Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2010., 21:35   #1481
ak ima ko da traži cimericu i da ima stan ili ako je neko za zajedničko traženje stana... nek mi se javi na PM. u zagrebu.
__________________
Laugh as much as you breathe and love as long as you live
Pikica Pinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 18:41   #1482
ozbiljna studentica traži jednosobn ili dvosoban (tada s cimericom) stan u zagrebu u blizini ekonomskog fakulteta, po mogućnosti novogradnja ili da je čim novije, do 200 eura. ne pušim, ne pijem, ostala mi je još 1 godina, tako da u obzir dolazi samo red, rad i disciplina, neću organizirati nikakve tulume. mirna sam i odgovorna, tako da samnom nitko neće imati problema!
šuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:38   #1483
tražim

tražimo stan za mladi par, po mogućnosti nenamješten, do 250e, po mogućnosti Trnje, Kruge, Vukovarska, Zavrtnica, Savica...
javite se na PM

zaposleni obadvoje
__________________
Do you feel real
genes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:07   #1484
Ako netko iznajmljuje stan u Varaždinu, ili ako zna da se iznajmljuje, neka mi se javi na PM. stan bi trebao za svije osobe, znači dvosoban stan..Bilo bi zgodno javiti što prije ako se može..
Hvala
zmayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:51   #1485
cimericu

stan u centru,dvije sobe,kuhinja,kupaonica i wc.kompletno namjesten,tv,klima,telefon...itd.cijena 1250 kn PLUS rezije.
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 16:00   #1486
Unajmila bi jednosoban stan ili garsonijeru na području Peščenice (Ferenščica, Volovčica) na dva ili tri mjeseca (od prosinca).

Da li ću to uopće igdje naći?
nanoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:39   #1487
Iznajmjulje se stan u strogom centru Zagreba, cca 50 m2, Radićeva ulica, 200-tinjak metara od Trga bana Jelačića.
Stan je dvosoban (jedna dvokrevetna i jedna jednokrevetna soba), ima centralno plinsko grijanje, telefon + flat internet, perilicu.
Idealno za troje studenata. Cijena: 2700kn + režije.
(moguće unajmiti sobe i zasebno)

Javiti se na PM.
vedova_nera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:04   #1488
Zadar

Dvije studentice prve godine ,traže 3 cimericu.Stan je u blizini kolodvora.(5min)
Veličina stana je 70m2.Potpuno namješten.Cijena je 675kn plus režije.


Za sve ostale info javite na pp.
Distant-dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:06   #1489
Tražim veći 3s - 4s stan s balkonom i dosta svjetla u centru Zagreba za ured i stanovanje, za dvije osobe i mačke, do 500 eura mjesečno + režije. Poželjno je da je kuhinja opremljena, a ostatak stana bez namještaja. Ponude na pp.
sijamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:38   #1490
Iznajmljujem stan u Zagrebu, u novogradnji, 90 m2, podsljemenska zona iznad Crnomerca. Stan je dvoetažni, moderno uredjen, s dvije spavace sobe, dvije kupaone, dva balkona, radna soba ili dodatna soba na galeriji, veliki dnevni boravak i kuhinja. Stanu pripada i parkirno mjesto. Blizina javnog prijevoza, škole i vrtića. Stan je rasporedom pogodan i za komotan suživot nekoliko studenata ukoliko su pašljivi i uredni.

Zadnje uređivanje solar : 04.10.2010. at 08:39.
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 10:42   #1491
Hitno!

oglas iz usluge:

Unajmljujem stan na području Gajnica, Vrapča, Susedgrada (jedini uvjet je blizina škole Susedgrad), majka s dvoje djece i odraslim, malim psom (cca 5 kg) urednim, ozbiljnim, naučenim na stan.

Očekujem uredan stan, normalne, realne i poslovne najmodavce, kao i cijenu u skladu sa vremenom u kojem živimo i kvaliteti stana.

Stan unajmljujem najmanje na godinu dana s tendencijom da u godinama koje dolaze kupimo vlastit stan (tako da strah od problema glede djece, raskida ugovora, štete i sl. zaista možete otkloniti).

Ponude na PP.

Zadnje uređivanje zvončica7 : 04.10.2010. at 11:00.
zvončica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 11:39   #1492
Angry veeeeliki problem - najmodavac - najmoprimac

Imam "situaciju" trenutno (ako možete reći neka svoja mišljenja i tako to):
Dečko i ja nađosmo stan od 9. mjeseca, uselimo se, platimo odmah za 9 mjesec...
sve super sve 5...
šta god pitaš čiku vlasnika - kaže "riješit ćemo, ili dogovorit ćemo se"

-posao imam, pare nisu toliki problem...
tražimo boravište, zbog mog posla, prvo nije htio prijaviti dok ga nismo jeeedva nagovorili... sada nas prijavio na godinu dana što je ok...

ugovor o najmu - potpisan, na dečka - ali ugovor nije ovjeren nigdje! (da li je važeći ako nema nikakvih drugih potpisa osim vlasnika i dečka - isprintan po nekakvim točkama gdje ne piše ništa bitno...???)

i sada, stanujemo već mjesec dana, dogovor bio da se na kraju mjeseca plati za sljedeći...

30.9. dođe čika vlasnik po pare za idući mjesec, po dogovoru...
odjednom traži pare i za režije (da li je moguće da su gotovi računi i sve da nam može naplatiti)... otada počinju problemi_
-cifre za plačanje režija su napisane i loše isprintane na papiru A4 formata, malo blijedo što je popravio kemijskom olovkom...
-napravio je nekoliko stvari koje moramo platiti, na jednu crticu je napisao "lift - 144 kn", i zaračunao nam svega i svačega...
-režije nam ispale oko 800 kuna otprilike (struja ok, može se izračunati preko brojila, ali ostalo mi nema smisla)
-platiti smo morali jer bi bio problem u kratkom roku naći stan...

- nazovemo ga neki dan, i tražimo uplatnice za to sve što smo platili, jer želimo vidjeti i usporediti cijene, jer nam ništa nije bilo jasno... da bi nam on rekao "u čemu je problem, ja se neću tako zaj..., imate 30 dana sa se iselite"
-u ugovoru piše da on treba u pismenom obliku napisati da idemo, što on nije napravio...

uplatnice i dalje ne želi dati, ovaj mjesec smo tu jer smo platili, ali režije ne namjeravamo dok ne da uplatnice za prošli i ovaj mjesec...
-stan je ok, sviđa nam se, iako ne toliko zaračunao, a problema možda i ne bi bilo da nam je samo pokazao šta je to toliko platio :S
(ako su sada režije oko 800 kuna bez grijanja, kako će tek biti preko zime...)

-tužiti ga vjerovatno ne namjeravamo, osim ako ne bude još problema, jer želimo mirno otici odavde, jer se ne želimo živcirati...
-piiih, tražimo novi stan :S

šta mislite o svemu tome
__________________
ˇˇMoj ego se osjeća bolji, kada mu je sve po volji ˇˇ
Nissan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 11:41   #1493
Ja bih na vašem mjestu čim prije potražio drugi stan i maknuo se od ovog tipa. Ako je već sad mutan, tko zna što sve od njega možete očekivati kasnije.
20doASA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 12:31   #1494
Quote:
20doASA kaže: Pogledaj post
Ja bih na vašem mjestu čim prije potražio drugi stan i maknuo se od ovog tipa. Ako je već sad mutan, tko zna što sve od njega možete očekivati kasnije.

da, i mislimo otići, samo ovaj mjesec je plaćeno pa ćemo u to vrijeme tražiti novi... ali će imati problema s režijama...
samo ne znam da li treba kao što piše u "ugovor" potpisati da odlazimo (kao 30 dana unaprijed)... u biti taj ugovor na kojem je samo potpis njegov bez ičega mi ništa ne znači...
ovo mi je prvo takvo iskustvo jer sam tek nedavno počela stanovati, pa me malo strah...

i ne znam šta će biti sa boravištem, iako je potpisano na godinu dana, da li će se to sada odjaviti? zbog posla mi je to potrebno...
__________________
ˇˇMoj ego se osjeća bolji, kada mu je sve po volji ˇˇ
Nissan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 12:41   #1495
Zadar,okvirno,kako se krecu cijene najma za dvosoban namjesten stan
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 13:40   #1496
Quote:
Nissan kaže: Pogledaj post
...šta mislite o svemu tome
mislim da su takvi ljudi prokleta djubrad i bahati egomanijaci. odvratnjakovici kakve treba izbjegavati, pa taman da su im stanovi od suvog zlata. ako je htio muljati i dodatno zaraditi, trebao je uracunati masne rezije u stanarinu, a ne ovako za*ebavat' ljude. mislim, cemu uopce placanje rezija posebno ako onaj tko ih placa nema uvid u to koliko je tocno potrosio?! i trebao je reci odmah na pocetku namjerava li donositi racune ili neke svoje nazvrljane izracune. normalni ljudi daju racune, ali zna se nac' ovakvih debila. stoga to uvijek pitajte, cak i kad vam se covjek cini normalnim.

ako nije ovjereno, ne mos' mu nist'. mislim, vjerojatno mu ne biste mogli ni da je ovjereno. ali svejedno trazite pismeni otkaz, zlu ne trebalo (nadam se da ga necete morati davati vi, da vam ne bi trazio da otkaz bude dva mjeseca ranije). i probajte mu se jos zaliti za taj lift jer to zaista nema smisla da placate. to spada u odrzavanje zgrade koje je van vase kontrole (jedno je placanje pricuve, a drugo kad se desi neka *izdarija za koju vi stvarno niste krivi). u ugovoru bi trebalo biti navedeno da ti placas popravke zbog nemara ili pogresnog rukovanja, ali ne i zbog vise sile i sl.

logicno je da najmodavac plati za taj lift. na kraju krajeva, proguglaj si ''zakon o najmu stana'', a to bezobraznom gosponu onda mozes i isprintat'. najmodavac je duzan snositi troskove nuznih popravaka u stanu i na zajednickim dijelovima zgrade. nema gdje neces naic' na takvu ili slicnu recenicu. tip je manipulator i doveo vas je pred gotov cin, ali u neku ruku ste i sami krivi jer se niste oko svega dogovorili odmah na pocetku.

kad budete razgovarali s potencijalnim novim najmodavcima, obavezno pitajte za rezije (sto se sve placa, kolika je pricuva, kako tko placa za popravke, ugovor ili ne, moze li se sastaviti barem neki neformalni ugovor...).

nisam sigurna moze li se takav ugovor ovjeriti samo s potpisima (mozda je tip pravnik pa ga je sam ovjerio ), zapravo ni ne znam je li moj ugovor ovjeren (iako smo potpisani i pise da je za spor koji ugovorne strane ne mogu rijesiti nadlezan opcinski sud u zagrebu), nije mi u pocetku palo na pamet pitat' jer nije bilo nikakvih problema. medjutim, prije novog stana cu se svakako raspitati moze li to najmodavac obaviti sam, a ne da prica o tamo nekom ugovoru, a na kraju ni ''o'' od ovjere.

a sto se tice toga jesu li gotovi racuni... cisto sumnjam. on je sebi nekaj smislio u glavi, mozda na temelju prijasnje potrosnje i onda jos malo sebi dodao . mislim, meni svaki mjesec stize samo pricuva i, mislim, struja, dok ostale racune primam svakih nekoliko mjeseci. sto godina mi nitko nije bio ocitat' plin. ne znam bi li racuni cesce stizali kad bismo svaki mjesec sami ocitali i javili stanje. voda mi stize svega par puta godisnje. ili se tip sam za*ebav'o s plinarom i javljao stanje, ili debelo mulja. sumnjam da je ono trece.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 13:52   #1497
Quote:
Nissan kaže: Pogledaj post
da, i mislimo otići, samo ovaj mjesec je plaćeno pa ćemo u to vrijeme tražiti novi... ali će imati problema s režijama...
samo ne znam da li treba kao što piše u "ugovor" potpisati da odlazimo (kao 30 dana unaprijed)... u biti taj ugovor na kojem je samo potpis njegov bez ičega mi ništa ne znači...
ovo mi je prvo takvo iskustvo jer sam tek nedavno počela stanovati, pa me malo strah...

i ne znam šta će biti sa boravištem, iako je potpisano na godinu dana, da li će se to sada odjaviti? zbog posla mi je to potrebno...
Boravište će on vjerojatno odjaviti, što je u redu.

Ono kaj bih ja napravila - otkazala bih ja njemu, pismeno, rok mjesec dana i gotovo. Režije na kraju mjeseca bih platila, jednako kao i za prethodni mjesec, bez stavke "lift", jasno
Očitajte brojila struje i plina pa to platite po potrošnji. Ostalo je više-manje svaki mjesec jednako.
U međuvremenu bih našla drugi stan i dogovorila sve unaprijed.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 14:25   #1498
jako sam pazljiva pri procjeni ljudi ciji me stan zanima, ali sto ako se ipak usrecim s najmodavcem za kojeg se ispostavi da je psiho, i odlucim sama otkazati ugovor? sto da napisem? mislim, ne trebam li napisati i razlog? sto da nissan i njen decko napisu? moze li se navesti nepostivanje ugovora o najmu od strane najmodavca te se pozvati na neki default ugovor, iako je konkretan ugovor kojeg je on sastavio manjkav te smo znali sto potpisujemo? nadam se da kuzite kaj pitam.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 14:38   #1499
Napišeš na običan papir nekaj po prilici ovakvo (nisam pravnik, bubam napamet, al moralo bi bit točno):

"Sukladno Ugovoru o najmu stana od 01.09.2010. na današnji datum otkazujemo najam stana. U skladu s dogovorenim otkaznim rokom od mjesec dana, datum iseljenja će biti 31.10.2010."
Datum gore i potpis dolje i gotovo. Ne trebaš navoditi nikakav razlog.
i to mu uručiš na rukice (pa potpiše primitak) ili još bolje pošalješ poštom preporučeno s povratnicom. I kvit.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 00:31   #1500
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Napišeš na običan papir nekaj po prilici ovakvo (nisam pravnik, bubam napamet, al moralo bi bit točno):

"Sukladno Ugovoru o najmu stana od 01.09.2010. na današnji datum otkazujemo najam stana. U skladu s dogovorenim otkaznim rokom od mjesec dana, datum iseljenja će biti 31.10.2010."
Datum gore i potpis dolje i gotovo. Ne trebaš navoditi nikakav razlog.
i to mu uručiš na rukice (pa potpiše primitak) ili još bolje pošalješ poštom preporučeno s povratnicom. I kvit.

Da, bilo bi dobro, aliii, ja bi najradije samo otišla... u biti on je nama telefonski rekao da se do kraja mjeseca iselimo, sad ne znam jel to vrijedi kao to "otkazivanje" jer opet nije ništa potpisano i može nas napasti da i dalje plaćamo za sljedeći mjesec, jer treba 30 dana prije otkazati pismenim putem...

što se tiče režija - nula bodova, ako mi pokaže uplatnice od prošlog mjeseca i od ovoga, kada stignu računi, platiti ćemo. i to usporediti prvo ono što je već plaćeno...
__________________
ˇˇMoj ego se osjeća bolji, kada mu je sve po volji ˇˇ
Nissan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.