Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 00:50   #41
moze mi neko rec koliko je minimalno bodova lani bilo za upad na medicinu
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 01:14   #42
Question

Quote:
zivko18 kaže: Pogledaj post
moze mi neko rec koliko je minimalno bodova lani bilo za upad na medicinu
pozdrav.....prosle godine sam pisao drzavnu maturu i medu ostalim prijavio sam MF Osijek pa ti mogu 100% tocno odgovorit na tvoje pitanje.....
zadnji primljeni na fakultet tj 70 na listi je imao 693 boda.......
buco19992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 20:52   #43
Bi mogao biti netko tako dobar pa da napiše nešto MFOS? Kako je tamo? Kako su predavanja raspoređena? Kakvo je stanje s kemijom(imam loše predznanje..)? Je li anatomija jako teška?
anjuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 12:59   #44
Quote:
Fatalni_cevap kaže: Pogledaj post
za pocetak trebas zavrsit neku 4ogodisnju skolu da bi mogao pisat drzavnu maturu
a ako polažem razredne ispite za predmete koji su potrebni? Koja je procedura ako mi možeš objasnit
danielx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:30   #45
Quote:
danielx10 kaže: Pogledaj post
a ako polažem razredne ispite za predmete koji su potrebni? Koja je procedura ako mi možeš objasnit
buduci da sam zavrsio gimnaziju nemam blage veze o ovome..
jedini nacin da saznas 100% tocan odgovor je:

E-pošta: [email protected]
ili
Telefon: 01 6661 500
Fatalni_cevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:13   #46
@anjuska

Stanje je takvo da traje 6 godina. Prve tri su predklinika i nekako liči na srednju školu. Druge tri godine su klinika i više si po odjelima na vježbama, predavanja i seminari su obavezni ali je ipak malo slobodnije nego na prve tri godine...u smislu nećeš baš morati kolokvirati svaku vježbu ako izostaneš kao npr. kemija, fiziologija, anatomija...

Općenito, ispiti nisu teški ali znaju biti poprilično opsežni - tako da treba učiti i može se, nemoraš biti ekstra super pametan niti imati ekstra super predznanje. Kemija nije toliko strašna, naučiš organsku i fizikalnu i to je to. Ako si išla u gimnaziju (makar i trulo predznanje imala) nećeš imati problema velikih s kemijom.
Anatomija nije teška koliko je opsežna, ali imaju seminari koje učiš konstntno, vježbe na koje ideš i onda položiš kolokvij. Ukupno su 3-4 takva velika kolokvija i onda je to položen pismeni. Usmeni je već malkic lakši, nemoraš toliko detalja znati kao na pismenom... Ako učiš konstantno sjest će ti gradivo i onda nije problem. Naravno da je problem ako ne položiš ni jedan kolokvij pa onda imaš SVE cijelu anatomiju položiti - to je skoro pa nemoguće. Ali nađe se tu i tamo pojedinac-dva koji su i to uspjeli...

Prva godina je rekao bih nekako najteža jer je anatomija nova i treba se naviknuti na takvo učenje. Prva godina je selekcija, i tu se treba dokazati - pa možda i učiti više nego treba...nikad dosta učenja. Druga je malo opuštenija, ali opet treba zapet na mjestima. Treće je već rutinirana, iako imaju 2-3 teška ispita ali da se riješiti. Četvrta isto nije toliko strašna, jedino je interna malo opsežna ali nije teška. Peta i šesta su uglavnom manji ispiti osim ginekologije i pedijatrije koje treba učiti nešto duže, ostali su ispiti po tjedan-dva učenja.
mlesic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:36   #47
@mlesic

hvala ti..puno si mi pomogao.
anjuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 21:38   #48
Držim fige
Konstantnim učenjem i dobrom organizacijom vremena se može imati 5.0 i izlaziti van i još kojekakvi hobiji...pogotovo što je sada po bolonji to daleko lakše i bolje organizirano, tj. podjeljeno na kolokvije. Ali, između ostaloga - prosjek nije bitan, osim za stipendiju npr. Za specijalizaciju itd prosjek je zadnja stavka... Najčešće one sa pretjeranim prosjekom odbiju zbog osobnosti, jer se ne uklapaju u radnu okolinu i sl. Naravno, što bolji prosjek znači da bolje znaš gradivo - a to je ono bitno, naučiti radi sebe i budućih pacijenata - ne radi prosjeka!
mlesic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:20   #49
Da li se diploma s MEF Sveučilišta u Osijeku "priznaje" u inozemstvu?
__________________
Don't panic
pinktweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 03:39   #50
Mislim da diplome iz hrvatske su sve jednake - kako osijek tako i zagreb i split su jednaki...naravno da bolje zvuči ZAGREB, jer prije će netko čuti za zagreb nego Rijeku npr. Što se tiče priznavanja, mislim da je to od države do države. Npr. u nizozemskoj treba položiti samo jezik a priznaju sve, kao da je završen faks kod njih, tako nekako. U njemačkoj, švicarskoj isto priznaju diplomu ali treba položiti jezik i vjerovatno ispite opet na njihovom jeziku...U americi isto tako otprilike - nanovo položiti anatomiju i ostalo na engleskom. Ali to ne bi trebalo biti veliki problem - možda odnese nešto mjeseci (pa i godina) vremena ali se višestruko isplati.

U konačnici, za svaku zemlju treba provjeriti kakav je postupak nostrifikacije diplome, kako to sve ide i što treba jer se razlikuje od države do države!
mlesic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:37   #51
Pitam jer mi je prva informacija bila da se priznaju medicina i stomatologija samo sa Sveučilišta u Zagrebu, dok za ostala to ne vrijedi osim unutar RH.

Postoji li mogućnost prebačaja s MEF u Osijeku na Zagreb?
__________________
Don't panic
pinktweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:18   #52
Quote:
mlesic kaže: Pogledaj post
U americi isto tako otprilike - nanovo položiti anatomiju i ostalo na engleskom. Ali to ne bi trebalo biti veliki problem - možda odnese nešto mjeseci (pa i godina) vremena ali se višestruko isplati.
Za S, A i D treba počložiti USMLE, što zahtijeva truda.


Quote:
pinktweety kaže: Pogledaj post
Postoji li mogućnost prebačaja s MEF u Osijeku na Zagreb?
A zašto ne bi postojala?
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 15:07   #53
Quote:
Alpagueur kaže:
A zašto ne bi postojala?
Zato što takve informacije mi daju studenti s MEF u Zagrebu, po njihovim informacijama dogovore o prijelazu imaju samo Sveučilište u Rijeci (od tamo i dolazi najviše studenata ovdje u ZG) i u Splitu, dok iz Osijeka prebačaja nema, a iskreno nikad nisam ni čula da je netko to napravio. Ali evo sad vidim da u pravilniku fakulteta piše da je mogući prebačaj s drugih MEF pod uvjetom da su s područja RH
__________________
Don't panic

Zadnje uređivanje Bat Kol : 24.03.2011. at 18:34.
pinktweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 18:41   #54
Quote:
pinktweety kaže: Pogledaj post
Zato što takve informacije mi daju studenti s MEF u Zagrebu, po njihovim informacijama dogovore o prijelazu imaju samo Sveučilište u Rijeci (od tamo i dolazi najviše studenata ovdje u ZG) i u Splitu, dok iz Osijeka prebačaja nema, a iskreno nikad nisam ni čula da je netko to napravio. Ali evo sad vidim da u pravilniku fakulteta piše da je mogući prebačaj s drugih MEF pod uvjetom da su s područja RH
Ja isto studiram u Zagrebu, a ne dajem ti takvu informaciju. I dobro je da si sama pročitala pravilnik jer si izravno dobila točnu informaciju

Ovo s potpisanim sporazumom nema veze s prebacivanjem između medicinskih faulteta u RH. Taj sporazum se odnosio na prijenos bodova ostvarenih na prijamnom u ljetnom roku prijamnih na neki drugi MEF u RH, tj. u neki drugi grad, ukoliko je na istom ostalo mjesta. Npr., 2006. su u Rijeci samo 62 kandidata prešla prag na prijamnom, i onda su kandidati koji su u Zagrebu ili Splitu ostali ispod crte mogli zatražiti prijenos bodova na tu riječku listu. Pri tome se nije formirala nova lista, nego su ovi što bi prenosili bodove bili rangirani od 63. mjesta na niže, do 140., koliko Rijeka upisuje.
Sporazum je postao važeći 2006., jer je te godine prvi put prijamni na svim medicinskim (a možda i ostalim istog usmjerenja) fakultetima bio istoga dana.
E sad, zašto je ljetni rok podebljan? Zato što je istim sporazumom omogućen prijenos bodova i na (i sa) osječki MEF ali u jesenskom roku. Zapravo je bilo moguće prenijeti bodove u Osijek, druga stvar što to nitko nije iskoristio ili nije bio u mogućnosti iskoristiti. U Rijeci je do 2009. bilo jesenskog roka prijamnog, u Osijeku možda i nije.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:41   #55
iii kolke su navale ove godine ????
Ni na is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 23:23   #56
Quote:
Ni na kaže: Pogledaj post
iii kolke su navale ove godine ????
Zovi vidovitog Milana, on zna.

Za prošlu godinu možeš potražiti ovdje:
http://www.educentar.net/HR/Study/Search/

A liste prijamnih provjereno nitko nema. Rekao mi vidoviti Milan osobno.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 09:09   #57
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Zovi vidovitog Milana, on zna.

Za prošlu godinu možeš potražiti ovdje:
http://www.educentar.net/HR/Study/Search/

A liste prijamnih provjereno nitko nema. Rekao mi vidoviti Milan osobno.
nisam ni očekivala da ima,samo me zanimalo dal je puno zainteresiranih ove godine
Ni na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:59   #58
mene zanim ana tom linku di pise da je potreban minimalan broj bodova jeli to broj koji su imali pristupnici koji su upali medu zadnjima unutar kvote ili ??
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:50   #59
Quote:
zivko18 kaže: Pogledaj post
mene zanim ana tom linku di pise da je potreban minimalan broj bodova jeli to broj koji su imali pristupnici koji su upali medu zadnjima unutar kvote ili ??
Ne piše nigdje. Kontaktiraj nekoga od ovih što održavaju stranicu.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 16:37   #60
Quote:
buco19992 kaže: Pogledaj post
pozdrav.....prosle godine sam pisao drzavnu maturu i medu ostalim prijavio sam MF Osijek pa ti mogu 100% tocno odgovorit na tvoje pitanje.....
zadnji primljeni na fakultet tj 70 na listi je imao 693 boda.......
A kako se racunaju ti bodovi za upis???
vonna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.