Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 19:14   #41
Quote:
NW235 kaže: Pogledaj post
mozda, ali ti si govorio o hibridu hard rocka, ne heavy metala.
on je svrstao po tom ključu led zepp u heavy metal (hibrid hard rocka po mojoj definiciji)
ja kaem da led zapp ne spada u heavy metal jer je isto jedan od najranijih začetnika hard rocka, štoviše, oni su utabali stazu koju su creamovci prvi prošli.

heavy metal je nekakav isprdak hard rocka
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 19:30   #42
eo ovo je abeceda hard rocka Disraeli Gears

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:36   #43
Quote:
kktz kaže: Pogledaj post
prva je dobra, al daj sve bogovski, i nije.
nisam rekao sve, reko sam prva cetr.
codu recimo niti ja bas nesto ne volim.

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
on je svrstao po tom ključu led zepp u heavy metal (hibrid hard rocka po mojoj definiciji)
ja kaem da led zapp ne spada u heavy metal jer je isto jedan od najranijih začetnika hard rocka, štoviše, oni su utabali stazu koju su creamovci prvi prošli.

heavy metal je nekakav isprdak hard rocka

Pa ja sam citao stariji yu casopis Đuboks, naslovnica i veliki natpis - HEJVI METAL GRUPA LED ZEPPELIN - u to vrijeme su ih trpali tamo. Sto je nekad mozda i logicno, jer uzivo cuti kako izvode Immigrant song i Kashmir, moglo se vec pricati o heavy metalu - u ono vrijeme.
Jel mozes malo bolje pojasnit "hibrid hard rocka" - ako nije problem, bas me zanima sto ti to znaci.

Heavy metal nije isprdak, msm da se hard rock razdjelio na glam rock i heavy metal kasnije, u biti hard rock je pravac s najmanje bandova kad pogledamo nekakvu cjelinu. Sve je to nesto vezano uz sabbathe, parpl i zeppeline. Heavy metal ima dobrih bandova kao pravac, bez obzira sto ja tog svega nisam fan. Al recimo jedan Ozzy Osbourne je imao odlicnu heavy metal fazu, super albumi.
NW235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:38   #44
Fulao si temu.

Quote:
NW235 kaže: Pogledaj post
Bijelo dugme nije domaci band, jos manje hard rock band. Dugmici su bili yu rock band, tamo i ostali duboko u proslosti.
Da, jer ipak jugoslavenski rock bendovi ne mogu biti hard rock.

A ni ovo uopće ne zvuči kao Uriah Heep ili Deep Purple.
https://www.youtube.com/watch?v=TesdVZePtDQ

Quote:
NW235 kaže: Pogledaj post
Pa i nije bas, cream se moze bacit u hard rock. Zeppelini u metal nikako.
Ma mislio sam na ono što je on napisao, kao inspirirali su hard pa su zato hard. Premda se slažem da jesu hard, al taj argument ne stoji.
A i Zepp je imao par metalnih stvari.
Quote:
NW235 kaže: Pogledaj post
Glupost. Prva cetr, albumcine samo takve. Pogotovo prva ploča. Nisu oni precjenjeni niti malo, sve je to zasluzeno.
O, itekako jesu. Nisu oni loš bend, da se razumijemo, al previše su eksponirani u odnosu na ostale iz tog vremena, a bilo je i boljih od njih.
I da, Presence im je najbolji album.

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
on je svrstao po tom ključu led zepp u heavy metal (hibrid hard rocka po mojoj definiciji)
ja kaem da led zapp ne spada u heavy metal jer je isto jedan od najranijih začetnika hard rocka, štoviše, oni su utabali stazu koju su creamovci prvi prošli.

heavy metal je nekakav isprdak hard rocka
Kakav hibrid hard rocka? Hard rocka i čega?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:44   #45
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Fulao si temu.



Da, jer ipak jugoslavenski rock bendovi ne mogu biti hard rock.

A ni ovo uopće ne zvuči kao Uriah Heep ili Deep Purple.
https://www.youtube.com/watch?v=TesdVZePtDQ




O, itekako jesu. Nisu oni loš bend, da se razumijemo, al previše su eksponirani u odnosu na ostale iz tog vremena, a bilo je i boljih od njih.
I da, Presence im je najbolji album.

Nigdje nisam rekao da yu rock bandovi ne mogu biti hard rock bandovi. Kad bi bio bijelo dugme stvar je nekakav prog rock, nikako hard rock. Ostale stvari s tog albuma, cisti rock and roll, osim one blues-rock stvari. Nema tu hard rock nigdje. Da si spomenio neke uradke Smaka ili grupe Time, Pop Mašine recimo pjesma Sećanja, mogli bi razgovarati o hard rocku.


Meni je prva ploča najaci album, svakom njegovo. Kojih boljih je bilo? bilo je bandova u istom rangu, boljih - sumnjam.
NW235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:47   #46
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Kakav hibrid hard rocka? Hard rocka i čega?
jooj bokte naporan si više

čega?

postojećeg i nečeg novog, nečeg nadograđenog na već postojeće,
nečeg još nedefiniranog . nečeg ekstremnijeg na već postojeće.
upičku.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:52   #47
Quote:
NW235 kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam rekao da yu rock bandovi ne mogu biti hard rock bandovi. Kad bi bio bijelo dugme stvar je nekakav prog rock, nikako hard rock. Ostale stvari s tog albuma, cisti rock and roll, osim one blues-rock stvari. Nema tu hard rock nigdje. Da si spomenio neke uradke Smaka ili grupe Time, Pop Mašine recimo pjesma Sećanja, mogli bi razgovarati o hard rocku.
Da, jer eto, ne može nešto biti hard rock i prog istovremeno.
https://www.youtube.com/watch?v=dVFK0E12Zgg
https://www.youtube.com/watch?v=djVeiMEaui0

Quote:
NW235 kaže: Pogledaj post
Meni je prva ploča najaci album, svakom njegovo. Kojih boljih je bilo? bilo je bandova u istom rangu, boljih - sumnjam.
Black Sabbath, Deep Purple, Uriah Heep, Blue Oyster Cult, Thin Lizzy, UFO...
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jooj bokte naporan si više

čega?

postojećeg i nečeg novog, nečeg nadograđenog na već postojeće,
nečeg još nedefiniranog . nečeg ekstremnijeg na već postojeće.
upičku.
Naporan s čim? Kad sam prije pitao za hibride?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:58   #48
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Da, jer eto, ne može nešto biti hard rock i prog istovremeno.
https://www.youtube.com/watch?v=dVFK0E12Zgg
https://www.youtube.com/watch?v=djVeiMEaui0



Black Sabbath, Deep Purple, Uriah Heep, Blue Oyster Cult, Thin Lizzy, UFO...
Pa meni to nije hard rock da ga jebeš. Dugme jel.

I sto sad ti bandovi su bolji od zeppelina? Nisu. Da su u istom rangu, jesu. Ali nisu bolji. Dobro, made in japan je mrvicu iznad al ajd
NW235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 11:52   #49
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Naporan s čim? Kad sam prije pitao za hibride?
ne mora taj izraz "hibrid" biti nužno povezan s dvije već postojeća stila, hibrid podrazumjeva i svojevrsnu nadogradnju nečega što je već definirano i etablirano i nečeg naizgled sporednog/trendovskog.

na to ja tako gledam,
poanta je bitna,
jebo sad stroge definicije.

a ti si se nekako zakačio za to pa mi je malo tlaka
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 13:57   #50
Tema je otišla u prepucavanje razlika odnosno tobožnjih razlika rocka, hard rocka i metala. Većina ovdje očito smatra da je hard rock počeo i završio prije 40 ili više godina, a da je sve danas nekakav degenerirani bastard harda zvan heavy metal ili samo metal(sa svim podvrstama). Dakle po vama je hard super kvaliteta, metal je uglavnom smeće. Hard kakvim ga vi definirate je davno nastao i nestao, metal bandova ima na tisuće. Znači superiber kvalitetni bandovi su nestali, njihov stil i forma sviranja su nestali, a šundovskih bastarda zvanih metalci ima na tisuće! Nije li to malo čudno?
Imamo znači masu glazbenih pravaca u rocku i izvan rocka koji postoje već desetljećima i svi su opstali u većoj ili manjoj mjeri samo je jadan hard rock nestao, a tako je kvalitetan! Jadan hard rock! I nitko ne prepoznaje njegovu nadmoćnost osim vas nekolicine na ovoj temi! Osjećate li se frustrirano radi toga?
Nije li vaš stav licemjeran? Snobovski u najmanju ruku?
Kako to da danas nitko ne želi svirati superiber kvalitetni hard?

Zadnje uređivanje hevi : 19.02.2014. at 14:14. Reason: ispravak
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 14:46   #51
Osjecam se frustrirano,al takvi su umovi ljudski,ja recimo ne mislim da je sav metal šund,po meni ima jako dobrih metal bandova,samo je pitanje ukusa..
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 14:53   #52
pojam najkvalitetnijeg heavy metala je black sabbath/paranoid. oni su ledolomci. nitko poslije njih se nikada nije približio toj kvalitativnoj razini.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 15:23   #53
paranoid zakon al znali su i oni, iskreno, tusit.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 15:28   #54
Bon Scott era AC/DC jos uvijek volim.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 16:09   #55
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Tema je otišla u prepucavanje razlika odnosno tobožnjih razlika rocka, hard rocka i metala. Većina ovdje očito smatra da je hard rock počeo i završio prije 40 ili više godina, a da je sve danas nekakav degenerirani bastard harda zvan heavy metal ili samo metal(sa svim podvrstama). Dakle po vama je hard super kvaliteta, metal je uglavnom smeće. Hard kakvim ga vi definirate je davno nastao i nestao, metal bandova ima na tisuće. Znači superiber kvalitetni bandovi su nestali, njihov stil i forma sviranja su nestali, a šundovskih bastarda zvanih metalci ima na tisuće! Nije li to malo čudno?
Imamo znači masu glazbenih pravaca u rocku i izvan rocka koji postoje već desetljećima i svi su opstali u većoj ili manjoj mjeri samo je jadan hard rock nestao, a tako je kvalitetan! Jadan hard rock! I nitko ne prepoznaje njegovu nadmoćnost osim vas nekolicine na ovoj temi! Osjećate li se frustrirano radi toga?
Nije li vaš stav licemjeran? Snobovski u najmanju ruku?
Kako to da danas nitko ne želi svirati superiber kvalitetni hard?
pa kad je ne moguce nadmasis sabbathe, purple, zeppeline i slicne...sve ostalo iza su bili nekakvi njihovi projekti tipa solo ozzya, whitesnake, rainbow, gillan band, velika popularnost dio banda, page/plant...da sad dalje ne nabrajam, ak mozete primjetit, vecinom se tu radi o istim ljudima.

Quote:
kktz kaže: Pogledaj post
paranoid zakon al znali su i oni, iskreno, tusit.
I to debelo. Imaju stvarno neka vrhunska izdanja, meni jedan od najdrazih bandova. Ali neke albume nemos prozvakat.
NW235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 18:19   #56
Previse je preuvelican black sabbath,jesu oni jedni od pocetnika i imaju par pjesama da valja,al generalno ni blizu http://www.youtube.com/watch?v=0x6chChxzV0 jako dobra pjesma..
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:26   #57
Aj neka lijepo dođe moderator i pobriše sve osim King Crimsonovih postova. Pliz.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 20:14   #58
Quote:
NW235 kaže: Pogledaj post
pa kad je ne moguce nadmasis sabbathe, purple, zeppeline i slicne........
Vraga je nemoguće, sve je moguće i postoje i danas odlični bandovi, samo ne treba bit zatvoren u vlastitoj mladosti i nostalgično kukat za prošlim vremenima. Pretjerana nostalgija vodi u depresiju i nihilizam. I onda i danas je bilo i dobrih i loših bandova. Razlika je u tome da danas postoji mnoštvo pravaca, tisuće bandova i čemu onda sebe ograničavat na slušanje samo jednog ili nekoliko. Današnja glazbena scena je svakako puno zanimljivija nego prije 50 ili 40 ili 30 godina baš zbog tih brojnih stilova i njihovih kombinacija.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 20:17   #59
daj bar tak zanimljivo.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 20:19   #60
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Aj neka lijepo dođe moderator i pobriše sve osim King Crimsonovih postova. Pliz.
Ili još bolje nek pobriše sve poruke osim onih koje veličaju Cream i Hendrixa.
Doduše i to je previše, nek ostane samo Cream.
A možda je i Cream previše?
Tako je, najbolje da ostane samo Ginger Baker.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.