Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 10:05   #1
Psovanje Boga

Mnoge sam cuo kako psuju Boga mislim na one koji se oznacavaju kao Vjernike tj pripadnike neke Crkve: Pravols. Katol......i druge...

Sta kazete vi na to?
__________________
Pitanje za trinitarijance Isus je Bog??Lakše je napadati tuđu neg branit svoju osobnost,vjeru,naciju,....
haArec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:57   #2
Šta Biblija kaže na to? heh
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:00   #3
Najgore mi je cuti kad netko psuje Boga,a to rade mnogi.Nisu svjesni rijeci koje izgovaraju.Zalosno,al isitnito.
__________________
ODBACI SOTONU DA TE NE ZAVEDE.....PRUZI RUKE KRISTU NEKA TE POVEDE!!!!!
angelicaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:19   #4
večina mojih poznanika su "vjernici", ali nitko ne ide u crkvu i svi psuju boga svaki put kad dobe priliku. to je normalno, u svijetu nema 2,5 mlrd. kršćana, to izgleda ovako: pravi kršćani + oni koji se nazivaju kršćanima + djeca kršćanskih roditelja = 2,5 mlrd. pravi vjernik neće opsovati boga
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:20   #5
'Ne uzimaj uzalud imena Gospoda, Boga svojega, jer Gospod neće pustiti bez kazne onoga, koji uzima ime njegovo uzalud'.3 bozja zapovjed.Koliko je Bog iznad nas toliko bi se trebalo postivati i njegovo ime.Oni koji su prepisivali bibliju su toliko postovali Boga da bi se,kad bi naisli na ime Jahve u spisima okupali cijeli prije nego bi napisali njegovo ime.Ako shvatimo i budemo svijesni toga da je Bog stvoritelj cijelog svemira,izvor zivota,ljubavi i spasitelj covjecanstva onda bi smo trebali i shvatiti vaznost njegovog imena
__________________
Gumiflex
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:13   #6
Quote:
Vesela Ćonka kaže: Pogledaj post
'Ne uzimaj uzalud imena Gospoda, Boga svojega, jer Gospod neće pustiti bez kazne onoga, koji uzima ime njegovo uzalud'.3 bozja zapovjed.Koliko je Bog iznad nas toliko bi se trebalo postivati i njegovo ime.Oni koji su prepisivali bibliju su toliko postovali Boga da bi se,kad bi naisli na ime Jahve u spisima okupali cijeli prije nego bi napisali njegovo ime.Ako shvatimo i budemo svijesni toga da je Bog stvoritelj cijelog svemira,izvor zivota,ljubavi i spasitelj covjecanstva onda bi smo trebali i shvatiti vaznost njegovog imena
Onda je također i stvoritelj patnje,zlobe,zavisti,nesreće i boli i stvorio je za većinu stanovnika planet mizerije.I koga ćeš onda ako nećeš njega?
Ovi kaj su se kupali su jednostavno bili poremećeni.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:53   #7
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Onda je također i stvoritelj patnje,zlobe,zavisti,nesreće i boli i stvorio je za većinu stanovnika planet mizerije.I koga ćeš onda ako nećeš njega?
Ovi kaj su se kupali su jednostavno bili poremećeni.
Stvorio je savršeni svijet a za ovo drugo smo mi sami krivi
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 00:44   #8
Sama forma psovanja, veoma je štetna. Kad tad to ljudi spoznaju na kraju.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 02:25   #9
meni isto skoro svi prijatelji psuju bog-a , samo ne ja i jedan prijatelj ( on nekad ono ako stvarno poludi ) vjerujem u boga i idem u crkvu svaku nedelju ,
jos mi svi prijatelji imaju oko 14g ( kao i ja ) , i stalno nekakve viceve o bogu govore ali se ja nikad ne smijem
napadostrimlist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 02:36   #10
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
Stvorio je savršeni svijet a za ovo drugo smo mi sami krivi
Ja nisam za ništa važno kriv.Ak je stvorio i čovjeka na sliku svoju,kaj nije očito da je zajebo?Pusti sad slobodnu volju-znači zajebo je i usadio krive postavke.

Nebi reko da je psovka štetna,prije bi reko da je oslobađajuća.
Također primjetio sam da ljudi boga psuju najviše kad su na vrhuncu bijesa,onako to je nešto kao udarac šakom u zid.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 09:03   #11
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mnoge sam cuo kako psuju Boga mislim na one koji se oznacavaju kao Vjernike tj pripadnike neke Crkve: Pravols. Katol......i druge...

Sta kazete vi na to?
Mislim da je stvar dosta složena.

Ako vjernik opsuje Boga u intimi svoje osame tada protestira Bogu jer nije zadovoljan sobom a za to proziva Boga.
Ako je ta psovka javna tada iskazuje svoje nezadovoljstvo prema svijetu oko sebe što je takav kakav je a za koji je odgovoran i Bog ( zato želi da ga svijet čuje) .

I u jednom i drugom slučaju radi se o vjerničkom samonegiranju i slabosti ( krizi) vjere.
Psovanje Boga ( vjernika) je vapaj očajnika.

Ateisti ( tj antiteisti) kad psuju Boga čine to javno ( u intimi nema smisla) u društvu vjernika najčešće kada im ponestane argumenata u raspravi ( bilokakvoj raspravi) s teistom s namjerom da izazovu emotivnu reakciju kod vjernika i tako steknu prednost.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 09:27   #12
Quote:
napadostrimlist kaže: Pogledaj post
meni isto skoro svi prijatelji psuju bog-a , samo ne ja i jedan prijatelj ( on nekad ono ako stvarno poludi ) vjerujem u boga i idem u crkvu svaku nedelju ,
jos mi svi prijatelji imaju oko 14g ( kao i ja ) , i stalno nekakve viceve o bogu govore ali se ja nikad ne smijem
Svaka čast! Bog te blagoslovio!

Psovka bilo kakve vrste, a osobito na Boga nikada nikoga nije ni oslobodila ni istinski rasteretila.

Kao što Novi zavjet svjedoči u poslanici apostola Jude (Tadeja, ne Jude Iškariotskoga) u 1, 8-11 da se ne psuje niti sotonu, a kamoli Boga: "Uza sve to i ovi sanjari jednako skvrne tijelo, zabacuju Veličanstvo, pogrđuju Slave. Kad se Mihael arkanđeo s đavlom prepirao za tijelo Mojsijevo, nije se usudio izreći pogrdan sud protiv njega, nego reče: "Spriječio te Gospodin!" A ovi pogrđuju ono što ne poznaju; a što po naravi kao nerazumne životinje poznaju, u tom trunu. Jao njima!"

Velika je stvar tvoja ustrajnost!
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 11:32   #13
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mnoge sam cuo kako psuju Boga mislim na one koji se oznacavaju kao Vjernike tj pripadnike neke Crkve: Pravols. Katol......i druge...

Sta kazete vi na to?
Mislim da je psovanje Boga pojava prvo kod manje inteligentnih ljudi. Bar po tom kako ja primjećujem u okolini.
Onda pojava psovanja Boga mislim da se dogadja u nekoj buntovnoj fazi manje inteligentne osobe koja se bori sa nekim svojim unutarnjim demonima i zbilja nije posve svjesna razmjera svoje psovke. Mislim da ima veze sa odvajanjem od roditelja- npr roditelji mrze da psujes, a onda da im pokazes kako si samostalan i kako ti ne mogu nista i da im ukazes na njihovu nemoć- opsujes Boga. Jednako tako je i u odnosu spram društva.
Nazalost, takva ''nadmoć'' brzo prođe, a loše navike ostaju za cijelu život. Na kraju ostajes samo manje pametna seljačina koja psuje Boga.

Vjerovali ili ne- to je jednostavno izraz nekulture i primitivizma.
I nije samo psovanje Boga nego je tu cijela paleta item-a povezanih s Bogom- pa tu je psovanje: čavala Kristovih, Isusove šarafe, Gospine gaće, Krv Isusovu i svasta svašta još.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 11:54   #14
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Mislim da je psovanje Boga pojava prvo kod manje inteligentnih ljudi. Bar po tom kako ja primjećujem u okolini.
Onda pojava psovanja Boga mislim da se dogadja u nekoj buntovnoj fazi manje inteligentne osobe koja se bori sa nekim svojim unutarnjim demonima i zbilja nije posve svjesna razmjera svoje psovke. Mislim da ima veze sa odvajanjem od roditelja- npr roditelji mrze da psujes, a onda da im pokazes kako si samostalan i kako ti ne mogu nista i da im ukazes na njihovu nemoć- opsujes Boga. Jednako tako je i u odnosu spram društva.
Nazalost, takva ''nadmoć'' brzo prođe, a loše navike ostaju za cijelu život. Na kraju ostajes samo manje pametna seljačina koja psuje Boga.

Vjerovali ili ne- to je jednostavno izraz nekulture i primitivizma.
I nije samo psovanje Boga nego je tu cijela paleta item-a povezanih s Bogom- pa tu je psovanje: čavala Kristovih, Isusove šarafe, Gospine gaće, Krv Isusovu i svasta svašta još.
Potpisujem!
kad čujem nekoga tko odvratno psuje
i još k tome Boga
mislim si ajme koji primitivac.
baš ružno za čuti takovo nešto.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 13:49   #15
evo ti ovdje malo o psovanju, znam da se bura digla na netu nakon prvog postavljanja ovog videa na jubitu http://www.youtube.com/watch?v=ZylnuBVHNHw
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 15:21   #16
Quote:
Vesela Ćonka kaže: Pogledaj post
'Ne uzimaj uzalud imena Gospoda, Boga svojega, jer Gospod neće pustiti bez kazne onoga, koji uzima ime njegovo uzalud'.3 bozja zapovjed.Koliko je Bog iznad nas toliko bi se trebalo postivati i njegovo ime.Oni koji su prepisivali bibliju su toliko postovali Boga da bi se,kad bi naisli na ime Jahve u spisima okupali cijeli prije nego bi napisali njegovo ime.Ako shvatimo i budemo svijesni toga da je Bog stvoritelj cijelog svemira,izvor zivota,ljubavi i spasitelj covjecanstva onda bi smo trebali i shvatiti vaznost njegovog imena
Ne bi se okupali već bi oprali ruke. Inače, ova zapovest se više odnosi na pogrešno predstavljanje Boga a ne na "psovanje Boga" i slično.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 16:21   #17
Moj prijatelj je vjernik, drži do toga, ali kad nešto radi pa mu zapne onda psuje i boga i isusa i crkvu, i križ i raspelo itd...
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 16:29   #18
to je nepristojno i djeluje seljački.
iako neki misle da je to fora, ljudi ih uglavnom žale zbog nedostatka pristojnosti.
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 16:30   #19
Quote:
Vesela Ćonka kaže: Pogledaj post
'Ne uzimaj uzalud imena Gospoda, Boga svojega, jer Gospod neće pustiti bez kazne onoga, koji uzima ime njegovo uzalud'.3 bozja zapovjed.Koliko je Bog iznad nas toliko bi se trebalo postivati i njegovo ime.Oni koji su prepisivali bibliju su toliko postovali Boga da bi se,kad bi naisli na ime Jahve u spisima okupali cijeli prije nego bi napisali njegovo ime.Ako shvatimo i budemo svijesni toga da je Bog stvoritelj cijelog svemira,izvor zivota,ljubavi i spasitelj covjecanstva onda bi smo trebali i shvatiti vaznost njegovog imena
Jedno je nekoga poštovati a drugo je bojati se ..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 16:30   #20
Za mene je to nešto strašno! Nažalost, mnogima je to čista poštapalica, tako da ni neznaju što govore... Užas jedan!
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.