Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika > Sam svoj elektroničar

Sam svoj elektroničar Hobby i profesionalna elektronika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2012., 18:08   #41
Trebao bih savjet.Imam sub. sa dva ista zvučnika u zatvorenoj kutiji - svaki 300 mm ,svaki 200 w,4 ohma svaki .Jedan je montiran sa strane a drugi na dnu kutije ali membranom okrenutom prema unutra.Sistem je radio tako da je pojačalo napajalo donji bas sa nižim frekvencijama ,vjerovatno ispod 80 hz a ovog montiranog po strani od 80 - 200 hz.Međutim to je pojačalo crklo a bilo je montirano na zadnjoj stranici suba:
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...z_SJqmhxdAcXLw

Pitanje glasi.Mogu li se spojiti ovi zvučnici serijski .Dakle oba dva bi radila sa istim frekvencijama i da li bi pojačalo od 200/8 ohm dobro tjeralo ovu kombinaciju?Pojačalo koje bi sad tjeralo ovu kombinaciju jest HypexDS4.0
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...ZOKKq9diqT4jCf

PS.ovo je okrenuta slika.Ovaj sa membranom prema unutra je na dnu a ovaj čija membrana "gleda" prema vani je sa strane

Zadnje uređivanje megasound : 28.11.2012. at 18:18.
megasound is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:52   #42
Izrada kutije za woofer

Pozdrav

imam woofer od 30cm jačine 300w rms-a

trebam napraviti kutiju i trebam pomoć

ja sam si zamislio nešto kao na ovoj slici
zanima me kolika bi litraža za to trebala biti i koja debljina mediapana
gdje i koliku rupu staviti

http://img10.imageshack.us/img10/2231/58192005.jpg

pozz
Graf_Kiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 00:38   #43
Exclamation Kalem Zvucnika

ako mi mozete pomoc imam zvicnik i na jednom je stao raditi kad sam ga otvorio kalem je puko po pola sad nezz od cega da napravim kalem jer je dio sa namotajima ostao u magnetu a drugi dio na zvucniku pa ak neko zna nek odg il gdje se moze kupiti kalem unaprijed hvala ili od cega napraviti
Marijo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 10:32   #44
Ovak kak si napisal (bez ikakvog zareza) ispada da si otvaral ispravan zvučnik, no, nije važno,... ovdje bi ti mogli pomoć.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 16:33   #45
da ja sam ga otvorio ,pa sad sam vidio kvar i kalem je u pitanju tj. puko je iovi s ovog linka nemaju na izlogu lemova ali sam im poslao email al ak neko zna od cega se mogu napraviti nek javi

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 03.01.2013. at 10:12. Reason: Q
Marijo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 13:27   #46
DIY Subwoofer kabel.

Dobar dan.

Zanima me je li ispravno koristiti mikrofonski kabel za spajanje aktivnog suba sa av receiverom. Naravno kroz RCA konektore.
N Googleu sam našao dosta članaka koji upravo tvrde da je to ispravan kabel zbog shieldinga koji je neophodan za SW iako u originalu najčešće dođe sa žutim video kabelom koji onda uzrokuje šum ili brujanje.

Mene sad zanima kako taj mikrofonski kabel spojiti na RCA konektor. Imam jako dobre mic kabele ( profi studijski) i jako dobre konektore ( 100 kn su 2 sa pozlatom i tvrdim metalnim masivnim kučištem). Pa kad sam ih već srećom dobio onda mi je žao kupovati neki Bandridge kabel koji je vjerujem puno lošiji a i ne odgovaraju mi dužine kupovnih pošto ih provlačim kroz lajsne.

Da li koristiti mono mik kabel sa pletenim shieldingom i jednim vodičem ili stereo sa pletenim i sa dva vodiča i kakve konektore stereo ili mono.

Vidio sam da postoji način da se spoji jedan vodič na hot od RCA drugi na sleeve a shielding se onda samo na jednoj strani veže na sleeve ( ne vidim smisao ako nije na oba vezan.
Drugi način je da je vezan za oba.
Treći način je da se koristi mono sa jednim vodičem gdje se on stavlja na hot a shielding ide na sleeve.
Četvrti mi nije jasan jer je uzemljenje s jedne strane kabela izvučeno sa malim kabelićem uz Rca i na kraju je klema koja se stavlja pod vidu receivera. ovako http://img0076.popscreencdn.com/1298...12-meters-.jpg

Meni ne treba Y kabel nego s jedne i s druge strane 1 RCA.

Ako mi netko može dati pravilni način spajanja i neko obrazloženje bio bi i više nego zahvalan.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 03:10   #47
di si ti to pročito da im idem svima reč da su budale

kakvi šumovi na bas, ako dobiš ikakve šumove zbog kabla oni če bit il 50hz mreže što ti smeta ak je pojačalo na basu loše dizajnirano, il visoki tonovi što nebi trebo čut na basu i ak čuješ je bas loš

normalan "mikrofonski" kabel sa običnim RCA priključcima
dakle najobičniji kabel sam pogledaš da nije mehanički smeče tj. da mu priključak ne otpada
ta ekstra capica samo ako imaš za nju i na izvoru i na pojačalu, mada nije potrebna

video signal je puuuuuno zahtjevniji od audio signala, pa ak kabel radi ok za video je odličan za audio


i de molim te hrvatski, te polupreserantske riječi na engleskom mi idu na k
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 15:06   #48
pomoć oko pravljenja zvučne kutije i nekoliko pitanja

ovako imam kućno kino lg lh cx246y, ali bez zvučnika, negdje u garaži sam pronašao zvučnik ei az 1202 vlo-2, 8 ohma, 75 w, sad me zanima dali bi ja mogao spojiti taj zvučnik na kućno kino.

ovo su specifikacije za kućno kino lg iz priručnika:


Satelitski (LHS-CX246T)

Otpor 6Ω
Raspon frekvencije 130 - 20,000 Hz
Nivo zvučnog pritiska 85 dB/W (1m)
Koficijent ulazne moći 25W
Maksimalni koficijent ulazne moć 50W
Neto dimenzije ( X V X D) 89x130x114mm
Neto težina 0.54 kg

Pasivni sabvaferi (LHS-CX246W)

Otpor 8Ω
Raspon frekvencije 50 - 1,500 Hz
Nivo zvučnog pritiska 82 dB/W (1m)
Koficijent ulazne moći 60W
Maksimalni koficijent ulazne moć 120W
Neto dimenzije ( X V X D) 160x350x333mm
Neto težina 4.5 kg

kako piše da da je max. koef. ulazne moći 120w pretpostavljam da nema straha za pojačalo u lg-u, sad me zanima pomoć za gradnju neke zvučne kutije, ništa posebno i preskupo, nadam se da nije previše nejasno
da000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 19:27   #49
pojačalo je .hit i zvučnik je .hit...two .hits equals bull.hit najjednostvnije je da si kupiš polovno kvalitetno pojačalo i par zvučnika,za red veličine 1000 kuna imat ćeš 100x bolju kombinaciju. nhf
čakija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:09   #50
ma kužim da nije neka kvalitete, ali kad mi bezveze to stoji pa reko da probam nešto skombinirati, netreba mi ništa novo nek tak da malo ubijem vrijeme...
da000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:33   #51
ti bi woofer od njega napravio ?

obično kod kučnih kina su te snage napisane totalna glupost, da se razumijemo
max koeficijent ovisi o parametrima testiranja, ako nepiše ISO ili AES onda ignoriraš
(možda i neki treći kog sam zaboravio)

za pojačalo je jedino bitno da otpor zvučnika nije manji od predviđenog otpora
dakle pojačalo nemre riknut nikako


ovaj kalkulator je dobar za woofere
http://www.linearteam.dk/

trebo bi znat otprilike parametre drivera(tog zvučnika)
dosta njih se može izmjerit kak tak lako, il izračunat, il iskopat na netu

i još par kalkulatora
http://www.diyaudio.com/forums/multi...-software.html

ovisno koji dizajn kutije odabereš možeš dobit vrlo ljute susjede
sretno
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:45   #52
da napravio bi kao neki woofer, otpor je 8 ohma isto kao što piše i za pojačalo, stavio bih još nekoliko satelitskih zvučnika slabije snage, ma bitno da se ne čuje neko krčanje ili šumovi, šteta je to baciti, nek svira...
da000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 22:50   #53
nebi trebo krčit

sam pazi ako ga budeš isprobavao van kutije, preveliki hod ga može oštetit
polako pojačavat, pazit i sve ok
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 22:51   #54
ok hvala za sad
da000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:45   #55
Razer: popravak zvucnika

Ekipa, priupitah DeeJaya pa mi je rekao da je najbolje da pitam vas ovdje.

Par predragih zvucnika od Razera mi je nakon warrantya krepao, kako su dizajnerski meni mrak, zelim ih popraviti. Ideje tko to moze?

Prirasli mi srcu, izgledaju mi super u sobi a vise se ne proizvode. Koliko znam, subwoofer se pokvario.

Isto pitanje ako imam stare zvucnike koje bi iznutra trebalo obnoviti.

Hvala unaprijed.
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 30.01.2013. at 12:19.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 13:29   #56
Subwoofer nije samo zvučnik, nego je unutra vjerojatno i pojačalo sa napajanjem. I nešto od toga je krepalo. Odnesi u bilo koji servis elektronike i kućanskih aparata.
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:16   #57
sve tri ne rade ?

zajedničko imaju napajanje i možda ulaz
skoro svaki serviser to može
ak je nešto očito izgorilo čak i ja mogu
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 15:20   #58
Dakle o ovome se radi.

http://www.blogcdn.com/www.engadget....razer_mako.jpg

Kao sto je thurgood rekao, sve je u subwooferu, sateliti i ostalo rade. Dosadno, mozes ti pogledati?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 18:11   #59
mogu nije problem
večinu kvarova mogu popravit al ak je neki čip otišo onda treba neko iskusniji dakle servis
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 23:09   #60
Zvučnici skulpture

Ovako imam jedno pitanje na koje ne mogu baš naći odgovor.
Naime plan mi je napraviti zvučnike skulpture. E sad predpostavljam da bi kutija trebala biti od MDF-a a onda iz vana gradim ( lijepim, šarafim...) skulpturu na nju.
Jedini primjer nečeg sličnog je ovo
http://www.ring-audio.com/wp-content...istic_2dpi.jpg

http://www.ring-audio.com/wp-content...istic_6dpi.jpg

E sad mene zanima što ja sve mogu lijepiti na MDF iz vana a da ne smeta za kvalitetan znuk.

Također me zanima gdje nabaviti taj zvučnik koji prenosi i visoke i srtednje i niske tonove. Vidim da većina tih "horn" zvučnika ima samo jedan zvučnik.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.