Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2008., 05:13   #81
Quote:
Dajan89 kaže: Pogledaj post
Do sada nisam koristio clone stamp jer mi je nekako healing brush bio puno prakticniji. Sad sam probao i nije los,ne razmazuje sliku,a uklanja sve sto ne treba biti tu,mada ne vidim jasnu razliku izmedju Healing brush i Clone Stamp. Moze pojasnjenje? pliz
Healing brush je zapravo bolji jer ce ti matchirat texturu, svjetlo i sjenu sampliranih pixela.
Isti tool, al recimo inteligentniji nego clone stamp.
Tako nekako.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 06:34   #82
Clone stamp koristim samo ako se javi prasina na senzoru.
Healing brush samo za pristice i bore u portretima.
Nemam pojma o layerima jer je to pretesko za mene.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 19:33   #83
imam jedno pitanjce...kako izdužiti neko dio, recimo kao što su negdje izdužili nos (mislim račanu) da izgleda kao pinokio na nekim prijašnjim izborima ?
__________________
Važno je, sve je važno...Pozdrav iz zaostale Slavonije !
slavonika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 19:36   #84
photoshop --> filter --> liquify

tamo se igraj s opcijama (ne mozemo ti bas sve rec, jelte), ali radi na odvojenom layeru da mozes dijelove pozadine koji ti se nezeljeno "izduze" putem layer maska poslije pretvorit natrag u normalnu pozadinu...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 21:00   #85
Najbolje se nauči igrajući se u photosopu
__________________
http://mda.blog.hr/
- jedan plus jedan jesu dva
- kako si ti, dobro sam ja
salut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 14:49   #86
Pozdrav svima...

Dali imat ko nekakav tutorijal ili nesto slicno, kako promjeniti boju ociju nekome ili necemu,a da nebude preumjetno... prije koji dan sam trazio po netu, ali sam ga izgubio, tj nemogu ga vise naci, pa ako netko vec ima spremljeno ili nesta nek posalje link na PP ili ovdje stavi

hvala unaprijed,
BUBI69
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:07   #87
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Dali imat ko nekakav tutorijal ili nesto slicno, kako promjeniti boju ociju nekome ili necemu,a da nebude preumjetno... prije koji dan sam trazio po netu, ali sam ga izgubio, tj nemogu ga vise naci, pa ako netko vec ima spremljeno ili nesta nek posalje link na PP ili ovdje stavi

hvala unaprijed,
BUBI69
Jednostavno ti je!

1. Stisni Q za Quick Mask Mode.
2. Uzmi kist (ovaj sa mekanim krajem) i prilagodi ga veličini šarenice.
3. Obojaj šarenicu kistom (crvena boja će ti biti)!
4. Ponovno stisni Q da izađeš iz Quick Mask Mode.
5. Pojaviti će ti se označeni dio!
6. Odi na Select > Inverse!
7. Odi opet na Select > Modify > Feather (namjesti ga negdje na 2-3)
8. Stisni M!
9. Dok stisnes M, odi na označeni dio i klikni desnu tipku miša, otvoriti će ti se izbornik (klikni "layer via copy")
10. Stisni i drži ALT.
11. Dok drzis ALT odi na onaj crno/bijeli krugić dolje!
12. Još znači držiš ALT i klikni lijevu tipku na taj krugić, al ne puštaj lijevu tipku dok kliknes na krugic!
13. Odaberi Levels/Curves/Color balanse...itd...(igraj se sa opcijama)!
14. Otvoriti će ti se prozor u kojem ćeš kliknuti "Use previous layer to create clipping mask"
15. I onda ok i onda obrađuješ samo taj označeni dio šarenice sa postavkama koje si već odabrao!

Nadam se da je ovo bilo korisno!
Faute is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 16:12   #88
E prijatelju hvala puno...

Malo je bilo problemcica sa pronalazenjem onog crno bijelog kruzica, dok nisam shvatio da ga trazim ispod tih layer-a, ali ostalo je sve lako proslo...
Hvala jos jednom!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:54   #89
Zar nije lakše u novom layeru obojat oči bojom kojom hoćeš pa da smanjiš opacity?
__________________
disi bio-nigdi, šta si radio-ništa, pričaj šta bilo!!!!!
kukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:02   #90
ili u novom layeru obojat i stavit hue ili color. kako se uopće naziva to na photoshopu ono kao kad bi davao tutoriale bez slike. šta da kažem tamo gori gdje ti piše normal stavi ...
__________________
disi bio-nigdi, šta si radio-ništa, pričaj šta bilo!!!!!
kukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:44   #91
ma kako god, dobro mi je i ovo... nije tesko upamtit, par puta napravio i zna sad...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 09:54   #92
@kukac - cijeli ovaj postupak gore služi upravo činjenici da bi "rubovi" obojane šarenice na nešto i ličili! ima puno načina i varijabli kako to postići i svaka slika je za sebe!
Faute is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 14:22   #93
evo link da se zna o kojoj se slici radi http://monkey07.deviantart.com/art/Leon-03-99959164

pa me zanima...ovakav način na koji je fotka napravljena...mislim na osvjetljenje kontrast itd itd......dal to ovisi sve o fotoaparatu ili se to može napraviti i u photoshopu....ako može ....kojim opcijama je najbolje...hitno mi treba odgovor...hvala unaprijed...
viky15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 14:39   #94
Quote:
viky15 kaže: Pogledaj post
evo link da se zna o kojoj se slici radi http://monkey07.deviantart.com/art/Leon-03-99959164

pa me zanima...ovakav način na koji je fotka napravljena...mislim na osvjetljenje kontrast itd itd......dal to ovisi sve o fotoaparatu ili se to može napraviti i u photoshopu....ako može ....kojim opcijama je najbolje...hitno mi treba odgovor...hvala unaprijed...
Ovdje se igralo na oštrinu fotografije.
Moja pretpostavka, tj. kako bi ja takav rezultat pokušao postići: nebo je takvo kakvo je zbog polarizacijskog i burn tool u photoshopu. Nadodan je kontrast, ostrina, zacijelo pojačana crna boja, rubovi zatamnjeni, smanjen saturation, igralo se sa bojama na fotografiji, možda i više ekspozicija spajano u jednu fotografiju!
Faute is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:17   #95
Quote:
Faute kaže: Pogledaj post
Ovdje se igralo na oštrinu fotografije.
Moja pretpostavka, tj. kako bi ja takav rezultat pokušao postići: nebo je takvo kakvo je zbog polarizacijskog i burn tool u photoshopu. Nadodan je kontrast, ostrina, zacijelo pojačana crna boja, rubovi zatamnjeni, smanjen saturation, igralo se sa bojama na fotografiji, možda i više ekspozicija spajano u jednu fotografiju!
punoooooo hvala...
viky15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 01:28   #96
Quote:
viky15 kaže: Pogledaj post
evo link da se zna o kojoj se slici radi http://monkey07.deviantart.com/art/Leon-03-99959164

pa me zanima...ovakav način na koji je fotka napravljena...mislim na osvjetljenje kontrast itd itd......dal to ovisi sve o fotoaparatu ili se to može napraviti i u photoshopu....ako može ....kojim opcijama je najbolje...hitno mi treba odgovor...hvala unaprijed...
a da pitaš autora

aj da skratimo...

ovo ti je fotkano s canonom 5D i sigmom 20mm f/1.8 što je kolko i vidimo na fullframeu široko.

i korištena su 2 blica tak da... moglo bi se reć da dosta ovisi o opremi

EDIT:

ispričavam se, u igri je 580EX odbijen od kišobrana... al cijenovno dođe na isto
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 04:28   #97
Fotka je fina, ali malo previse pastelizirana (HDR)
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:58   #98
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Fotka je fina, ali malo previse pastelizirana (HDR)
pa jesi ti kad vidio hdr :/ ?!... znam autora (a i vlasnika opreme )... ni jedan ni drugi nikad ne rade hdr-ove... zapravo neznam ni jel znaju jedan pošteni napravit al zato rade j.... portrete
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:05   #99
Quote:
Muha_zg kaže: Pogledaj post
pa jesi ti kad vidio hdr :/ ?!... znam autora (a i vlasnika opreme )... ni jedan ni drugi nikad ne rade hdr-ove... zapravo neznam ni jel znaju jedan pošteni napravit al zato rade j.... portrete
daleko je to od hdr-a, više mi liči na neki dave hill wannabe
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 01:19   #100
ne znam, meni nisu fini portreti slikani pri f/16
vise volim one s velikom blendom da se vidi masni i slasni bokeh
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.