Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2010., 10:21   #21
ništa

al će imat krasnu diplomu nakon prekrasnog studijskog programa samoproglašenih veličina...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 16:58   #22
kemik,zašto si takva? znaš nešto o tom faksu,ili poznaješ nekoga tko to studira?
znaš nešto o tom studijskom programu samoproglašenih veličina?
-ivanaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 18:53   #23
Quote:
-ivanaaa- kaže: Pogledaj post
kemik,zašto si takva? znaš nešto o tom faksu,ili poznaješ nekoga tko to studira?
znaš nešto o tom studijskom programu samoproglašenih veličina?
Ta Kemik je već odavno preuzela ulogu dežurnog kemičara na forumu, ali vidim da joj se sada domena specijalnosti proširila i na hrvatske fakultete. Blago nama s njom.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 00:23   #24
Ne znam zaš je moj prošli komentar obrisan ?

Ovaj studij ima stvarno izuzetno zanimljive predmete i naziv studija, ali je to sve skupa nabacano, besmisleno i ˝uzeto sa drugih fakulteta˝˝...istraživanje lijekova ?
Kao prvo u HR se nemre baš istraživati lijekova, a kao drugo zašto bi neko zaposlio osobu sa završenim ovim fakultetom ( koji nema ni neku tradiciju, a ni neki rejtingm, a niti usmjerenje ), a ne npr. mag.pharm. koji se svoj čitav studij bavio lijekovima i njegovim utjecajem na čovjeka, dobivanjem i istraživanjem ???
Također je dosta toga slično sa medicinskom biokemijom....i opet se postavlja pitanje zašto bi neko zaposlio osobu sa ovog fakulteta na mjesto na kojem bi mogao raditi medicinski biokemičar ?
Također dotiče i molekualrnu biologiju i biotehnologiju u ZG-u i Osijeku.....
Nakon one 3 godine ste nešto apsolutno nedifinirano... Bez ikakvog usmjerenja i sposobnosti za rad na bilo kojem radnom mjestu...
Diplomski studij MEDICINSKE KEMIJE ?? WTF ???
Što bi ta osoba točno trebala raditi ???
Ajd nek netko napiše di ce se osoba sa završenom ˝medicinskom kemijom˝ raditi ??

Moguce da se varam, a da je ovo zapravo jedan revolucionaran studij i da hrvatska vapi za ovakvim stručnjacima mješovitih znanja...

Ljudi, bolje upišite nešto konkretno ako vas zanimaju ovi predmeti ( medicina,farmacija, biokemija, PMF i itd...)
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 08:58   #25
Da budem iskren prvi put cujem za ovaj fakultet. Malo sam trazio i vidim da nije lose.

http://www.biotech.uniri.hr/index.ph...mid=16&lang=hr

Posao je suzen na samo rad u farmaceutskim kompanijama. Ko ovo studira nek u zadnjoj godini stupi u kontakt sa kojom domacom il europskom farmaceutskom kompanijom da potarzi posao. Posto je studij 3 godine budite ambiciozni i izganjajte super prosjek jer ak se zakacite za koji europsku kompaniju oni ce vam platit nastavak studija samo da radite za njih-ugovor se naravno potpise.
Ah i vidio sam da i GlaxoSmithKline ima prste pri radu ovog fakulteta! Pa ljudi znate li da ova farmaceutska kompanija je medu 5 najjacih svjetkih farmaceutskih kompanija i ima uposlenih 100 000 ljudi. Nisu oni dzabe tu Cisto sumnjam da ce bit poslije nekog extra posla u Hrv al zato na zapadu sigurno.
I ovo je po meni fakultet samo za one sto ih ovo jako zanima i striktno idu na ovo a ne da bude neka alternative jer mozda se ne nadete.
Kojot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 10:42   #26
Koji GSK, možda ovaj?

__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 11:12   #27
Vidis nisam znao to. Strasno
Pretpostavljam da je ovaj fakultet dobar za bjezat van a sto se tice hrvatskog trzista sam napisao da sumnjam da ce nac extra posao.

"Namjera im je da se prekinu istraživanja u određenim područjima neuroznanosti u kojima je GSK bio aktivan, uključujući depresiju i bol."
Jel imas podatak sta se istraziva u Zagrebackom laboratoriju? Jel se u Zagrebu istrazuje samo neuroznanost?
Kojot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 11:15   #28
a gle, to čak i da znam ne bih ti smjela reći, zbilja ne želim da me GSK tuži zbog odavanja poslovnih tajni kao što su njihovi smjerovi istraživanja.

ono što znam i što je javno je da se institut uskoro zatvara i da njihovo istraživanje odlazi iz Zgb, prema tome - nije baš ni bitno što su istraživali do sada
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 11:32   #29
Mogu ti rec da ovo strasno zvuci. Nisam znao da je Pliva u tolikoj banani. Sta je sa Belupom?
Kojot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:26   #30
studij traje 5 godina inače...
-ivanaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:23   #31
Da znam prvi ciklus je 3 al drugi mozes nastavit gdje vani. Vani su skolarine relativno skupe (za vecinu nasih studenata) al npr. mozes se raspitat po farmaceutskim kompanijama vani za tu stipendiju (to je stipendija oni ti placaju skolarinu al vezana si ugovorom za njih da radis neko vrijeme). Mozes ih kontaktirat telefonom, postom, mailom ili otici osobno. Ah i za to ti treba jako dobar prosjek.
Kojot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 17:58   #32
ma kad nešto voliš onda nije teško
bitno je da ne potkopaš sve u početku kao neki na ovoj temi
-ivanaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:15   #33
Da vrlo zanimljiva tema,
ja znam puno vise o tom smjeru i jedino sta ja mogu subjektivno ocjenit je da nije samo da smjer dobro zvuci nego i tako izgleda i iz vana i iz nutra posto ste jako animozitetno poceli blatit ovaj faks, neznam odakle vam ideje samo, jedini nacin na koji mozete vecina vas pristupit informacijama o ovom smjeru je vjerovatno internet, i da na takav ne informiran pristup uspijete blatit sve. Smjer je nov, i ocekuje se takav stav od vas, da sve sta je novo ne valja, ali... da je faks samo dobro uokvirena diploma na zidu nakon toga neznam stvarno ako netko misli da bilo koji faks takav mislim da njegovi motivi za bilo kakvim studiranjem nisu bas na mjestu ili nisu cak ni njegovi nego vjerovatno od roditelja, pa tko oupce misli da je studiranje diploma na zidu, tko je tu normalan, sa takvim vas stavom ne bi vas ni primili da radite bilo gdje, da je razlog da se ide studirat nesto da se samo dobije diploma uhhh neznam ali to vas nece dovest da postanete ljudi, to rade samo oni koji neznaju sta sa zivotom. studira se da se nauci zivjeti.
-da kemik po nadimku vjerovatno si i sam zavrsila kemiju, a i da svoj navodni neuspjeh u struci ili frustracije prebacujes na nas nije korekno od tebe te da blatis ono sta mi volimo radit. Ne bi uspisali da neznamo sta nas ceka kasnije u zivotu imamo jako dobre profesore i dobar uvid za buducnost stoga za nas se ne moras bojati draga kemik jer mi cemu uspjeti.
-tko kaze da nema posla---da isitna je da se vjerovatno zatvaraju farmaceutske tvrtke, mozemo polako pocet onda sve studije pozatvarat kako tvrtke idu u stecaj u RH pa svi na kavu...
-kak znate da nam posao mozda nije i zajamcen, te da ce se nesto vec i otvorit kad bude vrijeme, inozemstvo nam i nije bas daleko. pricate o necemu kao da sami zelite krojit nas svijet...hmm
-mozda je samo naziv smjera takav kakav je ali iza toga ima puno toga vise jedna duga zavjesa upravo za ovakvu selekciju i motivaciju ljudi poput vas iza koje vjerovatno nitko od vas nece ni zavirit jer je vasa skepticnost i ne informiranost prepreka da uspijete raditi ono sta i volite.
...tko voli neka studira sta voli a posao ce dobit ako ga zasluzuje
JA
starlit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 00:20   #34
Quote:
starlit kaže: Pogledaj post
Da vrlo zanimljiva tema,
ja znam puno vise o tom smjeru i jedino sta ja mogu subjektivno ocjenit je da nije samo da smjer dobro zvuci nego i tako izgleda i iz vana i iz nutra posto ste jako animozitetno poceli blatit ovaj faks, neznam odakle vam ideje samo, jedini nacin na koji mozete vecina vas pristupit informacijama o ovom smjeru je vjerovatno internet, i da na takav ne informiran pristup uspijete blatit sve. Smjer je nov, i ocekuje se takav stav od vas, da sve sta je novo ne valja, ali... da je faks samo dobro uokvirena diploma na zidu nakon toga neznam stvarno ako netko misli da bilo koji faks takav mislim da njegovi motivi za bilo kakvim studiranjem nisu bas na mjestu ili nisu cak ni njegovi nego vjerovatno od roditelja, pa tko oupce misli da je studiranje diploma na zidu, tko je tu normalan, sa takvim vas stavom ne bi vas ni primili da radite bilo gdje, da je razlog da se ide studirat nesto da se samo dobije diploma uhhh neznam ali to vas nece dovest da postanete ljudi, to rade samo oni koji neznaju sta sa zivotom. studira se da se nauci zivjeti.
-da kemik po nadimku vjerovatno si i sam zavrsila kemiju, a i da svoj navodni neuspjeh u struci ili frustracije prebacujes na nas nije korekno od tebe te da blatis ono sta mi volimo radit. Ne bi uspisali da neznamo sta nas ceka kasnije u zivotu imamo jako dobre profesore i dobar uvid za buducnost stoga za nas se ne moras bojati draga kemik jer mi cemu uspjeti.
-tko kaze da nema posla---da isitna je da se vjerovatno zatvaraju farmaceutske tvrtke, mozemo polako pocet onda sve studije pozatvarat kako tvrtke idu u stecaj u RH pa svi na kavu...
-kak znate da nam posao mozda nije i zajamcen, te da ce se nesto vec i otvorit kad bude vrijeme, inozemstvo nam i nije bas daleko. pricate o necemu kao da sami zelite krojit nas svijet...hmm
-mozda je samo naziv smjera takav kakav je ali iza toga ima puno toga vise jedna duga zavjesa upravo za ovakvu selekciju i motivaciju ljudi poput vas iza koje vjerovatno nitko od vas nece ni zavirit jer je vasa skepticnost i ne informiranost prepreka da uspijete raditi ono sta i volite.
...tko voli neka studira sta voli a posao ce dobit ako ga zasluzuje
JA
Pa ak znas puno više, daj napiši plz di ljudi kad završe to mogu konkretno raditi ?
I kakav se naziv stjece nakon diplome ?
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 01:30   #35
Najbolje je što se javljaju neafirmirani zagrebački prodavači lijekova (pbf-ovci) u uvjerenju da su njihova podrumska predavanja višestruko bolja. Da ste tako superiorni ne bi hrvatska farmacija bila u današnjem položaju raspada i nesloge, čak i među sitnim preprodavačima na čije lokale svakodnevno naliječemo po ulici. Nadam se da ovakav fakultet započnje neke nove tendencije u hrv. farmaciji jer ovo do sada je očito loše, vrlo loše. Ali valja sve novo popljuvati i nastaviti obrazovanje polustručnjaka kojima su profesori isprali mozak sa svojim izdizanjem i akademskim snobizmom
8bitoperator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 18:47   #36
Quote:
8bitoperator kaže: Pogledaj post
Najbolje je što se javljaju neafirmirani zagrebački prodavači lijekova (pbf-ovci) u uvjerenju da su njihova podrumska predavanja višestruko bolja. Da ste tako superiorni ne bi hrvatska farmacija bila u današnjem položaju raspada i nesloge, čak i među sitnim preprodavačima na čije lokale svakodnevno naliječemo po ulici. Nadam se da ovakav fakultet započnje neke nove tendencije u hrv. farmaciji jer ovo do sada je očito loše, vrlo loše. Ali valja sve novo popljuvati i nastaviti obrazovanje polustručnjaka kojima su profesori isprali mozak sa svojim izdizanjem i akademskim snobizmom
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 16:11   #37
Quote:
8bitoperator kaže: Pogledaj post
Najbolje je što se javljaju neafirmirani zagrebački prodavači lijekova (pbf-ovci) u uvjerenju da su njihova podrumska predavanja višestruko bolja. Da ste tako superiorni ne bi hrvatska farmacija bila u današnjem položaju raspada i nesloge, čak i među sitnim preprodavačima na čije lokale svakodnevno naliječemo po ulici. Nadam se da ovakav fakultet započnje neke nove tendencije u hrv. farmaciji jer ovo do sada je očito loše, vrlo loše. Ali valja sve novo popljuvati i nastaviti obrazovanje polustručnjaka kojima su profesori isprali mozak sa svojim izdizanjem i akademskim snobizmom
da,napokon netko tko vidi stvari drugačije hvala
-ivanaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 21:02   #38
aj dajte vi koji toliko hvalite ovaj studij napišite konkretno zbog čega je tako dobar i isplativ ?
Napišite gdje ce osoba sa završenim studijem raditi ?
I nije odgovor ˝negdje se ubaciš˝....moš se samo prek veze ubacit.
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 21:22   #39
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
aj dajte vi koji toliko hvalite ovaj studij napišite konkretno zbog čega je tako dobar i isplativ ?
Napišite gdje ce osoba sa završenim studijem raditi ?
I nije odgovor ˝negdje se ubaciš˝....moš se samo prek veze ubacit.
tebi i kemik je ovo smijeh od faksa,ok to je vaše mišljenje vi toliko toga očigledno znate o tom studiju, bolje nego mi sami, da vam dodatno objašnjenje nije potrebno...
-ivanaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 21:34   #40
Quote:
-ivanaaa- kaže: Pogledaj post
tebi i kemik je ovo smijeh od faksa,ok to je vaše mišljenje vi toliko toga očigledno znate o tom studiju, bolje nego mi sami, da vam dodatno objašnjenje nije potrebno...
I naravno,baš sam ovakav odgovor i očekivao !
Vi zapravo hvalite studij, a nemate pojma zašto to radite ! Zapravo znam, jer vam se sviđa ime i predmeti na njemu
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.