Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 01:11   #1
Pjesme koje stvaraju čudan osjećaj

Meni je to primjerice ova ova

To je osjećaj nedjelje popodne, a sutra je škola. Osjećaj kraja vikenda. Vani pada kiša. Neodređena melankoličnost, iščekivanje, osjećaj samoće.

Koje pjesme u vama bude takvo neko čudno raspoloženje i probajte ga opisati na najbolji način koji možete, makar bilo i apstraktno.




(Ne mislim tu na glazbu iz horror filmova ili na onu koja namjerno cilja na to da bude jezovita. Ni ne mislim pod "čudnim" da nužno mora biti neugodno ili "strašno". Teško mi se točno izraziti, ali mislim da ćete skužiti na što mislim.)
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 01:16   #2
Slučajno sam pri editiranju 2x postavila temu, please obrišite jednu.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 03:30   #3
Ova. Znači slušam i osjećam se kao da sam u 1982.oj u nekom Jugoslavenskom filmu i čekam u ogromnom redu za obavit neku papirologiju i buljim u patent na tuđoj cipeli i hulahopke i sve je u socijalističkom stilu i ljudi nose one oldskul kušine na ramenima i odjednom se pojave neki duhovi koji lelujaju u ritmu iz pjesme a ja se čudim kako ih nitko ne primjećuje. Ne znam zašto
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 12:42   #4
ova
Ova ima background story. Prije 5 godina sam ju slušala na moru, dolazio je zvuk s obližnjeg birca, frendica i ja smo bile na plaži i ona je rekla da baš voli tu pjesmu. Sve je bilo super u tom času. More, plaža, ljeto, sunce, imaš svo vrijeme svijeta, mlad si i bezbrižan i jedina obveza ti je pocrniti i uživati. Nedugo zatim, primile smo poziv da je njezin tata umro. U tom trenutku se svo to ljeto i sunce pretvorilo u jebeni beznadni očaj. Doslovno, u času. Jedan čas si bez brige na svijetu, drugi čas želiš umrijeti od tuge.

Od tad se nekako užasavam te pjesme. Bojim se da će se dogoditi nešto loše ako ju čujem ili poslušam do kraja. Kad ju čujem na radiju, mijenjam stanicu. Kad čujem prve taktove, instant me baci u to očaj-ljeto. I ponavljajući ju u svojoj glavi, imam taj osjećaj kratkog, privremenog, lažnog dobrog raspoloženja, koje će se ubrzo raspuknuti kao sapunica i uslijediti potpuni horor.

... dok je taj razgovor bio u tijeku, ja sam nekako mislila da se radi o mom tati jer su riječi bile "tata je umro" i gledala je u mene. Presjeklo me i počelo gušiti. Kad sam skužila da se radi o njezinom tati, nije popustilo. Jednako tako se moglo raditi i o mom.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 21:30   #5
Sviđa mi se tema.

Quote:
Šlus kaže: Pogledaj post
Ova. Znači slušam i osjećam se kao da sam u 1982.oj...
Like!

Meni je ova:...
Long long long

Pjesma započinje gotovo nečujno, tiho. Kasnije dolazi glasan dio, da bi se na kraju melodija postala opet tiha, sa efektnim 'spooky' završetkom.

Ne znam... nekako... Melodija je tiha, lagana... znači - smiruje. Ali, istodobno - i uznemiruje.
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 22:15   #6
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se tema.


Like!

Meni je ova:...
Long long long

Pjesma započinje gotovo nečujno, tiho. Kasnije dolazi glasan dio, da bi se na kraju melodija postala opet tiha, sa efektnim 'spooky' završetkom.

Ne znam... nekako... Melodija je tiha, lagana... znači - smiruje. Ali, istodobno - i uznemiruje.
Ah, napokon netko tko voli ovu pjesmu
Jedini nedostatak je pretiha produkcija nakon Helter Skeltera.

No bez obzira na to, strašno lijepa stvar.
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 22:58   #7
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Ah, napokon netko tko voli ovu pjesmu
Jedini nedostatak je pretiha produkcija nakon Helter Skeltera.
Odnosno, drugim riječima, Helter Skelter je preglasan i 'prebijesan'.
No, poznavajući njihov smisao za humor - možda su tako i namjerno rasporedili pjesme.

Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
No bez obzira na to, strašno lijepa stvar.
Da. I dobar tekst, pjesma govori o gubitku, traženju i pronalaženju. Harrison je uvijek bio pomalo - mističan...

Next.
Crveno svjetlo

Melodija (nakon 'rockerskog' uvoda) je sjetna. Jednostavno, melodija koja te progoni, ono što bi se u inglišu nazvalo 'haunting'.
Ne mogu to bolje objasniti...

Onih sam sati s tobom stvarao svijet,
Pamtio dugo jednog leptira let...
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 23:08   #8
Thievery Corporation- Indra
Predvečer. Hram u blizni Himalaja iz kojeg se na jednoj strani prostire pogled na taj veličanstveni masiv, a s druge strane na beskrajne šume. Osjećaj vječnosti.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 11:52   #9
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se tema.


Like!

Meni je ova:...
Long long long

Pjesma započinje gotovo nečujno, tiho. Kasnije dolazi glasan dio, da bi se na kraju melodija postala opet tiha, sa efektnim 'spooky' završetkom.

Ne znam... nekako... Melodija je tiha, lagana... znači - smiruje. Ali, istodobno - i uznemiruje.
Obožavam Beatlese već dugih 14 godina, ali sad sam prvi put čula ovu pjesmu- kako je to moguće?!

Prekrasna je, drago mi je da ti je bila dovoljno čudna, da nije- ne bi otkrila ovaj dragulj.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 17:51   #10
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Obožavam Beatlese već dugih 14 godina, ali sad sam prvi put čula ovu pjesmu- kako je to moguće?!

Prekrasna je, drago mi je da ti je bila dovoljno čudna, da nije- ne bi otkrila ovaj dragulj.
Sve ikad slušat od Harrisona, odmah


Inače, ako je nešto bilo čudno u Beatlesima onda je to definitivno George sa svojom Blue Jay Way.

Neki bi rekli i da su njegove "indijske" stvari u Beatlesima (Within You Without You, Love You To i Inner Light) čudne, no s vremenom su mi postale savršene i nimalo "out-of-place"
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 00:59   #11
Globus - Take me away
hodam odlučno prema svom cilju, prema mjestu neke konačne velike borbe, kao da se moram boriti s final bossom u nekoj igrici. sve je oko mene u plamenu, svijet je u kaosu, jedino ga ja mogu spasiti. bojim se, ali odlučila sam, učinit ću to pa makar me stajalo glave. neobičan, ali poticajan osjećaj.
(nekad znam slušati ovu pjesmu kad idem na neki gadan ispit, dosta mi pomogne )

Macintosh Plus - リサフランク420 / 現代のコンピュー
nalazim se u prizemlju neke minimalistički uređene vile. sve je bijelo, i zidovi i stropovi i namještaj, sve, i sve je nekako sterilno čisto, oštrih rubova, pravokutnikasto. ta čistoća i geometrijska pravilnost me u isto vrijeme zadivljuje i plaši. izlazim u dvorište i vidim da je i ono popločeno blještavo bijelim pločicama. u dvorištu je bazen. sjedam na sterilno čistu bijelu ležaljku i gledam površinu vode kako se ljeska na suncu. pločice na dnu bazena su pravokutne, s oštrim crnim rubovima. uznemiruje me taj kontrast crnih rubova i sveopće bjeline okolo. sve je mirno, čisto, bijelo, a opet nekako nelagodno i prijeteće. ne znam zašto
(skladba spada u vaporwave, koji mi je valjda najčudniji žanr kojeg sam ikad aktivno slušala, ali me svejedno nekako privlači. privlači i uznemiruje istovremeno. i doziva mi u misli tu nekakvu prijeteću sterilnu čistoću i geometrijsku pravilnost. ne znam kako objasniti, ali znam da je čudno )

David Bowie - China Girl
sjedim u kafiću za vrijeme jednog tmurnog jesenskog poslijepodneva. u kafiću je sve nekako u smeđim tonovima. vani kiša lije kao iz kabla, kroz prozor imam pogled na sivilo ulice. sviđa mi se kontrast između toplih smeđih nijansi kafića i odurnog sivila vani. vrijeme je odvratno i tmurno ali ja sam sretna jer sjedim tamo, pijuckam kavicu i toplo mi je, općenito osjećam živost, poletnost. nekakav veseli jesenski ugođaj.

tema je inače super, nadam se samo da nisam bila prečudna
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 10:09   #12
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Obožavam Beatlese već dugih 14 godina, ali sad sam prvi put čula ovu pjesmu- kako je to moguće?!
Heh, vjerojatno zato jer nisi preslušala njihov White Album.
Ima tamo još nekoliko njegovih poput poznate While My Guitar Gently Weeps.
Još jedan moj favorit je njegova Piggies, koja ima 'barokni' ugođaj a govori o tome kako su neki ljudi - svinje.

Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Prekrasna je, drago mi je da ti je bila dovoljno čudna, da nije- ne bi otkrila ovaj dragulj.


Quote:
Inače, ako je nešto bilo čudno u Beatlesima onda je to definitivno George sa svojom Blue Jay Way.
Da, ta ima posebno spooky melodiju.

Ima njegovih stvari 'razbacanih' po albumima Beatlesa - na svakom je barem jedna skladba.

Pod one koje stvaraju 'strange feeling' mogla bi se uzeti ova. Klavir zvuči posebno weird!
I Want To Tell You

A i ova Lennonova čudno zvuči:
Tomorrow Never Knows

Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Sve ikad slušat od Harrisona, odmah
Obično ljudi znaju njegovu Something, Here Comes The Sun i još poneku, dakle 4-5 pjesma.
No, ako ih zbrojimo sve, George je u svom bendu imao oko 25 kompozicija. (My favourites: It's All Too Much, If I Needed Someone, I Me Mine, Only A Northern Song (inačica s Anthology 2) i one već spomenute.
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 11:47   #13
U slučaju da netko ne zna Long, long, long jest ljubavna pjesma, ali nije posvećena nikakvoj fizičkoj osobi kao što mnogi misle nego bogu, u ovom slučaju Krišni.
Meni je ta pjesma jedna od ljepših Beatlesovih. Šteta što je Harrison u zadnjoj fazi Beatlesa, točnije od albuma Help!, imao samo po jednu pjesmu na svakoj strani ploče (jedna na A strani, druga na B strani).

Što se OT tiče možda jednog dana, sada mi niš ne pada na pamet
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 11:52   #14
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Sve ikad slušat od Harrisona, odmah
Pa i mislila sam da sam poslušala sve ikad od Harrisona. Kupila sam svojedobno neki CD na kojem su bile isključivo njegove stvari, ali ne i ova pjesma. Piše na wikipediji da je to najpotcjenjenija pjesma Beatlesa.

Quote:
sancchan kaže: Pogledaj post
Globus - Take me away


Macintosh Plus - リサフランク420 / 現代のコンピュー
nalazim se u prizemlju neke minimalistički uređene vile. sve je bijelo, i zidovi i stropovi i namještaj, sve, i sve je nekako sterilno čisto, oštrih rubova, pravokutnikasto. ta čistoća i geometrijska pravilnost me u isto vrijeme zadivljuje i plaši. izlazim u dvorište i vidim da je i ono popločeno blještavo bijelim pločicama. u dvorištu je bazen. sjedam na sterilno čistu bijelu ležaljku i gledam površinu vode kako se ljeska na suncu. pločice na dnu bazena su pravokutne, s oštrim crnim rubovima. uznemiruje me taj kontrast crnih rubova i sveopće bjeline okolo. sve je mirno, čisto, bijelo, a opet nekako nelagodno i prijeteće. ne znam zašto
(skladba spada u vaporwave, koji mi je valjda najčudniji žanr kojeg sam ikad aktivno slušala, ali me svejedno nekako privlači. privlači i uznemiruje istovremeno. i doziva mi u misli tu nekakvu prijeteću sterilnu čistoću i geometrijsku pravilnost. ne znam kako objasniti, ali znam da je čudno )

:
I pjesma i opis su genijalni, totalno mogu to zamisliti. Mene možda podsjeća na interijere iz Paklene naranče, pogotovo Korova Milk Bar (sterilna bjelina). Daj mi još please par dobrih primjera tog vaporwavea, I kindda dig it.

Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Heh, vjerojatno zato jer nisi preslušala njihov White Album.
Ima tamo još nekoliko njegovih poput poznate While My Guitar Gently Weeps.
Ma slušala sam White album, ali nisam ga "preslušavala". Ta mi je baš promakla. White album mi je nakako možda najslabije sjeo. Možda zbog činjenice što je tako eklektičan i dug (30 pjesama ako se ne varam). Eto, njega najmanje poznajem.

While my guitar gently weeps mi je jedna od najdražih s tog albuma.

Razumijem ljude koji kažu da im je George najdraži Beatle. (No ja se ne mogu odlučiti, meni su svi najdraži )

I da ne zaboravim, vis a vis Bowie-a, od njegovih "svemirskih" pjesama (Space Oddity, Starman, Life on Mars) dobijem neki awkward sensation, kao da se prekuhavam u astronautskom skafanderu.

Zadnje uređivanje Doll Fetish : 21.10.2015. at 12:03.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 13:45   #15
Pomalo cijeli album Donuts od J Dille, s obzirom da je shvaćao u kojoj je fazi bolesti i koliko je sati, cijeli album ima melankolije, ali i optimizma u sebi...

J Dilla - Don't Cry

J Dilla - Last Donut of the Night

J Dilla - Lightworks
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 14:56   #16
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Heh, vjerojatno zato jer nisi preslušala njihov White Album.
Ima tamo još nekoliko njegovih poput poznate While My Guitar Gently Weeps.
Još jedan moj favorit je njegova Piggies, koja ima 'barokni' ugođaj a govori o tome kako su neki ljudi - svinje.



Da, ta ima posebno spooky melodiju.

Ima njegovih stvari 'razbacanih' po albumima Beatlesa - na svakom je barem jedna skladba.

Pod one koje stvaraju 'strange feeling' mogla bi se uzeti ova. Klavir zvuči posebno weird!
I Want To Tell You

A i ova Lennonova čudno zvuči:
Tomorrow Never Knows


Obično ljudi znaju njegovu Something, Here Comes The Sun i još poneku, dakle 4-5 pjesma.
No, ako ih zbrojimo sve, George je u svom bendu imao oko 25 kompozicija. (My favourites: It's All Too Much, If I Needed Someone, I Me Mine, Only A Northern Song (inačica s Anthology 2) i one već spomenute.
Piggies mi nije nešto. Šaljivo, ništa više

I want to tell you jest malo disonantna, no namjerno... najviše taj dio "I feel hung up but I don't know whyyyy" - TN-dn-TN-dn-TN-dn-TN-dn


Only a northern song mi je baš prezakon melodija i oni kaotični zvukovi i sve


Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Ma slušala sam White album, ali nisam ga "preslušavala". Ta mi je baš promakla. White album mi je nakako možda najslabije sjeo. Možda zbog činjenice što je tako eklektičan i dug (30 pjesama ako se ne varam). Eto, njega najmanje poznajem.

While my guitar gently weeps mi je jedna od najdražih s tog albuma.

Razumijem ljude koji kažu da im je George najdraži Beatle. (No ja se ne mogu odlučiti, meni su svi najdraži )
Nisi jedina, i meni je White album najgori
A najdraži Beatle je isto tako nemoguće odrediti, ali vjerojatno je to Paul
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 15:25   #17
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Pa i mislila sam da sam poslušala sve ikad od Harrisona. Kupila sam svojedobno neki CD na kojem su bile isključivo njegove stvari, ali ne i ova pjesma. Piše na wikipediji da je to najpotcjenjenija pjesma Beatlesa.
Obično kod Georgeovih 'best of' izdanja stave nekoliko njegovih iz Beatlesa, a ostalo su pjesme iz njegove samostalne karijere.
(Ima i tu sjajnih stvari!)

Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Ma slušala sam White album, ali nisam ga "preslušavala". Ta mi je baš promakla. White album mi je nakako možda najslabije sjeo. Možda zbog činjenice što je tako eklektičan i dug (30 pjesama ako se ne varam). Eto, njega najmanje poznajem.
Meni je baš iz istih razloga dobar - ima raznovrsne pjesme, možeš birati. Doduše, mislim da ga nisam nikad preslušao odjednom cijelog, u komadu
(možda kao tinejdžer nekad).

Kad smo već kod Georgea, nakon razlaza matičnog benda je izdao trostruki 'All Things Must Pass' (kad već volimo albume s mnogo pjesama.)
Osim naslovne, izdvojio bih sjajnu 'Isn't It A Pitty'

Isn't It A Pity

...koja bi, na hrvatskom, u slobodnom prijevodu, zvučala ovako:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=4586


(Najbolji stih je: Not too many people, can see we're all the same...)

Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
While my guitar gently weeps mi je jedna od najdražih s tog albuma.

Razumijem ljude koji kažu da im je George najdraži Beatle. (No ja se ne mogu odlučiti, meni su svi najdraži )
Svi su ti momci super, a obožavam njihov smisao za humor. Lennona su jednom pitali dal je Ringo najbolji bubnjar na svijetu.
John je odgovorio: 'Svašta. Pa on nije ni najbolji bubnjar u Beatlesima!'
(Time je htio reći da i ostali u bendu zanju svirati bubnjeve - npr. Paul je bio za bubnjevima kad je Ringo na neko vrijeme otišao iz benda zbog tenzija.)

Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
I da ne zaboravim, vis a vis Bowie-a, od njegovih "svemirskih" pjesama (Space Oddity, Starman, Life on Mars) dobijem neki awkward sensation, kao da se prekuhavam u astronautskom skafanderu.
O, da, neke njegove su...

Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
U slučaju da netko ne zna Long, long, long jest ljubavna pjesma, ali nije posvećena nikakvoj fizičkoj osobi kao što mnogi misle nego bogu, u ovom slučaju Krišni.
Točno. Iako si svatko može pjesmu protumačiti na svoj način.
Recimo, u McCartneyevoj 'Let It Be' se ne radi o Mariji, osobi iz kršćanstva kako se to često misli nego je to pjesma o Paulovoj majci (Mother Mary).

Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Piggies mi nije nešto. Šaljivo, ništa više
I want to tell you jest malo disonantna, no namjerno... najviše taj dio "I feel hung up but I don't know whyyyy" - TN-dn-TN-dn-TN-dn-TN-dn

Only a northern song mi je baš prezakon melodija i oni kaotični zvukovi i sve
Da, mnogi podcjenjuju 'Piggies' ili je smatraju ne baš uspjelim Harrisonovim ostvarenjem.

Rekao bih sljedeće. Pjesma je u šaljivom tonu zato jer je tema ozbiljna (you can see them out fro dinner with their piggy wives...)
Onda, ovo: ...clutching forks and knives to eat their bacon... (svinje koje uživaju u slanini). Ne znam kako se to naziva - ironija? sarkazam? Paradoks?

Također, pjesma ima gradaciju: počinje relativno tiho (prva strofa), druga je nešto glasnija, a dok se dođe do treće (in their eye's there's something lacking...), instrumenti i Harrisonov glas su već jako glasni!

Također, smatram da su lyricsi jako dobri.

Ali, naravno, ukusi se razlikuju.
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 15:59   #18
Quote:
FeetF1 kaže: Pogledaj post
Svi su ti momci super, a obožavam njihov smisao za humor. Lennona su jednom pitali dal je Ringo najbolji bubnjar na svijetu.
John je odgovorio: 'Svašta. Pa on nije ni najbolji bubnjar u Beatlesima!'
(Time je htio reći da i ostali u bendu zanju svirati bubnjeve - npr. Paul je bio za bubnjevima kad je Ringo na neko vrijeme otišao iz benda zbog tenzija.)

John to nikad nije rekao, to je dezinformacija. Rečeno od strane nekog komičara ili nešto tako, ali John to nije rekao.

All Things Must Pass je jedan od najboljih albuma takvog formata ikad, velika oda Bogu i vjeri i ljubavi, no ne spada baš u ovu temu
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 17:39   #19
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
John to nikad nije rekao, to je dezinformacija. Rečeno od strane nekog komičara ili nešto tako, ali John to nije rekao.
Nisam prije provjerio izvor, a činilo mi se ko da bi on to mogao reći. Sad sam vidio da si u pravu, u pitanju je izjava nekog komičara.
Ali, činjenica jest da je na nekoliko pjesama Ringa zamijenio Paul kao bubnjar (npr. The Ballad of John & Yoko).
Nevezano za temu - ali ovdje je netko s navedene pjesme maknuo vokal a istaknuo instrumente. Pa možemo provjeriti zna li Paul udarati u bubanj.
The Ballad of John & Yoko

Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
All Things Must Pass je jedan od najboljih albuma takvog formata ikad, velika oda Bogu i vjeri i ljubavi, no ne spada baš u ovu temu
^
Pa kad smo se već raspisali o Harrisonu...

On topic...
Uzmemo odrasle muzičare i spojimo ih s dječjim zborom. I otpjevamo pjesmu u veselom tonu koja govori o zločestoj starici koja je počinila zločin ubojstva.
Hm, kakve bi osjećaje takva pjesma trebala izazivati?

Dubliners - Weila, Weila, Weile
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 17:41   #20
ova sjetim se uvik >ovog filma
dosta sam ga emotivno doživila ,posebno ta pjesma koja je svirala u filmu te sam je tad prvi put i cula ,kasnije sam saznala da je americki klasik
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.