Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2017., 17:11   #381
Sad sam se sjetio jednog primjera kojeg sam davno komentirao iz te knjige (ne da mi se ponovno citati da bi vadio svu tu gomilu napsanih gluposti). Nesto je spominjao stovanje zmija i prezentirao isto kao sustinski hindusko, ako se dobro sjecam.

Mozda su se stovale u njegovom selu, a on je dovoljno neuk da ne vidi dalje od svog sela.

No stovanje smija je plemensko ne-vedsko i pred-hindusko u odredjenim djelovima (uglavnom juzne) indije. Drugi djelvi indije to nemaju, a u tom djelu zmije stuju i izolirana plemena koja nisu hinduizirana.

To je recimo usporedivo sa nekim paganskim obicajima koji su se u europi probili u lokalnu krscansku kulturu, recimo neki lokalni slavonski toboze bozicni obicaji koji su u stvari predkrscanski solsticijski ili kojeg vec paganskog agrarnog praznika, samo u toku kristianizacije lagano prefarbani. Istovremeno ih nema nigdje drugdje u krscanskom svijetu niti su doktrinarno ili ritualno bitni cak niti za katolicku crkvu, kamoli krscanstvo.

E, al ja to znam jer sam zivio u Indiji, izmedju ostalog na jugu gdje toga ima, ali i drugim krajevima gdje nema, a i nacitao se povijesne i socioloske literature. Kada pak nekome tko sa indijom veze nema napises kako je stovanje zmije centralna Hindu praksa i jos pokazes par fotki to ce prihvatiti doslovno kako je napisano, jer nema nikakve druge informacije prema kojima bi mogao usporediti i vrednovati.

(ne da bi bio problem cak i da jest, to so krscani tudje mitove i rituale reinterpretiraju iz svog nekog skucenog religijskog simbolizma koji nema uopce veze sa onime u indiji je opet jedna nova besmislica... njima moze to zbog Biblijskog mita o zmiji bit "sotonjarsko", jednako kao sto nekom drugom moze bit "kanibalisticka" euharistija. Takvo interpretiranje jednog sklopa simbola i mitova iz sasvim drugog je besmisleno buduci simbolicka znancenja nisu konstanta.)
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 03.08.2017. at 17:26.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:27   #382
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A što je sa Indijom odakle potiče to "zlo", da li su i Indijci ZLO?


Ne.
Indijci su ljudi koje je Bog iz ljubavi stvorio na svoju sliku kao i sve nas ostale, a očajnički trebaju Spasitelja, za naše spasenje utjelovljenoga Boga Isusa Krista, kao što ga trebamo i svi mi ostali.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:00   #383
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post


Ne.
Indijci su ljudi koje je Bog iz ljubavi stvorio na svoju sliku kao i sve nas ostale, a očajnički trebaju Spasitelja, za naše spasenje utjelovljenoga Boga Isusa Krista, kao što ga trebamo i svi mi ostali.
Ne.

Kršćani su ljudi koje je Alah iz ljubavi stvorio na svoju sliku kao i sve nas ostale, a očajnički trebaju Spasitelja, za naše spasenje poslanika Muhameda, kao što ga trebamo i svi mi ostali.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 19:30   #384
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ne.

Kršćani su ljudi koje je Alah iz ljubavi stvorio na svoju sliku kao i sve nas ostale, a očajnički trebaju Spasitelja, za naše spasenje poslanika Muhameda, kao što ga trebamo i svi mi ostali.


Zadatak s područja opće religijske kulture i pismenosti za forumaše:

Navedite, gledano iz prespektive islamske vjeroispovijesti, koje su greške zbog religijske nepismenosti u gore navedenom tekstu nalupetane?
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 20:02   #385
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post


Zadatak s područja opće religijske kulture i pismenosti za forumaše:

Navedite, gledano iz prespektive islamske vjeroispovijesti, koje su greške zbog religijske nepismenosti u gore navedenom tekstu nalupetane?
Jos i priznajes trolanje neka sluzi na cast moderatorima ovo sve no nece to potrajati koliko su oni zamislili.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:25   #386
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post


Zadatak s područja opće religijske kulture i pismenosti za forumaše:

Navedite, gledano iz prespektive islamske vjeroispovijesti, koje su greške zbog religijske nepismenosti u gore navedenom tekstu nalupetane?
Parafraziranjem ti ukazuje na smislenost tvojih rijeci.
Tvojom logikom i pripadnik neke druge religije bi tako mogao lupati po svom i potcjenjivati sve ostalo.

Lijepo je i pohvalno zeljeti drugima dobro, no otkuda tebi saznanje sto Indijci trebaju i kako znas da nemaju neki ekvivalent onome sto ti imas ?
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 23:48   #387
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
U pdf-u (od izdavača odobreno za javno čitanje) knjiga bivšeg hinduističkog gurua, majstora joge, u kojoj otkriva kakvo se zlo krije u jogi
ftp://bitimage.dyndns.org/croatian/R...Gurua_2014.pdf
Zasto bi se majstor joge prepao vizije zmije koju navodno stuje? Besmisleno. To mu je kao bio okidac za prelazak.
Ah da, i cinjenica da je agresiju zamaskirao nekim 'duhovima koji su se u njega uvukli za vrijeme meditacije'. A bu-bu.

Covjek koji napusti svoje duboko vjerovanje i sklad s prirodom i tako brzo ga zamijeni necim totalno drugacijim i njemu realno stranim je odraz radikalizma.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 09:53   #388
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post


Ne.
Indijci su ljudi koje je Bog iz ljubavi stvorio na svoju sliku kao i sve nas ostale, a očajnički trebaju Spasitelja, za naše spasenje utjelovljenoga Boga Isusa Krista, kao što ga trebamo i svi mi ostali.
Jao, jao...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:11   #389
Proseri don Stojića su za pdf Trash kultura, a ne za pdf Religija.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:41   #390
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Na takav nacin bih mogao predstaviti Bracu sa srebrnjaka kao predstavnika Hrvatske katolicke vjere - jer je covjek iz Hrvatske.
Braco sa Srebrnjaka je išao na vjeronauk (i to u crkvi, jer je rođen 1967), kršten je i ima sve ostale katoličke sakramente.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:47   #391
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Braco sa Srebrnjaka je išao na vjeronauk (i to u crkvi, jer je rođen 1967), kršten je i ima sve ostale katoličke sakramente.
Eto, daleko je znaci bolji i vjerodostojniji predstavnik katolicizma nego Osho hinduizma
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 10:55   #392
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Eto, daleko je znaci bolji i vjerodostojniji predstavnik katolicizma nego Osho hinduizma
Pa to i kažem.

Slučajno znam jer smo zajedno odrasli i sve te stvari zajedno i obavljali.

...samo nas je život razdvojio. Bio je prije 5-6 godina zadnji puta kod mene u kući (došao "štono se kaže iz neba pa u rebra nakon xy godina" u stari kvart) i popričali smo o tulumarenjima i sličnim pizdarijama koje smo radili dok smo bili mladi...

...nismo se doticali ovih vjerskih tema, ali možda kada i ako ga sljedeći puta vidim, baš bih ga mogao pitati i o tome...ili zapravo, bolje ne. Dok god se priča o lijepim stvarima iz mladosti, ne treba u to uvlačiti vjeru, pogotovo ako smo sada suprotnih stajališta.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:01   #393
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Eto, daleko je znaci bolji i vjerodostojniji predstavnik katolicizma nego Osho hinduizma
Ne samo to. Braco je veći baja od Isusa. Isus liječi dodirom, a Braco higijenski, na daljinu, pogledom.
http://www.jutarnji.hr/arhiva/ante-t...rnjaka/585208/
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 13:53   #394
Nakon što je don Damir na svome facebook-u tražio da mu evolucionisti, ako ikako mogu, daju dokaz za hipotezu (makro)evolucije, i nisu mu dokaza mogli dati , nakon što je jogu razotkrivao kao zlo od Sotone i mlade odgajao u predbračnoj čistoći,

don Damir opet uzrujava ljevičare i dobiva gomile lajkova za to

https://www.facebook.com/dondamirsto...type=3&theater
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:07   #395
Ovo naskakivanje ljevicara je blesavo jer se Stoja malo zajebavao sa tom objavom.

Al to sa makroevoluciojom je samo posljedica njegovih intelektualih deficita - i nije odavno hipoteza.

Isto kao sto su gluposti koje je pisao o jogi bez poznavanja teme, kao sto je slucaj i sa vecinom drugih apologetskih "rotvajlera".
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:28   #396
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Nakon što je don Damir na svome facebook-u tražio da mu evolucionisti, ako ikako mogu, daju dokaz za hipotezu (makro)evolucije, i nisu mu dokaza mogli dati , nakon što je jogu razotkrivao kao zlo od Sotone i mlade odgajao u predbračnoj čistoći,

don Damir opet uzrujava ljevičare i dobiva gomile lajkova za to

https://www.facebook.com/dondamirsto...type=3&theater
I tebi je pozitivno to što on vrijeđa i svađa se?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:33   #397
Don Damir je jednom rekao da istočnjačkim tehnikama čovjek upoznaje samoga sebe, a da on nikako ne želi upoznati samoga sebe, jer misli da bi svašta otkrio...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:52   #398
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
Don Damir je jednom rekao da istočnjačkim tehnikama čovjek upoznaje samoga sebe, a da on nikako ne želi upoznati samoga sebe, jer misli da bi svašta otkrio...
Cini mi se da je u pitanju tipican blagoglagoljiv nepromisljeni propovjednik kojemu je jezik brzi od uma, a karizma veca od mozga.

U davnasnjoj sekti smo imali jednog takvog. Isto je bio "specializiran" za mlade. Naime, sto mladji to manje kritickih sposobnosti, manje uocavas besmislenosti i nekonzistentnosti u tvrdnjama, a vise si impresioniran stilom.
A Stojic nam je 95% zabavjackog stila, 5% suvislog sadrzaja.
Ne razmišlja on toliko o smislu i logici koliko o estetici prezentacije dok se priprema. A onda impresionirajuci naivnu klincadiju on dobiva direktni dopaminske ego bust, slušaoci indirektni, a crkvena hijerarhija vjerojatno ima konflikt istovremene privlačnosti i odbojnosti prema takvim skupovima.

Badava je u svemu tome tražit nešto puno sadržaja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 08.11.2017. at 16:07.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 17:25   #399
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
Don Damir je jednom rekao da istočnjačkim tehnikama čovjek upoznaje samoga sebe, a da on nikako ne želi upoznati samoga sebe, jer misli da bi svašta otkrio...
Lakše je dakle drugima boga prodavati nego prčkati po sebi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:56   #400
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne kužim kaj vam sad Stojić smeta Smeta vam jer govori o ljubavi u prvom planu a ne uživanju, jer želi uzdići dostojanstvo žene? Pa na čijoj ste vi strani, na strani "ubijanja" moralni vrijednosti ili na strani uzdizanja moralnih vrijednosti...
Čovjek tobože brani seksualne položaje na način da svodi ženu na lutku na napuhavanje s rupom, kojom manipulira napaljeni mužjak i ostavlja kao iscijeđenu krpu nakon upotrebe. Protiv je spolnih odnosa do braka ne zato jer ih smatra nečime uzvišenim, već prljavim (znak osobnih konflikata iz djetinjstva), dio o kondomima je presmiješan za komentiranje jer žene nisu rasplodne krave.
ne slažem se sa Uranijom.

Don stojić odrješito govori da će nas Isus sve prenetrirati, a ne samo žene!
www.youtube.com/watch?v=XkHED57ECCI
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.