12:41   #3
Slažem se se s Peppom, češće policijske ophodnje, traženje dokumenata. Pa da mi hrpa bilo kakvih ljudi stoji pred kućom bi mi bila nelagoda.
Možda su to njihovi običaji, ali naši nisu, neka idu u džamiju, ali bez zadržavanja pred tuđim kućama.
-skyfall- is offline  
Old 12.11.2023., 13:41   #4
Trebate biti u Dugavama; trazili su sluzbeno iz kvarta policijske ophodnje - policijanista (neki jadni info punkt, di cesve nekog nema nego ima).
Nema policijske stanice u Novom Zagrebu istok, ukinuta je jos pred 30 godina. Trazilo se odavno, godinama, da ju vrate. Nula uspjeha.
60 000 stanovnika, nema policijske stanice.


Probajte se dogovoriti i traziti od mjesnog odbora da reagira, i da vijece gradske cetvrti isto reagira, da salje ophodnje.
Trazite sastanak s policijom, neka mjesni odbor i vijeće gradske četvrti to traze, pisite i trazite.
Ovdje nije bas uspjelo, ali mozda ako vise ljudi trazi bude negdje uspjelo
Snimajte kad vam je netko pred vratima i smuca se uz auto.
Prijavite da su vam nepoznati ljudi na ulazu u stan/kucu i da se bojite. (Nebitno tko su, tkogod da je, nije ugodno.Nebitno jel iz Pušće ili Afganistana,.)
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 13:55   #5
Quote:
kodo kaže: Pogledaj post
Ljudi pozz
Zivim u Folnegovicevom naselju u blizini Dzamije i odjednom se pojavili niotkuda ti ljudi i skoro svakodnevno vec 5 mj danju i nocu prolaze kroz tu ulicu prema Dzamiji..Naime oni prolaze bez zaustavljanja , no cim padne kisa,oni se sklanjaju ispod nadstresnica kuca (nemaju sve kuce nadstresnice)
Kuća ili zgrada?
Gingerina is offline  
Old 12.11.2023., 14:27   #6
Pa, gle, svejedno je.
Nikad ali baš nikad se pred haustorom ne sastaju i ne stoje ljudi koji tu ne žive.
Ono, zastanu na par min ak zovu nekog iz ekipe.
Ali nisam nikad u zivotu vidjela da grupa ljudi - netko tko nije odavde iz haustora, - stoji pred haustorom.
Ok ak je prolom.oblaka, ljudi se sakriju.
Cekaju nekog tko zivi tu.
Inace... nema tog.
Kaj imas stajati pred tudim vratima?
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 16:45   #7
Zato što kiši. A ja ne vidim kako je puko stajanje nekog negdje opasno toliko da se bojiš proći.
Gingerina is offline  
Old 12.11.2023., 17:48   #8
Pa nije problem ako je to izolirani događaj. Ali po opisu, to se događa učestalo i od strane istih ljudi.
Zašto bi bilo koja grupa ljudi stajala pred nečijom kućom/ulazom? Postoji nešto što se zove kišobran/kabanica i koristi se u Europi.
-skyfall- is offline  
Old 12.11.2023., 18:09   #9
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Zato što kiši. A ja ne vidim kako je puko stajanje nekog negdje opasno toliko da se bojiš proći.
Zena je napisala da se to stalno dogada.
Tebi je ok da ti grupe nepoznatih ljudi koji ne zive s tobom stoje pred vratima stana?
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 18:15   #10
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo koja grupa ljudi stajala pred nečijom kućom/ulazom?
Ne postoji nikakav razlog za to.
Osim da se nakratko sklonis ako si u prolazu kad bude nevrijeme, pricekas pa nastavis, ali da bi inače stajao... ne postoji nijedan razlog zašto bi itko tko ne živi u zgradi i ne dolazi nekom/po nekog u zgradi stajao pred vratima zgrade.
Nema razloga, niti jednog.
To ljudi naprosto ne rade.
Ne ides pred tudi haustor pricati.
Ne ides stajati pred tudi haustor.
Ne motas se oko tudeg auta: znamo tko se bez vidljivog razloga mota oko auta i haustora - lopovi.
To je nase iskustvo.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 18:20   #11
Ali fascinantno mi je da se obicno s cudenjem javljaju oni koji ne zive blizu Porina, pa onda prosipaju pamet, a da nikad nisu u situacijama u kojima su ljudi u Dugavama i u blizini.
(Ocito sad i Folka ima problem.)
Netko tko npojma nema kak je u stvarnosti nade se solit pamet onima koji imaju problema, to se stalno iritantno ponavlja.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 18:43   #12
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Zena je napisala da se to stalno dogada.
Tebi je ok da ti grupe nepoznatih ljudi koji ne zive s tobom stoje pred vratima stana?
Svejedno mi je, ako ne prave buku nit nekakav nered. U stanju sam proći bez straha. Stoje ispred ulaza, ne ispred stana.
Gingerina is offline  
Old 12.11.2023., 18:51   #13
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Svejedno mi je, ako ne prave buku nit nekakav nered. U stanju sam proći bez straha. Stoje ispred ulaza, ne ispred stana.
Ispred ulaza, svejedno je jel stan ili haustor, isto je.
To je ulaz u tvoj dom.
Nemaju sto stranci koji ne zive u zgradi visiti na vratima.

Drugo, tebi ne stoje, ali solis pamet osobi kojoj se to desava da se bez veze osjeca neugodno.
Kako ne zivis tamo nemas pojma kako je ljudima, nemas pojma sto se dogada.
Ali im znas reci da se pogresno osjecaju.
Zato sto se tebi ne dogada, oni kojima se svakodnevno dogada su - po tebi - u krivu.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 18:56   #14
Smetalo me kad su klinci iz akademije puštali narodnjake i ostavljali nered oko naših zgrada.

Naprosto se ne bojim ljudi koji su se samo sklonili od kiše. Prostor ispred zgrade je javni prostor.
Gingerina is offline  
Old 12.11.2023., 19:06   #15
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Smetalo me kad su klinci iz akademije puštali narodnjake i ostavljali nered oko naših zgrada.

Naprosto se ne bojim ljudi koji su se samo sklonili od kiše. Prostor ispred zgrade je javni prostor.
ako su ispod nadstresnice vjerujem da se radi o privatnom vlasnistvu. to znaci da prakticki vise na vratima
i razumijem da zena osjeca nelagodu, osjecala bi i ja
i ne bi se osjecala ugodno da mi maloljetna kcer prolazi kroz spalir migranata koju bulje u svaku zensku osobu kao da prvi put u zivotu vide zenu
nemaju se tamo sto zadrzavati i tocka

zvati policiju redovito pa nek ih oni rjesavaju
Peppa Pig is offline  
Old 12.11.2023., 19:15   #16
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Smetalo me kad su klinci iz akademije puštali narodnjake i ostavljali nered oko naših zgrada.

Naprosto se ne bojim ljudi koji su se samo sklonili od kiše. Prostor ispred zgrade je javni prostor.
Tebi se ne dogada ono što žena opisuje.
Živiš na Folki ili u Dugavama, u Hreliću?

Javni prostor ili ne, nema se što itko tko ne živi u zgradi zadržavati pred vratima zgrade.

Maknuli su se od kiše?

Svakodnevno?
I kad ne pada?


Otpeljaj ih k sebi, slobodno, idi ih pozovi pred svoj stan.
Nasla si soliti pamet ljudima koji imaju probleme, oni ih imaju - ti mlatis praznu slamu a nemas te probleme.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 19:17   #17
problem su muslimani tj razni afganistanci, pakije i slicni, nepalci, filipnci uglavnom rade jer im je to navika dok ovi prvi su paraziti i nemaju radne navike niti ce ikada raditi.

ali opet 99% njih nece raditi neke probleme, niti napasti, niti silovati niti ista slicno, da ovdje je boja koze problem ljudima to je fakt.
klingonac_worf is offline  
Received Infraction
Old 12.11.2023., 19:28   #18
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
ako su ispod nadstresnice vjerujem da se radi o privatnom vlasnistvu. to znaci da prakticki vise na vratima
i razumijem da zena osjeca nelagodu, osjecala bi i ja
i ne bi se osjecala ugodno da mi maloljetna kcer prolazi kroz spalir migranata koju bulje u svaku zensku osobu kao da prvi put u zivotu vide zenu
nemaju se tamo sto zadrzavati i tocka

zvati policiju redovito pa nek ih oni rjesavaju
Frendice mi pricaju kak je isto u pothodniku.
Da sad uvijek prate kcerke kad navecer idu s tecajeva, treninga, jer da ekipa tak bulji u klinke (to su klinke 13-15/16 godina) da je njima odraslim zenama neugodno.
Isto cujem od poznatih iz Dugava, Travnog.

Meni se kao odrasloj desava da njih 5-6-7-8 stoji i bulji u mene dok prolazim, i meni je to neugodan filing kad tolika grupa muskaraca od oko 30 godina starosti stoji, nista ne radi, tu i tamo nesto prosapucu kad prolazis i gledaju te.
Svejedno tko su, ali to se ovdje sad sve cesce dozivljava.
Decki iz kvarta te jedva dozive da prolazis, a ovi bulje, i tak se postave da moras izmedu njih proci, bude ih 7-8-10 i tak se stanu da su 2 ))lijevi, dva desno, pa malo ispred, tak da ako nije bas sirok put, moras izmedu njih ici, a oni te svi odmjeravaju.
Bas neugodan filing.

Sad kak je sparna rasvjeta je jos gore, ona nesparna je osvjetljavala vise, vidio si parking, grm, sad ne vidis nista u okolici, samo par metara uskog prostora ispred sebe, uzas, totalni mrak lijevo, desno, izmedu 2 kandelabra slicno, jer se svjetla ne spajaju nego ides sa svjetla u polumrak. Grozno neugodno. Svud su auti, drvece, grmlje, trava... Nis ne vidis. Nekad bi presla prek ceste na drugu stranu, ak vidim nekaj kaj mi je cudno. Sad nema sanse da ista uocis.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 19:29   #19
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
problem su muslimani tj razni afganistanci, pakije i slicni, nepalci, filipnci uglavnom rade jer im je to navika dok ovi prvi su paraziti i nemaju radne navike niti ce ikada raditi.

ali opet 99% njih nece raditi neke probleme, niti napasti, niti silovati niti ista slicno, da ovdje je boja koze problem ljudima to je fakt.
Zivis u kvartu di je Porin?
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 12.11.2023., 19:31   #20
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Zivis u kvartu di je Porin?
ne, ali i da zivim ne bi se bojao, prolazio sam i nikada problema.
sto skacu na vas? tuku vas?
klingonac_worf is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.