Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2006., 21:28   #1
Lightbulb Akronimi i uzrečice koje koristimo a ne znamo značenje

Znači tema je mislim poprilično jasna iz naslova pa ću ja odmah i krenut

Prvo i osnovno akronim WC za koji sam saznao prije nekoliko godina tek sta znaci jer se prije nisam ni zapitao WC= Water Closet...vodeni ormar hehe

Zagonetka koja me dugo mučila je akronim OK za koji sam na kraju dobio dvije teorije otkud dolazi....Prva je da su engleski vojnici za vrijeme 2.WW tako dojavljivali da nitko nije ubijen (0 Killed), a druga je da je dok se proizvodio poznati Fordov model T, na traci za kontrolu radio čovjek koji je provjeravao ispravnost automobila i stavljao svoje inicijale kredom na auto ako je bio ispravan, a inicijali su bili O.K....pa ako netko sazna koja je prava slobodno napise

Cekam na vas
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 21:29   #2
Hoće itko znati otkuda FUCK? navodno akronim isto...
Jules W. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 21:36   #3
"Reputable sources such as the Oxford English Dictionary contend the true etymology of fuck is still uncertain but appears to point to an Anglo-Saxon origin. Early modern English fuck, fuk suggests a weak Middle English verb *fuken, but neither this nor any earlier form is attested. Synonymous German ficken may or may not be related. It would point to a common Germanic origin."


Ostatak na linku ispod

http://en.wikipedia.org/wiki/Fuck
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 21:47   #4
Jedna uzrecica koja me uvijek mucila je deus ex machina Naime nisam nikada imao latinski, a eto poklopilo se da ovo usput nisam pokupio...

Deus ex machina (po mom slobodnom prijevodu bog iz mašine ) oznacava nenadan, nevjerojatan ili umjetni dogadjaj, predmet ili lik u djelima (kazalisne predstave, romani itd) koji rjesavaju situaciju i olaksaju rasplet radnje...ukratko they come and save the day Otkud potjece izraz....iz kazalisnih predstava jer su se glumci takvih likova (cesto bogova - deus) spustali nekakvim kranom na scenu (kran - mechane). Inace je grckog podrijetla
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 21:53   #5
ja čitao da je od "Fornicate Under Consent of the King" - u srednjovjek. engleskoj je kralj često volio petljati po muškoženskim odnosima (npr. pravo prve bračne noći) pa je i bila ova fora da se trebalo tražit dozvolu za rasplod!
rasplod, ko bikovi ...

a za deus..dobro si rekao, u antici su bogovi bili bitni u svemu pa i u teatru - često su se pojavljivali u dramama npr. pa su se pojavljivali tak što su spuštani odozgo na stejdž!

p.s. hej, ak misliš za svaku stvar gledat dictionary gubi se malo smisao forumašenja? ipak, mogu i sam pogledati...
Jules W. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 22:33   #6
Quote:
Jules W. kaže:
ja čitao da je od "Fornicate Under Consent of the King" - u srednjovjek. engleskoj je kralj često volio petljati po muškoženskim odnosima (npr. pravo prve bračne noći) pa je i bila ova fora da se trebalo tražit dozvolu za rasplod!
rasplod, ko bikovi ...

a za deus..dobro si rekao, u antici su bogovi bili bitni u svemu pa i u teatru - često su se pojavljivali u dramama npr. pa su se pojavljivali tak što su spuštani odozgo na stejdž!

p.s. hej, ak misliš za svaku stvar gledat dictionary gubi se malo smisao forumašenja? ipak, mogu i sam pogledati...

Hehe nemam dictionary pokraj sebe....kako mi stvari dodju tako ih trazim, pa ako slucajno pogrijesim negdje ili je netko cuo drugacije slobodno se ubacite, kao i sto cu se ja ubacivat kome god, a evo obecavam da nema wikilinkova vise samo ono sto su forumasi culi


Ova teorija za Fuck nije losa...birokracija im jaka onda kao nama danas, za hebanje su trebali FUCK obrazac
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 00:54   #7
Quote:
saifu kaže:
Zagonetka koja me dugo mučila je akronim OK za koji sam na kraju dobio dvije teorije otkud dolazi....Prva je da su engleski vojnici za vrijeme 2.WW tako dojavljivali da nitko nije ubijen (0 Killed), a druga je da je dok se proizvodio poznati Fordov model T, na traci za kontrolu radio čovjek koji je provjeravao ispravnost automobila i stavljao svoje inicijale kredom na auto ako je bio ispravan, a inicijali su bili O.K....pa ako netko sazna koja je prava slobodno napise
..nama je profa iz engleskog u srednjoj pricala da je ova druga verzija tocna...Covjek se zvao Otto Kern ...
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 01:36   #8
isuse, ja se tako dugo pitam otkuda to OK i sad, evo, u gluho doba ove glupe noci saznah. vis, vis... hvala!
bistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 02:06   #9
Quote:
bistra kaže:
isuse, ja se tako dugo pitam otkuda to OK i sad, evo, u gluho doba ove glupe noci saznah. vis, vis... hvala!
..ha ha...nema na cemu, I guess ..
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 10:08   #10
Hehe...da...i zvuci logicnije od onog s englezima. Hvalaaaaaaa Jel imas koju svoju muku koja te muci ili te je mucila duze vrijeme?
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 15:23   #11
Quote:
saifu kaže:
Hehe...da...i zvuci logicnije od onog s englezima. Hvalaaaaaaa Jel imas koju svoju muku koja te muci ili te je mucila duze vrijeme?
...ne, za sada nemam...ili se barem ne mogu sjetiti niti jedne ...

..ali, ako se cega sjetim - tebi cu prvoj javiti ...
..odnosno vama, da malo svi zajedno stavimo male sive stanice u pogon ...


@ lugica - ovo za golf mi je potpuni sok...nisam pojma imala ...
...krasan sport, anyway ...
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 10:58   #12
Evo baš u jučerašnjim novinama pročitah i postadoh pametnija za jedan podatak: GOLF. Znate li odakle dolazi ta riječ? - Gentlemen Only Ladies Forbidden, što bi u prijevodu značilo: igra samo za muškarce, ženama zabranjen pristup! Koja diskriminacija!
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 22:01   #13
Quote:
lugica kaže:
Evo baš u jučerašnjim novinama pročitah i postadoh pametnija za jedan podatak: GOLF. Znate li odakle dolazi ta riječ? - Gentlemen Only Ladies Forbidden, što bi u prijevodu značilo: igra samo za muškarce, ženama zabranjen pristup! Koja diskriminacija!
Neeeemoj zezat.....e ovo mi je definitivno nesto novo...jel isto vrijedi i za VW Golf?
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 22:04   #14
Quote:
saifu kaže:
Neeeemoj zezat.....e ovo mi je definitivno nesto novo...jel isto vrijedi i za VW Golf?
zaključak - VW ili Volks Wagen... dakle, alzo, oni su šteli reči da žene nisu ljudi
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 22:09   #15
Quote:
jahorina planina kaže:
zaključak - VW ili Volks Wagen... dakle, alzo, oni su šteli reči da žene nisu ljudi
Hehe za zenu lako, ali nemoj da te mama cuje
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 11:02   #16
Koji glup sport.
__________________
Trying different ways
To make a difference to the days
Ezekiel Bluff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 11:15   #17
Moze mi neko obajsnit kaj su to akronimi
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 11:18   #18
Quote:
Mini Me kaže:
Moze mi neko obajsnit kaj su to akronimi
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 11:23   #19
Quote:
Cerberus kaže:
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 11:23   #20
Quote:
Mini Me kaže:
odi poslušaj pjesmu u mom sigu
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.