Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 10:14   #1
Renault Megane 3 / Fluence (2008.-)

Zna li tko kad je pocetak prodaje i moze li se na netu vidjeti HR cjenik?
kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:39   #2
novi megane je uvrsten u konfigurator samo cijene jos nisu izlistane...


evo link


i da malo auto pohvalim... nova fiesta je proglasena autom 2009 godine kod nas a megane kompaktom godine ispred golfa 6...
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:58   #3
A jesi probao kliknuti na taj link? Ne vodi nigdje. As' ti stranice...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:30   #4
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
A jesi probao kliknuti na taj link? Ne vodi nigdje. As' ti stranice...
pa nisu jos odredili cijene... vidis da pise 0 kn kad stavis strelicu povise slike auta... kad odrede za koji dan, tu je link na kojem ces pogledati...
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 18:31   #5
cjenik Meganea za hr tržište: http://www.autonet.hr/default.aspx?id=5388
djizus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 19:12   #6
Ima li kakav spisak opreme po paketima?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 19:32   #7
Ta cijena će ubrzo pasti za desetak tisuća - najmanje.

Dobro mi je kaj je uvodni benzinac 1,6 100 KS, koji do sto stiže za manje od 11 sec, a dograbi do 190 km/h.

To je pošten ulazni model
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 20:02   #8
Zato su sad digli cijenu starog da bi mogli reč da novi nije ništa skuplji od starog
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:09   #9
Quote:
cincilator kaže: Pogledaj post
Zato su sad digli cijenu starog da bi mogli reč da novi nije ništa skuplji od starog
Hm, stari sedan (još uvijek bez nasljednika) početni model 1,4 16V, 98 ks s klimom, itd. 89500 kn
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 07:37   #10
Ne znam kad je službeni početak prodje ali vidio sam jučer novog megana (5 Vrata) parkiranog ispred RB Auta (renaultov salon u Ri). Crni 5 vrata, lijep je samo je imao neke meni ne baš lijepe alu felge 16".. I nova laguna je parkirana pored novog megana - jao lijep auto!! Pretpostavljam da će početak prodaje novog megana vrlo skoro
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 09:00   #11
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ima li kakav spisak opreme po paketima?
Popis opreme imaš na slovenskom konfiguratoru, vjerojatno se neće razlikovati od našeg tržišta: www.renault.si
Jedino je kod njih ulazni model 1,6 sa 110 KS za 13.900 €
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 20:59   #12
Bio sam danas kod Culaka u renolu da pogledam taj novi megane.

Neznam, izašao sam iz salona sa podjeljenim mišljenjima.

Tamo je bio jedan crni model 5v sa 1,5 dci motorom i Privilege opremom, za 164000 kn minus popust od 9 tkn.

Za interijer moram priznati da je solidan korak naprijed, ako po ničemu drugome, onda po kvaliteti materijala, solidno velikim sjedalima i prostranosti, dizajn samog interijera nije loš, ali nije me ni oborio s nogu (ipak je P 308 što se tiće interijera među jeftinijim autima letvicu postavio vrlo visoko).

Na vanjski izgled nikako da se naviknem, ali čini mi se da je ipak daleko bolje nego na slikama (OK, ovaj je bio crn i imao je 17" felge, sa nekim socijalnim 15" ratkapama vjerojatno izgleda dosta lošije).

Bunker je vrlo dobar, ima čak 400 l.

Osnovni model košta 113 000, obuhvaća motor 100 KS (10,9 0-100, 190 km/h), 6 x airbag, ručnu klimu, radio CD, el. prozore i retrovizore, putno računalo, sic po visini, volan po visini-dubini i sl. pizdarije...

Na tu cijenu daju popust od 9 000 kn, dakle cijena je 104 000.
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:11   #13
Ja gledao 1.9 dci 130 KS Privilege
Bež unutrašnjost koža/tkanina.
166.000,00 kn - 9tkn popusta
Auto u tom paketu opreme nema Xenon, panoramski krov, 17" gume - sve ostalo što može imati, ima.

Posebnon tehnikom pregovaranja zvanom cjenjkanje dali mi ukupan popust 9%.
166 tkn -9%

Auto nije loš, ali nije ni VAU.
__________________
NE KUPUJTE STANOVE NIVOGRADNJE d.o.o. U NASELJU "RIS" KROZ KOJE PROLAZI/E LIFTOVI
opr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:15   #14
O jeboteled... nije ni došao u prodaju, a već daju jebačke popuste Ili je pak cijena napumpana, a popusti su tu za uveseljavanje mase?

@moril, bunker je 370 litara plus 30 ispod podnice. No, svejedno, odlična brojka. Jesi sjedio u njemu, kakva je preglednost prema natrag?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:19   #15
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
O jeboteled... nije ni došao u prodaju, a već daju jebačke popuste Ili je pak cijena napumpana, a popusti su tu za uveseljavanje mase?

@moril, bunker je 370 litara plus 30 ispod podnice. No, svejedno, odlična brojka. Jesi sjedio u njemu, kakva je preglednost prema natrag?

Ocito da kriza trese i renolcek.
efodiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:36   #16
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
O jeboteled... nije ni došao u prodaju, a već daju jebačke popuste Ili je pak cijena napumpana, a popusti su tu za uveseljavanje mase?

@moril, bunker je 370 litara plus 30 ispod podnice. No, svejedno, odlična brojka. Jesi sjedio u njemu, kakva je preglednost prema natrag?

Da, nisam pitao za prtljažnik, ali vidio sam da ima duplu podnicu i kadicu unutar rupe rezervnog kotača. Ipak, bunker je solidan.

Sjedio sam, preglednost unazad je kao u sličnim autima kompaktne klase, dakle, nije baš idealna, ali moram priznati da je bolja nego u Megana II, kojeg sad vozim. Nisam sjedio u coupeu, kod njega je vjerojatno katastrofa preglednost.

Također, auto izvana izgleda vrlo veliko, za pola klase veći nego dvojka, a to se primjeti i u unutrašnjosti.

U dvojci su sicevi, tj. sjedeće površine premale, kod novoga su dosta izdašniji.

Čak mi ni instrumenti u konbinaciji digital-analog dosta lijepi. Dobro je kaj su zadržali brojač obrtaja klasičan, a osvjetljenje svih instrumenata je ledeno-sivo.

Uglavnom, unutrašnjost mi se sviđa, gornja ploha instrument table je od očito skupe plastike (kao u laguni III).

Čak ni cijena nije loša, za cca 105 000 dobiva se vrlo dobro motoriziran auto sa lijepom opremom. Ja bih nadolatio možda expresion, radi dvozonske auto klime, maglenki, naslona za ruke i nekih sitnica za udobnost + alu felge, ali tko namjerava kupiti neka se još malo strpi, čini mi se da će ta cijena za dva-tri mjeseca biti dosta niža (pretpostavljam oko 100 000 kn), što mi prodavač (naravno) nije htio priznati
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:40   #17
Pa i tih 105K kn je super cijena... u rangu sa Focusom 1.6, a čini mi se da je bolje opremljen... ali naravno, može i treba dolje
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:46   #18
Glavna prednost pred Focusom, po meni; je za klasu bolja unutrašnjost, tj. dojam skupocijenosti upotrebljenih materijala je bolji, a i sjedala vjerojatno (nisam sjedio u nekom osnovnom modelu, kaže tip da ga nemaju na lageru).

Čitao sam na testovima da su ovaj puta i vozne osobine, a ponajviše najveća mana (volan) znatno bolje, iako je i dvojka vrlo stabilan i vozan auto, ali dojam je kvario volan.

Tip mi kaže da još nemaju testno vozilo, ali da će biti slijedeći tjedan pa će me zvati na probnu vožnju, javim doživljaje.
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:27   #19
danas se vozim iza novog megan-a,čini mi se da iza ima polukrutu.....vrlo su napredni ako je tako....pa to imaju samo auto još iz b segmenta
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:36   #20
Quote:
Porucnik31 kaže: Pogledaj post
danas se vozim iza novog megan-a,čini mi se da iza ima polukrutu.....vrlo su napredni ako je tako....pa to imaju samo auto još iz b segmenta
... jel inace dopusteno pisati neistinite stvari ili bi to mozda trebalo brisati... ili je mozda bit ovoga foruma siriti dezinformacije...
TataNano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.