Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2008., 17:18   #141
Ne razumem zasto su svi muskarci koji su u celibatu optereceni sprecavanjem ejakulacije, a nisu optereceni kako da taj ejakulat iskoriste za sopstveni duhovni razvoj. Zar vam nikada nije palo na pamet ovakvo pitanje?

U taoizmu postoji tehnika disanja jajima (hladno dizanje energije u mikrokosmicku orbitu). Znaci kad god vas uhvati seksualno nagon, potrebno je usmeriti PAZNJU (ovo je veoma bitno jer na energetskom nivou sve se regulise paznjom, osecajima, intuicijiom, instiktom.) na sopstvena jaja i poceti disati preko njih (pri tome imati paznju/svest o disanju plucima preko stomaka), zatim dizati energiju (postojace stvaran osecaj senzacije) od repa kicme, preko same kicme pa do glave, a zatim spustati energiju, preko prednjeg dela tela, u cakru na pupku, gde se ona napokon akumulira.

Posle ove vezbe, seksualni nagon u muskarca ce se smiriti, s tim da je efekat totalno drugaciji kada se nagon smiruje ejakulacijom. U prvom slucaju ne postoji apsolutni nikakav gubitak energije (oseca se sveopste osvezenje organizma), dok u drugom slucaju postoji, sto vecina muskaraca moze potvrditi jer se oseca iscrpljenost.

Ovo je par tipova onima koji se bore sa celibatom.

Ako zeli neko da izucava seksualnost u taoizmu, i kako se ona koristi/kultivira u spiritualnosti nek pogleda knjige Mantak Cie.
Klort is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 17:47   #142
Ovdje se ne razlučuje što je celibat a što apstinencija.
Celibat je trajno stanje,na koje se odlučuje m ili ž osoba,a počinje od trenutka odluke do kraja života.Znači svjesno se odriče bilo kakvog vida spolnog života.Inače to je dio nauka RKC.
Apstinencija je stanje odricanja(bilo dobrovoljnog ili prisilnog) određenog trajanja.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 19:45   #143
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ne vezujem.
ali također smatram tvrdnju da je menstruacija odljev ženine seksualne energije- glupost! i da je celibat za ženu-prestanak menstruacije
poanta celibata je samokontrola, tj kontrola osjetila, a ne prekid bioloških funkcija.
Primer I

Imas jednog muskarca i jednu zenu. Jebu se jedanput dnevno 60 dana. Dozvoljeno je samo jedan orgazam za zenu i jedno svrsavanje (ejakuliranje) za muskarca po danu.
Za 60 dana muskarac ce 60 puta da izgubi svoju seksualnu/zivotnu energiju i sve ce biti tokom seksa! Dok ce zena izgubiti samo 2-3 puta svoju energije. Ne u toku seksa, vec u toku menstruacije.

Primer II

Ponovo, imamo jednu zenu i jednog muskarca. Zadatak je sada apstinencija u toku 60 dana. Muskarac nece NIJEDNOM da potrosi svoju energiju. Dok ce zena (ponovo) 2-3 puta.

(2-3 puta za zenu ako uzmemo da menstrualni ciklus traje izmedju 21-35 dana)

Yivanmukta je dobro primetio kada je spomenuo da je muski celibat jaci (da ne kazem superiorniji) od zenskog celibati. Medjutim i zene mogu to isto da postignu ako rade specijalne vezbe (disanje jajnicima) - ako ne uspeju postici totalni gubitak menstruacije, barem ce biti izuzteno manje obilne (manje krvi), i manje bolne (za one koje pate od ovakvih siptoma).

Sad se postavlja pitanje - Da li zena moze da uoci odliv seksualne energije preko menstruacije? Vrlo tesko, trebala bi da bude hiper, hiper senzitivna, posto postoji razmak od 21-35 dana u kome (zenski) organizam, instiktivno akumulira izgubljenu energiju.

Muskarac je u dugacijoj pozociji, moze da ejaklura CESTO (kako mu se prohte), i samim tim da ne dozvoli svom organizmu da regenerise sopstvenu energiju. Sto mu daje mogucnost da itekako oseti gubitak seksualne/zivotne energije preko ejakulacije.

Pogresno si shvatila! Prestanak menstruacije vezujes za prestanak "bioloskih funkcija". A sa druge strane imamo muskarce koji pokusavaju da sprece ejakulaciju, odnosno po tvojim recima da prekinu "bilosku funkciju". Dakle OK je kada se ne-ejakulira, a nije OK kada se zaustavlja menstruacija.

U knjigama pise da kada se prestane sa vezbama - disanje jajnicima - menstruacija se vraca i nastavlja svojim tokom u ciklusima.

Inace celibat je u proslosti gotovo uvek bio vezan za muskarca. Muskarac je bio taj kome je bilo dozvoljeno koracanje duhovnim stazam. Zene su bila znemarivane.

Negde sam citao da pojedini duhovni ucitelji nisu smeli da se bave zenskom seksualnoscu jer je nuporedivo jaca od muskarceve u cilju postizanja duhovnog razvitka.

Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
da je istina to što si napisao u svom postu, legitimni celibat za muškarca bi bio svršavanje bez ejakulacije.
to je, naravno, vrlo daleko od istine.
Ispravnije je reci "orgazam bez ejakulacije". Da i to je celibat, s tim sto spermu ne drzis u testisima, razne druge sastojke u prostati i u drugim urogenitalnim zlezdama, vec, sve te susptance dizes "gore" u gornje delove tela i tada organizam koristi sve te supstance koje nose zivotnu energiju za sopstveno regenerisanje, dok se visak spusta i akumulira u stomak - sam centar unutrasnjeg ljudsog bica (energetskog tela, duse i sl. sinonimi)

Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ne znam otkud uopće ideja o povezanosti menstruacije sa seksualnim nagonom i željom? i njeno izjednačavanje sa ejakulatom? ko da živimo u srednjem vijeku.
Taoizam, Mantak Cia.

Sta se desava u toku menstruacije? Jajna celija koja nije oplodjena izlazi van. S obzirom da je jajna celija neophodni deo (zajedno za spermom) za stvaranje novog zivot, vrlo je logicno da nosi sa sobom i zivtonu/seksualnu energiju. (kao i sperma)

Ako bi koji slucajem sa svakim orgazmom izbacivala jajnu celiju, ubrzo bi primetila kako to "trosenje" samanjuje tvoj libido, a samim tim isisava nagon i zelju za seksom. Ovo muskarci vrlo dobro primecuju, pa cesto se moze cuti prestao je da me jebe, mozda mu nisam dovoljno napeta, mozda me vise ne voli, nisam mu lepa itd. Nema nikakve veze sa tim u koliko je zdrav odnos, vec upravo sa odlivom seksualne energije ejakulacijom. Ta istrosenost se sanira apstinencijom - Koliko dugo? ...zavisi od muskarca i njegove konstitucije, prehrane i sl.

S obzirom da nisam zensko, ne mogu da praktikujem vezbe za zaustavljanje menstruacije, al mogu prakticno potvrditi da je istina ono sto se opisuje za musku seksualnost - orgazmi bez ejakulacije, kruzenje energije kroz mikrokosmicku orbitu. Po prvi put u zivotu sam spoznao ono sto zene cesto govore da posle orgazma ili seksa se osecaju napunjeno, okrepljeno, bolje i sl, dok tako nesto nisam cuo od NIJEDNOG muskarca, jer uvek posle ejakulacije postoji iscrpljenost (manjeg ili veceg intenziteta), i to svaki muskarac moze potvrditi.

Kao sto se moze primetiti muska i zenska seksualnost se razlikuju. Negde prednost ima zenska, a negde muska. Medjutim ono sto zene IZRAZITO odvaja od muskaraca u oblasti duhovnog razvitka je materica/maternica. Jedna od funkcija je zacetak, nosenje i hranjenje novog zivota, sto je uveliko poznato, medjutim postoje druge funkcije materice koje zeni daju neuporedivu moc u duhovnom razivjanje nego muskarac, bas iz razloga jer je kreirana za odrzavanje novog zivota - vrlo mocna funkcija - ne postoji ni jedna laboratorija na svetu u kojoj postoji vestaka materica koja bi mogla da nosi i odrzava novi zivot. Znaci zene bukvalno imaju (materijalni) organ za spiritualnost, dok se muskarac mora oslanjati na volju i razum (nematerijalni centri). Nemojte me pitati kako se otkljucavaju te druge funkcije materice.
Klort is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 08:27   #144
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
da je istina to što si napisao u svom postu, legitimni celibat za muškarca bi bio svršavanje bez ejakulacije.
to je, naravno, vrlo daleko od istine.
to je temelj vamachare (lijeve tantre) odnosno mudre na kojima se zasniva sav kasniji rad se sastoje od kontrole ejakulacije prilikom orgazma, bez toga nema za muskarca tantre jer ne moze sprijecit gubitak energije prilikom odnosa, a bez sprjecavanja toga nemoze nista dalje sa njom radit. Osho i njegova knjiga koju si spomenula imaju sa tantrom veze ko ja sa baletom, lijepe nacifrane flafi pricice za zapadne curice, al nije tantra. Tantra je konkretna filozofija i konkretna metodologija (ukljucujuci i ovu lijevu), a ne bauljanje po prostorima pateticnih duhovnih izjava o ljubavi i seksu
I sprjecavanje ejakulacije je njen uglavnom sastavni dio kao i kod joge (iako je tu vise "desni" postupak odnosno celibat) i bilo koje discipline koja oce direkno "baratat energijama". Za bhakti yogu je to nesto manje vazno mozda i vise na liniji onoga sto govoris kontrole osjetila (naravno to vrijedi i drugdje, ali je izrazenija i ova "energetska" dimenzija).. u svakom slucaju u vecini yogijskih, tantrickih i slicnih pravaca tesko je napredovat ako ne i nemoguce bez celibata bas u fizickom smislu izbjegavanja ejakulacije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 14:59   #145
da, Beljki, hvala na primjedbi, ja nisam rekla da takvo nešto nije moguće i da ne spada u tantričku praksu, nego da to nije celibat.
jer ovo je topic o celibatu

i poštedi me patroniziranja, ako je ikako moguće.

daljnje rasprave na tu temu očekujem na topicu o seksu, a ne celibatu.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 15:08   #146
Klort, zahvaljujem na pažnji i veoma opširnom i informativnom odgovoru

muškarci mogu spriječiti ejakulaciju vraćajući spermu nekim tehnikama, ne znam sad detalje, ali znaš o čemu pričam, a i sam si to spomenuo.

ali mislim da se tu brka bit celibata, jer ako imaš seksualni odnos i strast i zadovoljstvo koji iz njega proizlaze, onda to ne može biti celibat. ili barem ne u smislu u kojem će ga većina ljudi definirati. ja bih to nazvala sakralnom seksualnošću, ali ne celibatom.

dalje, malo sam nepovjerljiva prema teorijama da sperma i menstruacija nose seksualnu energiju, najviše zbog činjenice da su i žene i muškarci seksualna bića i prije nego prvi i zadnji put ejakuliraju, to jest, menstruiraju.

Zadnje uređivanje Innocent : 31.12.2008. at 15:25.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 15:14   #147
Quote:
Klort kaže: Pogledaj post



Ponovo, imamo jednu zenu i jednog muskarca. Zadatak je sada apstinencija u toku 60 dana. Muskarac nece NIJEDNOM da potrosi svoju energiju. Dok ce zena (ponovo) 2-3 puta.

(2-3 puta za zenu ako uzmemo da menstrualni ciklus traje izmedju 21-35 dana)
Ne ću se nešto miješati u raspravu, samo sam ti htio ukazati na jedan mali previd.
Muškarac koji ne svršava redovito, svrši spontano jednom mjesečno i to se zove polucija, najčešće se događa u snu.

(Ako je gore navedeni slučaj bio za muškarca koji ne prakticira nikakav oblik tantre, muškarac koji ne masturbira, ne diše testisima i slično.)
Tako da će i muškarac u 60 dana 2-3 puta izgubiti energiju....
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 16:50   #148
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Ovdje se ne razlučuje što je celibat a što apstinencija.
Celibat je trajno stanje,na koje se odlučuje m ili ž osoba,a počinje od trenutka odluke do kraja života.Znači svjesno se odriče bilo kakvog vida spolnog života.Inače to je dio nauka RKC.
Apstinencija je stanje odricanja(bilo dobrovoljnog ili prisilnog) određenog trajanja.
razlika je samo terminološka jer i onaj koji se odluči na trajan celibat ima padove i to kakve. dogodi mu se i da se zaplete u dugogodišnji seksualni odnos prije nego što dođe k svijesti
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 18:26   #149
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
razlika je samo terminološka jer i onaj koji se odluči na trajan celibat ima padove i to kakve. dogodi mu se i da se zaplete u dugogodišnji seksualni odnos prije nego što dođe k svijesti
A opet, netko ko se zavjetovao na celibat zapravo cijeli život vrši apstinenciju, tek na kraju njegovog života se može reći da je živio u celibatu.
Ali u pravu si, razlika je samo u terminologiji, tako da se ne treba time tu zamarati...
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 15:10   #150
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Ne ću se nešto miješati u raspravu, samo sam ti htio ukazati na jedan mali previd.
Muškarac koji ne svršava redovito, svrši spontano jednom mjesečno i to se zove polucija, najčešće se događa u snu.

(Ako je gore navedeni slučaj bio za muškarca koji ne prakticira nikakav oblik tantre, muškarac koji ne masturbira, ne diše testisima i slično.)
Tako da će i muškarac u 60 dana 2-3 puta izgubiti energiju....
To može biti tako u početku, kasnije mogu proći vrlo dugi periodi bez da se svrši ili gubi seme na bilo koji način (a seme ne mora da se izgubi ni kad se svrši (mada to nije celibat)

Ima onih koji nikada u životu nisu svršili (izgubili seme), već su u celibatu od rođenja do smrti. (nastika brahmacarya)
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:36   #151
vidim da pišete o menstruaciji....

ja inače imam težak pms, apetit i volja za svađanjem narastu a ne da mi se ništa, onda dođu stvari i prvi dan boli krvnički i poteču litre, al navikla sam

ovaj put je pms proša skoro nezamijećen, no sad kad imam stvari ne boli me, no osjećam se ko da ću svaki čas past u nesvijest
već danima

šta da radim? (osim masturbacije jel)
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:42   #152
jes da nije tema o tome, ali ima jedna odlična preodlična knjiga Žensko tijelo-ženska mudrost, napisla ju je ginekologinja i nisam čitala ništa bolje o zdravlju žene.
ugl, i ja sam imala često očajne grčeve i mučnine prije i za vrijeme prvog dana menstruacije i ta knjiga mi je jako pomogla. ugl, treba izbjegavati meso i mliječne proizvode jedno tjedan dana prije menge, ili potpuno. problem je u tome što se kravama daju nekakvi hormoni za rast i obilniju laktaciju, što onda djeluje i na žene, kad konzumiramo mlijeko i meso, i zbog tih hormona onda imamo grčeve i sve ostalo.
nisam vjerovala, ali sam isprobala i sad stvarno nemam nikakvih problema.


inače sam laktovegetarijanka, ali sam mlijeko konzumirala u ogromnim količinama. sada puno manje.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:44   #153
ja san prestala pit mliko zadnji misec a meso baš i ne volim

umireeeeeeeeem, ovo je nenormalno, manta mi se ..... spava... volim slatko i to, sad mi se ni žvakat ne da
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 15:46   #154
pročitaj tu knjigu, sigurno ćeš naći neki koristan savjet.
možda da posjetiš ginekologa može to bit od policističnih jajnika.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:07   #155
ma nisam nikad bila ovako malaksala, eventualno prvi dan... a sad već treći, tako da mora da je od celibata ..

a nish šta me ne ubije
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:09   #156
ja sam bila u celibatu tri godine i nisam imala tih problema.

znači, to ti se nedavno pojavilo?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:24   #157
a samo ovaj put


najjače ješto ovi put nema grčeva a ima ih već par godina al zato sam fino onemoćala
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:52   #158
je je.. svašta se događa zbog nejebice

malizia, budi karakter i izdrži
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 00:23   #159
pokušala sam to ali onda mi se čini da gubim kontrolu nad svojim emocijama i zaljubljujem se u njega a želim to izbjeći
osjećam se rastreseno kad mi opet potrese osjećaje i najradije bi to izbacila na način da legnem negdi s njim ili bez njega
prije bi tako zaboravila na sve

šta da radim u ovom slučaju?
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 12:00   #160
Čemu celibat kad jako često čitamo,a i sama sam se u to uvjerila,da svećenici to ne mogu izdržat pa odu???
darkhaired_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.