Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2011., 17:30   #1
bojanje bakrenih cijevi centralnog

Poštovani!
Imam pitanje!
Namjeravam ofarbati bakrene cijevi od centralnog grijanja sa bijelom bojom.Da li mogu farbati cijevi kad su vruče ili moraju biti hladne?
Da li trebam prije toga staviti temeljnu boju i koji lak moram koristiti za farbanje?
Fala na odgovorima...
Poz...
Ivan0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:40   #2
Quote:
Ivan0705 kaže: Pogledaj post
Da li trebam prije toga staviti temeljnu boju
Na obojene metale uvijek dolazi temeljna (tzv.reaktivna primer + ) onda može bilo kakva boja
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:31   #3
provjereno iz više izvora,možeš ih jednostavno krečiti bojom za zidove
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:54   #4
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
provjereno iz više izvora,možeš ih jednostavno krečiti bojom za zidove
To je prejednostavno , kaj nije bolje imati prajmer od 150 kuna + boja od 100 kuna
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:25   #5
obični sprej u ruke,protreseš dobro, iza cijevi staviš na zid karton i prskaš cijevi ;treba jedino mirna ruka i malo prakse i začas gotovo; drugo je pitanje zašto bakar u bijelo farbati?ja sam cijevi ispolirao čeličnom vunom nulnul gradacije i pošpricao bezbojnim lakom-lijepo se sjaje i nema tamnjenja niti fleka od oksidacije
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:07   #6
Mi smo ljetos farbali bakrene cijevi od centralnog, isto bijelom bojom. Iskreno nemam poima kakva je farba bila, znam da je smrdila jako, ali provjereno znam da ako dođeš u Merkur/Baumax/Bauhaus/nešto slično, da i veliš da trebaš boju za bakar da će ti dati dobru stvar.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:49   #7
Za ove što farbaju bezbojnim. Samo nemojte nitro lak. Pozeleni u doticaju s bakrom.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 20:19   #8
bojanje bakrenih cijevi centralnog

Nitko nije napisao da li se može farbati kad su bakrene cijevi vruće?
Poz...
Ivan0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 20:50   #9
Quote:
Ivan0705 kaže: Pogledaj post
Nitko nije napisao da li se može farbati kad su bakrene cijevi vruće?
Poz...
ne može!
blok B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 00:07   #10
Thumbs up

Quote:
Ivan0705 kaže: Pogledaj post
Poštovani!
Imam pitanje!
Namjeravam ofarbati bakrene cijevi od centralnog grijanja sa bijelom bojom.Da li mogu farbati cijevi kad su vruče ili moraju biti hladne?
Da li trebam prije toga staviti temeljnu boju i koji lak moram koristiti za farbanje?
Fala na odgovorima...
Poz...
Nemoj farbati te lijepe cijevi s bijelom bojom, mi smo doma pofarbali katastrofa izgleda..zajebancija u božju mater a izgleda ko da je centralno pred 100 god.
napravljeno, ja sam stavio karton iza cijevi i prošao običnim renco sprejem iste boje koje i cijevi i izgleda fenomenalno već 7 god.

ako baš "moraš" farbati..uzmi mat bijeli sprej i na isti način pofarbaj,
najmanje zajebancije i naljepši učinak...
samo nemoj s "penzlom" farbat jer ti bude katastrofaaaaa
marco46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 00:09   #11
Thumbs up

Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
obični sprej u ruke,protreseš dobro, iza cijevi staviš na zid karton i prskaš cijevi ;treba jedino mirna ruka i malo prakse i začas gotovo; drugo je pitanje zašto bakar u bijelo farbati?ja sam cijevi ispolirao čeličnom vunom nulnul gradacije i pošpricao bezbojnim lakom-lijepo se sjaje i nema tamnjenja niti fleka od oksidacije
potpis
marco46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:15   #12
zelis li trajno ili privremeno rijesenje? ako zelis da traje,onda ih farbas bojom za obojene metale. Samo pitaj u trgovini s bojama,kantica ti je cca 60kn. Brzosuseca je,i moras nanjeti 2 sloja. Ako imas dobru ruku,ispast ce fenomenalno. Da,ako zelis sacuvat zdravlje i ne udisat plinove od boje,obavezno koristi masku. I ne farbat dok su vruce cijevi
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:26   #13
akrilni sprej renco sam ja koristio i odlično ispalo;pa neće se po cijevima baš hodati da se pogule pa treba stoga specijalni emajl za obojane metale; i namjerno sam koristio renco jer njega benzin pere ko temperu pa ako se i negdje poguli boja i počne oksidirati,samo benzinom pobrišem lak dolje,ispoliram i pošpricam
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.