Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Biste li uveli uniforme u škole?
Da 32 51.61%
Ne 30 48.39%
Glasovatelji: 62. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2016., 19:20   #41
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
U Srbij se npr sad ozbiljno razmatra ova glupost.Za mene to je potpuna budalastina i protiv sam toga jer je izmedju ostalog krsenje prava maloletnika da se oblaci kako hoce.
to nije nikakvo pravo rofl, na sud isto nemos doc u kupacima recimo niti na radno mjesto mos doc neprimjereno odjeven ergo to nije ljudsko pravo
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:33   #42
jesam za uniforme, ne zbog discipline kako je napisao drugi forumaš jer ne vidim kako bi to pomoglo, već zbog toga da se smanje razlike među učenicima različitih financijskih mogućnosti.
kao da nema dosta bullying zbog svega i svačega pa nije potrebno i zbog toga što netko ima staru odjeću.
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:38   #43
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
to nije nikakvo pravo rofl, na sud isto nemos doc u kupacima recimo niti na radno mjesto mos doc neprimjereno odjeven ergo to nije ljudsko pravo
Niko ne sme imati privilegiju da nekome naredi kako ce da se oblaci.Dakle ako hoce moze doci i u kupacem.Dakle potpuno je besmisleno,a osim toga,smisljeno radi profita.Nema nikakvog razloga da se uvodi ta glupost.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:39   #44
Quote:
Arcturus kaže: Pogledaj post
jesam za uniforme, ne zbog discipline kako je napisao drugi forumaš jer ne vidim kako bi to pomoglo, već zbog toga da se smanje razlike među učenicima različitih financijskih mogućnosti.
kao da nema dosta bullying zbog svega i svačega pa nije potrebno i zbog toga što netko ima staru odjeću.
Potpuna budalastina.Videle bi se i dalje razlike po cipelama,pa i jaknama,telefonima,priborom i sl.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:46   #45
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Niko ne sme imati privilegiju da nekome naredi kako ce da se oblaci.Dakle ako hoce moze doci i u kupacem.Dakle potpuno je besmisleno,a osim toga,smisljeno radi profita.Nema nikakvog razloga da se uvodi ta glupost.
da na javnoj povrsini smijes bit u kupacem, no kad udjes u neku instituciju moras postovati njihova pravila, oni ti imaju pravo uskratiti pristup ako si neprimjereno odjeven, svaka institucija ima svoja pravila kak sam rekao i o tom se radi, sto se tice uniforma zbilja nemam neko misljenje ima i pros i cons al ono poanta je da obleka nije ljudsko pravo
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:47   #46
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Niko ne sme imati privilegiju da nekome naredi kako ce da se oblaci.Dakle ako hoce moze doci i u kupacem.

Zbog ovakvih pod hitno vratiti služenje vojnog roka. I to onog kad se služilo godinu dana. Pa nek tamo objasni svoje pravo na modni izričaj
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 20:13   #47
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
da na javnoj povrsini smijes bit u kupacem, no kad udjes u neku instituciju moras postovati njihova pravila, oni ti imaju pravo uskratiti pristup ako si neprimjereno odjeven, svaka institucija ima svoja pravila kak sam rekao i o tom se radi, sto se tice uniforma zbilja nemam neko misljenje ima i pros i cons al ono poanta je da obleka nije ljudsko pravo
To je komunizam,diktatura.Po cijem kriterijumu neprimereno odeven? Ako se neko oseca dobro u nekoj odeci koja je za drugog neprimerena,to nije problem osobe koja se obukla tako,vec osobe za koju je ta odeca neprimerena.To jeste krsenje ljudskog prava jer je krsenje slobode individue da donese odluku o sebi,a ne o drugome.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 20:15   #48
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Zbog ovakvih pod hitno vratiti služenje vojnog roka. I to onog kad se služilo godinu dana. Pa nek tamo objasni svoje pravo na modni izričaj
Obavezni vojni rok je zlostavljanje od strane drzave i nije tema.Tebi ako se ide,ti idi.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 20:31   #49
kak volim ove anarhiste, ja sam inace libertarijanskog politickog pogleda al neke osnove pristojnosti se moraju postovati inace smo zivotinje, ja sam za apsolutne slobode no neka pravila moraju ipak postojati
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 20:31   #50
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
To jeste krsenje ljudskog prava jer je krsenje slobode individue da donese odluku o sebi,a ne o drugome.
Kao što je moje pravo da ako si ružno obučen te ne pustim u svoju kuću. Tako i sud(ili druga institucija) ima pravo te ne pusti u svoje prostorije ako smatra da se ne pridržavaš njihovih pravila. Kao gost ćeš se pridržavati pravila domaćina, ne obratno

Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Obavezni vojni rok je zlostavljanje od strane drzave i nije tema.Tebi ako se ide,ti idi.
A bubica majaaaaa. Malo discipline je njemu zlostavljanje :klap:
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 00:12   #51
gdje su sad nestali svi oni ljevicari/homoseksualci/oni koji zele pobacaj/ oni koji su protiv poskupljenja cigareta/ ... koji se stalno zale da im stalno netko namece svoja konzervativna pravila i oduzima im prava? zasto bi skola nametala ucenicima kako ce se obuci?
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 01:40   #52
Stajaliste da ce uniforme u skoli smanjiti klasne razlike je cista nebuloza. Klinci se vole hvalisati, i ne bi bilo potrebno dugo da se iskristalizira ciji caca ima firmu a ciji ne.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 01:40   #53
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
ljevicari/homoseksualci/oni koji zele pobacaj/ oni koji su protiv poskupljenja cigareta/
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:46   #54
Ja sam definitivno za uniforme. Djeci je važno da su kao i svi drugi, svaka stvar koja ih izdvaja na neki način je bolna. Mladi su previše orjentirani na materijalno i previše se uspoređuju, i ako si slabijeg imovinskog statusa to može jako utjecati na samopouzdanje djeteta jer je odmah vidljivo. Uniforme mogu jako pomoći jer su bar u školi svi onda jednaki. Na prvi pogled nitko nema više ili manje.
Calvive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 09:19   #55
Quote:
Calvive kaže: Pogledaj post
Ja sam definitivno za uniforme. Djeci je važno da su kao i svi drugi, svaka stvar koja ih izdvaja na neki način je bolna. Mladi su previše orjentirani na materijalno i previše se uspoređuju, i ako si slabijeg imovinskog statusa to može jako utjecati na samopouzdanje djeteta jer je odmah vidljivo. Uniforme mogu jako pomoći jer su bar u školi svi onda "jednaki". Na prvi pogled nitko nema više ili manje.
Kak su svi jednaki?

Npr. dijete A na stol vadi jednu olovku, gumicu i šiljilo, standard.
A dijete B vadi autobus na kat od pernice s flomasterima, markerima, olovkama.

Jesu li dijete A i B "jednaki"?

Dijete A ima podrapane bratove starke, nožni prsti mu vire van.
Dijete B nosi talijanske cipelice.

Jesu li dijete A i B "jednaki"?

Dijete A i dijete B skidaju uniformu u garderobi, dijete A ima podrapanu preveliku majicu, pokrpane hlače, nema jaknu ni kišobran. A dijete B ima mekani vuneni pulover i nove traperice te kožnu jaknicu.

Jesu li još uvijek dijete A i B "jednaki"?

Koristim djecu kao primjer jer smatram da je u toj dobi izraženija takva vrsta ajmo reći bullyinga koji "prouniformisti" žele spriječiti.

U našoj državi, po mom skromnom mišljenjenju, uniforme NEĆE biti uvedene jer:
-uniforme nisu besplatne
-polovina želi više discipline, polovina želi slobodu izbora za djecu
-one ne rješavaju problem discipline(svaki učitelj postavlja vlastiti kriterij)
-ne rješava se problem nesrazmjera između bogatih i siromašnih
-uvođenje uniforma bi bilo proglašeno komunizmom

To su određeni razlozi koji bi bili prepreke u slučaju da se uniforme uvedu.

E sad, vratimo se djeci.
Dijete A i dijete B su se presvukli, kreću zajedno doma.
Po putu kući raspravljaju o danu, o učiteljima, o igricama... Smiju se.
Na rastanku se zagrle i svaki odlazi u svoju kuću, jedna manja, druga veća.
A sa prozora ih gledaju roditelji, sretni što su se vratili.

Nemam vlastite djeca kao i većina ovog PDF-a(pretpostavljam).
Ali smatram da je ključno da se djeca odgoje na način da prvo pokušavaju razumjeti situaciju oko sebe, razgovaraju o tome što se i kome događa, a tek onda zadirkuju/izoliraju(ovisno o situaciji) one koji se ne trude, koji bezraložno zadirkuju druge, koji verbalno i fizički napadaju, koji remete svakodnevne dječje igre, zabave, a i učenja. Kućni odgoj čuda čini.

Mislim da sa tolerantnijom djecom uniforme postaju nebitne.
Većina djece sama po sebi nije materijalno orijentirana.

Kada se dobar temelj postavi u dječjoj dobi, teško je na njemu ne i napraviti metaforičku kuću kompletne osobe koja imovinski cenzus ne koristi kao sredstvo maltretiranja.

Naravno, nemoguće je očekivati da kroz sito života ne prođu kukolji.
Takvi smo, različiti. Bez uniforma ili sa njima.
__________________
"You are what you eat but I don 't remember eating a sexy beast in the morning."
TeenWindfucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 23:47   #56
Ja mislim da učenje djece ravnopravnošću i pravim vrijednostima na taj način zapravo stvara u njihovim glavama lažnu sliku o stvarnom svijetu. Takva djeca se sutra ne bi snašla u životu gdje realno nismo svi jednaki i nemamo svi isto. Tako da je po meni to više šeteta nego napredak. Djecu treba učiti da različitosti (materijalne, spolne, religijske, etc) obogaćuju zajednicu. Toleranciju ne može naučiti uniformnost.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 01:26   #57
Quote:
Golden lily kaže: Pogledaj post
Ja mislim da učenje djece ravnopravnošću i pravim vrijednostima na taj način zapravo stvara u njihovim glavama lažnu sliku o stvarnom svijetu. Takva djeca se sutra ne bi snašla u životu gdje realno nismo svi jednaki i nemamo svi isto. Tako da je po meni to više šeteta nego napredak. Djecu treba učiti da različitosti (materijalne, spolne, religijske, etc) obogaćuju zajednicu. Toleranciju ne može naučiti uniformnost.
aj ti to objasni prosjecnom liberalu, prije mos nauciti papigu integrirati
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 17:32   #58
Ja sam davno u vrijeme juge išao u školu i morali smo nositi kute. Od prvog dana u prvom razredu se jasno vidjelo čiji roditelji su puni ko brod, a čiji su jedva krpali kraj s krajem. Još u to vrijeme nije bilo mobitela, nije bilo računala (tek kasnije su se pojavili Orao, Commodore, Atari, itd...). Upravo ovo, što je netko prije napisao. Vidiš po trapericama, Lacoste majice, puloveri, tenisice iz USA u ono vrijeme. Čak su bogati klinci imali kute šivane po mjeri, što se vidjelo sa 10 metara. Ta kuta nije služila ničemu, osim izbijanju love iz džepa i zajebavanju nas klinaca. Još su se nosile one idiotske trake na rukavu (redari i sl).
Bilo bi pametnije da energiju za kute ljudi usmjere u odgoj klinaca. Tolerancija svih mogućih razlika i sl.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 20:01   #59
Aj fala kurcu malo razuma na ovoj temi.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 23:54   #60
Ako ni zbog cega drugog, treba bit obavezno nosit radno odijelo u skoli ( kuta + papuce !!!!) zbog drilanja discipline i dokaza da se balavurdiju treba tretirat kao manje vrijedne maloumne spodobe!! Jer ako im se to ne nametne zakonom, u slucaju krsenja pravila - kaznama, bit ce kao i do sada, anarhija, preseravnje i slicne radnje kojima nije mjesto u osnovnoj i srednjoj skoli!! Dozvoljeno bi trebalo bit dolazak u skolu i odlazak u civilki, jer pravila skole ne vrede izvan zgrade!! U pravnim drzavama je cak i kretanje od kuce ka skoli dozvoljeno iskljucivo u uniformama pa tako u pojedinim zemljama vidimo uniformirane omladince (Japan, Mexiko, GB itd.) po ulicama, javnom prijevozu , restoranima i slicno!!
U Jugoslaviji je to bilo odlicno rijeseno, plava kuta, crne papuce i mirna Bosna! Tko nije bio takav na satu - neopravdani i trci kuci po uniformu!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.