Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 16:02   #1
Koji vam je omiljeni strip?

Meni je omiljeni strip Amazing Spider-man, zbog svojih modernih i odličnih scenarija te fantastičnih crteža.

A vama?
Stripovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 20:08   #2
Necron.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 20:00   #3
Kao i uvijek,Alan Ford.
Skerdilaida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 22:24   #4
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Necron.
__________________
Treba mi kuhinjsko pomagalo koje se koristi za prinošenje hrane ustima. Ima ručku i konkavnu površinu. Ovakve je veličine. Mislim da se zove žlica.
KukmastiČučumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 14:03   #5
sandman, y the last man, watchmen, the walking dead, moonshadow, v for vendetta.

i moram rec maus, iako mi je bilo mucno za citati, to je nesto sto se treba odradit.

e i buffy. (vrlo utjesno za imat poslije serije + whedon )
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.
Oswin Oswald is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 14:53   #6
Alan Ford i naravno Gaston-vidi se u avataru
badhobbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 20:36   #7
stripovi

zanimljivo kako bilo koji strip da čitam , osječaj je uvjek isti , vrijeme ko da me vratilo u mlađe dane :-) . takodjer zanimljivo , čitanje stripova mi nikako ne može dosadit .
StrikeEagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:42   #8
Alan Ford, jedini strip koji mi nikada nije dosadio. A jedna od najvećih strip misterija mi je kako nije nigdje uspio osim kod nas.
KhalxDrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 18:56   #9
ma nije misterija kod nas je bio manji izbor pa su se ljudi zakvacili na najbolje sto su imali. a vani, gdje su ljudi actually mogli birati, birali su bolje. zato je popularan kod nas
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.
Oswin Oswald is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:49   #10
Quote:
Oswin Oswald kaže: Pogledaj post
ma nije misterija kod nas je bio manji izbor pa su se ljudi zakvacili na najbolje sto su imali. a vani, gdje su ljudi actually mogli birati, birali su bolje. zato je popularan kod nas
Nisam baš siguran da je to razlog, jer je Alan Ford ostao i dalje megapopularan na Balkanu, dok je u drugim državama izvan Italije, njih svega nekoliko, imao sramežljive pokušaje sa jednocifrenim brojem epizoda pa nije ni stigao razviti svoju publiku.

Kvalitetan strip sa duhom koji bi se mogao usporediti sa Mućkama bi vjerojatno bio puno bolje prihvaćen da se netko malo potrudio oko njega. Inače se teško nametnuti bilo gdje, kad nitko ne čuje za tebe u moru stripova pojačanih ekranizacijama i drugim oblicima masovne promocije, što ne znači da su ti stripovi bolji. U Hrvatskoj i šire ti nitko nije nametao Alana Forda, Zagora, Dylana Doga ili slična ostvarenja. Jednostavno su više manje svi stripovi koji su se mogli nabaviti ljudima dolazili u ruke i njihova popularnost je bila spontana, a ne umjetna i vođena 'nevidljivom rukom'.
KhalxDrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:45   #11
Alan Ford,Gaston,Lucky Luke,Zekanove hvalevrijedne pustolovine
Martin920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 02:24   #12
jako tesko pitanje, pogotovo jer me pamcenje uzasno lose sluzi
ali, pokusati cu izvuci nekakvu listu.

love & rockets
taman mi je savrseno sjelo u nekakvom predadolescentskom (i adolescentskom) razdoblju.

metabaruni
od crteza do scenarija, cijeli je serijal fantastican.

sandman
isto kao gore (osim sto se crtez ne drzi najbolje uvijek, ali eto. sasvim je dobar, ali ne sjajan). cak mislim da je sandman najvise utjecao na mene, em zbog vremena kad sam ga pocela citati, em jer se dan danas (doduse, jesam sve procitala u vise navrata od prvog puta) sjetim pokojeg dijaloga ili ideje iz istog koja me scima i potakne na razmisljanje.

fables
11/10 jer sve
avernite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 07:37   #13
Alan Ford,Diabolik i ono malo DC i Marvel stripova kaj sam naso kod nas
User1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 00:54   #14








Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 01:33   #15
Corto
mRaDjE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 14:43   #16
Alan Ford!
__________________
Obratite se s povjerenjem.
seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:13   #17
Definitivno Alan Ford
knower is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 17:12   #18
Posljednjih nekoliko godina vrlo rijetko čitam stripove, iako moram priznati da mi to ponekad fali..

Ali kad sam bio mlađi obožavao sam Dylan Doga, on mi je bio vrh , ali volio sam i Martin Mysterya, Nathan Nevera i vjerovatno još poneki ali se trenutno ne mogu sjetiti..

Ali strip koji mi je obilježio djetinjstvo i mladost i koji je u tolikoj mjeri utjecao na mene da i dan danas na njegov spomen u meni pobudi jedan poseban osječaj je Alan Ford!!

Za one koje zanima, prije nekoliko godina je izašla knjiga "Cvjećarnica u kući cveća" u kojoj autor opisuje fenomen Alana Forda u bivšoj jugoslaviji.. Svakako je preporučam svim ljubiteljima tog legendarnog stripa, jer vrlo lijepo opisuje zbog čega je taj strip stekao kultni status na ovim prostorima kao nigdje drugdije na svijetu. I još puno zanimljivih stvari..
UnknownSoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 17:20   #19
Lt.Blueberry.
S tim da pravi Blueberry počinje od Lost Dutchman Mine, iako i prethodni radovi nisu loši.
Naprotiv.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 01:09   #20
edika, alan ford, maxmagnus, 100 bullets, franquinov idees noires, calvin & hobbes, to mogu uvijek iznova citat
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.