Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2013., 21:25   #121
Smile

Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
Pitanje za poznavatelje masline:
ima li smisla posaditi maslinu na kontinentu (okolica Karlovca)?
Naime vidio sam sadnice u Baumaxu, cijena nije prestrašna pa da malo upotpunim ugođaj u vrtu...
Quote:
the-akila kaže: Pogledaj post
Posadila sam maslinu gdje temparatura doseže -30 C, da stvar bude gora posadila sam je na mjesto gdje se je žlijeb i sva voda je išla na maslinu. Tri godine je bila na tom mjestu, nije smrzla ali nije narasla niti centimetar.
Kad sam je prebacila u dalmaciju, prvu godinu je stajala ali prošle godine sam vidjela pomak. Tako da mislim kako maslina ipak nije za kontinent.
Znam dvoje ljudi koji masline imaju u Zg, jedni zive u stanu na Trgu bana Jelacica a drugi su mi susjedi i poanta je samo o tome da ju se mora zastitit od sjevera i po zimi treba potpunu zadtitu od mraza u smislu omotavanja i to je to. Ako ti treba za ukras ili eventualno da rodi ali ne kao na mOru zada ne vidim razloga zasto je ne imat
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 22:38   #122
Thumbs up

Hvala Vam, nisam izgubio nadu da će preživjeti - ali sad vjerujem u to.
marineroo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 08:01   #123
Maslina

Da li bi netko mogao da mi posalje grancicu masline postom jer mi treba za herbarijum?
Jovanaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 20:30   #124
pozdrav ljudi.

treba mi jedna važna informacija, ali ne znam gdje i koga mogu pitati pa evo pitam ovdje.

ako ste čuli, u okolici zadra, ovih dana provode se mjere uništavnja stabala koja je napala azijska strizibuba. čitao sam malo o njoj i vidim da napada veliki broj stabala svih porodica.

sad mene zanima... napada li ona masline? imamo sedamdesetak masnila koje su nam dio prihoda. stare su oko četrdesetak godina. postoji li ikakva mogućnost da ih ta gamad napadne? jer kad ta buba napadne stablo, jedino rješenje je da se stablo do kraja uništi.

ako netko zna odgovor, bio bih mu jako zahvalan.
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:30   #125
Ako imaš masline onda znaš i sam da se od svega oporave. Moje su na Modravama i nije bilo napada tih nametnika. Ipak se najboje učlanit u neku udrugu maslinara, tu su uvik savjetovanja tako da češ tu najboje doći do i formacija.
__________________
HŽV
ŽABAzelena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.