Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 13:16   #81
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ti si posljednji i NAJVEĆI PROROK. Evo u francuskoj objavljena karikatura predposljednjeg proroka Muhameda...bit će da njihova uvrijeđenost ima nešto provokativno u sebi
Hvala.


Uvređenost muslimana je najobičnija gadarija koja proističe iz čiste zaluđenosti i gluposti , ili iz čistog zla.

Evo sad ti i ja osnujemo religiju koja veruje u Severinu i Željka Joksimovića kao proroke , i čim neko počne o njima loše da govori i da ih na loš način prikazuje ti i ja se uvredimo u p.m.
I sad bi rekli neki ma nemojte se zezati i izmišljati kerefeke kad svi znamo da njih dvoje nisu proroci.
Međutim ti i ja planemo u svojoj verskoj ekstazi buneći se da em što nam vređaju proroke već nas nazivaju budalama koji izmišljaju stvari i da naša vera nije istinita.



Vidiš , svi ovi hrišćani i muslimani ne bi stali u odbranu naše uvređenosti , već bi rekli za naše svete proroke Severinu i Žejlka da su lažni proroci i da je sve to izmišljeno.
Znači dodatno bi nas uvredili i još pride nas prepustili njihovim dogmatskim policajcima da nam sude zbog idolopoklonstva.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:22   #82
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Hvala.


Uvređenost muslimana je najobičnija gadarija koja proističe iz čiste zaluđenosti i gluposti , ili iz čistog zla.

Evo sad ti i ja osnujemo religiju koja veruje u Severinu i Željka Joksimovića kao proroke , i čim neko počne o njima loše da govori i da ih na loš način prikazuje ti i ja se uvredimo u p.m.
I sad bi rekli neki ma nemojte se zezati i izmišljati kerefeke kad svi znamo da njih dvoje nisu proroci.
Međutim ti i ja planemo u svojoj verskoj ekstazi buneći se da em što nam vređaju proroke već nas nazivaju budalama koji izmišljaju stvari i da naša vera nije istinita.



Vidiš , svi ovi hrišćani i muslimani ne bi stali u odbranu naše uvređenosti , već bi rekli za naše svete proroke Severinu i Žejlka da su lažni proroci i da je sve to izmišljeno.
Znači dodatno bi nas uvredili i još pride nas prepustili njihovim dogmatskim policajcima da nam sude zbog idolopoklonstva.
tako je joe! A naši Seve i Željac skupe na koncertu više obožavatelja nego što su proroci na propovjedima
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:57   #83
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Sama reč "forum" je u kontradikciji sa religijom jer forum je razmena mišljenja, a religiozni ljudi to nisu u stanju jer oni znaju istinu tj.veruju u Boga koji je jedina istina.
Forum nije u kontradikssciji sa religijom, a tvoje uvrede najbolje govore o tebi samom, jer pokazuju da si ti taj koji nisi u stanju za razmjenu mišljenja, pa u nedostatku argumentacije počinješ omalovažavati drugu stranu.

Bog jeste Istina, i to najveća; da nije Njega nebi ni svijeta bilo. A to što ta Istina tebe boli, pa se nerviraš zbog toga, je problem tvog organizma, koji ti je privremeno povjeren na zdravo korišćenje a ne na zlouporabu.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Tako da vi religiozni nemate šta reći po pitanju ponašanja forumaša.
Anderlone, da nisi to ti?


Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
A što se tiče vređanja , religija je sama po sebi propagandna stvar koja ima za cilj nagovoriti ljude da budu kao što relgija nalaže i da se vode njenim dogmama. E kad je takva ona ne samo da mora podleći kritici nego je sasvim logično da će neko reći nešto ružno o likovima iz dotične religije. Svako se može uvrediti ali to ne znači da je u pravu.
Ozbiljna kritika je jedno a gomila gluposti nešto drugo. Ti si se nešto unervozio pa to ne razaznaješ, ali meni je žao što je tako. Bilo mi je žao gledati tvoje upise na temi Islam-114, trošiš svoj mladi život na bedastoće. Bespotrebno.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ti pominješ šta bi bilo kad bi neko napravio film od strane muslimana o Isusu na uvredljiv način?! Pa verovatno bi se našlo nešto ludaka da svoj gnev ispolji, ali ni blizu kao što su to uradili muslimani i koji to još uvek svakodnevno rade.
Muslimanima je dobro znana ta vaša blagost, pošto nam je u BiH sa samo 3 godine (od 1992-95) porušeno preko 1100 džamija (zvanični, provjereni podatak UN). Kako je 3 godine oko 1000 dana, jedna dnevno otprilike... Da ne spominjem druge tragedije koje nam se svakodnevno čine i mnogobrojne potvore poput antraksa i wtc-09.11. Dečko, ti si sav u predrasudama. Zahvaljujući takvima, Bushu se i moglo činiti ono što je činio.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Evo da sam ja hrišćanin i to još onaj uvereni mogao bi sad reći da ti kao vernik vređaš moju veru iz razloga što Kur'an kaže da Isus nije božji sin i nije vaskrsao.
Pazi... Ateist a hoćeš govoriti o nekakvom božijem sinu? Točno, Isus je čovjek kao ti i ja, nije nikakvo božije dijete, nije raspet na križu i umro je Božijom voljom. Bog mu je uzeo dušu da bi ga spasio muke, kao što će i tebi i meni jednom uzeti dušu. To ti je istina. A ako te to boli, skupi pet najobrazovanijih forumaša pa hajmo u furmalnu debatu, da vas potabam na tenane.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Kuran je isti kao taj film zbog kojeg se danas ubija.
Ti si pročitao Kur'an i vršio si analizu pa znaš? Ne znam jesi li gledao taj film, nadam se da samo ne znaš šta govoriš i samo želiš reć nešto tek radi kontre. Jer,ako bi to govorio svjesno i sa znanjem kakav idiotizam pišeš, onda stvarno nebi bio daleko od Sema Basila, Brejvika, i njima sličnih idiota koji zagđuju stvarnost današnjice.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:19   #84
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Forum nije u kontradikssciji sa religijom, a tvoje uvrede najbolje govore o tebi samom, jer pokazuju da si ti taj koji nisi u stanju za razmjenu mišljenja, pa u nedostatku argumentacije počinješ omalovažavati drugu stranu.

Bog jeste Istina, i to najveća; da nije Njega nebi ni svijeta bilo. A to što ta Istina tebe boli, pa se nerviraš zbog toga, je problem tvog organizma, koji ti je privremeno povjeren na zdravo korišćenje a ne na zlouporabu.

Ozbiljna kritika je jedno a gomila gluposti nešto drugo. Ti si se nešto unervozio pa to ne razaznaješ, ali meni je žao što je tako. Bilo mi je žao gledati tvoje upise na temi Islam-114, trošiš svoj mladi život na bedastoće. Bespotrebno.


Muslimanima je dobro znana ta vaša blagost, pošto nam je u BiH sa samo 3 godine (od 1992-95) porušeno preko 1100 džamija (zvanični, provjereni podatak UN). Kako je 3 godine oko 1000 dana, jedna dnevno otprilike... Da ne spominjem druge tragedije koje nam se svakodnevno čine i mnogobrojne potvore poput antraksa i wtc-09.11. Dečko, ti si sav u predrasudama. Zahvaljujući takvima, Bushu se i moglo činiti ono što je činio.



Pazi... Ateist a hoćeš govoriti o nekakvom božijem sinu? Točno, Isus je čovjek kao ti i ja, nije nikakvo božije dijete, nije raspet na križu i umro je Božijom voljom. Bog mu je uzeo dušu da bi ga spasio muke, kao što će i tebi i meni jednom uzeti dušu. To ti je istina. A ako te to boli, skupi pet najobrazovanijih forumaša pa hajmo u furmalnu debatu, da vas potabam na tenane.


Ti si pročitao Kur'an i vršio si analizu pa znaš? Ne znam jesi li gledao taj film, nadam se da samo ne znaš šta govoriš i samo želiš reć nešto tek radi kontre. Jer,ako bi to govorio svjesno i sa znanjem kakav idiotizam pišeš, onda stvarno nebi bio daleko od Sema Basila, Brejvika, i njima sličnih idiota koji zagđuju stvarnost današnjice.
Ni na šta nisi odgovorio niti ijednom osvrnuo na ono što sam napisao.
Klasični vernik koji nije u stanju da polemiše o bilo čemu pa tako i ne čudi izbrgavanje odgovara ili direktnog komentara na moje upise već se bavi mojom ličnošću i šatro nešto tu poentira.

Meni si našao da prebacuješ rušenje džamija?! , kako te nije sramota da takvo šta izgovoriš.
Za ovo te treba prijaviti moderaciji.

A sad posle ovakog nečeg gde se forumaš bavi mojom ličnošću izbegavajući odgovore na direktne moje stavove i mišljenja mogu reći samo , doviđenja.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:23   #85
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post







Pazi... Ateist a hoćeš govoriti o nekakvom božijem sinu? Točno, Isus je čovjek kao ti i ja, nije nikakvo božije dijete, nije raspet na križu i umro je Božijom voljom. Bog mu je uzeo dušu da bi ga spasio muke, kao što će i tebi i meni jednom uzeti dušu. To ti je istina. A ako te to boli, skupi pet najobrazovanijih forumaša pa hajmo u furmalnu debatu, da vas potabam na tenane.


I jopet ti..Ti bi nekoga tabao natenane (skroman si ti neki čoek, bravo) a kad se malo nagazilo na tvoje umišljeno znanje i kad ti je dokazano da lažeš i manipuliraš, podvijenog repa si nestao sa teme Islam vs. Mandejci:
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
A ti si ovdje kao neko mjerilo poštenja...pa onda napišeš ovakvo nešto:
"Ono što mi muslimani znamo - da su prvi kršćani znali za Muhammeda jer ih je Isus naučio tome. Razlog što su rabini tražili njegovu smrt upravo je bio taj što, kada su ga rabini pitali: "Iz kojeg od naših 12 plemena će biti taj poslednji, obećani prorok?" on im je odgovorio: "Neće biti ni iz jednog od naših plemena već, kao što u Pismu piše - biće podignut od vaše braće, i biti će sličan Mojsiju!"" Kod ovog "vaše braće" misli se na Arape jer su oni Židovima braća po Abrahamu. Ovo je žestoko razljutilo rabine pošto su dobro znali da baš tako piše u Svetom Pismu, pa su ga krenuli kamenovati ali on im se izgubio iz vida.

Nadam se da ti je mjesto iz Starog Zavjeta poznato?"

Nadam se i ja da ti možeš dati stavak iz Biblije gdje piše ovo što si tu napisao, inače bih mogao pomisliti da i ti spletkariš i iskrivljavaš...
Zamisli se malo jesi li i sam baš takav istinoljubac prije nego što (redovito)pljuckaš o drugima.
Daklem, napiši koji je taj biblijski stavak da ne bih pomislio da svjesno lažeš.
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:33   #86
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
I jopet ti..Ti bi nekoga tabao natenane (skroman si ti neki čoek, bravo) a kad se malo nagazilo na tvoje umišljeno znanje i kad ti je dokazano da lažeš i manipuliraš, podvijenog repa si nestao sa teme Islam vs. Mandejci:
Jesi ti video taj upis i kako čovek 'ladno skrene sa poente i matra sebi u bradu nešto što njemu pada na pamet.

Lepo sam bio njemu napisao oko tog vređanja da se mogu hrišćani svi sad odreda uvrediti jer sam kuran kaže da Isus nije božji sin i da nije vaskrsao.
I da sam ja hrišćanin to bi bila za mene uvreda jer negira ono što hrišćanstvo jeste.
Poenta je bila da su ukaže da to vređanje po pitanju ismevanje ličnosti iz svetih spisa je krajnje glupo ili krajnje podlo zarad manipulacije.

Međutim dečkonja krenuo da taba nekoga u smislu da kako će on meni da dokaže da Isus nije božji sin i da nije vaskrsao kao da to ja ne znam.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:58   #87
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Jesi ti video taj upis i kako čovek 'ladno skrene sa poente i matra sebi u bradu nešto što njemu pada na pamet.

Lepo sam bio njemu napisao oko tog vređanja da se mogu hrišćani svi sad odreda uvrediti jer sam kuran kaže da Isus nije božji sin i da nije vaskrsao.
I da sam ja hrišćanin to bi bila za mene uvreda jer negira ono što hrišćanstvo jeste.
Poenta je bila da su ukaže da to vređanje po pitanju ismevanje ličnosti iz svetih spisa je krajnje glupo ili krajnje podlo zarad manipulacije.

Međutim dečkonja krenuo da taba nekoga u smislu da kako će on meni da dokaže da Isus nije božji sin i da nije vaskrsao kao da to ja ne znam.
Tako je. Evo, ja sam kršćanin vjernik, i mogao bi se komotno uvrijediti...
Ali to mi ne pada na pamet iz više razloga:

- Ako vjerujem u nešto, i ako smatram da je to istina, onda mogu svi oko mene govoriti suprotno, rugati se ili ismijavati...Ako je moja vjera čvrsta, to me ne može vrijeđati. Jedino ako netko nije baš siguran u ono što vjeruje - taj se vrijeđa i bude agresivan.
- Jadan je onaj "bog" kojeg ljudi moraju braniti.
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:59   #88
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ne,ne , dogma je istina za ceo svet a ne za samo za određenu religiju i njene vernike.
Tebe kao nevjernika nikakva dogma ne obvezuje. Ne vidim kako bi onda ona za tebe trebala biti istina. Ti određena vjerovanja možeš prihvatiti ili ne. Ako prihvatiš, onda prihvaćaš te dogme.


Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ne postoje ateistička društva , ne razumem o čemu govoriš?!
Postoje društva koja su pokušala izbaciti religiju radi njene navodne štetnosti koju i ti zagovaraš. Znamo kako je to prošlo i koliko se mogu pohvaliti tolerancijom i nenasiljem. pitanje za tebe ostaje: bi li bez religija svijet bio manje nasilan, odnosno je li problem nasilja u religijama ili je ipak u čovjeku??
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:07   #89
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Sama reč "forum" je u kontradikciji sa religijom jer forum je razmena mišljenja , a religiozni ljudi to nisu u stanju jer oni znaju istinu tj.veruju u boga koji je jedina istina.
Tako da vi religiozni nemate šta reći po pitanju ponašanja forumaša.
Ovo je već jedna gruba generalizacija i osuda jer trpa sve religiozne ljude u skup netolerantnih i nesposobnih za raspravu.
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post

A što se tiče vređanja , religija je sama po sebi propagandna stvar koja ima za cilj nagovoriti ljude da budu kao što relgija nalaže i da se vode njenim dogmama.
E kad je takva ona ne samo da mora podleći kritici nego je sasvim logično da će neko reći nešto ružno o likovima iz dotične religije.
Religija je i mora biti podložna kritici. Ipak, provokacije ovakvog tipa kao ovaj film treba osuditi jer vode jedino sukobima i mržnji.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:21   #90
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Lepo sam bio njemu napisao oko tog vređanja da se mogu hrišćani svi sad odreda uvrediti jer sam kuran kaže da Isus nije božji sin i da nije vaskrsao.
I da sam ja hrišćanin to bi bila za mene uvreda jer negira ono što hrišćanstvo jeste.
E, to je poenta svega. Mena kao ateista i kao obrazovanog čovjeka, koji težim za znanošču, eksperimentalnim metodama, dokazivanju nekih stvari na matematički način isto vrijedja, da mi neko tupi, da je taj i taj stvorio zemlju, da je taj i taj nečiji božji sin ili prerok. Mislim, o čemu mi pričamo?

Ali ok, svaki čovjek ima pravo, da vjeruje u šta želi i mislim, ako može to čovjeku pomoči, neka vjeruje u šta hoče. Neki dan sam čuo, da ima neka grupa ljudi koja vjeruje u patuljke. I naravno, ako im to pomaže bilo kako, zašto da ne. Tako i zbog mene može svako vjerovati u mohameda, jesusa ili šta god več.

Ali je nešto bitno. Europa je način života, gde možeš slobodno izražavati svoj stav bez, da te iko napada. I tu je problem sa islamistima. Jer oni iskorištavaju naše strpljenje i kad pričaju, kako treba ubiti Amerikance, Europljane, da čemo se svi pokoriti,...na to kažu, da je to sloboda govora. A kad neko nacrta neke karikature, onda ih to vrijedja. Pa čekajte sad, kako to? Mene ne samo da vrijedja to što oni pričaju, kako če islam zavladati svijetom, mene je iskreno i strah. Ja ne želim živjeti u društvu, gde moraš paziti šta češ reči, da ne možeš nacrtati šta želiš. Sve više i više ih je, ne mogu se adaptirati a i kao ovaj gospodin "Shady" ne žele čuti drugu stranu i samo teraju svoju priču.

Iskreno ako idemo dalje, mene i moju inteligenciju vrijedja to što neko misli i 100% je siguran, da je svijet stvorio neki tamo bradonja ili što god več. To mene i moju inteligenciju vrijedja i molim, da se zabrane svi vjerski objekti i želim, da svi ti ljudi počnu da studiraju znanost, da naš svijet što prije napreduje. Kako to zvuči?

Ja se iskreno bojim šta če biti za par godina u Europi. Kad ti jedan intelektualac kao što je Dawkins kaže, da je Islam največe zlo (http://www.youtube.com/watch?v=LhYus6TiGEE) , onda nam je sve jasno. Muslimani sa svih zemalja dolaze u Europu, getovi su puni, kriminal raste, recimo Oslo, jedan od najlepših i najkulturnijih gradova ima veči stupanj kriminala nego NY. Jer jednostavno znanost i religija se isključuju. I sad če neko reči, da su ovi produkt kolonizacije. Da, istina je, samo za razliku od njih, kad je "zapad" došao do njih, oni su dobili internet, vozila, avione, elektriku, telefon,...skoro ničeg nije bilo tamo, a i te piramide i još neke stvari nisu napravili muslimani, nego neko "drugi"...ni ne znam šta su oni izmislili. A oni su nama doneli samo kriminal - pričam o vremenu sada. I ja se stvarno bojim. Baš sam rekao, da idem s curom u Belgiju,..malo čokoladice, lijepa zemlja,...kad mi prijatelj kaže, nemoj iči, bio je tamo, u Briselu ne možeš, da vidiš bijelca. U pola ulica ni ne smiješ, jer je preopasno, kad prolaziš svi bulje u tebe, slično kao u arabskim državama, ako je iko bio od vas.

A šta se tiče svijetske krize. Mi čemo je prebrodit, pametni smo ljudi, marljivi i puno radimo, ako treba po ceo dan. Ne plašim se toga. Život je pun uspona i padova, to je normalno. Ali ako nam zavladaju neke srednjevjekovne religije, e onda nam nema spasa.

Ja prihvačam sve vijere, kao što sam rekao, zbog mene možeš vjerovat u patuljke, ali znanost, umjetnost i sloboda govora mora biti osigurano, ako ne onda smo išli u tri pm. Niko nije rekao - "ubijte muslimane", nego je samo karikatura. I ako je karikatura uvrijedljiva, onda i mene Koran vrijedja, jer vrijdenja moju intelignciju.

Još par videa o toj temi, jer sam poslednjih dana pročitao i pogledao sve moguče strane i sve poglede, jer nisam ni na židovskoj, ni na krščanskoj ni na muslimanskoj vjeri.
I zaključak je - Islam nije OK.

http://www.youtube.com/watch?v=pCW2h...layer_embedded (švicarskom članu parlamenta puklo)
http://www.youtube.com/watch?v=zdnir...eature=related (dokumentarac o radikalnom islamu Obsession)
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=fgsrnmzxEUY
(i još nešto o Koranu)
Diskusis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:27   #91
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Pogođeno u sridu, kao i cijeli post, pogotovo kad tako nešto napiše nemusliman. Tko tu zapravo potiče agresiju i provocira? Ne kažem da su oni koji nasjednu išta pametniji, ali problem treba rješavati u korjenu, a u ovom slučaju je to ili ciljana provokacija i/ili potpun nedostatak kulture i odgoja.

I sad svi mediji izvještavaju o prosvjedima muslimana zbog filma, dok zbroj prosvjednika spada u statističku pogrešku u odnosu na ukupan broj ljudi u zemlji u kojoj se prosvjeduje. Dakle, krivi se cijeli islamski svijet (99,999% ljudi koji su ostali u svojim domovima) radi onih par stotina (ako i toliko) koji vandaliziraju.
Ništa čudno.Glupost je univerzalna stvar.
Isto tako umni imaju predrasude da su kršćani sirota i neuka raja , koja doma uzvikuje citate iz Biblije i nema toleranciju za nevjernike.
I svi bi mi opet uveli progon vještica, križarske ratove (bokte ja bi prva visila ) itd.
No kako prodati ideju da je sav muslimanski svijet agresivan i željan krvi ? Kako naći opravdanje za nove pritiske, napade, strah, paniku, ratove da bi se domoglo nafte i profita ?
Wooow ajmo slikati one koji rade nerede, koji izvršavaju nasilje i sve ekstremne.Od toliko milijuna arapa nema ih baš nešto koji derenče po cesti sa balticama i noževima ali...bumo mi njih uvećali.Kako ?
Furamo ih na telki 24/7 (pale zastave, marširaju po ulicvama itd )i bedasti amerikanci, kao neki Joe farmer iz Texasa koji nema pojma o islamu, imaju ideju da svi muslimani žele kršćane preseliti na Ahiret.Odmah.Masovno su na cestama zbog toga.
I da nemaju drugoga posla.Baš.
Za ovakav val nasilja nema opravdanja ali svakako treba razumjeti muslimanske vjernike kojima je ovo svetogrđe i koji su ogorčeni takvim stvarima.I ja bih bila.No isto tako razumno znam da je to djelo nekoga idiota ne svih ljudi na Zapadu.baš kao i one karikature po novinama.Čista provokocija i želja za podizanjem ekstremista na noge sa porukom " svi su oni muslimani taki"
Zato je većina doma i ne misli tako crno ,niti maršira ulicama.
To sve ostaje u njihovim razgovorima i u u kući...ne skaču masovno po cesti i traže odmazdU u krvi.To su bedastoće.
Pa koliko je zapravo velika ta agresija i nasilje i nisu li to samo ekstremisti ?
I ekstremisti u islamu su počinili ovaj zločin nad veleposlanikom.Manjina, ekstremna manjina,ne većina.
Ljudi tamo rade i nemaju veremena visiti po cesti i mahati mačetama.

Nego jel tko primjetio od toga svega čušpajza prosvjed muslimana u Libiji protiv takvih ekstremista i nasilja ?
I znate koliko za to treba hrabrosti ako protestiraš protiv nasilnih blesana u svom narodu ?
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:33   #92
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Evo ga mučenik.

Ko krivi ceo islamski svet?! , ako se izveštava niko ne krivi sve ljude koji su muslimani , ja ne znam ko je to od zvaničnika izjavio i da se neka zemlja baš tako izjasnila , ali ako ti znaš KO KRIVI CEO ISLAMSKI SVET molio bih te da nam kažeš.
I to baš ti pitaš?

Dovoljno je otići na stranice koje izvješćuju o takvim događajima i čitati komentare. Nemali broj ljudi bude zaveden i počne doživljavati stvari crno-bijelo. Naročito kad se redovito samo "pumpaju" negativne stvari. A da ne govorim o nekom nepoznatom, imam primjer svog dragog prijatelja koji je počeo mrziti muslimane, iako nije u startu bio tako odgajan - a sve zbog toga što je u medijima mogao čuti samo loše stvari o njima. Na sreću, stvari se popravljaju jer, ipak je moj prijatelj, mnogo puta pričamo o tom, pa se usput i mnoge predrasude u njegovoj glavi ipak istope.

I da se razumijemo, jednako bih tako reagirao i da netko konstantno pljuje po kršćanima, budistima, ateistima... Jednostavno rečeno, jedno je akademsko neslaganje, ne možemo biti svi isti, ali ni stvari ni ljudi nikad nisu bili crno-bijeli, niti će ikad biti.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:33   #93
Hronologija uvreda proroka Muhameda sa B92.

Zanimljivo za pročitati.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:40   #94
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nego jel tko primjetio od toga svega čušpajza prosvjed muslimana u Libiji protiv takvih ekstremista i nasilja ?
I znate koliko za to treba hrabrosti ako protestiraš protiv nasilnih blesana u svom narodu ?
I opet se slažem sa tvojim postom, no da ne kopiram sve, samo da se na ovo nadovežem: takve stvari imaju jedva ikakav medijski odjek. Jednako kao i primjerice prosvjedi židova zbog izraelskih napada na Gazu i ubojstva civila.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:45   #95
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Nemali broj ljudi bude zaveden i počne doživljavati stvari crno-bijelo.
Ja nisam. Bio sam u arabskim državama. Sreo se s ljudima, pričao o toj temi sa albancem muslimanom iz Švedske, koptom iz Egipta, muslimanom iz Egipta, muslimanom sa Kosova, Tunizijcem, Palestincem, Afganistanem u azilu,... Video kao se živi u tim muslimanskim državama i toliko sam pametan, da uvijek pročitam/poslušam sve strane. Na youtubeu imaš islamsku propagandu kao i onu drugu.
Nisam ničija ovca, nego sam sam svoje mišljenje stvorio. Odgajan sam u liberalnoj familiji, majka protestant, otac katolik, koji je bio profesor i vrlo je liberalna osoba, koji mi je rekao, da me nije dao krstiti i da sam odlučim kad budem 18 ili kad god hočem i nisam odrastao u nikakovoj mržnji, čak sam igrao nogomet sa ciganima, muslimanima, upoznao sam ljude iz cijelog svijeta ali jednostavno islam ako prevlada, moj način života i način života, kako ga žele i za koji su se izborili Europljani, je gotov.
Nisam protiv nikoga, neko svako vjeruje u šta hoče, neka se moli u svojim institucijama, ali ako živiš u Europi i ako su tu neki zakoni i način života, dio kojeg je i sloboda izražavanja, onda to treba i poštivati.
Diskusis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:51   #96
Quote:
Diskusis kaže: Pogledaj post
Ja nisam. Bio sam u arabskim državama. Sreo se s ljudima, pričao o toj temi sa albancem muslimanom iz Švedske, koptom iz Egipta, muslimanom iz Egipta, muslimanom sa Kosova, Tunizijcem, Palestincem, Afganistanem u azilu,... Video kao se živi u tim muslimanskim državama i toliko sam pametan, da uvijek pročitam/poslušam sve strane. Na youtubeu imaš islamsku propagandu kao i onu drugu.
Nisam ničija ovca, nego sam sam svoje mišljenje stvorio. Odgajan sam u liberalnoj familiji, majka protestant, otac katolik, koji je bio profesor i vrlo je liberalna osoba, koji mi je rekao, da me nije dao krstiti i da sam odlučim kad budem 18 ili kad god hočem i nisam odrastao u nikakovoj mržnji, čak sam igrao nogomet sa ciganima, muslimanima, upoznao sam ljude iz cijelog svijeta ali jednostavno islam ako prevlada, moj način života i način života, kako ga žele i za koji su se izborili Europljani, je gotov.
Nisam protiv nikoga, neko svako vjeruje u šta hoče, neka se moli u svojim institucijama, ali ako živiš u Europi i ako su tu neki zakoni i način života, dio kojeg je i sloboda izražavanja, onda to treba i poštivati.
Ja sam slušao skoro kako sve više muslimana iz Irana, recimo, traži azil u nekim drugim državama, sve više njih ilegalno napušta Iran, neki čak i legalno, i onda traže azil u nekim drugim državama. Navodno im je preko glave više tog krutog islama.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 17:38   #97
Ja sad ne znam tačan broj imigranata a i vjerujem, da niko ne zna tačan broj. Evo jedne stranice gde se može nači neke brojke. http://www.nationmaster.com/country/...mm-immigration

Sigurno trče ljudi iz tih nekih država. Razlogi su različiti (ekonomski, vjerski,...). Mislim, ja ne znam nikoga odavde, ko trči u njihove zemlje, a svake godine je više i više muslimana u našim državama. Po toj logici tamo nešto ne štima, a ovde štima. Sad če me neko napasti, da i ovde ne štima, da imamo gospodarsku krizu. Da, kao što sam več rekao, jeste, došla je kriza, radimo još više, štedimo i sredit čemo to. I u toj krizi 100 puta bolje živimo kao oni u recimo arapskim državama. Osim par šejkova, koji su igrom sreče imali zemlju gde je nafta, tamo je veliko siromaštvo.
Za mene kvaliteta života nije samo novac. Kvaliteta života za mene je recimo čistoča, ovde na svakom metru imaš kante za smeče, dijelimo biološki odpat od drugih, a kad sam bio pre dvije godine u Tunisu, glavnom gradu Tuniza, popio sam plastenku vode i pola sata sam u centru grada tražio koš za smeče. Smeče pobacano svugdje, muškarci puše, gledaju te, nigde žene, kako je još samo to "scary".
Onda kvaliteta života je sigurnost, da mogu prošetati naveče sa curom, pa da me niko ne napada, da ne skače u mene, da me ne startuje, da me ne gleda ružno. U nekim evropskim mjestima nije više sigurno hodati noču (Marseille, Rotterdam, London,...) i to uglavnom u muslimanskim getima.
Onda je kvaliteta života sloboda izražavanja, potenciranje ljudskih sposobnosti, bila to umjetnost, matematika,sport,...Kvaliteta života je na kraju krajeva, da svako vjeruje šta hoče, pa da ga niko ne napada. I u islamskim zemljama nema slobode. Verovatno ste gledali britanske prosvjede u Londonu http://www.youtube.com/watch?v=E4xxrwJPe6k . Niko im nije skrivio ni kose na glavi. A sad zamislite, da židovi ili krščani ili ateisti ako želite, tako prosvjeduju u nekoj od islamskih država. Kad sam pričao sa tim kriščanom iz Egipta (kopt), pitao sam ga kako vidi budučnost. Rekao je vrlo loše. Njegova familija je preživjela jer su imali para (dolazi iz familije doktora) i traži izlaz u Europu. Jer imali su tri mogučnosti- predješ na islam, platiš daživiš ili si ubijen.

Islam i njegovi sledbenici - za njih važi islam apsolutna i konačna istina. I to je problem. I ko ne misli tako, je nevjernik.

Muslimani če reči, da nam je zapad oprao mozak. Pa halo, pa nismo svi ovce. Putujemo, pričamo, vidimo.
Ovce su po meni ti koji prosvjeduju. Kad gledam te proteste, pa ovi ljudi ni nemaju internet, niti su izašli iz svog sela a i pitanje je koliko ih zna čitati. A i jesu li uopče pogledali taj film?

i još bi se osvrnuo na Gadafija. Kažu kako je on radio za zapad. Ne bi tako rekao. On je pre svega islamski ekstremista, koji je radio sa zapadom zbog novca (a s kim če drugim). Pogledajte njegov govor, pa sami procjenite http://www.youtube.com/watch?v=LNUqLztI4mQ

Zadnje uređivanje Diskusis : 19.09.2012. at 17:54.
Diskusis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 20:57   #98
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ništa čudno.Glupost je univerzalna stvar.
Isto tako umni imaju predrasude da su kršćani sirota i neuka raja , koja doma uzvikuje citate iz Biblije i nema toleranciju za nevjernike.
I svi bi mi opet uveli progon vještica, križarske ratove (bokte ja bi prva visila ) itd.
No kako prodati ideju da je sav muslimanski svijet agresivan i željan krvi ? Kako naći opravdanje za nove pritiske, napade, strah, paniku, ratove da bi se domoglo nafte i profita ?
Wooow ajmo slikati one koji rade nerede, koji izvršavaju nasilje i sve ekstremne.Od toliko milijuna arapa nema ih baš nešto koji derenče po cesti sa balticama i noževima ali...bumo mi njih uvećali.Kako ?
Furamo ih na telki 24/7 (pale zastave, marširaju po ulicvama itd )i bedasti amerikanci, kao neki Joe farmer iz Texasa koji nema pojma o islamu, imaju ideju da svi muslimani žele kršćane preseliti na Ahiret.Odmah.Masovno su na cestama zbog toga.
I da nemaju drugoga posla.Baš.
Za ovakav val nasilja nema opravdanja ali svakako treba razumjeti muslimanske vjernike kojima je ovo svetogrđe i koji su ogorčeni takvim stvarima.I ja bih bila.No isto tako razumno znam da je to djelo nekoga idiota ne svih ljudi na Zapadu.baš kao i one karikature po novinama.Čista provokocija i želja za podizanjem ekstremista na noge sa porukom " svi su oni muslimani taki"
Zato je većina doma i ne misli tako crno ,niti maršira ulicama.
To sve ostaje u njihovim razgovorima i u u kući...ne skaču masovno po cesti i traže odmazdU u krvi.To su bedastoće.
Pa koliko je zapravo velika ta agresija i nasilje i nisu li to samo ekstremisti ?
I ekstremisti u islamu su počinili ovaj zločin nad veleposlanikom.Manjina, ekstremna manjina,ne većina.
Ljudi tamo rade i nemaju veremena visiti po cesti i mahati mačetama.

Nego jel tko primjetio od toga svega čušpajza prosvjed muslimana u Libiji protiv takvih ekstremista i nasilja ?
I znate koliko za to treba hrabrosti ako protestiraš protiv nasilnih blesana u svom narodu
?
Jevreji su tokom vekova stalno trovali hranu hrišćanima , non-stop se čuo glas kako govore protiv Hrista a još su ga pride razapeli,....

E to je isto , kako su nekad hrišćani osećali uvredu što islam postoji jer im negira božansku prirodu Hrista i njegovo vaskrsnuće nema razlike sa ovim danas na u islamskom svetu i to njihovo vređanje.

Zato bi te molio da kažeš i ovo pošto kažeš da bi i ti bila ogorčena :"Ne opravdavam nasilje hrišćana,krstaša,... nad Jevrejima i nad muslimanima svojevremeno , ali ipak se mora priznati da su uvredili hrišćanstvo i Isusa kao osnovnu vrednost".

Svako popuštanje na ovu glupsot koje se zove vređanje verskih osećaja je direktno ili indirektno popuštanje fašizmu.

A islamske države su u principu fašističke , ali ne zbog lokalnog vladara koji drži novac i vojsku već zbog islama i kurana.
Tamo nema slobode govora , a ljudi su nažalost srasli sa tom ideologijom , i zaista mogu reći bez imalo odmaka da tamo na prste se može prebrojati oni koji se nisu u vredili i samim time nisu opravdali nasilje.

Na kraju svog posta kažeš zašto nema neke ciljne grupe koja će osuditi nasilje i boriti se za slobodu govora , pa zato kao što sam već rekao to je fašističko društvo gde se 1600 godina direktno ubija sloboda pojedinca i proglašava za zlo i neprijatelja islama.
A tih ljudi nema na ulici ne zbog staha od ovih ekstremista već zato što su svi bar u tome složni da vređanje islama ne dolazi u obzir i da ovo nasilje je samo odgovor na uvrede a ne njihovo pravo stanje , što je notorna laž.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:08   #99
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
I to baš ti pitaš?

Dovoljno je otići na stranice koje izvješćuju o takvim događajima i čitati komentare. Nemali broj ljudi bude zaveden i počne doživljavati stvari crno-bijelo. Naročito kad se redovito samo "pumpaju" negativne stvari. A da ne govorim o nekom nepoznatom, imam primjer svog dragog prijatelja koji je počeo mrziti muslimane, iako nije u startu bio tako odgajan - a sve zbog toga što je u medijima mogao čuti samo loše stvari o njima. Na sreću, stvari se popravljaju jer, ipak je moj prijatelj, mnogo puta pričamo o tom, pa se usput i mnoge predrasude u njegovoj glavi ipak istope.

I da se razumijemo, jednako bih tako reagirao i da netko konstantno pljuje po kršćanima, budistima, ateistima... Jednostavno rečeno, jedno je akademsko neslaganje, ne možemo biti svi isti, ali ni stvari ni ljudi nikad nisu bili crno-bijeli, niti će ikad biti.
A jel?! , e pa onda odreci se kurana jer on govori da Isus nije sin božji i da nije vasrksao , i da će je Muhamed jedni pravi i poslednji božji prorok što direktno govori kao i sam kuran da će svi jednog dana hteli ne hteli postati muslimani.
To je uvreda da ne može biti veća.

Šta tvoj kuran govori o mnogobošcima?! , pa to je uvreda neverovatna.

Daj promisli malo šta tovje davanje za pravo uvredeti se na ovaj način donosi tj.koje su posledice.
Ako ti to nije jasno onda direktno i indiretkno doprinosiš fašizaciji ovoga sveta.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 21:13   #100
Quote:
Diskusis kaže: Pogledaj post
E, to je poenta svega. Mena kao ateista i kao obrazovanog čovjeka, koji težim za znanošču, eksperimentalnim metodama, dokazivanju nekih stvari na matematički način isto vrijedja, da mi neko tupi, da je taj i taj stvorio zemlju, da je taj i taj nečiji božji sin ili prerok. Mislim, o čemu mi pričamo?

Ali ok, svaki čovjek ima pravo, da vjeruje u šta želi i mislim, ako može to čovjeku pomoči, neka vjeruje u šta hoče. Neki dan sam čuo, da ima neka grupa ljudi koja vjeruje u patuljke. I naravno, ako im to pomaže bilo kako, zašto da ne. Tako i zbog mene može svako vjerovati u mohameda, jesusa ili šta god več.

Ali je nešto bitno. Europa je način života, gde možeš slobodno izražavati svoj stav bez, da te iko napada. I tu je problem sa islamistima. Jer oni iskorištavaju naše strpljenje i kad pričaju, kako treba ubiti Amerikance, Europljane, da čemo se svi pokoriti,...na to kažu, da je to sloboda govora. A kad neko nacrta neke karikature, onda ih to vrijedja. Pa čekajte sad, kako to? Mene ne samo da vrijedja to što oni pričaju, kako če islam zavladati svijetom, mene je iskreno i strah. Ja ne želim živjeti u društvu, gde moraš paziti šta češ reči, da ne možeš nacrtati šta želiš. Sve više i više ih je, ne mogu se adaptirati a i kao ovaj gospodin "Shady" ne žele čuti drugu stranu i samo teraju svoju priču.

Iskreno ako idemo dalje, mene i moju inteligenciju vrijedja to što neko misli i 100% je siguran, da je svijet stvorio neki tamo bradonja ili što god več. To mene i moju inteligenciju vrijedja i molim, da se zabrane svi vjerski objekti i želim, da svi ti ljudi počnu da studiraju znanost, da naš svijet što prije napreduje. Kako to zvuči?

Ja se iskreno bojim šta če biti za par godina u Europi. Kad ti jedan intelektualac kao što je Dawkins kaže, da je Islam največe zlo (http://www.youtube.com/watch?v=LhYus6TiGEE) , onda nam je sve jasno. Muslimani sa svih zemalja dolaze u Europu, getovi su puni, kriminal raste, recimo Oslo, jedan od najlepših i najkulturnijih gradova ima veči stupanj kriminala nego NY. Jer jednostavno znanost i religija se isključuju. I sad če neko reči, da su ovi produkt kolonizacije. Da, istina je, samo za razliku od njih, kad je "zapad" došao do njih, oni su dobili internet, vozila, avione, elektriku, telefon,...skoro ničeg nije bilo tamo, a i te piramide i još neke stvari nisu napravili muslimani, nego neko "drugi"...ni ne znam šta su oni izmislili. A oni su nama doneli samo kriminal - pričam o vremenu sada. I ja se stvarno bojim. Baš sam rekao, da idem s curom u Belgiju,..malo čokoladice, lijepa zemlja,...kad mi prijatelj kaže, nemoj iči, bio je tamo, u Briselu ne možeš, da vidiš bijelca. U pola ulica ni ne smiješ, jer je preopasno, kad prolaziš svi bulje u tebe, slično kao u arabskim državama, ako je iko bio od vas.

A šta se tiče svijetske krize. Mi čemo je prebrodit, pametni smo ljudi, marljivi i puno radimo, ako treba po ceo dan. Ne plašim se toga. Život je pun uspona i padova, to je normalno. Ali ako nam zavladaju neke srednjevjekovne religije, e onda nam nema spasa.

Ja prihvačam sve vijere, kao što sam rekao, zbog mene možeš vjerovat u patuljke, ali znanost, umjetnost i sloboda govora mora biti osigurano, ako ne onda smo išli u tri pm. Niko nije rekao - "ubijte muslimane", nego je samo karikatura. I ako je karikatura uvrijedljiva, onda i mene Koran vrijedja, jer vrijdenja moju intelignciju.

Još par videa o toj temi, jer sam poslednjih dana pročitao i pogledao sve moguče strane i sve poglede, jer nisam ni na židovskoj, ni na krščanskoj ni na muslimanskoj vjeri.
I zaključak je - Islam nije OK.

http://www.youtube.com/watch?v=pCW2h...layer_embedded (švicarskom članu parlamenta puklo)
http://www.youtube.com/watch?v=zdnir...eature=related (dokumentarac o radikalnom islamu Obsession)
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=fgsrnmzxEUY
(i još nešto o Koranu)


Sa svime se slažem.

Ja se samo nadam da će na ovoj temi neki musliman ili hrišćanin koji opravdava gnev tj.misli da uvrede islamskih svetinja su proizvele nasilje reći da opravdavaju i krstaške ratove i progon Jevreja i muslimana iz Španije jer su vređali hrišćanstvo.
Ovo govorim radi istine i pravde , a ne selektivne istine i pravde kako to monoteisti uvek rade.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.