Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2011., 14:47   #21
Ovo je moj zadnji post kojim ću odgovorit Filipu. Ti sudiš o nećem ćemu nisi prisustvovao, o ćemu nisi slušao, što nisi vidio. Nekompententan si da govoriš o povijest, o obrazovanju na HKS. Samo me jedno čudi, nisi spomenuo da smo mi svi ondje djeca HDZ-ovaca i turbokatolici koji jedu nevjernike za doručak.

Za kraj, žao mi je što i dalje u Hrvatskoj ima ljudi koji na spomen katoličkog imena vide teorije zavjere.

Poruka novim studentima ako volite povijest dođite na HKS, jer bezobzira što ovaj čiko kaže, mi ondje studiramo povijest i nitko nas ne prisiljava na ništa.
__________________
...ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele...
wonderwoman_32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 15:46   #22
čitao sam malo tu vašu raspravu i meni sad žao kaj nisam reagiral na vrijeme i odabral taj faks...
jer na filozofskom sumnjam da bum upisal povijest, znači jedino se nadat da bum uspio na hs...
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 16:46   #23
Quote:
celtic_fan kaže: Pogledaj post
čitao sam malo tu vašu raspravu i meni sad žao kaj nisam reagiral na vrijeme i odabral taj faks...
jer na filozofskom sumnjam da bum upisal povijest, znači jedino se nadat da bum uspio na hs...
Hej, pozdrav svima, ja sam inaće s srodnog faxa, Filozofski fakultet Družbe Isusove, najesen uz malo sreče upišem 3. godinu.

Celtic Fan na vjerske fakultete se dosta lako upisat, pošto i nije neki interes.
Kod nas ima 30,40 na prvoj godini LOL. Dok na Filozofski dole u Ivana Lučića ni ja nisam uspio upast. O mom faxu je dosta kritika odverglano pa je zatvorena stranica al je u biti sve istina, pa ko voli katolićke faxeve, nek izvoli.

Pratio sam priću o ovom faxu, vidio sam na Cath. Sveuč. kak imate dosta istih predmeta ko i mi.

Bioetika, povijest kršćanstva, iste knjige imamo za čitat ko i na FFDI Franzen, Hubert Jedin i tak dalje.

Predmet Bioetika nam je isti, pa se onda može reć kak obadva faxa uče o tome kak je kontracepcija, umjetna oplodnja zlo, grijeh, na forumu je pisano dosta o Filozofskom fakultetu Družbe Isusove, pa se tema zatvorila zbog burnih reakcija oko našeg faxa, nekak mi ovaj pari kao i naš, i mi imamo filozofiju, ali je u njoj religija zapravo, vi imate povijest al sa dosta religije, što je i razumljivo, kler fura uvjek svoj đir.

Osobno imam dosta negativnih iskustava sa svojim faxem, pošto vidim da vam pater Mišić predaje, neki naši profesori, onda bi mi vjerovatno bilo koma i na Unicath.

To vam je sve jednako ljudi FFDI je isti ko i KBF i Katolićko sveučilište bez neakvih večih rasprava, namjeravam nastavit diplomski negdje drugdje, odustajem od FFDI. Tu imate raspravu o mom faxu FFDI.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=154128

Da ne duljim faxevi koji imaju katolički štih u sebi, kod nas su daleko nazadniji.
Lako se upisat nema neakve kontrole kvalitete, prijamni dosta slabo pokriven ili nikako.

Nekada je za FFDI vrjedio prag sa FFZG, dok prag sa FFDI negdje nije vrjedio,
frka je za nać posao poslje naših faxeva.

Vidim da imate međureligijski dijalog, skoro dosta toga je isto i mi imamo ful puno povjesnih predmeta koji prićaju samo o katoličkoj vjeri ko i vi.

Na tv sam slušao kak su imali problema da pokriju uopće sve profesore i kod nas ima laika prof. svećenika, trebaš bit jedan od njih da bi radio s njima. Moji kolege opće posla nemaju il namjerno odugovlaće sa studijem.

Al je prednost što nema nikakvih kriterija za upis, imaš poslje diplomu, s kojom nemreš niš skoro, al je neakvo zadovoljstvo vidjet da si VSS a ne SSS.

Nekužom zakaj ste se svadili opće???

Na forum.hr ima nekolko tema o UNICATH, pa svi koji hoče na Katoličko sveučilište mogu pročitati ove teme, kao pomoć pri odluci.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=508768

https://www.forum.hr/showthread.php?t=81214

Pa i neki drugi forumi

http://www.index.hr/forum/default.as...idt=149802&q=t

Zakaj se ne pospajaju ovi na forum.hr, da nema raštrkanih tema?

Jedan korisnik je stavio ovo

"Što će uopće u Zagrebu 3 studija na kojima se podučava filozofija i sociologija, kad ljudi ni sa diplomom FFZG nemogu nać posao u tim strukama. Odnosno, traže ga mjesecima, a kad ga i nađu plaća im je cca 3500kn u nekoj školi"

S tim se slažem, ja ću naći posao za sv. Nigdarjevo.

Ak ne upadneš na FFZG probaj na FFDI, al se pripremi za torturu uglavnom i solo možešvidit kaj se o FFDI piše, ak ti ne paše FFDI onda probaj na UNICATH, ziher te primili budu ko i nas.

Zadnje uređivanje Marin Cas : 21.06.2011. at 17:06.
Marin Cas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 20:10   #24
Dakle, postoji jedna razlika između HKS-a. Naime, mi smo sveučilište, a ne fakultet. Dakle izvan Zagrebačkog sveučilišta. što se tiče profesora, oni jesu vanjski suradnici. Za povijest sumnjam da su imali problema sa sakupljanjem kadra jer svi sadašnji profesori su od samog osnivanja studija uključeni u njegovo osnivanje. Za sociologiju i psihologiju ne mogu govorit.
Sve ovo što govorite o ovim predmetima sa katoličkim predznakom je točno, ali to se nalazi na diplomskom studiju smjer Religija, a ne npr. na smjeru suvremena povijest (iako je sasvim prirodno da ako smo na katoličkom sveučilištu da imamo religijske predmete).
Što se tiće izbornih, njih svaki student bira po svom nahođenju. (osobno nisam imala ni bioetiku niti filozofiju jer ne polažem interese za ta područja)
Drago mi je što se javila osoba sa FFDI, srodnog nam fakulteta samo po katoličkom predznaku. Mi se svi skupa na HKS borimo da se ne ponavljaju greške ostalih fakulteta. Da, predavali su nam do sada 2 profesora s vašeg faksa, ali izborne predmete- inače po semestru imamo pravo birati između 4 izborna, u prvom semestru je bila filozofija i moram priznat studenti su bili zadovoljni odslušanim, dok ovaj semestar je bila bioetika i studenti koji su odslušali predmet su također bili zadovoljni.
Naime, mi samo osnovna znanja dobivamo iz tih područja, najčešće se pronalazi poveznica sa povijesti. No nisam slušala te predmete pa ne mogu detaljnije objasniti.
Nadam se da je iz ovoga jasno da su to nama izborni predmeti u kojma mi samo širimo znanje.

Osobno, nisam željela na FFZG iako sam i ondje imala priliku se upisati. Razlog je jedino povijest, naime program koji se ondje nudi mi se ne sviđa niti danas, razlog nije ideološki niti vjerski, već se radi o čistom pristupu povijest.
Naše sveučilište radi po modelu Sorbone i možda ste upoznati, a možda i ne, mi povijest radimo od novijih razdoblja prema starijim. Predaju nam predavači koji su zapravo istaživači i time nam pokušavaju dati drugačiji pogled na povijest, ne ideološki i vjerski, već da ne gledamo sve kroz datume, brojeve, statistike već da pronalazimo uzročno posljedične veze.

Primjer.
Ako ja pronađem u dokumentima u Nadbiskupskom arhivu u Zagrebu da je župnik u Daruvaru blagoslovio zastavu Hrvatskog sokola i to se sve nalazi u spisu koji je on odaslao Nadbiskupskom duhovnom stolu 1926.
Oni nas uče kako to protumačiti, zašto je to važno. E sada važno je da shvatimo da je to razdoblje kada se obnavlja Hrvatsko sokolstvo (1922.) , koje se nakon 1 Svj. rata naziva Jugoslavensko, a godina 1926. je važna jer se mi tada nalazimo u Kraljevini Jugoslaviji čija vlast ga ponovno 1929. zabranjuje. A cijelo to vrijeme je zapravo kada se Hrvatska nalazila na prekretnici, dakle ona ulazi u Kraljevinu Jugoslaviju, a prije toga se nalazila u Državi SHS, a sve to je uzrokovala propast Monarhije..Mislim ovo je jedan banalan primjer zašto ja mislim da smo mi drugačiji.Ne znam dali razumijete ali pristup je drugačiji, povijest nam daju preko živih izvora, a ne samo preko bubetanja napamet godina itd..
Jer ja toliko volim povijest da kada dođem u arhiv, bilo Nadbiskupski ili državni, i pronađem neki spis koji nitko do tada nije obradio osjećam se kao da sam dobila na lutriji. Što sam svime ovime željela reći dakle, mi studiramo povijest na Hrvatskom katoličkom sveučilištu i jako smo zadovoljni programom koji nam se nudi. I sad ja ne znam kako vi sa strane koji sudite isključivo po katoličkom predznaku znajte dali je naše sveučilište dobro ili ne???

Vi svi napadate sveučilište zbog predznaka katoličko, a niste se raspitali dali je nama tamo dobro dali smo mi zadovoljni nastavom povijest, što je na kraju i najvažnije.

Quote:
celtic_fan kaže: Pogledaj post
čitao sam malo tu vašu raspravu i meni sad žao kaj nisam reagiral na vrijeme i odabral taj faks...
jer na filozofskom sumnjam da bum upisal povijest, znači jedino se nadat da bum uspio na hs...
I nama je žao, Nadam se da si shvatio da svi ovi napadi dolaze od ljudi koji NE studiraju na HKS. Dakle nisu upoznati sa načinom izvođenja nastave.
Prag koji je postavljen je nizak no, primjer je prva godina studenata od kojih nitko tko je išao na sve niže razine na maturi i nije pisao povijest nije uspio upisati. Dakle 90% nas je imalo dva predmeta položena višu razinu i povijest
(4-5- rijetki su oni koji su dobili 3)

Quote:
Apeiron_ kaže: Pogledaj post

tak je i ovaj faks, kao naime povijest, ali kad se malkice bolje vidi, skuži se da se dosta o vjeri mantra, što mi je definitivno nezanimljivo kao i većini.

Po čemu si zaključio ovu bedastoču?
Razgovarao si sa studentom sa HKS-a?
Reko ti je jedan od naših profesora? Koji su za informaciju zaposleni na Hrvatskom institutu za povijest. Dakle krovna organizacija u državi što se tiče povijest.
Dali to znači da nas onda i država o "vjeri mantra"?
__________________
...ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele...

Zadnje uređivanje Alpagueur : 21.06.2011. at 21:09. Reason: Spajanje postova
wonderwoman_32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 20:35   #25
Quote:
wonderwoman_32 kaže: Pogledaj post
I nama je žao, Nadam se da si shvatio da svi ovi napadi dolaze od ljudi koji NE studiraju na HKS. Dakle nisu upoznati sa načinom izvođenja nastave.
Prag koji je postavljen je nizak no, primjer je prva godina studenata od kojih nitko tko je išao na sve niže razine na maturi i nije pisao povijest nije uspio upisati. Dakle 90% nas je imalo dva predmeta položena višu razinu i povijest
(4-5- rijetki su oni koji su dobili 3)
Ma fućka se meni kaj su oni trkeljali. Sad kad sam još više čitao da se radi o crkvi, religiji s povijesti me još više zainteresiralo. Ne znam, mene zanimaju takve teme i sama ta povezanost, pa mi nije uopće problem, neg mi se baš naprotiv, jako sviđa...

Jedini minus koji vidim je to kaj je to novo i kaj će se biti teško zaposliti. Al opet, ko da će se netko uspijet zaposlit koji je išao na ffzg ili hs...

Jel znaš jel bilo mjesta na jesenskom roku i jel se moglo prijaviti?
celtic_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 22:51   #26
Ja sam se prijavio ove godine na ovaj fakultet, bio an motivacijskom razgovoru i sada kada odem na svoj portal, na stranici postani student piše mi da imam 0 bodova.
Da li je još nekome tko je prijavio i bio na motivacisjkome razgovoru tako ili ja nisam zadovoljio uvjet ili nisu došli rezultati.
Maramica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 23:58   #27
Quote:
Maramica kaže: Pogledaj post
Ja sam se prijavio ove godine na ovaj fakultet, bio an motivacijskom razgovoru i sada kada odem na svoj portal, na stranici postani student piše mi da imam 0 bodova.
Da li je još nekome tko je prijavio i bio na motivacisjkome razgovoru tako ili ja nisam zadovoljio uvjet ili nisu došli rezultati.
Hmm. možda još uvijek nisu dostavili podatke. Ako želiš mogu se raspitat na faksu pa ti javim o čemu se točno radi. Sumnjam da si mogao dobiti 0.

Quote:
celtic_fan kaže: Pogledaj post
Ma fućka se meni kaj su oni trkeljali. Sad kad sam još više čitao da se radi o crkvi, religiji s povijesti me još više zainteresiralo. Ne znam, mene zanimaju takve teme i sama ta povezanost, pa mi nije uopće problem, neg mi se baš naprotiv, jako sviđa...

Jedini minus koji vidim je to kaj je to novo i kaj će se biti teško zaposliti. Al opet, ko da će se netko uspijet zaposlit koji je išao na ffzg ili hs...

Jel znaš jel bilo mjesta na jesenskom roku i jel se moglo prijaviti?
Žao mi je, ali prošle godine se odmah popunila kvota. A ove godine je broj prijavljenih punoo veći tak da sumnjam da će biti mjesta. :S
__________________
...ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele...

Zadnje uređivanje Alpagueur : 22.06.2011. at 01:01. Reason: Spajanje postova
wonderwoman_32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 00:05   #28
Quote:
Maramica kaže: Pogledaj post
Ja sam se prijavio ove godine na ovaj fakultet, bio an motivacijskom razgovoru i sada kada odem na svoj portal, na stranici postani student piše mi da imam 0 bodova.
Da li je još nekome tko je prijavio i bio na motivacisjkome razgovoru tako ili ja nisam zadovoljio uvjet ili nisu došli rezultati.
Sto pitaju uopce na motivacijskom razgovoru? Je li pitaju nekakve crkvene podatke, o religiji posjeti Crkvi, krscanskom zivotu? Itd.
martina_louise_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 00:18   #29
Quote:
martina_louise_ kaže: Pogledaj post
Sto pitaju uopce na motivacijskom razgovoru? Je li pitaju nekakve crkvene podatke, o religiji posjeti Crkvi, krscanskom zivotu? Itd.
Nas su pitali kako se zovemo, odakle smo, šta čitamo, dali smo aktivni u župi, zašto povijest, koji dio povijesti nas zanima, zašto HKS...
__________________
...ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele...
wonderwoman_32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 02:11   #30
aj se raspitaj molim te
Maramica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 16:56   #31
Ako želite raspravljati o katoličkoj ili bilo kojoj drugoj crkvi, eno vam podforum Religija, namjienjen je upravo tomu. Tema je ovdje prvenstveno HKS. Daljnje kršenje pravila nakon ovog upozorenja rezultira bannom.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 01:01   #32
Poštovanje!

Ja konkuriram na upis sa 672 boda! Po vašem mišljenju, je li to dosta za upast?
pekto1200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 16:49   #33
Quote:
pekto1200 kaže: Pogledaj post
Ja konkuriram na upis sa 672 boda! Po vašem mišljenju, je li to dosta za upast?
Hmm. iskreno uopće se ne sjećam koliko je nama bodova bilo potrebno, ali nadam se da će ti biti dovoljno .

Što se tiće bodova sa motivacijskog, faks i referada nemaju veze sa tim naime, oni su rezultate proslijedili tom centru i sada ih onih trebaju objaviti. Ništa više nisam uspjela saznati.
__________________
...ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele...
wonderwoman_32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 17:45   #34
Quote:
pekto1200 kaže: Pogledaj post
Ja konkuriram na upis sa 672 boda! Po vašem mišljenju, je li to dosta za upast?
J**e se tebi!

Ja imam 546, a na 1. mjestu mi je, a znam da nemam šansi upisat, lani je trebalo 595 bodova za upis, a ove godine duplo veći interes.
LeBronJames6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 19:50   #35
Quote:
wonderwoman_32 kaže: Pogledaj post
Nas su pitali kako se zovemo, odakle smo, šta čitamo, dali smo aktivni u župi, zašto povijest, koji dio povijesti nas zanima, zašto HKS...

eh da . . . onaj tko kaže da rezultat " motivacijskog " razgovora ne ovisi o " našoj aktivnosti u župi " serucka , s oproštenjem
pitao me frajer kaj čitam , a ja velim povijesnu literaturu , putopise i sportske biografije . . . kad je on izbečio oči a kaj sam trebala reći , da spavam sa biblijom pod jastukom i onda početi citirati evanđelje po svetom tunguziju i onda me pitao kaj ću preko ljeta , valjda je očekivao da idem puzeći na koljenima u fatimu i santiago de compostelu , a ja velim - na more i na kraju me pita jel znam datume nekih tamo svetkovina tipa sv . ivan od zeline a ja ga gledam tak da ono . . .
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:11   #36
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
eh da . . . onaj tko kaže da rezultat " motivacijskog " razgovora ne ovisi o " našoj aktivnosti u župi " serucka , s oproštenjem
pitao me frajer kaj čitam , a ja velim povijesnu literaturu , putopise i sportske biografije . . . kad je on izbečio oči a kaj sam trebala reći , da spavam sa biblijom pod jastukom i onda početi citirati evanđelje po svetom tunguziju i onda me pitao kaj ću preko ljeta , valjda je očekivao da idem puzeći na koljenima u fatimu i santiago de compostelu , a ja velim - na more i na kraju me pita jel znam datume nekih tamo svetkovina tipa sv . ivan od zeline a ja ga gledam tak da ono . . .
A čuj prijavio si se na Katoličko sveučilište, na nečem moraju napravit selekciju pošto vas se ove godine prijavilo previše, a pod previše mislim puno previše. inače datume svetaca ćeš morat znati za predmet diplomatiku, jer dokumenti su se prije tako datirali, tak da i to što su te pitali ima veze sa povijesti. (iskreno ja sam znam kad je martinje )

Zahvaljujem administratoru.
__________________
...ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele...
wonderwoman_32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:14   #37
Quote:
wonderwoman_32 kaže: Pogledaj post
A čuj prijavio si se na Katoličko sveučilište, na nečem moraju napravit selekciju pošto vas se ove godine prijavilo previše, a pod previše mislim puno previše. inače datume svetaca ćeš morat znati za predmet diplomatiku, jer dokumenti su se prije tako datirali, tak da i to što su te pitali ima veze sa povijesti. (iskreno ja sam znam kad je martinje )
A da naprave selekciju na temelju poznavanja povijesti? Logicnije bi bilo, ovako se samo svi nasmijemo
Louisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:19   #38
ljudi dragi...ko voli nek izvoli...bujrum...ja volim i super mi je...a vi koji ne volite, nemojte mrzit...
i iskreno se nadam da nećete upast vi mrzitelji...takve ne trebamo
ako nisi vjernik, reci nisam vjernik i gotovo, cijenit će se vaša iskrenost...al ako to podrazumijeva mržnju onda vi imate ozbiljan problem koji trebate pod hitno riješit...
...ima kolega koje nisu vjernici, ne idu u Crkvu, al su iskreni i pošteni ljudi...zato su i upali...i za takve svugdje ima mjesta, pa i na katoličkom sveučilištu

Quote:
Louisi kaže: Pogledaj post
A da naprave selekciju na temelju poznavanja povijesti? Logicnije bi bilo, ovako se samo svi nasmijemo
ima i toga...ne pitaju svakoga baš iste stvari...al ovo s vjerom neke malo pecne pa bjesne...šta ćeš...valjda im je poznavanje povijesti malo slabija strana pa to i ne spominju

Zadnje uređivanje Alpagueur : 02.07.2011. at 22:33. Reason: Spajanje postova
Rex Ramae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 22:44   #39
Ova tema ide pod ključ.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 17:52   #40
Tema se otključava za sve one koji žele studirat na ovom faksu i imaju pitanja vezana uz njega.

Kolegino upozorenje:


Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Ako želite raspravljati o katoličkoj ili bilo kojoj drugoj crkvi, eno vam podforum Religija, namijenjen je upravo tomu. Tema je ovdje prvenstveno HKS. Daljnje kršenje pravila nakon ovog upozorenja rezultira bannom.
i dalje stoji. Banovi lete bez novih upozorenja.

__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.