Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 03:14   #21
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s Reto centrom?
Oni također skupljaju stare stvari - namještaj, odjeću... - obnavljaju ih i prodaju, a novac koriste za djelatnost svojih centara (liječenje ovisnosti).
Možda funkcioniraju bolje nego Bokci?
http://www.retocentar.hr/onama.html
Moj je stari imao iskustva s njima. Kad se je htio riješiti stare vešmašine, nazvao ih je, oni su došli po nju i otpeljali. Isti slučaj je bil i sa frižiderom. A čul sam i od drugih da su imali pozitivna iskustva.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:43   #22
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Moj je stari imao iskustva s njima. Kad se je htio riješiti stare vešmašine, nazvao ih je, oni su došli po nju i otpeljali. Isti slučaj je bil i sa frižiderom. A čul sam i od drugih da su imali pozitivna iskustva.
Ja sam ih jednom zvala da pokupe stari namjestaj, nisam tad znala kaj tocno rade i rekli su da im se to ne isplati renovirat, ali su mi dali adresu gdje imaju ducan sa starim obnovljenim stvarima. Bila sam tamo, cijene su relativno visoke, i steta je sto nemaju deal s nekim restauratorom koji bi znalacki obnovio stare predmete. Ipak mislim da rade super posao i imaju moju podrsku. Svakak pogledat, da se naci zgodnih stvari
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:11   #23
Zagrebački bokci su tu kad se treba slikati, producirati i eventualno uzeti neku donaciju.
Ako je stvarno šteta baciti nešto "plavi oglasnik" je zakon.
Čarobna riječ "poklanjam" i u trenu ste se riješili svega što vam ne treba. Sa Bokcima i ja imam loše iskustvo. Želio sam dati ispravan televizor i ispravnu veš mašinu, nisu ni uhom strugnuli. Oglas u oglasniku i drugi dan su ljudi došli po to.
Ljetos sam radio novi krov na kući, ista stvar. Salonit ploče djela staroga krova su dobro došle nekome za pokrivanje štale. Čak su ponudili i lovu za njih, nisam uzeo, jer mi je bilo bitno da se toga riješim.
Dakle zaboravite "bokce" koristite "oglasnik"
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 02:29   #24
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s Reto centrom?
Oni također skupljaju stare stvari - namještaj, odjeću... - obnavljaju ih i prodaju, a novac koriste za djelatnost svojih centara (liječenje ovisnosti).
Možda funkcioniraju bolje nego Bokci?
http://www.retocentar.hr/onama.html
ima ja. dao sam im više električnih uređaja.korktno dođu u zakaztano vrijeme i sami snesu u vozilo sa 4 kata bez lifta. dobri su to dečki, ne zakeraju, nego su zahvalni. njima vrijedio dati , pa ako si mogu pomoći, Bogu hvala !
4forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 11:44   #25
Reto centar

Nedavno sam im dala štednjak i jedan stari stol...došli su u roku od 2 dana u zakazano vrijeme, pokupili, zahvalili se...baš su bili dragi! Moram reći da pećnica nije radila i to sam im napomenula...rekli su mi da nema veze...ako se da popravit super, ako ne ide u staro željezo! Sretno im!
tuned is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 16:26   #26
Pa imaš i sajt www.darujmo.net di se isto može pokloniti,a ne košta ništa.kakv Plavi oglasnik? kakvi bakrači? Ali ja mislim da se "Bokci" ipak toliko ne slikavaju ko naš gradonačelnik.
Žužika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:26   #27
Quote:
Žužika kaže: Pogledaj post
Pa imaš i sajt www.darujmo.net di se isto može pokloniti,a ne košta ništa.kakv Plavi oglasnik? kakvi bakrači? Ali ja mislim da se "Bokci" ipak toliko ne slikavaju ko naš gradonačelnik.
Ti Bandićevi su još jedna prevara, na grbači zagrebačke sirotinje. To je udruga lažnih bogeca (izuzev mentalno) ... zagrebački šverceraj od kog dobro živi Krznarić i Normela Britvić, poduzetnica, šverceraj, privatni biznis, tajkunica prema potrebi bogica sa zavidnim standardom - passati, megani i nevažno je koje još marke, stanovi, kuće i siguran dohodak do 10.000 kn, ne računajući dodatna financiranja akcija primjerice - ambrozije, sredstva od prodaje milodara i donacija, ne računajući besplatan vozni park, kamiona i kombija u izobilju i besplatna radna snaga - zagrebačka sirotinja osim što otkupljuju od bande svoje milodare i donacije služe Krezubom i Britvički ...

organizzirali su se za pomoć sveopćoj zagrebačkoj sirotinji, u njihovo ime i prosjače gotovo milijunskim gradom, a kad trebaju dijeliti onda je to privatna udruga... stol, primjerice i do 200 kn, slike, ormari ... tu i tamo nekome i daju, ali sve je na prodaju, a lova je njihova ...

humanitarni kriminal podržavan, financiran sredstvima zagrebačke sirotinje ... kriminal se reflektira od vrha do dna ...

Sve prodaju, a što se ne može prodati nije im zanimljovo ... i ja se slažem da humanitarne udruge ne bi trebale biti prevozničke, osim da ih se plati i slažem se da je to teško kontrolirati ali zato ne treba pomagati kriminalce i ološ, već socijalno osvještene i , naravno, kontrolirati ...

Tko bi njih kontrolirao u koruptivnom sistemu, kriminalnoj državi u kojoj su javne osobe pa bio to i krezubi klošar, bivši alkoholičar Krznarić, propalitet i Britvička iz dijaspore BiH policije i sudstva - sud i policija je u funkciji zaštite privilegiranih - kriminalaca, političara, mafijaša, javnih osoba od građana ...

činjenica j da su političari došli za svog mandata do vila, a sirotinja izgubila zbog par tisuća kuna krov nad glavom????

I Krznarić i Britvička oni su danas uljuđeni koliko oni mogu biti - činjenica je da je to bila javna kuća, da se sirotnja zlostavljala za vrećicu milodara, Britvička je čuvala stražu dok su ciganice pokušavale zadovoljiti impotentnog krezubog - to je javna tajna Zagreba i nisu bili sankcionirani???

Kao što nije ni Jelena Brajša zbog zlostavljanja siročića, u zaštiti Sabora i kao što se ništa nije dogodilo Nevenki Mesić, čiji je sin zlostavljao zlostavljene u Kući za zlostavljenje ... i nije slučajno da je upravo Mesić, prepariranoj kokoški Krznarić doniorao 10.000????

To je kriminal, zaštićena humanitarna mafija, moralna smeća žive od sirotinje, koja plazi po konejnerima????

Krznarić prodaje robu i Caritasa i Crvenog križa, Caritas ima svoje štandove na Jakuševcu, ali to valjda volonteri-lopovi??????

I time se Bandić dići, on se s njima slikava, najnovija donacija Bandića privatnom biznisu - vrata da se banda zaštiti od najezde onih zbog kojih su se kakti registrirali?????
labradorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:37   #28
Quote:
Žužika kaže: Pogledaj post
Pa imaš i sajt www.darujmo.net di se isto može pokloniti,a ne košta ništa.kakv Plavi oglasnik? kakvi bakrači? Ali ja mislim da se "Bokci" ipak toliko ne slikavaju ko naš gradonačelnik.
Ti Bandićevi Bokci su još jedna prevara, na grbači zagrebačke sirotinje. To je udruga lažnih bogeca (izuzev mentalno) ... zagrebački šverceraj od kog dobro živi Krznarić i Normela Britvić, poduzetnica, švercerski privatni biznis, tajkunica prema potrebi bogica sa zavidnim standardom - passati, megani i nevažno je koje još marke, stanovi, kuće i siguran dohodak do 10.000 kn, ne računajući dodatna financiranja akcija primjerice - ambrozije, sredstva od prodaje milodara i donacija, ne računajući besplatan vozni park, kamiona i kombija zagrebačkih firmi u izobilju i besplatna radna snaga - zagrebačka sirotinja osim što otkupljuju od Krezubog i Britvičke svoje milodare i donacije služe im ...

Organizzirali su se za pomoć sveopćoj zagrebačkoj sirotinji i u njihovo ime i prosjače gotovo milijunskim gradom, a kad trebaju dijeliti onda je to privatna udruga... stol, primjerice i do 200 kn, slike, ormari ... tu i tamo nekome i daju, ali sve je na prodaju, a lova je njihova ...

humanitarni kriminal podržavan, financiran sredstvima zagrebačke sirotinje ... kriminal se reflektira od vrha do dna ...

Sve prodaju, a što se ne može prodati nije im zanimljovo ... i slažem se da humanitarne udruge ne bi trebale biti prevozničke, osim da ih se za to plati. I teško je kontrolirati njihov rad, ali nije nemoguće i zato ne treba dati povjerenje kriminalcima, ološu, već provjerenim socijalno osvještenim i, naravno, nikome bez kontrole i sankcioniranja ... tako se radi u svijetu

Tko bi njih kontrolirao u koruptivnom sistemu, kriminalnoj državi u kojoj su javne osobe pa bio to i krezubi klošar, bivši alkoholičar Krznarić, propalitet i Britvička iz dijaspore BiH u zaštiti policije i sudstva, samog gradonačelnika???? Policija i sudstvo je u funkciji zaštite privilegiranih - kriminalaca, političara, mafijaša, javnih osoba od građana ...

činjenica je da su političari došli za svog mandata do vila, a sirotinja izgubila zbog par tisuća kuna krov nad glavom????

I Krznarić i Britvička su danas uljuđeni koliko oni mogu biti u odnosu na ono što su bili sirotinji su se obraćali s: marš u kurac, marš u p.m. i Udruga je bila javna kuća, sirotnja se zlostavljala za vrećicu milodara, Britvička je čuvala stražu dok su mlade ciganice pokušavale zadovoljiti impotentnog krezubog - to je javna tajna Zagreba i nisu bili sankcionirani???

Kao što nije ni Jelena Brajša zbog zlostavljanja siročića, u zaštiti Sabora i kao što se ništa nije dogodilo Nevenki Mesić, čiji je sin zlostavljao zlostavljene u tzv. Sigurnoj kući ... i nije slučajno da je upravo Mesićki, prepariranoj kokoški Krznarić doniorao 10.000 kn i time se dobro izreklamirao????

Njemu nije zanimljvo dati onima koji nemaju, već onima koji imaju, takvi ga štite i zato je smeće okrutno i ništa mu se ne dešava ...

Zaštićena humanitarna mafija, moralna smeća žive od sirotinje, koja plazi po konejnerima????

Krznarić prodaje robu i Caritasa i Crvenog križa, Caritas ima svoje štandove na Jakuševcu, ali to valjda volonteri-lopovi ih snabdijevaju u pomanjkanju građana, jer građani se osvješćuju??????

I njima se Bandić dići, slikava se, najnovija Bandićeva donacija privatnom biznisu Krznarića i Britvičke - su nova vrata da se banda zaštiti od najezde onih zbog kojih su se kakti registrirali?????
labradorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 04:58   #29
E sad lijepo ako imaš dokaze, izađi s time lijepo u javnost, ima ih kojima bi ovo bilo zanimljivo, pa ako je tako da to više završimo.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 18:06   #30
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s Reto centrom?
Oni također skupljaju stare stvari - namještaj, odjeću... - obnavljaju ih i prodaju, a novac koriste za djelatnost svojih centara (liječenje ovisnosti).
Možda funkcioniraju bolje nego Bokci?
http://www.retocentar.hr/onama.html
imam ja iskustva s njima ništa im nije problem uzeti čak i ako je staro oni to obnove i prodaju i to mi je ok
sprlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:32   #31
Ja sa bokcima nemam iskustva u odvozu starih stvari,ali sada se trebam riješiti trosjeda i dvosjeda,pa sam nazvao Reto Centar i oni su mi odgovorili da nazovem sutra iza 9,jer sada je 20h,pa ćemo vidjed.
izreke 43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:09   #32
Evo danas su došli dečki iz Retro Centra uzeli trosjed i dvosjed,i zahvalili se.
izreke 43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 16:12   #33
dal taj reto centar prima samo namještaj, ili im se može pokloniti i obuća i odjeća?
nemaveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 18:49   #34
mislim da može. oni će to pristojno uzeti, možda i njima samima treba.
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:33   #35
poukan ovim topicom, odlučio sam potražiti neki komad namještaja preko Reto.c.

pohvale
preporučam ih za suradnju! brzi, uslužni i povoljni.

OT
s bokcima nisam imao posla, pa ne znam
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:16   #36
[QUOTE=lee_chan;23304163]poukan ovim topicom, odlučio sam potražiti neki komad namještaja preko Reto.c.

pohvale
preporučam ih za suradnju! brzi, uslužni i povoljni.

pozdrav svima!
Jel mi može netko poslati kakav brojček reto centra?
Imam dosta djećje oblekice i obuće a žao mi je to bacati u smeće...
Caritas mi je u zgradi i dala sam njima nešto od toga i na kraju vidim te stvari pobacane po parkiću ...Sramota!
Blue Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 17:31   #37
Neznam zašto hvalite taj Reto centar ,ali ja imam loš komentar za njih.
Kupila sam novi kauč i htjela sam pokloniti svoj dosadašnji.
Kauč je ispravan, nije strgan, do neki dan sam ja spavala na njemu.
I zovem ja taj Reto-centar i kaže ovaj kao neznam dal bi uzeo, da bi ja njima trebala dati novac za odvoz toga kauča , i ako ga ne prodaju da bi mi ga opet natrag vratili, mislim ja gledam gdje je tu logika, ja nešto dajem BESPLATNO ,a ti još tražiš novac od mene.
Naravno da to nisam prihvatila, ja da dam ispravan kauč i još da platim ,bolje da skuplja prašinu na tavanu.
I još sam nazvala par brojeva, koji navodno za siromašne skupljaju, ali neće...pa nek skuplja prašinu....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 23:32   #38
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Neznam zašto hvalite taj Reto centar ,ali ja imam loš komentar za njih.
Kupila sam novi kauč i htjela sam pokloniti svoj dosadašnji.
Kauč je ispravan, nije strgan, do neki dan sam ja spavala na njemu.
I zovem ja taj Reto-centar i kaže ovaj kao neznam dal bi uzeo, da bi ja njima trebala dati novac za odvoz toga kauča , i ako ga ne prodaju da bi mi ga opet natrag vratili, mislim ja gledam gdje je tu logika, ja nešto dajem BESPLATNO ,a ti još tražiš novac od mene.
Naravno da to nisam prihvatila, ja da dam ispravan kauč i još da platim ,bolje da skuplja prašinu na tavanu.
I još sam nazvala par brojeva, koji navodno za siromašne skupljaju, ali neće...pa nek skuplja prašinu....

isuse bože..bolje poklonite stvari preko neta..ima stranica mislim da se zove poklanjanje..tako nešto..budem potražila link..ako ga mogu stavit tj
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 00:40   #39
ja imam iskustva sa bokcima i reto centrom. meni su furali neki namjestaj cak i iz vukojebine posle ivanje reke. dosli i uzeli ono kaj im je pasalo, za ostalo se ispricali i rekli da nemreju s tim nis. i to je bilo fakat malo u komi. bokci-rasparenog suda, starijih deka i posteljine ali nis zdrapano, nekakve jakne-tople ciste i citave, samo kaj nisu fensi smensi, morali smo ih molit da dodu, pa je dosel na kraju nekakav tip koji je maznul tam adresu. posle smo skuzili da u bokcima nemaju pojma ko je taj. al nema veze-valjda je i ovom trebalo to kaj je odfural
uglavnom, kaos su bokci a i bahati su. reto centar, zbog toga jer si pomazu izac iz nevidenog pakla, pristojni su i ne seru bez veze. ili ako ne preferirate lijecene narkice/cula sam i taj komentar-da pomazem narkicima lol/, onda si date u plavi oglas i to je to. tak sam poklonila dost namjestaja i ljudi dosli, bili presretni i zahvalni i cak su dofurali kutiju domacica keksa iz zahvalnosti al bokci kaj se mene tice vise nikad. eto...
exemplar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:51   #40
ne znam na koji nacin funkcioniraju bokci ali mi smo udruga koja se bavi slicnim djelatnostima i stvarno mogu reci iz perspektive udruge da ljudi zele na jeftin nacin izbaciti smece iz kuce


nekad se desi da idemo na drugi kraj grada (naravno gorivo je nas privatni trosak) za vrecicu rasparenih carapa i rabljeni NEOPRANI ves
i onda se osjecas kao zadnja ovca jer em si u trosku, em pomazes takvim ljudima da se osjecaju ko da su ti dali bubreg... em nikome time ne pomazes jer moras baciti u smece
i ta lova koja se potrosila na telefoniranje, benzin i organizaciju cijele ekspedicije mogla je biti puno bolje potrosena


ljudima je skupo i tesko organizirati da im se smece prebaci na smetliste a i ne da im se nositi pa onda zovu nas da im rijesimo problem

a sta cemo mi onda s unistenim namjestajem i zdrapanom odjecom.. njih boli ona stvar



kad ste spomenuli televizore
to je vec kategorija sama za sebe
mi imamo dva na skladistu i nikako da ih nekom uvalimo
svi imaju televizore.... mozda nemaju kaj jesti ali imaju u svakoj sobi jedan TV
da ne govorim da se televizore bez daljinskog vise ni najvecoj sirotinji ne moze dati
ljudi prelaze na plazme i dijele okolo svoje televizore koji su u dobrom stanju ali ih nitko ne zeli uzeti jer je "trziste" prezasiceno


s namjestajem je drugi problem
mi velike komade uzimamo iskljucivo onda kad ciljano skupljamo za neku obitelj jer imamo malo skladiste i ne mozemo cuvati takve stvari duze


inace skupljamo hranu, odjecu i obucu (prvenstveno djecju), pelene, namjestaj , posteljinu, skolski pribor i sl

trenutno trazimo ormar, stalazu i komodu za jednu obitelj s cetvero djece jer nemaju u cemu drzati stvari
MaliZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.