Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 00:33   #1001
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
http://www.news.com.au/heraldsun/

ovo je iz danasnjih jutarnjih novina
osjecaj bespomocnosti je zasigurno najgori
i jos kad se pomisli da je nekoliko od ovih vatri namjerno zapaljeno
Australska vlast sumnja da vecina pozara izazvan namjerno od strane piromana, ako je istina nadam se da ce ih uhvatiti i kazniti na odgovorajaci nacin
R.I.P svim zrtvama... stvarno mi je zao naroda
lijepa slika u kojoj vatrogasac kako pomaze koalu

Zadnje uređivanje Legenda : 10.02.2009. at 00:39.
Legenda is offline  
Old 10.02.2009., 13:20   #1002
Quote:
ogi71 kaže: Pogledaj post
ovako,imam 33god,ozenjen,jedno djete,gradjevinski tehnicar,prosle godine sam bio u posjeti kod brata,mislim predivno je,i od kada sam se vratio pokusavam da dobijem informaciju kako da se preselim u australiju,u veleposlastvu su mi samo rekli da oni u zagrebu ne mogu nista da se slucaj mora pokrenuti u australiji,a brat kaze da je su mu rekli da ja to moram u zagrebu predati,pa me interesuje da li je tko imao takav ili slican slucaj,misljenja sam da me ovdje netko pravi budalom.

je, je veleposlanstvo u HR te pravi ..............


uzdaj se use i u svoje kljuse
bronco is offline  
Old 10.02.2009., 18:35   #1003
sreća prati hrabre! MM je našao sponzora..(čak je i birao)
dakle,put se itekako isplatio...
sad tek kreće akcija...
frka20 is offline  
Old 10.02.2009., 21:07   #1004
Pa koja budala ide palit drvece na plus 45?
bijesna glista is offline  
Old 10.02.2009., 22:17   #1005
Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
Pa koja budala ide palit drvece na plus 45?
paaaaaaa .... reciod a ovdje ima jako puno mentola.....udario im dobar zivot u glavu

prije jedno par mjeseci....uhvatili su jednog piromana i pitali ga da zakaj to radi, a on veli da samo hoce da pruzi vatrogascima dobar trening

mislim.......

ljudi Viktorije zele organizirati prosvjede za povrat smrtne kazne za nedjela kao sto je ovo....premda, ne mislim da su svi svjesni da to zapravo nije tako jednostavan proces

znas, muka ti dodje kad citas o tim jadnim ljudima.....otac kojem je ostala kuca i imovina, ali su mu djeca izgorila......ili dvije sestre koje su isle spasavati svoje konje i nestale u plamenu.......ma uzas!!!!!

Bogu za plakati
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 11.02.2009., 17:25   #1006

strashno je ovo sta se dogadza...
ljudi stvarno jos uvijek ne shvacaju piromaniju kao svaku drugu bolest tak da se ni ne radi dovoljno po pitanju prevencije i onda se dogode ovakve katastrofe...ako je djelo piromana (nisam sigurna dokle su dosli s istragom nisam stigla pogledat vijesti danas jos)
a tko zna sto jos moze biti...puka nemarnost
ne vjerujem da je osoba koja je ovo izazvala ikada mogla zamisliti posljedice ovih razmjera
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Old 11.02.2009., 23:22   #1007
Dobra ideja kako preživjeti požar

http://au.news.yahoo.com/a/-/full-co...rs-save-lives/
pantigana is offline  
Old 12.02.2009., 08:55   #1008
Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
lijepa slika u kojoj vatrogasac kako pomaze koalu


http://news.yahoo.com/s/nm/20090211/...ia_fires_koala
pantigana is offline  
Old 12.02.2009., 13:43   #1009
haj, pantigana, al si ti zaljubljenik u wildlife

btw kako to da nisi s ove strane bare
todaytonight is offline  
Old 12.02.2009., 21:52   #1010
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
haj, pantigana, al si ti zaljubljenik u wildlife

btw kako to da nisi s ove strane bare
Da ne idem u detalje - kasno se sjetio, imam nešto sporije paljenje.

Sad pak čisto sumnjam da im treba jedna pantigana, sigurno bih bio objekat deratizacije.

Ali nikada se ne zna ...
pantigana is offline  
Old 14.02.2009., 10:04   #1011
Da velika je to zalost i tuga ne to toliko sto su tolike kuce isgorile nego sto je toliko zivota otislo i to tako teskom smrcu. Ovdje su ljudi jako humani i na svakom mjestu je napravita akcija za skupljanje pomoci i vec je skupito oko 100 milijuna koliko se i procjenjuje da treba za obnovu, dakle sve ce se to izgraditi, ali zivoti se nikada nece vratiti. Jednog tipa od 43 godine su uhvatili, ako se dokaze da je kriv dobit ce 25 god. zatvora, ali javnost se boji da mjestani ne bi uzeli zakon u svoje ruke pa mu jos nepokazuju lice.
dame Helen is offline  
Old 14.02.2009., 17:14   #1012


U 10 godina na internetu...napisao sam i pokrio skoro svaku disastu koja je zahvatila Australija ...na bilo kojem mjestu /STATE/ isto tako i od Cyclone, poplava kao i pozare...koje su nazalost veoma ceste i "PRECESTE".

Da se odmah i izjasnim iako se smatram Australian isto kao i moja djeca kao i unuci...vidio sam koliko je velika ujedinjenost "Australije"...za pomoc bilo svojemu susjedu ili nekoj drugoj zemlji .....uvijek smo spremni.

Kada je bio pozar u Sydneyu....2.000 dobrovoljca iz Adelaida /Juzna Australija/,je otisla bez pitanja u pomoc....kada su se vratili poslije 2/3 tjedna mnogi su ostali bez posla...uoci "Bozicnih praznika".....i nije ih zaustavilo ubuduce ponovo se dobrovoljiti...gdje je potrebno.

Zemlja koja je samo 21 miliona stanovnika sa toliko mnogo zemlje....a naseljena je samo gdje se moze zivjeti i gdje su uslovi za zivjeti....i ne preostaje drugo nego samo da se pomaze jedan drugome, kada je potrebno.

U mojih uskoro 40 godina vidio sam mnogo toga sta se je dogodilo, i samo se je zavrsila jedna disastra na drugome mjestu je pocela druga...i tako nikada kraju.

==========

Samo ukratko podaci za koje znademo za sada 14/02/2009.

Najmanje mrtvih zrtva je 181/ocekuje se mogucnost jos i do 100 vise/.

Unistenih potpuno 1.834 kuca u podrucju od 413.000 ha, gdje je sve izgorijelo.

Sve ce se morati ocistiti, prije nego se izgradi...AKO se odluci pojedinci za izgradnju.
Jos je jedan problem ...AZBESTOS...tko ce ga i kako otkloniti i sa kaliko troska?

Kao gradjevinarske struke/danas u mirovini/ ne vidim da se moze ocistiti i ponovo izgraditi nesto "sta ce zahtjevati novi zakoni...poslije tolikoga iskustva".....bez $350.000 do $400.000 AU dollara...ako i sa time.

Tako da je moja kalkulacija recimo $350.000 po kuci...sta je daleko vise nego "skupljenih 100 miliona" /kao navedeno na gornjem postu od dame Helen/
ako se to pomnozi dolazi do(ako se ne varam)$350K x 1.834 kuca =642 miliona.

Taj novac koji se skuplja je ionako za opcu prvu pomoc...i prezivljati dok se ne srede dugotermne pomoci.

A gdje je sve to namjestiti, gdje su infrastrukture kao skole ,ceste i sve drugo.

Zalio bi naglasiti .....PA NETKO CE KAZATI to pokriva insurance sve...i kucu i sve u kuci kao i automobile i sve...i tako bi trebalo biti...

ALI.

Skoro svaka druga osoba koja je bila na interview na TV ili za novosti je izjavila da NEMA insurance....nije se izjasnila ili samo za pokretine ili i kucu ili sve.

Osobno kao umirovljenik koji zivi od mirovine do mirovine imam PUN insurance za sve stvari kao i automobil i stvari koje nosim izvan kuce isto tako i 40 miliona insurance ako me netko tuzi za ostetu.

Tako da cu sada kazati IAKO sam se posvadio sa suprugom "NE zalim osobe koje nisu ispunile svoje duznosti....a dobro znadu u kako opasnoj okolini zive.
=========
Jest danas ...jucer Victoria sutra moze biti Adelaide i to jos gorje jer je u Adelaide Hills gusto naseljeno.
============================================
Sta mi se najvise svidja od svega reporta koji je 14 stranica dugacak, koment od autora koji je pisao:
dok sam bio u policijskoj stanici cuo sam dva starca kako kazu ...tu smo nas dva izmedju nas dva oko 150 godina iskustva....i sjecas kako su se unatrag ismijavljali iz nas dva ....nase kuce su ostale jedine netaknute od pozara...jer smo se drzali staroga zakona "WATRA TREBA NESTO DA GORI...".

Sta mozemo kada se ne slusaju starije iskusnije osobe.



Senior citizen

Vilim vilko K.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 15.02.2009., 03:43   #1013
Quote:
Vilko: Tako da cu sada kazati IAKO sam se posvadio sa suprugom "NE zalim osobe koje nisu ispunile svoje duznosti....a dobro znadu u kako opasnoj okolini zive.
ja se slazem s tvojom Vericom
ljudi nisu placali osiguranje jer nisu bili platezno mocni
zato su i otisli napraviti kuce u bush na periferiju 100 km od melbournea


to su sve bile kuce - limenke od lesonita
a ako pogledas zgariste vidis samo lim na zemlji i na ostatku vanjskih zidova
unutarnji ZIDOVI nisu niti postojali - samo pregrade od lesonita (azbesta)

kad vidis kadu usred zgarista kako naherena lezi - pitas se da gdje je zid u koji je bila ugradjena!
nema ga! izgorio lesonit po kojemu su plasticne plocice bile poljepljene

mala digresija: nasi izbjeglice iz bosne i dr kad su dosli ovamo, snebivali se da kakve su ovo kuce ovdje "kad se malo ritnes u spavacoj dnevnoj sobi ili u kupaonici - napravis rupu u zidu sakom"



dakle, ako pogledas cijenu tih kuca na realestate.com.au vidis da su oko 100 do $200 000, u zavisnosti od povrsine placa

jedino su u kingslakeu malo bolje kuce bile, malo imucnijih ljudi ...

a vidi se i po facama ljudi da li su imali za osiguranje na kucu i content ili ne




btw koliko ti to mjesecno placas osiguranje za tih 'svojih 40 mil'

to ti je cjeloukupni fond osiguranja koji imaju profesionalne organizacije i biznisi ako ti se nesto desi kod njih i prije no sto te propuste na svoju 'teritoriju' traze da si (ne znam vokabular za to) 'osigurana' osoba sto rjesava onaj koji te salje kod njih
... kao npr kad skolska djeca idu na ekskurziju u wonderland .. izmedju skole i wonderlanda mora se potvrditi sporazum bla bla ...
todaytonight is offline  
Old 15.02.2009., 04:51   #1014
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ja se slazem s tvojom Vericom
ljudi nisu placali osiguranje jer nisu bili platezno mocni
zato su i otisli napraviti kuce u bush na periferiju 100 km od melbournea


to su sve bile kuce - limenke od lesonita
a ako pogledas zgariste vidis samo lim na zemlji i na ostatku vanjskih zidova
unutarnji ZIDOVI nisu niti postojali - samo pregrade od lesonita (azbesta)

kad vidis kadu usred zgarista kako naherena lezi - pitas se da gdje je zid u koji je bila ugradjena!
nema ga! izgorio lesonit po kojemu su plasticne plocice bile poljepljene

mala digresija: nasi izbjeglice iz bosne i dr kad su dosli ovamo, snebivali se da kakve su ovo kuce ovdje "kad se malo ritnes u spavacoj dnevnoj sobi ili u kupaonici - napravis rupu u zidu sakom"



dakle, ako pogledas cijenu tih kuca na realestate.com.au vidis da su oko 100 do $200 000, u zavisnosti od povrsine placa

jedino su u kingslakeu malo bolje kuce bile, malo imucnijih ljudi ...

a vidi se i po facama ljudi da li su imali za osiguranje na kucu i content ili ne




btw koliko ti to mjesecno placas osiguranje za tih 'svojih 40 mil'

to ti je cjeloukupni fond osiguranja koji imaju profesionalne organizacije i biznisi ako ti se nesto desi kod njih i prije no sto te propuste na svoju 'teritoriju' traze da si (ne znam vokabular za to) 'osigurana' osoba sto rjesava onaj koji te salje kod njih
... kao npr kad skolska djeca idu na ekskurziju u wonderland .. izmedju skole i wonderlanda mora se potvrditi sporazum bla bla ...

TT
you'll find that almost every insurance policy does have a clause of "public liability" up to the certain amount, included together with other inclusions in the normal policy

e.g. my husbands' travel insurance includes, among other inclusions, "public liability" clause for $25m - cost of this particular travel insurance was $218.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 15.02.2009., 05:41   #1015
Una
$218 what?
godisnje? mjesecno?
tko placa? kompanija?

mojoj prijateljici poginuo muz za vrijeme radnog vremena na cesti vrseci duznost, imao svoje privatno osiguranje koje je sam placao ... nakon nesrece, dobila sumu na njega - na iznos na koji se bio i osigurao u slucaju nesrece - dobila taman toliko za promijeniti staru kucu (koja je bila u njihovom vlasnitvu), kupiti novi auto i staviti djeci na knjizicu za skolovanje ... to je bilo sve! nikakvi milioni; ostala je zivjeti u malom gradicu u bushu 1000 km od pertha



btw zato sto smo (automatski) osigurani za vrijeme posla, zato ako izlazimo za vrijeme radnoga vremena - moramo se ispisati i ponovno upisati u knjigu na recepciji ustanove u kojoj radimo i to navesti razlog izlazenja, tocni minut i odrediste izlaska kao i vracanja
.. poslodavac/institucija ne zeli da za vrijeme radnoga vremena npr za vrijeme pauze za rucak skocis u auto i napravis si sudar polomivsi noge za vrijeme radnoga vremena zbog privatnog biznisa npr odlaska u postu
.. isto, nemres niti 5 min ranije otici s posla, ponovno - jer RO odgovara za tebe do isteka radnog vremena sto je precizno do u minutu zacrtano u opisu tvoga radnoga mjesta
... drugo ako ti u opisu radne duz nosti stoji da moras na teren okolo ili po gradu ili van - isto tada ne mozes ici okolo u privatne svrhe npr usput skocis kod ljubavnice za vrijeme radnog vremena
... sve se prati i sistem hoda; u AU nema manipulacija ... ako bude - pojavi se na nekom od current affairs programa



ja imam nekoliko 'death policy' osiguranja i 'trajne onesposobljenosti za rad' koje placam mjesecno po $30-50 i 'premija' u slucaju moje smrti ili invalkiditeta ide mojemu sinu - bijednih parsto 000
nikakvi milioni


eto, ima ljudi koji vole citati o zivotu u AU
todaytonight is offline  
Old 15.02.2009., 06:08   #1016
TT

mislim da si malo pobrkala loncice
ovak' - public liability je upravo to - public liability.....primjer....vozis se autekom i zabijes se i sjebes neciju ogradu......tvoj auto se popravlja od tvog comprehensive isnsurance (ako ga imas), ograda od public liability portion of the insurance......ako tebe netko udari, njegov green slip pokriva tvoje ozljede i eventualnu smrt (maximum koji se dobiva na green slip je oko $250k, dont hold me to that), njegov comprehensive insurance pokriva tvoj auto, a njegov public liability portion of insurance pokriva ogradu .... zisku?!

now, income protection insurance pokriva 70% od tvog prihoda u slucaju bolesti....i mozes imati razlicite rokove placanja: 2 godine, 5 godina, 7 godina ili do 65 godina starosti......o tome ce ti naraFski ovisiti koliki ti je mjesecni premium

zivotno osiguranje pokriva total and permanent dissability/terminal illness i smrt.......opet, mozes izabrati level koji zelis, i/1/ sumu novca na koju ces se osigurati i od toga, among other things, ce ovisiti tvoj monthly premium

dio tvog superannuation-a je takodjer permanent disablement and death component......tako recimo ako mama Ja skviknem danas, moj sinak ce dobiti taj portion together with my superannuation


primjer tvoje frendice i nije tako los.....znas zasto?! njen je muz ipak imao kakvo takvo osguranje
da li znas da su recimo security officers in Sydney, svve do prije par godina imali life insurance of only $25k........and let me tell you, security officer na vlaku koji ide za Mt Druitt, Campbelltown....etc, nije bez rizika


primjer koji sam gore prije dala za mog starog, je travel insurance koji pokriva zdravstveno i dodatne troskove koji uz to idu kao npr prijveoz do bolnice, troskove bolnice, prijevoz doma i tako to i tome slicno, smrt, permanent dissability, loss prtljage i, of course - public liability......u slucaju da dragi suprug napravi bedastocu i ugrozi public property ..... konkretno ovaj travel insurance deal je za tri mjeseca

pogledaj si malo tvoje house insurance......isto ima public liability coponent.....
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 15.02.2009., 06:14   #1017
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Una
$218 what?
godisnje? mjesecno?
tko placa? kompanija?

mojoj prijateljici poginuo muz za vrijeme radnog vremena na cesti vrseci duznost, imao svoje privatno osiguranje koje je sam placao ... nakon nesrece, dobila sumu na njega - na iznos na koji se bio i osigurao u slucaju nesrece - dobila taman toliko za promijeniti staru kucu (koja je bila u njihovom vlasnitvu), kupiti novi auto i staviti djeci na knjizicu za skolovanje ... to je bilo sve! nikakvi milioni; ostala je zivjeti u malom gradicu u bushu 1000 km od pertha



btw zato sto smo (automatski) osigurani za vrijeme posla, zato ako izlazimo za vrijeme radnoga vremena - moramo se ispisati i ponovno upisati u knjigu na recepciji ustanove u kojoj radimo i to navesti razlog izlazenja, tocni minut i odrediste izlaska kao i vracanja
.. poslodavac/institucija ne zeli da za vrijeme radnoga vremena npr za vrijeme pauze za rucak skocis u auto i napravis si sudar polomivsi noge za vrijeme radnoga vremena zbog privatnog biznisa npr odlaska u postu
.. isto, nemres niti 5 min ranije otici s posla, ponovno - jer RO odgovara za tebe do isteka radnog vremena sto je precizno do u minutu zacrtano u opisu tvoga radnoga mjesta
... drugo ako ti u opisu radne duz nosti stoji da moras na teren okolo ili po gradu ili van - isto tada ne mozes ici okolo u privatne svrhe npr usput skocis kod ljubavnice za vrijeme radnog vremena
... sve se prati i sistem hoda; u AU nema manipulacija ... ako bude - pojavi se na nekom od current affairs programa

ja imam nekoliko 'death policy' osiguranja i 'trajne onesposobljenosti za rad' koje placam mjesecno po $30-50 i 'premija' u slucaju moje smrti ili invalkiditeta ide mojemu sinu - bijednih parsto 000
nikakvi milioni


eto, ima ljudi koji vole citati o zivotu u AU


ne bih rekla da je ovo tocno za sva radna mjesta, sudim naravno po osobnom iskustvu

u kompanijama u kojima sam ja radila/radim (ANZ, Macquarie, ATO,...) si zapravo ponukan da odes van za vrijeme pauze, "razbistris glavu".... imali smo personal trainera koji je dolazio 2-3 puta tjedno recimo na boxing classes.....jer, let me tell you, nema nista bolje od good workout prije nekog vaznog sastanka
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 15.02.2009., 11:44   #1018
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ja se slazem s tvojom Vericom
ljudi nisu placali osiguranje jer nisu bili platezno mocni
zato su i otisli napraviti kuce u bush na periferiju 100 km od melbournea


to su sve bile kuce - limenke od lesonita
a ako pogledas zgariste vidis samo lim na zemlji i na ostatku vanjskih zidova
unutarnji ZIDOVI nisu niti postojali - samo pregrade od lesonita (azbesta)

kad vidis kadu usred zgarista kako naherena lezi - pitas se da gdje je zid u koji je bila ugradjena!
nema ga! izgorio lesonit po kojemu su plasticne plocice bile poljepljene

mala digresija: nasi izbjeglice iz bosne i dr kad su dosli ovamo, snebivali se da kakve su ovo kuce ovdje "kad se malo ritnes u spavacoj dnevnoj sobi ili u kupaonici - napravis rupu u zidu sakom"



dakle, ako pogledas cijenu tih kuca na realestate.com.au vidis da su oko 100 do $200 000, u zavisnosti od povrsine placa

jedino su u kingslakeu malo bolje kuce bile, malo imucnijih ljudi ...

a vidi se i po facama ljudi da li su imali za osiguranje na kucu i content ili ne




btw koliko ti to mjesecno placas osiguranje za tih 'svojih 40 mil'

to ti je cjeloukupni fond osiguranja koji imaju profesionalne organizacije i biznisi ako ti se nesto desi kod njih i prije no sto te propuste na svoju 'teritoriju' traze da si (ne znam vokabular za to) 'osigurana' osoba sto rjesava onaj koji te salje kod njih
... kao npr kad skolska djeca idu na ekskurziju u wonderland .. izmedju skole i wonderlanda mora se potvrditi sporazum bla bla ...
da ne mjesam sa ostalom temom!
Quote:
t&t:
mala digresija: nasi izbjeglice iz bosne i dr kad su dosli ovamo, snebivali se da kakve su ovo kuce ovdje "kad se malo ritnes u spavacoj dnevnoj sobi ili u kupaonici - napravis rupu u zidu sakom"
zasto gospoda nisu otisli u bolju kucu?

Ja nisam kao ti da se pravim velikim i ne placam comprehensive osiguranje za automobile, koje me pokriva 20 miliona za liability.
Cost insurance (je za sav package), ali za auto je $640 dollara na godinu.

Otalih 20 miliona dolazi od insurance za nekretninu isto kao i stvari koje nosim sa sobom za put.
Cost toga insurance je $346.92 dollara na godinu.

Eto u zadnjem tjednu prije Bozicnih praznika:

a/prolio sam email farbu na tepih u mojoj sobi, odmah sam nazvao insurance kompani,kazali su mi da pogledam koliko kosta da promjene novi, isti dan su odobrili $499 dollara, da ja platim i oni ce mi vratiti novac…radi Bozicnih praznika cekao sam 10 dana za cheque.


b/printing mashina mi je otkazala nakon 2.5 godine, skoro sam zaboravio imao sam insurance na 3 godine…1+2, koja me je kostala $67 dollara, samo sam nazvao i odobrili su mi da mogu kupiti sta zelim i da mi salju $148 dollara cheque…dosao je uredu nakon 10 dana.

c/jedna gospodja na parkiralistu /koja vozi automobile bez insurance, i veliki terenac/ , je lupila u kola isto i jos jedna i pobjegla…..srecom sve je snimljeno na security video….osteta $3000 dollara…sa obzirom da se znade tko je vlasnik automobile nije me kostalo jedan cent popravak.


Ti se ponasan kao da si bilioner ...kod tebe je sve najbolje, nista "prema situaciji sta i o cemu pises ne valja pa radilo se o Hrvatskoj ili Australiji "

Vadis podatke sa interneta i objavljujes ...recimo oko alternitive energi koji nisu skladni za nase uvjete i rijesenje ,koje trebamo "hitno"

Ti se usporedjujes kao da si bilionerka....a zivis kao i svi mi drugi od jedne do druge place.

Ja sam makar posjedovao 3 kuce /kako ti zoves solidne/, tako da imam malo vise ioskustva nego ti….o troskovima isto kao i iznamljivanju.

A da ne govorimo o 250-300 kuca koje sam radio kao nove i oko najmanje 300-500 po nesto malo ili cijelu stariju kucu promjenio instalaciju….tako da znadem veoma dobro procentic kuca koliko ih je od asbestosa…najvise u Melbournu i Sydneyu.

I kao familijski posao “poslije normalnoga posla u zeljezari” kao elektricar isto tako imam vise prakticnoga znanja oko dali se isplati i koliko solar energi....ti si se jos motala po Yugoslaviji dok sam ja takoreci vec isao u mirovinu.

Tu pises i Perthu da mora imati i da skoro imaju svi solar water grijanje....ja jos uvijek kazem...najeftiniji je instant gas grijanje vode ...,jer upotrebis samo koliko ti treba.

Znades li koliko kosta ako zelis sama instalirati solar uredjaj/mislim oni sve naprave ti samo platis i koliki je to posao i koliko je maintenance?

1KW….kosta $14.000 Au dollara, ukoliko spadas pod uvjete drzava daje prilog ovisno o sistemu i tvojoj placi.

Nadam se da znades sta mozes napraviti sa 1 kilowatt ?
P.S.: u vezi "energy saving lampa"....incadescent su povucene sa marketa ,jedva se nadju...energy saving trosi oko 80% manje ALI,sta nitko nije mislio osim nas starih "energy saving su isto napravljene sa MERCURY"....sta je zakonom zabranjeno bacati u normalno smece.

Tako da malo rascistimo tvoju bahatost prema svemu …….sve znades …sve pokazujes …a sto od toga imas?

Cak prema tvome pisanju znademo tvoje misljenje prema svakodnevnome zivotu i doktorima isto kao i zubarima…i cim vise pises sve vise se zakopljujes .

Budi malo smirenija i pisi sta je danas i skoroj buducnosti ….a ne sta ce biti u 30-50 godina.

Tako sada mozemo nastaviti o pozarima i uzrucima istih.

Pozdrav iz Adelaida…..gdje su sve zgrade samo solidno gradjene crkve.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 15.02.2009. at 12:00.
Vilko is offline  
Old 15.02.2009., 12:23   #1019
Imam osjecaj godinama da mnogo osoba misle da se zivot samo vodi u glavnim gradovima.
Zalosno je jer toliko toga lijepoga za vidjeti i dozivjeti je izvan "CONCRETE JUNGLE".

Mnogo osoba idu svake godine ili dvije ili kada mogu na "godisnji u Hrvatsku", ima mnogo osoba koji nisu bili vani iz svojega grada ili cak State.

Ja si ne mogu zamisliti da cu ovdje umrijeti ...a da nisam prosao koliko sam mogao prakticki i financijski...i upoznao Australiju "za sta je'....a ne sta drugi kazu.

Nije me sram kazati da sam bio samo jednom 1998 u Hrvatskoj na 2 mjeseca, ali je 1979 moja majka bila u posjeti ovdje "da vidi svojim ocima kako zivimo",danas kao roditelj mogu je razumjeti, jer znadem kako je bilo financijski tesko sakupiti novac za dvoje/ona i unuk...moj necak/.
Nisam ustvari mislio pisati o ovome ali treba i prekida od svih losih stvari.

senior citizen

vilko

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 15.02.2009., 12:33   #1020
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ja se slazem s tvojom Vericom
ljudi nisu placali osiguranje jer nisu bili platezno mocni
zato su i otisli napraviti kuce u bush na periferiju 100 km od melbournea
.......
periferija od Melbourne?



http://www.marysvilletourism.com/

http://www.marysvillerealestate.com.au/sold.htm

vvk
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.