Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2005., 14:01   #41
Quote:
Roko kaže:
Bio ja,

Jos bi ti preporucio Jaisalmer koji je mozda najdojmljiviji od ovih gradova. Stvarno je kao u 1001 noci tamo.Preporucam camel safari tamo takodjer.

Jodhpur je ok ali 2 dana su dosta. Pushkar je najturistickiji onko backpackerski.

Ma cijeli rajastan je super.
Na koliko ides?? U sijecnju ti moze biti hladnjikavo tamo preko noci.
Inace ti je ok ako sletis u Delhi bit tamo 3 dana pa otic otic u Agru vidit Taj Mahal i onda Rajastan 2 tjedna barem....

super put inace i jeftin ako ne zudis za luksuzom.

Pitaj ako te sto zanima
Hvala na natuknicama. Idem krajem studenog na dva tjedna.....i Agra i Delhi i Sariska.
Rekli su mi da je dosta toplo oko 20 C noću-30 C danju.

Kako je sa hranom????
Jesi bio u Sariski, Rohetgaru????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 15:25   #42
Nije tolko hladno -30 tesko da je igdje osim u Himalaji.

Danju je toplo oko 20 al po noci bude oko 10 cak i manje pa jutra znaju biti neugodna ako izadjes u kratkim rukavima

nisam bio u Sariski, Rohetgaru.
Agra je odvratna i prljava i nema nista osim Red fort i Taj Mahal

Kad si vec tamo odi u fatepur sikri. Taj Mahal i Fatepur se mogu napraviti u jedan dan iz Delhija ali ces se naputovati u Busu od jutra ranog do ponoci.

Hrana je meni super. Ja sam jeo sve. Street vendors imaju ok klopu chiapati etc se mogu kupiti ali pazi da su frisko ispeceni i da ulje nije visednevno ako je nesto deep fried. Vukao sam sa sobom domacu rakiju da malo dezinficiram zeludac prije i poslije jela.

Delhi belly ti ne gine tj proljevi ali i to je za ljude. Uzmi svakako lopamid ako te proljev ulovi na autobusu da mozes putovati.

Maramice za dezinfekciju ruku uzmi i ne stavljaj ruke u usta etc jer se tako najlakse zarazis.Pazi na boce i vodu da imaju original cep.... Pazi na stvari. Nitko te nece orobiti ali ako nesto ostavis bez nadzora nestat ce u trenu.

ma ok je sve Indija je kao nigdje drugdje...
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 12:29   #43
hehe Rajastan..to je za romanticare..nisam jos bil tam iako sam proputoval skoro celu Indiju. ishel bi s curom, to da. nekak me ne privlaci ovak samoga. a dobro ni Taj Mahal nisam videl, takve razvikano turisticke stvari me ne zanimaju.
prije bi preporucil Golden Temple u Amritsaru. spiritual places.
Varanasi moras videti, bar jedno 4 dana ostati. s cugom je jedan overnajt od Delija. mozda najaci indijski grad po spiritualnosti. al moras ostati par dana (idealno 2 tjedna) da pustish te vibre do sebe. svi to vele, ak nisi videl Varanasi nisi videl Indiju, i da ima jake spiritual vibes, tak da vec nit ne vjerujesh. al stvarno je tak, grad je najaci. ah..mores tjednima lutati ulicicama u staroj jezgri...pa zora na Gangi..wooooom! Venecija Indije. sam kaj celi grad mirishe po slatkastom mirisu spaljenog ljudskog meseka.
ali vibre...!
tam mozes videti ono o cemu je Eliade tak dobro pisal u Svetom i Profanom, tam je Zivot jos uvjek Svet, i Sveta je Ganga, ...

Red Fort je kolko ja znam u Deliju.onaj poznati. il ima jos neki u Agri?

aaah ocem v Indiju..po zimi na jedno 2 tjedna, malo u Varanasi, pa na more negdi dole..ili tajland isto nebi bil loshe da me odsteti za ovo sonce kojeg nije bilo po ljetu.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 20:46   #44
Hvala svima na savjetima!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 08:18   #45
Putaparti (Indija)

Jel bio možda tko u zadnje vrijeme u Putapartiju.
Mene zanima da li ima tamo u ašramu, u shedovima, strujnih utičnica, a ako nema u shedovima ima li ih u dvokrevetnim sobama?

Drugo, koliko su u zadnje vrijeme karte za Indiju, i može li se što ušparati ako se rezervira dosta unaprijed. Meni igra ulogu od Banglora do Bombaya.

Treće, možda je glupo pitanje, da ne zna tko možda kako se kreću cijene računala tamo, konkretno laptopa, jesu li jeftiniji nego ovdje, ili je isto odnosno skuplje.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 10:48   #46
preshel sem tam pokraj, nije me bash nekaj interesiralo da svratim.

od Bombaya do "in the back of Bangalore" kak bi to Joe Strummer rekel, se more cist ljepo dojti cugom. jeden (krajshi) overnight rekel bi ovak od oka. cena, sitnica. Indija ima najjeftiniju zeljeznicu na svetu.

kaj ce ti struja ak si v Indiji..uzivaj u ljepotama nepatvorenog Zivota.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 21:10   #47
Indija,Goa ,Lakadivi- informacije?

Pozdrav. Razmisljam da za koji mjesec odem do Indije tj u Gou pa me interesuju utisci, cene hrane,pica,prjevoza,smjestaja,more,priroda,ljudi.. . Sve sta vam padne na pamet i cega se sjetite.
master is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 08:46   #48
Ako ti je do partijanja odi u sjeverni dio Goe. Ako ti je do mira, odi na južni dio. Prije 6 godina sam bio u Palolem beach, mirno mjesto na samom jugu Goe. Bar je tada bilo mirno.

Ako ti je do prirode odi malo južnije u Keralu. Nisam stigao do tamo ali naslušao sam se hvalospjeva za taj kraj.
Vjerujem da su se i cijene nešto promjenile do sada ali ako imaš novaca za avionsku kartu imati ćeš novaca i za Indiju jer je to jako jeftina destinacija. Ovisi o tvom komoditetu.

Za mene to i nije mjesto gdje ćeš ići na more, plaže su pješčane ali ništa naročito, more je plitko.

I još nešto, Goa (kao ni Bombay) ti nije tipična Indija. Više je prilagođena zapadnjacima. Ako ti je do one prave Indije odi dalje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 11:13   #49
Palolem po meni je najlepsha plazha tamo...Kerala ima stvarno super prirodu..I ostale plazhe (mestashca) su lepa, ali kako je rekao aaston, sve je prilagodjeno zapadu.
Idesh u pogreshno vreme. Tamo se ide od decembra do maja, to su meseci kada je najlepshe.
Nije skupo. U stvari ne znam shta se podrazumeva pod skupo ili jeftino, ali nadje se i cela kuca na mesec dana za 200$.
To je otprilike to....ne znam dali se kod vas vakciniraju ljudi kad idu na Gou, ali ja sam morala protiv zhute groznice i josh pila tamo tablete protiv malarije..neki ignorishu ova "pravila" pa znam za sada vec umrle ljude zbog "pameti".
Ako te vishe zanima, pm.
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 18:18   #50
Mislim ici u decembru,ako se sve kockice poklope. Cuo sam da je Goa takva kako ste i rekli i naravno da bih obisao jos nesto. Jos smo u razmatranju pa ne znamo tacan put, u svakom slucaju hvala na informacijama!!!!!
master is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 17:17   #51
Od kad sam ja išo zadnji put avionska karta porasla je za 250 E. Dakle sad je 1000 eura. Uapravo onda se jos racunalou dolarima, bila je 750 dolara.

Pa isao sam od Banglora do Mumbaja vlakom, a do Banglora sam (od Mumbaja) išao busom. Busom ne bih preporučio nikome tko baš nije, onako, izdržljiv, i baš nije prisiljen ili nema veliki želju da prodje dijelom indije cestom.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 14:02   #52
Goa je stvarno , bad energy...malo dalje nizhe je Gokarna s Om plazom, e to je vec boljshe.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 13:27   #53
put u indiju

išao bih u delhi sa turkis airlines.Jel ima netko iskustva na takvom putovanju i sa turkis airlines?spava se jedan dan u istambulu.Jel hotel ok?
unaprijed hvala
nino
padma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 23:15   #54
cuj ak mislish iti v Indiju, morash biti spreman sve. ili na bilo kaj.
ja obicavam leteti direktno v Deli, prevelka mi je gnjavaza s prtljagom sim tam..ionak ti treba par dni da dojdesh k sebi dok si tam..il dok dojdesh pak nazaj.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 16:55   #55
goa

Ljudi, a Goa? kakva su iskustva?
__________________
you don't need pants for the victory dance
sunđerbob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:07   #56
malo bi partijao na trensić?


aj i mene zanima ko je bio..
legolas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:10   #57
Bila sam ja prosle godine u novembru.
Ovak, ak vam se brije na trance, policija je tamo sprovela nove mjere i vise NEMA onih impromptu partija koji su Gou stavili na scenu.
Cim party pocne, policija dodje i zatvori, tako da su ljudi manje vise odustali od toga.
Jedino za Xmas & New Year, policija dozvoli partije.
Klubova doduse ima i to puno i to jako dobrih.
Vecina ih nije zatvorena, nego na otvorenom, kraj plaza, tako da je to cool.

Isto ako idete i do partija vam je, najbolje je ostat na Anjuni li Vagator beach (centralna Goa) ili skroz na jugu ili skroz na sjeveru. Ostalo je package tour heaven i treba zaobic.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:25   #58
Quote:
Kiki kaže:
Ovak, ak vam se brije na trance, policija je tamo sprovela nove mjere i vise NEMA onih impromptu partija koji su Gou stavili na scenu.
izvinjavam se što sam neuk, ali što to znači impromptu party?
Ja bih isto rado išao vidjeti kako je to u goi...
Znam da je Kpt. Willard nešto spominjao da je bio tamo...
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 21:58   #59
goa, bad energy...puno zapadnjaka, puno droge..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 07:30   #60
impromptu party ti je ko neki spontani pety i to. Prije je Goa bila poznata po njima.
BTW, da se nadovezem na Jimmyjev post, nema toliko zapadnjaka (osim ako ne ides u koji od package tour places tipa calangute i slicno) i definitvno ne toliko kao u recimo...Tajlandu. Doduse, u indijskim okvirima je Goa najposjecenija drzava od strane turista.
A droge ima, da.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.