Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2006., 22:40   #1
Savršena krojačica

Pozdrav svim curama/ženama!

Ukratko: dali vam se ikad desilo da ste u nekom časopisu vidjeli komad odjeće koji ste MORALI imati, ali možda niste imali 1000 i više kn za to? Već dugo razmišljam pronaći krojačicu ili krojačku radnju gdje bi netko, što je moguće sličnije, sašio nešto takvo, po mojim mjerama. Možda preporučio materijale i sl. Ne tražim hrvatskog Versace-a, samo nemam love za neke stvari, a i dosta sam sitna, pa je često nemoguće naći obleku koju ionako nemoram prepravljati...
Ako ste zadovoljne svojim krojačima, ako slušaju vaše prohtjeve i pritom su cijene razumne - please pomagajte. Iz Zg-a sam!
hvala
bubba7701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 19:17   #2
Ja imam krojačicu koja je mlada, moderna, radi super stvari, ali jako daleko od Zagreba....
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 19:47   #3
odlicna tema

ja nazalost nemam tu svoju krojačicu..a za skracivanje hlača nađoh krojača-no tu se ne vidi umijece sivanja-prelagano je
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:02   #4
Meni doma dolazi neka žena koja jako zaudara po znoju, a šije sasma zadovoljavajuce. Šivala mi je haljinu za maturalnu vecer, a inace mi prepravi neki komad odjece. Nakon što ode od nas doma, soba u kojoj je boravila još par sati smrdi po njenom znoju. Jedinstveno iskustvo.
A dolazi nam doma samo zato kaj je dobra s majkom mi (bila joj je krojacica od mladosti).
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 00:35   #5
Skroz razumin tvoju zelju-iman iste snove.
Vec danima razmisljan o tome...Kako dolazi prolice, nove kolekcije i masu stvari mi se stvarno svida tribalo bi mi 5000kn da sve to kupin.Ja san izvadila iz maminog ormara 85% takvih stvari koje tribaju samo malu doradu-ili porubit ili suzit, skratit i slicno. Ne znan za krojacicu,zapravo mi ni ne triba jer zelin naucit sama to napravit. Trenutno iden na tecajeve pletenja kod svoje bake Toliko ideja san dobila,toliko slika poskidala s neta. skroz jednostavnog kroja, u jedan dan bi bile gotove...Ah kad bi bar znala sivat...
Bootylicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 20:12   #6
tražimo i dalje...

Hvala na odgovorima, nadam se da će se javit neko ko je riješio taj problemčić i savjetovat me/nas.
pozdrav
bubba7701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 18:46   #7
Quote:
Bootylicious kaže:
Ah kad bi bar znala sivat...
A da odes na tecaj sivanja?
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 11:48   #8
Ja uvijek kažem da je naći dobru krojačicu jednako teško kao i naći dobro zubara ili ginekologa. Nakon hrpe upropaštenih materijala ja sam našla ženu koja fakat zna posao. Ali nije iz Zagreba. I daleko je jeftinija od krojačica po zagrebačkim salonima. Zadnje kaj mi je šivala je zimska haljina od finog tanjeg štofa kakvu sam si ja zamislila a nisam je mogla naći nigdje u gradu.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 21:18   #9
a gdje se nalazi ta tvoja krojačica.. ja imam neke svoje krojačice, ali im moram doslovno nacrtat što bih htjela i tek tada možda ispadne dobro, ako ne iskontroliram sve, ne ispadne dobro!
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 08:14   #10
Quote:
Hana020 kaže:
a gdje se nalazi ta tvoja krojačica.. ja imam neke svoje krojačice, ali im moram doslovno nacrtat što bih htjela i tek tada možda ispadne dobro, ako ne iskontroliram sve, ne ispadne dobro!
Zagorje.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 02:48   #11
upiši se na tečaj krojenja i šivanja i nauči sama sašit što želiš
www.ruza-vez.com
tststs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 14:56   #12
---

Ono..pitam za pomoc ljude koji imaju iskustva i zadovoljni su, jer znam valjda najbolje koji su moji razlozi i cini mi se da neki takvo pitanje smatraju bahatim? Kao - 'pa odi i nauci sama'.
Kakav tecaj? Da imam vremena - isla bi uciti puno vise stvari od sivanja, pa nije to izmisljeno jucer... Svatko moze sebi napravit sto god i naucit radit sve - al di bi stigli kad bi tako i bilo?
Zato valjda postoje razlicite struke i ljudi koji se bave razlicitim stvarima i u tom su dobri. Kad sam htjela kupit dionice, obratila sam se onima koji su tu 'doma', necu ic sama to proucavat; kad sam trazila dobru frizerku il kozmeticarku - pitala sam frendice za savjet, necu upisat tecaj za kozmeticarku...?!
24 sata je premalo za sve kaj bi htjela/mogla naucit i zato sam pitala ako netko ima koga za preporucit. Ko ima vremena za dvoje djece, 10 sati na poslu i hodat jos po tecaju sivanja - svaka cast! Al to je totalno druga tema.
Zato i dalje stoji moje pitanje i cijenim svaku preporuku. A znam da nisam jedina koju to interesira
bubba7701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 17:17   #13
pa ne mogu vjerovat da niko neće preporučit svoju krojačicu!!!

ja sam do sad bila kod tri, sve su bile katastrofa i znam kak je teško nać poštenu krojačicu, jer, još uvijek je nisam našla
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 21:29   #14
ja sam odustala od traganja, i shvatila da mi je puno bolje otić i kupit, jer stvari koje mi se vrte u glavi uvijek ih ima negdje za kupit..platim i šutim!
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:33   #15
Savršen/a krojač/ica

ne mogu nigdje naći hlače pa možda dam nekom da mi sašije po mojima.
treba mi netko tko stvarno šije fantastično i tko se neće čuditi kroju koji nije sasvim uobičajen. (muka mi je od krojačkih pogrešaka)
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:37   #16
posjeti Modni salon Nada www.vjencanice-nada.hr
 
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:24   #17
koliko kužim, ovi preferiraju vlastiti dizajn i materijale. a hoću odabrati materijal i da mi netko dobro 'prekopira' hlaće.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:34   #18
Ja sam imala jedno iskustvo s tetom krojacicom u salonu - mislim nesto tipa Elegance ili Finesse ... nesto tog tipa, na Tresnjevci (navodno su radili haljine za Branku Bebic u to vrijeme).

Ja sam donijela platno, nisu ga unistili, ono relativno solidan posao, ali mi nikako nisu mogli duzinu ispraviti (nakon sto je krojacica napravila haljinu prekratkom u prvom pokusaju).
(trebla se vuci po podu, ali je ona iz nekog samo njoj poznatog razloga odrezala do glezanja, tako da sam morala nositi ravne cipele na haljinu...)

ako pomaze...
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:42   #19
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Ja sam imala jedno iskustvo s tetom krojacicom u salonu - mislim nesto tipa Elegance ili Finesse ... nesto tog tipa, na Tresnjevci (navodno su radili haljine za Branku Bebic u to vrijeme).

Ja sam donijela platno, nisu ga unistili, ono relativno solidan posao, ali mi nikako nisu mogli duzinu ispraviti (nakon sto je krojacica napravila haljinu prekratkom u prvom pokusaju).
(trebla se vuci po podu, ali je ona iz nekog samo njoj poznatog razloga odrezala do glezanja, tako da sam morala nositi ravne cipele na haljinu...)

ako pomaze...
ako ti odreže previše, tu nema pomoći, nadodavanje je uvijek ružno.
na koncu, preporučaš li ili ne? treba mi, dakle, dobar zanatlija.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 18:59   #20
Mislim da su dobre ako glasno i jasno kazes sto hoces. Da sam u prilici dala bi im drugu sansu jer sve drugo su napravile fino. (a i ja sam bila klinka, danas imam nesto drugaciji nastup )

Inace haljina je bila dosta teska za napraviti, radilo se o Versace kopiji, jednom Gianni-jevom radu, pokoj mu dusi.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.