Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2010., 19:38   #21
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
i ne bih htjela da je moj peso na livadi, i hoce se igrat, a da netko drekne "drz ga".
Bojim se da si površno čitala. Nitko nije govorio o igri i situaciji kad su psi pušteni da se igraju i snalaze kako znaju i umiju. Govorila sam, a mislim i Spyro, o situaciji kad ja vodim labradoricu na lajni - koja, usput budi rečeno, umire od želje za igrom, ali je ja suzdržavam, a neki mali psić na fleksici veselo docapka do nje i počne po njoj skakati. Objašnjavanja da to nije pristojno, ne pale. Redoviti je odgovor pa "mi nismo opasni" ili "on je mali, neće joj ništa". Misliš li da je to pametan pristup? Da sam ja vlasnik malog psa, brinula bih se da se mojem psu nešto ne dogodi i ne bih ga puštala da skače po kome stigne i gdje stigne. Pa mogu samo zaključiti da su vlasnici koji mrtvi hladni dopuštaju svojm ljubimcima da skaču po velikim psima jednostavno bezobrazni: vide ili znaju da labrador njihovom mezimcu neće ništa i to zloupotrebljavaju. Kao što Spyro kaže, s njemačkim ovčarom svi paze, a i to su isto predrasude.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:18   #22
Naravno da su veliki psi opasniji od malih, i to nema veze s tim koji je prgav a koji maza.

Opasnost se ne mjeri "vjerojatnošću da dođe do incidenta",
nego "procjenom mogućih posljedica incidenata kad bi se dogodili",
te nažalost, "utvrđenim posljedicama incidenata koji se jesu dogodili".

Isto tako su kamioni opasniji od osobnih automobila, i pravila za izradu njjihovih kočionih susatava
potpuno drugačija od onih za osobna vozila, kao i pravila za dobivanje dozvole za upravljanje.

A avioni su neusporedivo opasniji od kamiona, i za njih postoje pak ultrarigorozne mjere recimo.

Isto tako, zakon građaninu zabranjuje imanje i korištenje višecijevnog bacača raketa,
a dozvoljava posjedovanje pištolja. Nitko ne tvrdi da su pištolji maze, a bacači zvijeri.

U skladu s ovim primjerima, potpuno je razumno stajalište
da su veliki psi opasni, a mali bezopasni po ljude.
I to nije stajalište, to je činjenica, na koju ničim ne
utječe karakter ili stupanj školovanosti bilo vlasnika, biolo psa.

A upravo su te stvari one koje su uvijek iznova
povlače po ovakvim raspravama.
korbac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:28   #23
Aha ako sam dobro shvatio želiš reći da su veliki psi samo opasnij.
Ni slučajno da su incedentnij...
Ako sam dobro shvatio onda ti je post na mjestu
__________________
AMSTAFF
naniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:54   #24
Ja se potpuno slažem s tobom Kobac samo što uz sve to psi imaju psihu i karakter, a avioni, auti i bacači raketa su samo predmeti kojima se čovjek služi. Sputavanjem i ograničavanjem pasa (velikih ili malih) radi se još veća šteta. Pas koji je stalno na lajni, stalno s brnjicom, ima vlasnika koji je stalno u grču, ne smije se družiti iz ovih i onih razloga s ostalim psima nije i ne može nikako postati stabilan pas. Sukoba među psima uvijek će biti, psi su, drukčiji su od nas i mnogi ljudi ih ne kuže. Tko želi psa neka se s time pomiri ili neka ga uopće nema. Naravno da će vlasnik (onaj odgovorni) učiniti sve da se pas adekvatno odgaja i razvija, međutim sputavanjem i ograničavanjem čini se više štete nego koristi. Ili nam dajte mjesta gdje svoje "opasne" i velike pse možemo pošteno istrčati ili šutite. Ja sigurno svog psa neću osuditi na doživotnu lajnu i brnjicu zato što pripada određenoj pasmini.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 21:06   #25
Didi i ja očigledno imamo slična iskustva. Ne govorimo o tome da su mali psi ovakvi i onakvi, već da njihovi vlasnici često na naneprimjerenim mjestima svojim mališama dopuštaju više nego što treba. Ja se ne ljutim kad se moja hoće pošnjofat s nekim manjim, dapače, ali problem je kad počme igra. Vlasnik malog psa pokupi svoga u džep, a ja se rastežem po rivi ko žvakalica, jer bi se naravno i moja željela igrat. Kako je velika puštam je samo tamo gdje sam 100% sigurna da se niko neće bunit ( livada, šuma) .
Možda se i moju malu može okarakterizirat kao potencijalno opasnu ( liči na tenk), ali to ne znači da ču je držat na uzici i s brnjicom stalno, već kad je to pristojno i potrebno.
I samo da napomenem danas me je jedno malo slatko pašće tako ugrizlo za butinu, da su mi odma došle suze, vlasnik kaže da je on tako socijalitira. A dobro, nije me zgazi tenk, zveknila me je pegla.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 02:36   #26
spyro
hahha, ali i od pegle boli!
Dakle veliki psi su opasni i ta je pretpostavka "samo" zbog njihove veličine!?
Netko je rekao: neka nam daju posebnu livadu za velike pse (mislim da je to bila ironija), ali kuda ćemo otići ako ćemo ići u takve krajnosti!?
Proglašavanje velikih pasmina opasnima zbog njihove veličine je po meni glupost, a u isto vrijeme ne provjeravanje vlasnika ili potencijalnog vlasnika.
Imati psa je dozvoljeno kao i imati dijete, a auto ne možeš voziti bez vozačke! Treba poraditi na "vlasnicima", provoditi smislene zakone i davati mjesta psima i njihovim vlasnicima, a ne da smo svi zajedno i mali i veliki isfrustrirani zbog betona. Ugriza pasa će uvijek biti, loših i nedobronamjernih vlasnika isto, ljudi i djece koji provociraju pse i vlasnike tkđ, ali ako moram birati psa po njegovoj veličini i živjeti uvjerena kako su proglašene, opasne pasmine baš opasne u svakoj jedinci... onda je to loše! Time se napravilo u zakonu mjesta za velike predrasude prema nekim rasama pasa, a lošim vlasnicima se nije stalo na kraj!
groznababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 10:32   #27
Tu se slažem, da su vlasnici uvijek problem. Ali kao i kod roditeljstva, ni za psa ne treba biti dozvola. Tek kad nastanu problemi i to u oba slučaja institucije se pokreču..( kako kad). I sad imamo problem , malo neodgojeno dijete isprovocira moje veliko dijete i ono ga zvekne, moje je negativac.
Mali pas isprovocira moju veliku bebu i onda je moja agresivna.
A što se tiče malih, postoji ona stara" u maloj boci špirit stoji".
A sjetila sam se što treba pisat u Zakonu :
Opasan pas je onaj pas što živi s opasnim čovjekom.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 17:05   #28
Quote:
spyro kaže: Pogledaj post
Tu se slažem, da su vlasnici uvijek problem. Ali kao i kod roditeljstva, ni za psa ne treba biti dozvola. Tek kad nastanu problemi i to u oba slučaja institucije se pokreču..( kako kad). I sad imamo problem , malo neodgojeno dijete isprovocira moje veliko dijete i ono ga zvekne, moje je negativac.
Mali pas isprovocira moju veliku bebu i onda je moja agresivna.
A što se tiče malih, postoji ona stara" u maloj boci špirit stoji".
A sjetila sam se što treba pisat u Zakonu :
Opasan pas je onaj pas što živi s opasnim čovjekom.
Slažem se s ovim što si napisala. Znam jednog lika koji ima rota jer "voli kad pri šetnji ljudi prelaze na drugu stranu ulice jer ga se boje". Pa i ja bih se bojala kad vidim lika od 60 kg kako vodi roticu od 50 kg koja mu se ne vraća kad ju pozove.
Jedino me zanima što smatraš provokacijom?

Moj mali pas je uvijek na kratkoj uzici. Zašto je toliki problem voditi psa na uzici? Ne razumijem to nikako... A ovo s velikom bebom... Razumijem što hoćeš reći, moj pas je meni isto beba. I ne bi mi nikad učinio nešto nažao. No ja znam da je to ipak pas, da mi ljudi ne znamo nikad što mu je točno u mislima i da može reagirati drugačije nego što mi očekujemo, neki znak shvatiti kao prijetnju i ugristi nekoga. Zato ne volim kad nam ljudi prilaze i bez pitanja joj pružaju ruku iznad glave da ju pomiluju. Samo zato što je malena.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 18:41   #29
Quote:
freya.k kaže: Pogledaj post
Jedino me zanima što smatraš provokacijom?
Mogu ti i ja odgovoriti, jer upravo o tome Spyro i ja cijelo vrijeme pričamo.

Provokacija je kad ja svoju mladu labradoricu učim da mi hoda uz nogu, a iz kuće izleti žena s dva crna pudla na fleksicama i pusti ih da se koprcaju svaki na svoju stranu. Kad ja na to stanem i zamolim gospođu da pozove svoje pse da ne idu na mojeg - mojoj, naravno, nije jasno zašto oni mogu hopsati, a ona mora biti mirna i strpljiva. I kad gospođa na to vrisne "pa ne bu ih valjda vgrizla".

Provokacija je kad žena šeće s malim psom koji nekontrolirano trčkara, dok ona hvata zjake, pa dotrči do moje labradorice koja stalno ide na lajni eda bi naučila da se lajna skida samo kod kuće ili na mjestima gdje se dozvoljeno igrati, a meni na to 30 kila pesetine poželi istrgnuti ruku i polomiti kičmu.

Provokacija je kad na uglu nas dvije prelazimo cestu u jednom smjeru, a gospođa sa svojim psićem čeka semafor na drugom kraju pa pusti svojeg psića na fleksici da doskakuće nama iza leđa zato što ona za to vrijeme s prijateljicom melje sto na sat.

Eto, to je provokacija. Provokacija je, doduše, ne pseća, nego ljudska, i to kad gospođa iz kvarta liku s rotvajlerom kaže "eto vi morate skupljati za svojim psom, a ja ne moram jer je mali". Pa tako, jer je mali, smije raditi sve što hoće.

E, tu ja upotrebljavam drž' ga.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:04   #30
Nema opasnih pasmina, ima samo opasnih vlasnika

Problem je što će vlasnici velikih pasmina biti svjesni opasnosti nekontroliranja vlastitog psa pa će više truda uložiti u odgoj nego vlasnici malih pasa koji mahom (ne)odgajaju nekulturna histerična derišta

Moja se Mo igra redom sa svima koji se žele s njom igrati (ako gazda drži psa podalje od nas, ne dozvolim joj da skače i igra se... ako vlasnik/pas pokažu želju za igrom - huja haj veselje je naše ) od malih westi, jack russel do mješanaca labradora i čupavih prekrasnih stvorenja

Ono što je Mo jučer napravila bio je trenutak vrhunske samokontrole i dobrog odgoja (tri pekinezera su iz zgrade izjurila i krenula lajati na nju gospodićna je otpuhnula i mrtva hladna nastavila dalje svojim putem ), vlasnik pekinezera je vjerojatno kući došao sa slomljenim pstom - al sam si je kriv njegovi vlastiti mali slatki mici maci buci psi su mu to napravili
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:47   #31
Joj, Didi, baš si opisala u detalje ono što se zove provokacija.
Moje malo telence sad ima preko 60 kg i baš mi se je upristojila, ali je još pucaju dječji filmovi. Igrala bi se sa svima, međutim kad gleda prema drugima i ja kažem ne, onda ne povlači. Međutim, mališe dođu njoj pod dupe i onda ja mogu i bolje vikat NEEEE, ali ona se okreče i poskakuje, a onda i ja skupa s njom sakčem i okrečem i sve to.
I ne rade to samo vlasnici malih pasa, samo rade češće od onih s velikima.
Stvarno nemam prema psima predasude, svi su mi mali i slatki i najljepši, ali prema vlasnicima..... e, to je
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:49   #32
ček malo ne daš joj da se igra?

nikad ili samo ako se žuriš?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 22:19   #33
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ček malo ne daš joj da se igra?

nikad ili samo ako se žuriš?
Pa ne da joj da se igra dok je na lajni. Na lajni nema igranja, na lajni se hoda, na lajni se ide nekamo, lajna je"službeni" dio. Kad je pusti s lajne - kasnije će to biti kad joj dopusti da se makne od nje, onda počinje igra. Tebi nije glupo da s jedne strane lajne stoji vlasnik, a nadrugoj hopše pas, i to još ovakva velika mrcina? Meni jest.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 22:26   #34
Quote:
spyro kaže: Pogledaj post
I ne rade to samo vlasnici malih pasa, samo rade češće od onih s velikima.
Imamo nas dvije poznanika s prekrasnim i ogromnim malamutom. Kojeg vodi vezanog za brodsko uže, tanje valjda ne može. Točnije, malamut vodi odnosno vuče njega. Pa obojica završe na nama. Pa čovjek kaže meni i Siti koja, premda ništa ne radi, nego samo sjedi:"Zašto baš ovuda prolazite kad je moj pas takav?"

Ma, baš! Po cijeloj se svjetskoj štampi čita napomena da ne valja prolaziti Proljetnom ulicm ispred broja bb.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 22:39   #35
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pa ne da joj da se igra dok je na lajni. Na lajni nema igranja, na lajni se hoda, na lajni se ide nekamo, lajna je"službeni" dio. Kad je pusti s lajne - kasnije će to biti kad joj dopusti da se makne od nje, onda počinje igra. Tebi nije glupo da s jedne strane lajne stoji vlasnik, a nadrugoj hopše pas, i to još ovakva velika mrcina? Meni jest.
meni nije

mišica se voli igrati jako, ali mišica je i njemački gonič koji jako voli odlutati za mirisima, patkicama, leptirićima, mačkama pa nam je (osim ako nismo u boksu) nezgodno puštati je s lajne kraj potoka. uz to je tu i 'problem' ljudi u koje bi se mogla zaletiti u igri, a to ne želim

tako da je puštena u boksu ili iza zgrade ako nema nikoga. no ako na povratku iz šetnje sretne kojeg frenda ili frendicu naravno da ju puštam da se malo poigra iako je na lajni

ne vidim ništa lošega u tome i do danas nisam znala da to nekome može smetati. morat ću pitati ljude smeta li im da im priđemo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 23:16   #36
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ne vidim ništa lošega u tome i do danas nisam znala da to nekome može smetati. morat ću pitati ljude smeta li im da im priđemo
Čuj, ja pitam i ljude na livadi gdje su svi psi pušteni jel se smijemo i mi uključiti u igru ili poigrati s njihovim psom - ako ih ne poznajem, dakako. Pretpostavljam da nekome s malim štenetom ili malim psom nije svejedno kad mu se na psa stušti 30 kila žive vage koje ni na tren ne može biti mirno, a isto tako pazim i ako je pas stariji, jer znam kakva je situacija s kičmom i kostima općenito kod veterana. Ova moja ne zna za nježnu igru.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 23:55   #37
normalno da ću pitati jel smijemo u boks, normalno i da neću pustiti Monu na nepoznatog psa sve dok ne vidim kako gazda reagira tj. kako se postavi. ako prilazimo štenetu samo kažem Mo polako, a Mo onda sve dalje napravi sama (zajebavamo se da Mo može otvoriti pseći vrtić i bebisitat štence koliko je obzirna prema njima) sve to stoji.

i jasno mi je da neko ne želi da mu prilazimo psu zato jer je pas opasan, bolestan, ne voli druge pse ali to da ne smijemo prilaziti jer gazda možda ne želi da se pas igra iako pas bi pa onda tog psa dovodimo u neugodnost - to mi do sada nikada nije palo na pamet :/

a ove naše dvije (plus ova mala Tupelina zvijer ) se svakako moraju naći u nekom boksu... sredinom travnja sam na godišnjem, bilježimo se jedan dan za istrčavanje
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 09:01   #38
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
a ove naše dvije (plus ova mala Tupelina zvijer ) se svakako moraju naći u nekom boksu... sredinom travnja sam na godišnjem, bilježimo se jedan dan za istrčavanje
Definitivno. Samo se javi. Ali ja vodim i drugu zvijer - mirnu i tromu labradoricu koja potrči samo kad svi oko nje trče. Tako da se malo izjednačimo.

Čim budete spremni, javite.

A ovo drugo... pa, kad primijetiš da se štenac boji ili da se stariji pas povlači, sigurno nećeš ići u igru, ne? Ako oba hoće i ako oba vlasnika hoće, onda OK. Meni stradava kičma pa nisam baš sretna, ali uglavnom dobivam komentare "pa neće ništa bit", "nek se ponjuše". Ovo "nek se ponjuše" najveća mi je pizdarija - guraju psa nosom prema mojem, a psi se prepoznaju po guzici.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 10:38   #39
Evo, upravo sam doživjela još nešto, što smo zaboravili spomenuti: neposlušnost malog psa i vlasnika koji to nije u stanju riješiti. Izlazimo nas dvije kroz vrtna vrata, a pred nama ide susjed s pekićem. Pekić se okrenuo i čeka, a susjed stoji kraj njega i čeka da on dočeka. Budući da znam da bi i ova moja rado pojurila, a da će u tom slučaju ili (1) stradati moja kičma (ako ostane na lajni) ili (2) susjed dignuti paniku (ako je pustim da meni bude lakše), mi sjednemo pred vratima i čekamo dok susjed i pekić odu. Međutim, njih se dvojica ne miču: susjed je nakon nekog vremena ukopčao da ja čekam dok on ne ode sa svojim psom, ali se pekić ne da ni pomaknuti s mjesta. Pas od 5-6 kila, heeeeej! Ja svoju mrcinu zaustavljam, odvlačim, bacit ću se s njom na pod ako treba, ali mora napraviti ono što od nje tražim. A moj susjed stoji i čeka dok mu se pas ne udobrovolji pa da krene.

On bi tako postupao i da ima nekakvu drugu marku psa, svejedno je li malen ili velik, ali je srećom po svoju okolinu odabrao malog. Neki ljudi jednostavno ne bi trebali imati psa. Eventualno plišanog.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 10:56   #40
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ček malo ne daš joj da se igra?

nikad ili samo ako se žuriš?
Na uzici joj ne dam da se igra jer kad je na uzici znači da njegde idemo.
Igre ima više nego dovoljno svaki dan na primjerenim mjestima, tipa livada, šuma,.... i naravno nastojimo nać društvo, da tulum bude kvaliteten.
Kad šetamo u šumici blizu kuće, onda idu s nama i naše dvije macice.
Po gradu nema zezancije, motori i auta, mame s kolicima, bakice i sl,....
ne pada mi napamat da je milimetar od moje noge.
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.