Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2007., 16:26   #21
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Hm, ne bas previse. Negdje sam procitao da je par minuta trcanja kao sat vremena rolanja.
Glupost, naravno. Kojim intenzitetom? Sve ovisi koji se intenzitetom vozis, tako da rolanjem mozes potrositi i vise kalorija nego trcanjem.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 20:57   #22
Mala škola rolanja

Ljudi, help! Iako sam cijelo djetinjstvo provela na koturaljkama, i kasnije sam kupila i role, samo nisam često rolala, nikako ne mogu naučit kočit.

Kad pritisnem na kočnicu pri malo malo većoj brzini gubim ravnotežu i fljas!

Isto tako ne znam se okrenut osim u lijevo i to na široko ko neka baba, ful velik krug napravim!

Imate li kakvih savjeta da se uvježbam do ljeta? Hvala!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:09   #23
Ja dan-danas nisam naučila kočit.
Zasad to činim tako da samo skrenem u travu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:12   #24
Ali ja bi baš voljela naučit rolat dobro, da me nije strah spustit se po nizbrdici bez da se razljepim ko krava! danas sam flisnula na dupe i vidio me neki lik koji mi je vikao "Pomalo!" No comment, ko da sam debil pa ne mogu naučit...a nisam kilava, nije me se strah zaletit, samo mi je glupo ubijat se bez konkretnih "instrukcija" jer nemam pojma u čemu griješim!
uh!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:15   #25
Već se rolaš? Kaj nije zima?
Nisam ni ja maher (sigurno se ne bi spuštala po nizbrdici ) al planiram ovo proljeće postat, pa i ja čekam savjete
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:47   #26
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja dan-danas nisam naučila kočit.
Zasad to činim tako da samo skrenem u travu


Uvijek se nagnes prema naprijed, savines u koljenima i lagano zakocis, prvo lagano, a onda jace. Mozes i T-kocenjem, s rolom.

Nemoj se bojati past, to je najbitnije kod rolanja. Nauci kociti dok vozis sporo, najgore kaj ti se moze dogoditi jest da zgrebes dlanove.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:09   #27
Thanks, budem probala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:41   #28
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
najgore kaj ti se moze dogoditi jest da zgrebes dlanove.
Ili slomiš kuk

Neznam se rolat, klizat, kako god
Ali sam ko klipan gazio po skejtu
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:49   #29
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ili slomiš kuk
Nemoj ih plasit.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:51   #30
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Nemoj ih plasit.

Ma nije to strašno, šipke i šarafi par mjeseci i kao nov si.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 22:54   #31
sravi role u položaj prednja strana-> --| tako da se osloniš na prednju nogu i lagano struži drugom rolom po podu dok se ne zaustaviš
__________________
Life is about things eating other things - Hal
iharhajster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 16:26   #32
Položaj tijela

Evo, uprvo ovo što iharhajster govori: položaj tijela pri kočenju. to me zanima; gdje su ruke, kako se postavit, kako savit koljena, koliko?! Dajte sve upijam!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 17:06   #33
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ili slomiš kuk
Da, ak imaš dvije lijeve ili jednu ljudsku a jednu životinjsku

Ak znaš normalno hodat nema šanse da kuk slomiš samo tako, pa čak ni na rolama
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 11:21   #34
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Evo, uprvo ovo što iharhajster govori: položaj tijela pri kočenju. to me zanima; gdje su ruke, kako se postavit, kako savit koljena, koliko?! Dajte sve upijam!
ja pocnem jako mahati rukama kao da cu poletjeti... nekako sam uvjerena da ta radnja pomaze pri kocenju
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey

Zadnje uređivanje joujou : 31.01.2008. at 12:13.
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 11:46   #35
Ajooj, bila sam uvjerena da sam usamljena u pokušaju kako naučit rolat. Nede me pa nede a jako bi voljela. O kočenju nemam pojma, zasad stajem sama po sebi znači zaletim se pa do kud ide pa stanem. Opala sam cijelih dvaput na dupe, najgori mi je bio blam na nasipu kod jaruna kad mi je neki 60-godišnjak izvrsne kondicije s vrha naspia trčeći vikao "ajmo ajmo! kad ću se vraćat idući krug da te vidim da rolaš!" mislim, hello. Dajte konkretne savjete sa slikama ja čak mislim da je kod mene pitanje psihe, da bi trebala prvo drmnut pelinkovac pa onda na role
G_abrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 11:50   #36
trebala bi nam skola rolanja
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 12:09   #37
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Da, ak imaš dvije lijeve ili jednu ljudsku a jednu životinjsku

Ak znaš normalno hodat nema šanse da kuk slomiš samo tako, pa čak ni na rolama
Lako je to tebi reći čovjeku koji si je rasturio oba koljena i na mali gubitak ravnoteže ima sliku isčašenja pred očima i koji se na klizalištu nije skoro sat vremena odvojio od ograde
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ja pocnem jako mahati rukama kao da cu poletjeti... nekako sam uvijerena da ta radnja pomaze pri kocenju


Zapravo i pomaže. I u održavanju ravnoteže i usporavanju. Jer na tom principu (drugi i treći Newtonov zakon) lete i rakete. Samo trebaš poprilično brzo i pravilno mahati da napraviš dovoljan moment sile koji te bi zaustavio Maši rukama kao kolibrić krilima i ne treba ti kočnica
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 13:01   #38
Quote:
G_abrielle kaže: Pogledaj post
Ajooj, bila sam uvjerena da sam usamljena u pokušaju kako naučit rolat. Nede me pa nede a jako bi voljela. O kočenju nemam pojma, zasad stajem sama po sebi znači zaletim se pa do kud ide pa stanem. Opala sam cijelih dvaput na dupe, najgori mi je bio blam na nasipu kod jaruna kad mi je neki 60-godišnjak izvrsne kondicije s vrha naspia trčeći vikao "ajmo ajmo! kad ću se vraćat idući krug da te vidim da rolaš!" mislim, hello. Dajte konkretne savjete sa slikama ja čak mislim da je kod mene pitanje psihe, da bi trebala prvo drmnut pelinkovac pa onda na role
Cim padas na dupe, znaci da imas pogresan polozaj tijela. Uvijek moras biti nagnuta naprijed i svinutih koljena, barem vi pocetnici.

Evo, ova malicka ce vam pokazati kak se koci.

http://www.youtube.com/watch?v=rtMGO-8d14c
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 13:33   #39
Heh, meni isto kocenje bas i nejde. Ajd s kocnicom jos ide nekak, al nedaj boze da moram naglo stati (netko je vec spomenuo travu sa strane? ). Prerijetko rolam pa mi se neda pokusavati.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 15:54   #40
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Cim padas na dupe, znaci da imas pogresan polozaj tijela. Uvijek moras biti nagnuta naprijed i svinutih koljena, barem vi pocetnici.

Evo, ova malicka ce vam pokazati kak se koci.

http://www.youtube.com/watch?v=rtMGO-8d14c
Eeee....to to, Medo, samo tako! Hvala! Aha, vidiš, ja griješim jer dok kočim sam ravna ko stup, znala sam da nešto ne valja s položajem tijela. Dakle treba savit koljena dosta i nagnut se za naprijed.
Ali šta ako okinem na nos?
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.