Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2015., 07:38   #41
Quote:
kbszeljko kaže: Pogledaj post
Ja guglao,ali nisam ništa izguglao. Ajede molim te pomozi sa nekom adresom,ako ti ni teško.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=196814
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:32   #42
Hrvatski ovcar

Ljudi imali tko saznanja o tom psu?uglavnom prijatelj mi nudi stene,imam veliko dovoriste,ogradeno...razmisljao sam o njemackom ovcaru jer bi htio imati psa cuvara ako nista da laje i da izgleda opasno a ne da mi svatko useta u dvoriste....pogledao sa slike malo na netu o H O pa mi djeluje kao ovca malen pas ili se to varam????
Debelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 23:00   #43
Ako ti je jedini motiv za uzeti psa da ti izgleda opasno u dvoristu, nemoj. Jednostavno nemoj.
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 00:00   #44
Ma nije mi motiv da izgleda opasna,htio bi psa,i setnjice i sve ali opet da nije labrador...da za laje ako netko hoce uci pokaze zube
Debelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 20:45   #45
Pokazat ce hrvatic zube, ne brini. Ovcar je to ali nije velicine njo. U svakom slucaju, vjerujem da bi dobro cuvao dvoriste, evo nama je u susjedstvo stigao malac od 2-3 mj, laje na sve sto prolazi.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:24   #46
Quote:
Bastet kaže: Pogledaj post
.Zivotinje koje zive u zajednickom dvoristu prihvacaju kao clanove obitelji...ne diraju i ne napadaju mladuncad(kod nas uvijek ima macka i macica i patkica i pilica i zecica...svega...)...no uljezima nema mjesta na tom prostoru...
znaci odmalena kad nauce na druge zivotinje u svom prisustvu, nece ih potamaniti? uzeo bih jednoga, zato sto imam veliki sljivik, izleglo se dosta pacica i pilica, ne moze mi to sve u kokosinjac, sa postojecim,,,ogradio sam jedan dio i natkrio im.. tako bi ih i drzao cijele godine.. problem je sto ograda mi nije visoka, ni od susjeda, moze se uci, preskociti,,, stvar je u tome sto su se pojavile lisice i cagljevi sve vise, vidamo ih,cujemo po noci, blizu su... imam jednog psa, mjesanca terijera i cobanskog, nece da napada pilice,patke i ostal sto je u sljiviku, ali kad vidi macke poludi, i ode za njima,, preskoci ogradu.. da li bi hrvatski ovcar bio dobar za cuvati po sljiviku patke i kokosi koje bi bile po noci u ogradenom ali otvorenom prostoru od lisica i ostalog? hoce li i on preskociti ogradu, potkopati i sl i ganjati ih i otici, ili je vise privrzen i nedati im samo unutra u svoj teritorij? vidim da je odlican cuvar, inteligentan..znaci on bi bio cijelo vrijeme pusten da hoda slobodno po sljiviku i pazi, cuva i igra se sa dvoje djece!
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:36   #47
Imam ovčara, devet mu je godina. Apsolutni je gazda dvorišta, ništa mu ne promiče, nikom nepoznatom ne da da se približi, a tko god da uđe sa mnom, ne reagira, bio to čovjek ili pas ili mačka. Po noći reagira na prolaz svake životinje tako da bih ga najtoplije preporučio (posebno onima kojima bi koristio i kao čuvar drugih životinja).

I da, stalno kopa. Sad je iskopao rupetinu ispred kućice i u nju uđe tijekom vrućina.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 11:46   #48
Hrvatski ovčar kao kučni ljubimac

Pozdrav,

imam pitanje u vezi hrvatskog ovčara, točnije, kako bi se ponašao u stanu kao kučni ljubimac. Zanima me mišljenje nekoga koga ima.

Tu na forumu sam naletio na post nekog lika koji ga je okarakterizirao kao "bijesnu đukelu", pas koji je oštar, napada druge pse te prema njegovim izjavama da je to obični cucak kojeg ne treba imati. Mislim da je to glupost.

Stvar je ta da sam upoznat s pasminom, roditelji ga imaju i predivan je, samo što oni žive u kući koja ima i dvorište te je pas većinu vremena vani. Pas je socijaliziran, uredno je s ljudima i drugim životinjama, nebitno jel je pas, mačka, kokoš. OK, mačka baš i ne, njih sve otjera na drvo

Imam priliku dobiti štene no živim u stanu. Pas će naravno većinu vremena biti vani, no brinu me oni trenutci kada nije prilika da bude vani.

Odrastao sam s psima i cijeli život radim s njima tako da nebi htio slušat moraliziranje o odgoju pasa i takvih stvari, znam što radim, zanime me čisto iskustvo nekoga tko ga ima.

Hvala svima na odgovorima.
vzivanvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 12:01   #49
Quote:
vzivanvz kaže: Pogledaj post

Odrastao sam s psima i cijeli život radim s njima
Ako je tomu tako kako ste napisali ( što god znači rad koji spominjete ) ; vi nebi trebali imati ama baš nikakvih nedoumica ni pitanja oko toga da li ili ne može neka pasmina boraviti u stanu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 12:03   #50
ja znam puno ljudi koji imaju bordere u stanu, i super funkcionira. Njihovi psi jedino idu na razne sportove, bavi se aktivno njima.
A koliko sam čula, hrv. ovčari su lakši pas za imati kao kućnog ljubimca (u smislu lakše se naviknu na to da ne rede, borderi recimo moraju imati zadatak inače izlude)
I ti borderi su naučili doma spavati a vani su aktivni i izluduju se..

Općenito za bilo kojeg psa, a pogotovo aktivnu radnu pasminu, po meni, najbolja je opcija da je s vlasnikom koji se bavi njime, i posvećuje mu pažnje. A je li stan ili kuća nebitno skroz.
Ja recimo živim u stanu i imam dvorište, dvoriše je olakšanje prvenstveno meni jer ne moram ići svako malo u kratke šetnje za obavljanje nužde. Nego kad idemo u šetnju idemo u veću dulju šetnju.

Za hrvatske ovčare znam da vole čuvati, i lajati. Tako da bi ti zbog stana evenutalno mogao biti problem lavež i susjedi.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 13:07   #51
Dragi i ja smo udomili mješanku hrvatskog ovčara i retrivera (najvjerojatnije) no vidi se da je to većinom ovčar (sad ima 2 god i 3-4 mj).

Piana je divna ALI ako nemate vremena raditi s psom, voditi ju/ga u dulje šetnje i truditi se više nego što biste s manjim psom - ne bih preporučila.

Tvrdoglavi su i potrebno je da im se pokaže tko je gazda. Nakon toga, nema nikakvih problema.

Živjeli smo u malom stanu koji je "bio na cesti" a sad smo u neboderu. Laje kad je netko na hodniku jer čuva ali sluša kada joj se kaže da stane - klasika.

U prošlom stanu je dobro pamtila mirise no u novom smo tek tjedan dana.

Što se tiče suživota sa drugim psima, voli pokazati dominaciju ali opet - ako se radi s psom onda ga se iskontrolira. Muške obožava.

U stanu je strpljiva, nema problema. Najviše što će gnjaviti jest to da će nositi lopticu. Zna kad se ide i nema problema.

Jako je inteligentna, mi i 2 mace koje imamo smo joj sve i prije spavanja svih nas 2x obiđe dok i sama ne ode spavati. Nemam riječi - čudo.

Da ne kažem da smo i parvo preživjeli - doslovno smo se borili za nju i vet i mi. Znam da to osjeća. <3

P.S. Pokazati će ona itekako zube. Treba i toga biti svjestan.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 14:13   #52
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
P.S. Pokazati će ona itekako zube. Treba i toga biti svjestan.


Kome pokazuje zube i zbog čega?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 14:41   #53
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post


Kome pokazuje zube i zbog čega?
Nekoliko puta mi se znalo dogoditi da mi je prišla nepoznata osoba i valjda je osjetila negativnu energiju s moje strane (ili njihove) i "obranila me".

A i imali smo praktički pokušaj provale od kojeg nas je spasila.

Htjela sam napomenuti da iako je divna u stanu, ne gnjavi i ne uništava - zna braniti svoje i sebe.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 08:28   #54
Imam ho godinu i pol dana staru. Pas nije živčan agresivan i slično. Ti psi imaju problema sa drugim psima ako ih se ne socijalizira vrlo rano, isto je i sa ljudima. Ja sam svoju ostavio par dana u hotelu za pse i nikad više problema. Tko god uđe na dvorište ona laje kao lude dok ne ponjuši čovjeka onda sve ok. Pas može živjeti u stanu kako ga naučiš, važna su ograničenja. Ljubomoran je na druge pse ako ih maziš. Vjerojatno će ti gristi namještaj u stanu dok zubi ne izrastu. Brzo uče moja mi nosi majice i gaće dok se spremam za put.
Jedini problem je taj što zna otvarati vrata tak da zna ostaviti otvoreno pa se kuća ohladi zimi. Sad ju učim i da zatvori vrata
Uz šetnju preporučam i učenje trikova jer donesi štap je prejednostavno!
kiboki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2020., 21:24   #55
Da pokusam ozivit temu. Imam ovcara mix sa pekinezerom
Ima skoro 4 mjeseca i oko 3kg. Sta mogu ocekivati koliko može narasti jer baš nemam dvorišta. Zenka je inače
puding22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2020., 22:54   #56
Hrvatski ovčar

Dvorište? Misliš da će biti prevelika za stan? Ako je miks hrvatskog ovčara i pekinezera valjda ne očekuješ da izraste u kangala? A ljudi s hrvatskim ovčarima bez problema žive u stanovima, čak i po nekoliko njih. I ovčara i ljudi. A bome i pekinezeri.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2020., 21:11   #57
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Dvorište? Misliš da će biti prevelika za stan? Ako je miks hrvatskog ovčara i pekinezera valjda ne očekuješ da izraste u kangala? A ljudi s hrvatskim ovčarima bez problema žive u stanovima, čak i po nekoliko njih. I ovčara i ljudi. A bome i pekinezeri.
Volio bi da ostane manja i zbog susjeda a i nebi htio da veci pas hoda po kuci.
Sad ce joj 4 mjeseca
https://ibb.co/BBTkVJH
https://ibb.co/1MG767R
https://ibb.co/F8h8mLX
https://ibb.co/jLbX82Q
puding22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2020., 12:09   #58
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Prije par dana sam dobio preslatkog malog, 2,5 mjeseci starog, Hr. ovčara.

Imao sam već nekoliko pasa (lovačkih) ali nemam baš nekog iskustva sa ovom vrstom.
Čuh sa više strana da je taj pas poprilično divlji i spreman na šoru i stvaranje frke , što mi iskreno i nije neka fora.

A čuo sam i da je jako inteligentan i da se može vrlo brzo svemu naučiti.

Ima li netko iskustva sa tim psima?
Bio bih zahvalan kad bi mi udijelili par savjeta i svojih iskustava.
Ja imam muskog mjesanca hrvatskog ovcara i border colliea starog 4,5mj....jako intelingentan, socijalan, plahe je naravi, jedino ima dosta energije. Kad se istrci miran je ko beba.
Tako da je moj savjet da ga treba voditi vani da istrosi energiju. Stvarno brzo uci i poslusan je, drago mi je sta nema miris jer ga drzim u stanu, ponekad i u krevetu (iako ima svoj)jer je imao traume kao beba u azilu
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2022., 11:18   #59
pozdrav!
imala bi pitanje glede torbe/boks za transport. koju velicinu boksa imate za HO?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2023., 06:13   #60
Zna li netko koliko dugo žive hrvatski ovčari?
Maatt8919 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.