Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 15:54   #41
Ja sam u fazi razmišljanja između Plamena i Tim sistema koji je jeftiniji... Trenka i Dore 8!
Demarin8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 11:23   #42
Imam Maestral, i susjed ima maestral. osobno nisam previše oduševljen s njim. ok je peć i dobro grije, ali problem je što prostor 2m od peći grije prejako, peći nemožeš ni prići. a 4 m od peći je već hladno (doduše radi se o neizoliranim starijim kućama).
imamo i Nordicu sa šamotnim ložištem, ona puno ravnomjernije grijem mislim da je sa maestralom i sličnim pećima gusnatog ložišta teško KVALITETNO ugrijati veći prostor (pogotovo ako se očekuje grijati i poneku susjednu protoriju).
Jako je teško postići da u Maestralu ostane žara do jutra dok u nordici bez problema ima žara da se ujutro samo nastavi sa tanjim drvima. maestral ima puno veće rupe u rešetci pa pepeo brže propada i drvo brže izgara.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 11:25   #43
Evo počelo se malo predvečer grijati...

Dvije zime odradila za pohvalu, treća je pred vratima
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 20:07   #44
Smile

Pozdrav,
da li bi mi netko mogao pomoći i reći gdje bi mogao naći rešetku za loženje jer mi je puknula na trajnožarećoj peći.Unaprijed hvala.
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 21:37   #45
Probaj ovdje http://www.plamen.hr/Default.aspx
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 10:12   #46
Quote:
Elan sport kaže: Pogledaj post
Evo počelo se malo predvečer grijati...

Dvije zime odradila za pohvalu, treća je pred vratima
koliko kvadrata griješ, i kakva je izolacija?

Quote:
Dvor_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da li bi mi netko mogao pomoći i reći gdje bi mogao naći rešetku za loženje jer mi je puknula na trajnožarećoj peći.Unaprijed hvala.
pogledaj po željezarijama.
u krajnjem slučaju sam zavariti od armaturnih šipki.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 22:24   #47
Amity ili Dora? Ako netko moze da mi usporedi ove dvije peci jel se ne mogu nikako odluciti!! Razlika je u cijeni ocita cc..1300kn
Prostor kpji bi grijala je cc 60kv s tim da imam u planu barem zamlaciti ostatak kuce u kolikp to bude moguce zbog cirkulacije zraka
dilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 00:15   #48
Thumbs up

Quote:
Elan sport kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 00:17   #49
Thumbs up

Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
koliko kvadrata griješ, i kakva je izolacija?



pogledaj po željezarijama.
u krajnjem slučaju sam zavariti od armaturnih šipki.
Hvala ti
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 23:30   #50
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
koliko kvadrata griješ, i kakva je izolacija?
Grijemo 110 kvadrata, izolacija stiropor fasada 5 cm, lokacija Istra.
Dvije spavaće sobe koje su najudaljenije malo "trpe" ali ostalo je OK.
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 23:40   #51
Quote:
dilli kaže: Pogledaj post
Amity ili Dora?
Moji roditelji imaju amity, griju stan u obiteljskoj kući površine 65 kvadrata. Zbog dobro pozicionirane peći (sredina stana) stignu grijat sve bez problema i kad je najhladnije (iako je rijetko ispod nule, max -5)
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 19:29   #52
Quote:
Elan sport kaže: Pogledaj post
Moji roditelji imaju amity, griju stan u obiteljskoj kući površine 65 kvadrata. Zbog dobro pozicionirane peći (sredina stana) stignu grijat sve bez problema i kad je najhladnije (iako je rijetko ispod nule, max -5)
Da li je to amity 3 ili amity glas?
žek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 18:01   #53
Quote:
žek kaže: Pogledaj post
Da li je to amity 3 ili amity glas?
Evo, ovakva je
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 20:20   #54
Quote:
Elan sport kaže: Pogledaj post
Evo, ovakva je
Hvala .
žek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 02:37   #55
Quote:
dilli kaže: Pogledaj post
Amity ili Dora? Ako netko moze da mi usporedi ove dvije peci jel se ne mogu nikako odluciti!! Razlika je u cijeni ocita cc..1300kn
Prostor kpji bi grijala je cc 60kv s tim da imam u planu barem zamlaciti ostatak kuce u kolikp to bude moguce zbog cirkulacije zraka
Definitivno Amity,Doricu imam ali je preslabašna. A M I T Y!
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 17:00   #56
Quote:
Elan sport kaže: Pogledaj post
Evo počelo se malo predvečer grijati...

Dvije zime odradila za pohvalu, treća je pred vratima
Genijalna peć, ja sam ponosni vlasnik od ove godine :-)
Molio bih te savjet, u uputama mi nije baš jasno navedeno... Staklo mi se prilično začađi dok ložim, a u uputama vidim da ne bi trebalo obzirom na neki posebni sustav distribucije zraka.
Imaš li neki poseban način da staklo ostane čisto?
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 22:38   #57
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Genijalna peć, ja sam ponosni vlasnik od ove godine :-)
Molio bih te savjet, u uputama mi nije baš jasno navedeno... Staklo mi se prilično začađi dok ložim, a u uputama vidim da ne bi trebalo obzirom na neki posebni sustav distribucije zraka.
Imaš li neki poseban način da staklo ostane čisto?
Stalno ložimo "suha" drva, znači lanjska...
Pa primjećujem tko ima svježija drva da više crni staklo.
Uglavnom dok vatra gori onaj regulator iznad vratiju treba otvorit skroz na +, jer se tako hladni zrak spušta ispred stakla i ne dozvoljava dimu da zacrni staklo. Kad ostane samo ugalj, tek onda koristiti ovaj regulator. Iako s vremenom zacrni u kutevima, pa ga je lijepo očistit svakih 15-20 dana. Za čišćenje koristiti samo i isključivo sredstvo za pranje stakla na pećima (super stvar, ako treba slikat ću i staviti sliku ovdje), i koristiti ga samo na hladno staklo, pošpricati, čekati oko 5 sekundi i obrisati kuhinjskim papirom u roli.
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 11:38   #58
Quote:
Elan sport kaže: Pogledaj post
Stalno ložimo "suha" drva, znači lanjska...
Pa primjećujem tko ima svježija drva da više crni staklo.
Uglavnom dok vatra gori onaj regulator iznad vratiju treba otvorit skroz na +, jer se tako hladni zrak spušta ispred stakla i ne dozvoljava dimu da zacrni staklo. Kad ostane samo ugalj, tek onda koristiti ovaj regulator. Iako s vremenom zacrni u kutevima, pa ga je lijepo očistit svakih 15-20 dana. Za čišćenje koristiti samo i isključivo sredstvo za pranje stakla na pećima (super stvar, ako treba slikat ću i staviti sliku ovdje), i koristiti ga samo na hladno staklo, pošpricati, čekati oko 5 sekundi i obrisati kuhinjskim papirom u roli.
Hvala ti na iscrpnom odgovoru, molim te samo da mi kažeš kakvo je to sredstvo i gdje ga nabavljaš. Možeš i staviti sliku, super :-)
Hvala još jednom!
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 15:36   #59
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Genijalna peć, ja sam ponosni vlasnik od ove godine :-)
Molio bih te savjet, u uputama mi nije baš jasno navedeno... Staklo mi se prilično začađi dok ložim, a u uputama vidim da ne bi trebalo obzirom na neki posebni sustav distribucije zraka.
Imaš li neki poseban način da staklo ostane čisto?
Kupio bi ovu peć slijedeće godine pošto se amity glas više ne radi ali ne znam da li bi na moj dimnjak radila dimnjak je pgm montažni fi 14 visina 5,5 metara a ulaz u dimnjak fi 12 a vidim da tena ima otvor fi 15 pa me zanima koliki je vaš dimnjak promjer i kakav je ulaz u dimnjak da li fi 15 ili fi 12.
Slatkacura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:18   #60
Quote:
Slatkacura kaže: Pogledaj post
Kupio bi ovu peć slijedeće godine pošto se amity glas više ne radi ali ne znam da li bi na moj dimnjak radila dimnjak je pgm montažni fi 14 visina 5,5 metara a ulaz u dimnjak fi 12 a vidim da tena ima otvor fi 15 pa me zanima koliki je vaš dimnjak promjer i kakav je ulaz u dimnjak da li fi 15 ili fi 12.
Evo da ja odgovorim kako je kod mene...
Dimnjak je fi 20, a izlaz je fi 15, dakle na knap ulazi cjev u dimnjak, visina je 6 metara, ali je "ubod" na metar i po, i nikakvih problema.
Neznam kako bi bilo kod tebe, ali znam (vidio sam) da ima za kupit original redukcije (raznih dimenzija) koje se stave odmah na peć, a sad kako to funkcionira nebi znao odgovorit
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.