Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2008., 00:04   #161
Kiev drugi put

Grad mi djelovao prilično sigurno, dosta veliki moving na Hreščatiku i trgu Moj dan naležnosti...To je najstroži centar..ali sam ipak doživio malu neugodnost..Kad sam se spuštao prema centru (nekih 5 min. od centra) kod puba Obrien kraj mene je stao auto sa zatamnjenim staklima, neki japanski auto ili sl. Bio sam sam i nije bilo kasno oko 9 možda 10 navečer. Iz auta je izašao tip onako tamnoput i crnokos djelovao mi je kao da je iz Abhazije, Gruzije ili dr. pokrajine i počeo mi davati neke signale...ja ga pogledam i vidim da glumata odnosno pravi se gluhonijem i pokazuje mi auto odnosno da uđem u auto...pa nisam ni ja od jučer he, he....odmaknem rukom i krenem dalje kad ono on mene primi za rukav od jakne, ja se okrenem uputim mu pogled br. 13 i obratim mu se oštrim tonom, jačim glasom i istrgnem mu ruku i nastavim dalje...i ništa tip je ušao u auto i nastavio dalje...koje su im to fore...pa koja budala bi ušla u nepoznati auto i to još u 9 navečer..ulica je bila puna ljudi...ljudi su se okrenuli gledali, naročito kad sam postao glasan...
A sad malo o očnom životu. Netko je ovdje spomenuo River palace...To je brod bar-restoran na Dnipru (metro stanica se također zove Dnipro jedna stanica od centra) sa kockarnicom i sportskim barom koji se otvara u 16 sati (što je mene privuklo). Piće se može popiti preko cijelog dana a navečer je program...Prije ulaska prolazi se detaljan pregled od strane redara, kamere i sl. se ne smije unositi...ima striptesa i svega. Puno noćnih dama al kakvih...Što se izgleda tiče nevjerojatno, vrh vrhova...Mt Everest...Početna cijena 300 usd pa tko voli nek izvoli. Navodno kako noć odmiče cijena pada. Nisam bio zainteresiran pa ne znam detalje. Priča se da ima dosta studentica iz siromašnih krajeva koje ovdje zarađuju za studij i život. Koliko sam vidio gosti su uglavnom stranci na poslovnom putu, koji ostaju dan dva...onaj tko je duže tamo, ako mu treba cura a ne može je naći mora da je lud ili je homić...
Kad se iziđe van iz River palacea postoji tabla sa okvirnim cijenama taksija za različite dijelove grada, da ne bi bilo slučajno "deranja"...-To bi mi trebali patentirati...Onaj tko voli ovakav stil zabave obavezno posjetiti...
Preporučam također Arena centar..To je zgrada na nekoliko katova samo za noćni život...pivnica, restorani, noćni klub...Vlasnik je Kličko poznati boksač profesionalni prvak svijeta, ne znam da li je to onaj Kličko političar koji je nedavno bio kod Mesića (Postoje 2 brata blizanca). Arena je super, gosti stranci u pratnji domaćih mahom djevojaka...ima i prostitucije ali ovdje dolazi obrazovaniji dio populacije (govore engleski)...i cure nisu tako nevjerojatno zgodne kao u River Palaceu. Mjesto ima onako europski malo noble štih...obavezno posjetiti...nalazi se u samo centru na dnu Hrešćatika...Navodno je centar prostitucije i hotel Dnipro i ispred njega iako ja nisam vidio nijednu...
Meni se osobno najviše svidio pub Obrien u Mihailovskoj ulici 16, irska pivnica sa biljarom i domaćim ugođajem, ekranima na kojima se vrt sport, puno vrsta pive, cijene kao u Zagrebu a može se i jesti jednostavnija jela ali dobro spremljena. nalazi se u samom centru, blizu je glavni trg Moj dan naležnosti (Trg nezavisnosti) dosta stranaca, svi pristupačni, vedra opuštena atmosfera. Isti pub ima i u Vasilovskaja ulici..
Također preporučio bih restorane ala self service sa domaćom hranom koja je slična našoj, o tome sam pisao i prošli put samo je sada otvoren i novi restoran blizu glavne metro stanice. Sad se ne mogu sjetiti imena...Super...i svi bi trebali doći vidjeti kako izgleda self service...
Također preporučam klubove sa dobrom atmosferom Shato, Privalage. Kaif i dr...neke sam i zaboravio ali kome treba na internet i surfajte....
Cijene na takvim mjestima su kao i kod nas. Uvijek ima dosta stranaca i lijepih cura...Izgleda da je ipak za srednji i niži sloj to malo preskupo, (navodno e plaće kreću za VSS oko 4.000 grivni..) ali je zabava vrhunska...
U svakom slučaju Kiev mi je puno bolji od Moskve...Tko može obavezno posjetiti..Ne znam zašto nema turističkih aranžmana sa posjetom Kievu....pozdrav.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 23:04   #162
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Grad mi djelovao prilično sigurno, dosta veliki moving na Hreščatiku i trgu Moj dan naležnosti...To je najstroži centar..ali sam ipak doživio malu neugodnost..Kad sam se spuštao prema centru (nekih 5 min. od centra) kod puba Obrien kraj mene je stao auto sa zatamnjenim staklima, neki japanski auto ili sl. Bio sam sam i nije bilo kasno oko 9 možda 10 navečer. Iz auta je izašao tip onako tamnoput i crnokos djelovao mi je kao da je iz Abhazije, Gruzije ili dr. pokrajine i počeo mi davati neke signale...ja ga pogledam i vidim da glumata odnosno pravi se gluhonijem i pokazuje mi auto odnosno da uđem u auto...pa nisam ni ja od jučer he, he....odmaknem rukom i krenem dalje kad ono on mene primi za rukav od jakne, ja se okrenem uputim mu pogled br. 13 i obratim mu se oštrim tonom, jačim glasom i istrgnem mu ruku i nastavim dalje...i ništa tip je ušao u auto i nastavio dalje...koje su im to fore...pa koja budala bi ušla u nepoznati auto i to još u 9 navečer..ulica je bila puna ljudi...ljudi su se okrenuli gledali, naročito kad sam postao glasan...
A sad malo o očnom životu. Netko je ovdje spomenuo River palace...To je brod bar-restoran na Dnipru (metro stanica se također zove Dnipro jedna stanica od centra) sa kockarnicom i sportskim barom koji se otvara u 16 sati (što je mene privuklo). Piće se može popiti preko cijelog dana a navečer je program...Prije ulaska prolazi se detaljan pregled od strane redara, kamere i sl. se ne smije unositi...ima striptesa i svega. Puno noćnih dama al kakvih...Što se izgleda tiče nevjerojatno, vrh vrhova...Mt Everest...Početna cijena 300 usd pa tko voli nek izvoli. Navodno kako noć odmiče cijena pada. Nisam bio zainteresiran pa ne znam detalje. Priča se da ima dosta studentica iz siromašnih krajeva koje ovdje zarađuju za studij i život. Koliko sam vidio gosti su uglavnom stranci na poslovnom putu, koji ostaju dan dva...onaj tko je duže tamo, ako mu treba cura a ne može je naći mora da je lud ili je homić...
Kad se iziđe van iz River palacea postoji tabla sa okvirnim cijenama taksija za različite dijelove grada, da ne bi bilo slučajno "deranja"...-To bi mi trebali patentirati...Onaj tko voli ovakav stil zabave obavezno posjetiti...
Preporučam također Arena centar..To je zgrada na nekoliko katova samo za noćni život...pivnica, restorani, noćni klub...Vlasnik je Kličko poznati boksač profesionalni prvak svijeta, ne znam da li je to onaj Kličko političar koji je nedavno bio kod Mesića (Postoje 2 brata blizanca). Arena je super, gosti stranci u pratnji domaćih mahom djevojaka...ima i prostitucije ali ovdje dolazi obrazovaniji dio populacije (govore engleski)...i cure nisu tako nevjerojatno zgodne kao u River Palaceu. Mjesto ima onako europski malo noble štih...obavezno posjetiti...nalazi se u samo centru na dnu Hrešćatika...Navodno je centar prostitucije i hotel Dnipro i ispred njega iako ja nisam vidio nijednu...
Meni se osobno najviše svidio pub Obrien u Mihailovskoj ulici 16, irska pivnica sa biljarom i domaćim ugođajem, ekranima na kojima se vrt sport, puno vrsta pive, cijene kao u Zagrebu a može se i jesti jednostavnija jela ali dobro spremljena. nalazi se u samom centru, blizu je glavni trg Moj dan naležnosti (Trg nezavisnosti) dosta stranaca, svi pristupačni, vedra opuštena atmosfera. Isti pub ima i u Vasilovskaja ulici..
Također preporučio bih restorane ala self service sa domaćom hranom koja je slična našoj, o tome sam pisao i prošli put samo je sada otvoren i novi restoran blizu glavne metro stanice. Sad se ne mogu sjetiti imena...Super...i svi bi trebali doći vidjeti kako izgleda self service...
Također preporučam klubove sa dobrom atmosferom Shato, Privalage. Kaif i dr...neke sam i zaboravio ali kome treba na internet i surfajte....
Cijene na takvim mjestima su kao i kod nas. Uvijek ima dosta stranaca i lijepih cura...Izgleda da je ipak za srednji i niži sloj to malo preskupo, (navodno e plaće kreću za VSS oko 4.000 grivni..) ali je zabava vrhunska...
U svakom slučaju Kiev mi je puno bolji od Moskve...Tko može obavezno posjetiti..Ne znam zašto nema turističkih aranžmana sa posjetom Kievu....pozdrav.
baš lijepo objašnjeno.
ali me nešto zanima, a to je viza? Koliko dođe i da li uvijek treba garantno pismo.Ja bio otišao svojim vlasitim auto u UA, da li mi to preporučaš, kakve su ceste, cijena dizela,pošto vozim alfu jtd, strah od kradljivaca auta?
Hvala!
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 16:57   #163
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
baš lijepo objašnjeno.
ali me nešto zanima, a to je viza? Koliko dođe i da li uvijek treba garantno pismo.Ja bio otišao svojim vlasitim auto u UA, da li mi to preporučaš, kakve su ceste, cijena dizela,pošto vozim alfu jtd, strah od kradljivaca auta?
Hvala!
Cijena dizela ti je 6ghr, s time da je 5 ghr = 1dolar,dakle, ispadne nesto malo manje od 6kn po litri.
Pismo ti treba, moras imat ili pozivno pismo, ili vaucer. Sta se tice auta, to cu ti odgovorit kad mi kazes kuda mislis ici.Sta se tice kradje, uglavnom svi moteli, hoteli imaju parking, a po danu ga parkiras po parkingu. Ovde i najstarije lade imaju alarm, i garazirane su, pa sad vidi. Ja jos nisam susrea se sa time, ali valja bit oprezan.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 19:27   #164
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Cijena dizela ti je 6ghr, s time da je 5 ghr = 1dolar,dakle, ispadne nesto malo manje od 6kn po litri.
Pismo ti treba, moras imat ili pozivno pismo, ili vaucer. Sta se tice auta, to cu ti odgovorit kad mi kazes kuda mislis ici.Sta se tice kradje, uglavnom svi moteli, hoteli imaju parking, a po danu ga parkiras po parkingu. Ovde i najstarije lade imaju alarm, i garazirane su, pa sad vidi. Ja jos nisam susrea se sa time, ali valja bit oprezan.
Otišao bi autom pravac Kiev, jel Mađarska povezana autocestom do Kieva. Samo bi ja otišao za Novu godinu, valjda ceste nece biti zatrpane snijegom. Pada li često snijeg za Novu u Kievu? Posjedujem svu zimsku opremu za auto, ali nekad ne možeš protiv prirode.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 21:00   #165
Ovako: Nije stvar Kieva, vec Karpata, i tamo je jako neugodna cesta. Ukrajina NEMA autocesta, iako se rade te brze ceste. Cesta do Lviva je dobra, ima dosta nove trase. Ogranicenje je 90km/h. Cesta ti ide i kroz naselja, tako da di su sela je ogranicenje 60km/h. Od Lviva do Kieva, cesta je jako losa, barem za sad. Sa svojom alfom, koji je sportski auto, ne bi ti preporucija, ali ima puno vise sta idu i sa gorim autima, tako da..Stvar je sta je Lviv Kiev bar 200tinjak km dosta losa, a ni ogranicenje ti ne dozvoljava vise.Kiev-Lviv je recimo 50-100km takva, jer su je prosirili, pa je taj smjer novi. Snijega ima, pocnje u 10 misec, barem ove godine, pa sve do ~3 miseca. Ali pada 2 dana, pa stoji na zemlji 3 tjedna... Tako je pada malo puta, ali u vecim kolicinama. Ja sam isa kroz Karpate u 3. misecu, nije nigdi bilo sniga, osim u Lici
Cijena dizela je ovdi ~6 grine, sto je oko 5,5 kuna. Viza ti ne bi trebala bit problem, ali moras imat vaucer od hotela ili cega vec.
Situacija sa autom. Ne virujem da ce ti se nesto desit, ali ove je krcato skupih auta.. KRCATO. No posli 10 sati 80% auta je u garazama ili parking mjestima koja cuvaju strazari. Ali mislim na sva auta, i stara lada i novi Lexus. I 95% njih ima alarm ^_^. Ono sta ti ocu rec, po danu se nemas sta brinit, ali po noci, parkirat u garazu hotela, odnosno neko mjesto sta oni imaju.
Ako te jos sta zanima pitaj, nije problem pokusat objasnit/pomoc.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:04   #166
Pozdrav! Ovako...planiram otić u neko dogledno vrijeme u Ukrajinu, točnije zanimaju me Černobil i Pripyat (do njih se dolazi organizirano iz Kijeva, to mogu sredit jer agencije napišu kad se ide i ti rezerviraš mjesto), zanima me kako da dođem od Zagreba do Kijeva

Išao bi vjerojatno vlakom...koliko traje put? Koliko često ide vlak? Koliko košta (redovan sam student pa možda mogu neke popuste preko toga dobit?)?

I šta mi još treba za Ukrajinu? Vjerojatno viza...kako do nje i koliko košta?

Hvala na pomoći
Morphling is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 22:09   #167
ODESSA ILI ODESA????

1. dio
Nakon dužeg vremena eto mene na Forumu. Prije cca 3 tjedna bio sam ponovno u Ukrajini ali sada u Odessi ili možda Odesi...hm..i sam ne znam što je pravilno...Ovo sa dva s je vjerojatno engleska verzija....No da ne duljim kratak putopis:
Vizu sam ovaj pur sredio bez problema. Ipak čovjek s vremenom stekne iskustvo kako to ide. Rezervacija preko privatne turističke agencija Ganjež iz Odese i sve štima. Čak sam tražio vizu na tjedan dana a dobio 2 tjedna! Valjda su vidjeli dam sam putovao nekoliko puta tamo pa su mi dali malo duže...
Put:avionom iz Zagreba do Budimpešte ujutro, (imam osjećaj da su svaki put sve manji i stariji avioni) i iz Budimpešte (u 13 i 30 čini mi se) do Odese boingom, let raje cca 1 sat i 40 minuta, vrlo ugodan letr a i ne čeka se dugo u Budimpešti,,,oko sat i pol...cijenu sam dobio u Malevu na akciji sa 45% popusta izašlo je cca 1750 kuna. Aerodrom u Odesi ništa specijalno ali prednost je što se sve formalnosti obavljaju brzo jer nema puno međunarodnih letova. Dakle sve brzo i bez problema i u 3 poslijepodne eto me van aerodroma...prekrasno vrijeme taxi do grada za 120 grivni oko 20 min. vožnje (grivna kuna odnos je 1-1).
Iznajmio sam apartman u ulici Tarasa Shevchenka...valjda svaki grad u Ukrajini ima ulicu pod tim nazivom i to u centru grada, to je njihov poznati pjesnik koliko sam shvatio. Apartman je velik, ništa posebno ali za 50 USD dnevno je ok...Ulica povezuje centar grada sa plažom ali je bliže moru, relativno blizu je tržnica i željeznički kolodvor. U nekoliko navrata sam pješačio do centra i do plaže. U prvom redu moram reći da mi grad djeluje dosta prljavo, imam osjećaj da nemaju službu za ćišćenje ulica, ulice su dosta zapuštene i kada padne kišta to su bazeni na cesti. Dosta je bilo toplo sparno i obično dnevno jedan pljusak, ne znam je li to slučajno ili ne. Centar grada je jako dobro sređen naročito Derebasisoskaya ulica i Primorski bulevar. Iako je bio u rekonstrukciji bio je navečer osvjetljen kao da je Božić. Derebasovskaja je puna restorana, kafića i sl. stvari. Prava turistička ulica.Ustvari najbolja šetnja u centru je na ruti Aleksandrovski prospect (park sa velikim otvorenim sajmom knjiga)-Grechinskaya (veliki shoping centar sa buticima-Arena)-Deribasovskaya (glavni centar)-Primorski bulevar (šetalište s pogledom na more i luku)- Gradska luka-Ekatarinskaya (restorani, barovi)-Lanžeronskaya (restorani, barovi). Za pogledati je svakako Opera house, zgrada lokalne uprave, Potemkinove stube, spomenik De Rochelie (francuski arhitekt koji je projektirao grad). Sve je na tom potezu. Ono što je karakteristika grada je da je on na uzvisini iznad Crnog mora. Recimo od Potemkinovih stuba na čijem vrhu se nalazi spomenik De Rochelie do glavne luke ima 127 stepenica (brojao sam) i stalno ako se ide na more ide se nizbrdo pa uzbrdo. Veći dio vremena sam ipak provodio na moru na Dolphin plaži jer mi je bila cca 15 minuta od apartmana. Plaža je ok, fini sitni pijesak, more ne valja, mi kojima je Jadran pod normalno malo smo razmaženi u tom pogledu. Naime more je stvarno ogromno, otoka nema, mijenja boju ovisno o bljesku sunca ali kad sam ušao u vodu iznad koljena više nisam vidio prste na nogama!!! Loš osjećaj no ipak malo sam otplivao..vido sam ljude kako šeću u vodi do gležnja cca 50 m od obale pa me interesiralo što je to...doplivao do tamo kad ono zid cca 30 cm ispod površine...koliko sam shvatio to je sagrađeno radi obrane od valova da se ne bi uništavala obala...i proteže se skroz uz obalu...Ima dosta turista ali iz bivšeg Sovjetskog saveza, vidio sam nešto francuza i talijana...ima dosta turaka i moldavaca na privremenom ili stalnom radu. Djevuške na plaži ali i van plaže... a što da vam pričam...Ukrajina je legendarna po tome...Takvu modnu procesiju na plaži nisam dugo vidio...inače cure ostavljaju jako pristupačan dojam naročito kad čuju engleski...U razgovoru s domaćima potvrđeno mi je da je to tako jer je velika stvar dobro se udati i nemati financijskih problema u životu...ili jednostavno naći sponzora. Obzirom na konkurenciju ljepih cura nije im baš lako...A slaba ponuda muških. Samo ne znam odkud im svima lova da su tako sređene.. Plaća se za one s faksom kreće od 2000 do 3000 grivni (isto je to u kunama). Cijene su znatno niže nego npr. u Kijevu ali za njihove prilike to je plaća samo za preživit tj. da imaš za jesti. E da. ulaz na plažu je 50 grivni pa ti vidi s tom plaćom.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 23:02   #168
Zaheb, na more se ide u Krim.
Inace, po ruski je Odessa, po Ukrajinski je Odesa, ali kako dolje prevladavaju uglavnom rusi, onda je "pravilnije" Odessa
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 12:51   #169
Odessa ili Odesa 2. dio

ODESSA ILI ODESA

2. dio

Ono što mi se jako sviđalo je šetnica uz more...od plaže Dolphin pa do Arcadia Beach nekoliko km cca (1,5 sati hoda). Čuo sam da je zovu Road of the health..nije to uređeno onako kako smo mi navikli ali je ok. To je ustvari cesta uz more koja povezuje plaže. Priroda nije mediteranska i čitavo vrijeme bilo je dosta vlage u zraku ali izdrži se. Arcadia Beach je najpoznatiji dio Odesse za zabavu i noćni život pa po razuzdanosti noćnog života Arcadia je poznata i šire. Nema što nema. Restorani, klubovi, barovi sve ono što čini noćni život. I sve je vrhunsko, na cca 200 m zračne linije. Naši turistički radnici trebali bi otići vidjeti što znači noćni život. Sve je otvoreno do 4-5 sati ujutro, muzika sa svih strana ali ima i tihih mjesta. Ističem noćne klubove na otvorenom: Ibiza, Itaka, Western club, Assoll. Ibiza je sva u bijelom sa puno separea, građevina u španjolskom stilu ulaz od 50 do 120 grivni ovisno o danu, izvrsna muzika, super djevuške od kojih su imam dojam velik dio sponzoruše i vjeroatno prostitutke, u ovo nisam siguran jer mi po stilu, obleki i znanju stranih jezika tako ne djeluju, osim ako se ne radi o prostituciji na visokom nivou, Itaka ima one grčke stupove, jako je velika, tamo obično gostuju pjevači, ulaz ovisi o programu za određenu večer, normalno preko vikenda je skuplje od 50 do 300 grivni..
Western club radi samo preko ljeta, tamo dolaze zapadni turisti i curice koje hoće nekog upoznati sa zapada. Takvo je i ponašanje...ono poznato zapadno glupiranje gdje dečki misle da su frajeri i piva u hektolitrima. Klub je građen u obliku amfiteatra. Ulaz 50 grivni čini mi se. Assoll, iako ima ime koje zvuči glupo jako me se dojmio. To je veliki brod sa muzikom i restoranom, mislim da ima tri palube. Tamo mi je muzika najviše odgovarala, imali su veliki ekran na otvorenom što je bilo dobro jer je bilo europsko prvenstvo u nogometu (kad već nisam uspio nabaviti karte eto me u Ukrajini), a imaš i gdje sjesti. Ulaz besplatan osim ako nije neko događanje. Preko dana radi kao restoran.
Turski restoran Shambala isto je super. Tamo sam gledao utakmicu Hrvatska-Turska. Nisam ni znao da je to turski restoran. Poslije mi je sinulo kad sam vidio ime ali oni su bili najbolje pripremljeni za gledanje tekme (logično). Pola restorana je navijalo za Tursku. Kad sam pogledao fizionomiju likova bilo mi je jasno (Turci), Daleko od toga da je bilo zakrabuljenih žena, dimija i sl. To su bili sve fino obučeni ljudi. Pola restorana uglavnom turisti ili domaći navijalo je za Hrvatsku. Vole nas od kad smo pobijedili engleze. Bilo je super, bez negativnih tenzija. Mislim da sam bio jedini Hrvat u restoranu. U Odesi nema inače hrvata. Spominjali su mi nekog nogometaša koji igra za Černomorec (1. ukrajinska liga). Ako sam dobro zapamtio zove se Lozo. No da nastavim: Na kraju utakmice prije produžetaka trk na wc, piva proradila, kad ono red...nema odvojenih muških i ženskih wc...to sam i inače primjetio u Ukrajini...a trebaju početi produžeci...i ja lijepo preko ceste sa strane u mrak...žuborim ja žuborim kad mi netko kaže halo mister i potapša me po ramenu...policija!!!...radost božja...no nisam se dao smesti a ni on me nije prekidao. Završim ja a on krene: big problem, moramo raditi protokol, zove on šefa kad ja skužim da sam žuborio 30 metara od policijske postaje!!!!...nisam gledao jer mi se žurilo na tekmu...no kako ja već znam kako to ide u Ukrajini kad je došao šef ja kažem How much? a oni jednostavno odgovore 200 grivni, odemo u mrak dam lovu i trk na produžetke. Mislim da sam odmah reagirao, da onaj nije zvao šefa možda bih prošao sa 100 grivni (kuna). dakle jedno pišanje 200 kuna...he,he. Makar moram reći da su ovi policajci su znali engleski, valjda ih takve biraju da rade na turističkim mjestima a i oni se grebu za takva radna mjesta...koliko još turista tako plati po raznim osnovama. Na kraju tekme koja je završila kako je završila kolona turskih automobila po gradu sa zastavama i slavlje...Čudno. U Ukrajini turci slave. Kad je igrala Rusija dosta mladih u ruskim dresovima i zastavama i svi navijaju za Rusiju...ali svi...Pitam se tko tu navija za Ukrajinu?...zemlja očito ima problema s identitetom...u Hrvatskoj ne mogu zamisliti da srbi, talijani ili koji već slave neku pobjedu...bilo bi tu razbijenih glava. U razgovoru s njima imao sam osjećaj da se oni osjećaju kao rusi, svi govore ruski pod normalno a ne ukrajinski iako je to slično. Inače kako je Odessa veliki trgovački centar i glavna luka imaju dosta kontakata sa strancima i čini mi se više ljudi zna jezike nego drugdje u Ukrajini. E da, poznato je da ovdje živi velika grupacija židova.
Inače cijene hrane i pića na Arcadia Bech su kao i kod nas na takvim mjestima..ručak od 50 grivni (samo glavno jelo) na više, piva 15 do 18 grivni, kava 10 grivni. butelja vina 300 grivni. Maršutka (mali autobusi koji krstare gradom i prevoze ljude 2-4 grivne). Cijene u dućanima su znatno niže a naročito na ogroooomnoj tržnici koja se zove Privoz. Smještena je u gradu blizu željezničkog kolodvora. Odessa ima i tramvaj i trolejbus čini mi se. Grad je veličine Zagreba. Izlasci u Ukrajini su jako skupi obzirom na primanja, imam osjećaj da oni slabo izlaze na takva mjesta osim u specijalnim prigodama i naravno djevuške u potrazi za zabavom ili ljubavi svog života. Dosta su konzervativni u smislu ženskog položaja u društvu. Podrazumijeva se da muškarac plaća, a ako je ona izašla sa nekim i on plaća zna se što slijedi poslije, jer što je onda i izlazila ako joj se ne sviđa, naravno ako on to želi...pa ako i ne želi. Frend mi je ispričao da nije htio igre bez granica (napio se ko svinja, pitanje je dal je i mogao) i djevojčica se uvrijedila...kao u stilu što ti ja nisam dobra...
Zaključak: Svi koji hoće prvoklasan noćni život pravac Arcadia Beach, Odesa, sve potrebno u smislu prvih informacija naći će se na internetu pa čak i ponuda smještaja (inače puno skupljeg jer je na Arcadia beach).
I upozorenje. Navodno svim tim barovima i restoranima vlada mafija koja je povezana sa policijom. Priča se da ima slučajeva: djevuška zavodi, turist prihvati, krene spika ono hoćemo li u hotel kad ono policija i legitimiranje te plati neku kaznu, naravno bez papira..Obično se pretjeruje sa takvim pričama ali nekako imam dojam da je to moguće. Ali takve priče nikada na me nisu djelovale jer uvijek ima bahatih, blesavih, punih love koji naje... Ja nisam imao takvih neugodnosti jer se nisam ponašao tako ali treba biti oprezan, ne se bahatiti s lovom i ponašati se kao glupi turist kojem na čelu piše: Stigao sam dođite me opelješiti!
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 22:23   #170
ljudi trebam savjet.

Kako doći do Donjecka? koje su opcije sa avionom, i cijene naravno

htio bi ići na utakmicu dinama i shaktara koja se igra za nekih cca 12-tak dana pa nemam još puno vremena.

ako netko zna ili je već bio tamo, bio bih mu jako zahvalan na pomoći
gaucho2401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:18   #171
evo ovako...
imas opciju cartera, no na zalost, to ces tesko sredit...Cijena je najpovoljnija...
Imas MALEV iz zagreba preko budimpeste za kiev, 2500 kn, isto tako cza, preko praga, ista cijena...
od tamo imas vlak. udaljenost je oko 750km.
imas i avion, na zalost wizzair ce pocet vozit tek od 9. miseca, pa jeftine karte bas i nemas...
cirka 350 USD ti je povratna kiev-donjeck...
najisplatljivije ti je autom, ako vas je 3 i vise...
eto, na zalost, ako ne uvatis neki charter, nije jeftino.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 21:57   #172
Hvala aircanada!

e sad: - mislim da auto nije opcija (iako je najjeftinija) zbog duljine putovanja.

sad me zanima: koji su najjeftiniji letovi od zagreba do kieva (jel taj malev ili ima još koja kompanija), i koji su najeftiniji letovi kiev-donetsk?

p.s. a i ne kužim to sa charterima, kak se to može pogledat...


hvala unaprijed, i nemojte zamjerit na zbunjenosti, ali ne snalazim se baš sa ti avionima
gaucho2401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 22:12   #173
nema problema!
Malev i CZA, odnosno madjari i cesi, ti voze zagreb - budimpesta - kiev, a ovi drugi zagreb - prag - kiev.
Cijena povratne karte ti je oko 2500 kuna. U jednom smjeru ti je i skuplje!
Charteri su linije organizirane od strane turistickih organizacija, i bas ja dolazim dole jednim, 100 eura jedan smjer. Ali tu ti dosta ovisi.

Ali moras sve brzo, jer ti se viza radi 5 radnih dana, i treba ti vaucer ili neko pozivno pismo.
Malo prosurfaj, nazovi koju agenciju i vidi.
Unutar same Ukrajine, jos ne vozi niskotarifna kompanija wizzair, i pocinje kroz 9. mjesec. Iskreno, nemam pojma, po Ukrajini ti vozi Aerosvit, pa pogledaj na netu, imaju i na engleskom site... koliko sam ja gleda, cijena ti je oko 300 dolara povratna... Steta, jer kad dodje wizzair, bit ce 50 kuna...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 22:14   #174
Inace, duljina puta ti je oko 2200 km, i to bez problema prodjes u 2 dana, ako vas je i vise, jos bolje.
Ja sam po snijegu i ledu isao tu dionicu, i bez problema do budimpeste, tamo prespava i nastavija dalje...benzin je dole oko 6,50kn, nema autocesta...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 17:05   #175
Aircanada,
iz tvojih postova pretpostavljam da živiš u Ukrajini.
Planiramo u listopadu poć na utakmicu hrv.reprezentacije koja se igra u Kharkovu. Išli bi rentanim autom/kombijem (ovisno koliko nas bude)... Michelin mi izbacio rutu preko Budimpešte, Košice, Lviva,Kijeva- ukupno 1976km i cca 22 sati vožnje.. Kako se rješava viza? Čitam ovdje o nekim garantnim pismima pa sam lagano zbunjen... I koliko košta viza? Isplati li se vraćati doli preko Odese??, tj .ima li se što za viditi...
__________________
NIKAKO SE DOKOPAT SLAVE I PARA...
Loreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 08:53   #176
Quote:
Loreb kaže: Pogledaj post
Aircanada,
iz tvojih postova pretpostavljam da živiš u Ukrajini.
Planiramo u listopadu poć na utakmicu hrv.reprezentacije koja se igra u Kharkovu. Išli bi rentanim autom/kombijem (ovisno koliko nas bude)... Michelin mi izbacio rutu preko Budimpešte, Košice, Lviva,Kijeva- ukupno 1976km i cca 22 sati vožnje.. Kako se rješava viza? Čitam ovdje o nekim garantnim pismima pa sam lagano zbunjen... I koliko košta viza? Isplati li se vraćati doli preko Odese??, tj .ima li se što za viditi...

i ja planiram isto ali doduse, ja cu vec bit gore, hehehe.
Ako idete vise od troje, isplati vam se ic autom. Cak i u dvoje je vec isplatljivo! Ruta ti je nesto drugacija, ne ide se preko slovacke, nego direktno iz budimpeste do ukrajine. Sa ukrajinske strane to je granicni prijelaz Čop ako se ne varam.
Imas negdje vec opisanu tu rutu i ceste od mene na ovoj tebi prije, pa samo malo potrazi. Nije se jos nista promjenilo.
Ali dobro isplanirajte sve, jer utakmica 99% NECE bit u Kievu, zato budite flexibilni. Nece bit, u biti ne bi trebala, jer je Olympiski stadion zatvoren zbog rekonstrukcije.
Prica se da bi moglo bit u semfiropolju ili sevastopol, jer je to 10. mjesec a moglo bi bit hladno, dok su ovi gradovi u Krimu. U svakom slucaju od sredine 9. mjeseca pocinju vozit wizzairovi avioni po ukrajini, po ispod 100 kuna za let u jednom smjeru. Mozete doc do Kieva, i tamo avionom. No dat cu ti malo preciznije kad se bude znalo di se igra.
Cuj, ja sam isao u 3. mjesecu sa autom, i nije bilo snijega u ukrajini, vec povise rijeke, i izmedju budimpeste i granice sa ukrajinom.
Viza? da, treba vam pozivno pismo ili vaučer od hotela. Ma koliko stali, recimo da vam je dosta rezervirat 2 noci u hotelu, za dobit vaučer i da vam se viza prihvati. Nije skupa, kosta oko ~150kuna po osobi. Treba oko 5 radnih dana da bude gotova. Ali mozes nazvat veleposlanstvo, pricaju hrvatski, i barem moje iskustvo je bilo do sada dosta dobro. Trebate imat devizni racun da bi uplatili za vizu. Veleposlanstvo se nalazi povise kvatrica, ima jedna cesta koja vodi prema jednom kruznom toku, izadjes na izlazu 3. a 4. izlaz je prema petrovoj bolnici, to je ona paralelna ulica sa kvatricem (neznam jel tu vec maksimirska).
ako imas jos pitanja, slobodno pitaj!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 07:37   #177
Vidiš, vidiš...ja isto planiram na utakmicu ali sam uzeo zdravo za gotovo da se igra u Kijevu. Aircanada kad saznaš gdje se igra odmah javljaj...-). Veleposlanstvo se nalazi u Voćarskoj ulici. Viza se može platiti i kešom ali samo u banci.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 11:15   #178
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Vidiš, vidiš...ja isto planiram na utakmicu ali sam uzeo zdravo za gotovo da se igra u Kijevu. Aircanada kad saznaš gdje se igra odmah javljaj...-). Veleposlanstvo se nalazi u Voćarskoj ulici. Viza se može platiti i kešom ali samo u banci.
Hvala na info...

Btw, napisao sam već u svom postu da se igra u Kharkovu - provjereno 100%!!! Ne znam čemu sumnje s više strana
__________________
NIKAKO SE DOKOPAT SLAVE I PARA...
Loreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 17:45   #179
Quote:
Loreb kaže: Pogledaj post
Hvala na info...

Btw, napisao sam već u svom postu da se igra u Kharkovu - provjereno 100%!!! Ne znam čemu sumnje s više strana
taj dio nisam vidio :$
sorry...
ma pricao sam sa jednim igracem iz d. kieva, koji igra za repr. pa mi je rekao je postojala ta mogucnost...
no dobro, meni super
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 17:46   #180
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Vidiš, vidiš...ja isto planiram na utakmicu ali sam uzeo zdravo za gotovo da se igra u Kijevu. Aircanada kad saznaš gdje se igra odmah javljaj...-). Veleposlanstvo se nalazi u Voćarskoj ulici. Viza se može platiti i kešom ali samo u banci.
mozes, ali moras imat devizni racun, na koji uplacujes, pa sa njega se prebacuje na racun ukrajinskog vele.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.