Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 17:05   #1
Parketi - kitanje prije bajcanja

Prekopala sam sve postove oko parketa, bajcanja ali nisam uspjela pronaći da se negdje spominje postupak kitanja prije bajcanja te čime je najbolje kitati da bi se kasnije bajc na to primio.

Molim ako netko ima konkretno rješenje/proizvod te gdje ga kupiti

neki su mi predložili:
piljevina od finog brušenja + ljepilo + bajc (ovo mi se baš ne sviđa)
u dućanima mi nude obični kit za drvo (npr od belinke)

za chromodenov gel ne nalazim da li je uopće predviđen ukoliko se parket bajca ....a i ne mogu ga ni pronaći u dućanima s bojama i lakova ...

help !
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 22:45   #2
"spojnica za parket"...
akrilna masa u raznim bojama, jasen, bukva, hrast...i pakirana u tubama od 310ml
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 20:32   #3
ime proizvoda je lak za kit ili kit za parket. nabavlja se u boljim bojama i lakovima ili specijaliziranim prodavaonicama parketa i lakova. ak ti radi majstor koji nije čuo za kit za parket nisam siguran u rezultate bajcanja.
kaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 14:33   #4
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post
Prekopala sam sve postove oko parketa, bajcanja ali nisam uspjela pronaći da se negdje spominje postupak kitanja prije bajcanja te čime je najbolje kitati da bi se kasnije bajc na to primio.

Molim ako netko ima konkretno rješenje/proizvod te gdje ga kupiti

neki su mi predložili:
piljevina od finog brušenja + ljepilo + bajc (ovo mi se baš ne sviđa)
u dućanima mi nude obični kit za drvo (npr od belinke)

za chromodenov gel ne nalazim da li je uopće predviđen ukoliko se parket bajca ....a i ne mogu ga ni pronaći u dućanima s bojama i lakova ...

help !
Za kitanje parketa prije lakiranja bajcanja i slicno koristiti samo ŠTUK (Stucco, Mix&fill....to su samo nazivi) ili ti kit za fuge. Mješa se sa prašinom nastalom nakon brušenja parketa kako bi se fuge ispunile odgovarajučom bojom. Zamješan s prikladnom prašinom Mix&fill daje masu koja se dobro špahtla i koja je prikladna za sve vrsta drveta.

Nikako ljepila a ni kitove u boji. A na pitanje koji? Ako je chromodemov lak onda i temelj i kit od chromodema, ako je Bona onda sve od Bone i sve mora biti na istoj bazi, dali vodenoj ili poliuretanskoj ili....Nikako mjesati jer ako kemijski ne odgovaraju onda ni nis od posla.
Bozidarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 08:13   #5
Ma kakav majstor, pa budem to sama...
nikakva pamet pokitati - bitno je samo s čim.....

zanimljivo da su mi u svim trgovinama nudli obični kit za drvo jer to "uzimaju svi parketari"....

hvala na odgovorima....
lak i bajc je neki talijanski.....sayerlack....

otići ću danas do chromosa pa ću tamo valjda dobiti stručni savjet jel taj njihov kit za fuge može prije nitro bajca
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:30   #6
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post

zanimljivo da su mi u svim trgovinama nudli obični kit za drvo jer to "uzimaju svi parketari"....

hvala na odgovorima....
lak i bajc je neki talijanski.....sayerlack....

otići ću danas do chromosa pa ću tamo valjda dobiti stručni savjet jel taj njihov kit za fuge može prije nitro bajca
Cesto uzmu zatojer je jednostavnije raditi s njime, al to nije to. A ako ste kupili Sayerlackov lak i bajc onda od sayerlaka treba uzeti i kit za fuge, a ne kombinirati sa Chromodemom
Bozidarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 20:17   #7
Quote:
Bozidarko kaže: Pogledaj post
Cesto uzmu zatojer je jednostavnije raditi s njime, al to nije to. A ako ste kupili Sayerlackov lak i bajc onda od sayerlaka treba uzeti i kit za fuge, a ne kombinirati sa Chromodemom
nisam uspjela naći sayerlackov...još...
za sad sam uzela taj gel od chromodena ...
pitala sam 4 puta prodavača jel se to da bajcati al kao da govorim zidu...
"da to vam se stavlja prije lakiranja" ... ma daj ...ozbiljno ???

napravit ću testiranje kita i bajca na komadu daske pa ću vidjeti a u međuvremenu tražim sayerlack kit ..
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 15:00   #8
Bozidarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 18:47   #9
Ispričavam se što dižem staru temu.
Prije par godina smo lakirali stari parket, onaj standardni, riblja kost. Inače izgleda super, nigdje nije izguljen niti oštećen. Jedino se u jednoj sobi između letvica napravila rupa od par mm. I ta rupa ide cijelom dužinom sobe kako je slagan parket.
Pošto bi nas lakiranje samo te sobe koštalo cca 1.000kn mislili smo neki postupak "uradi sam". Čuli smo da postoji neki kit za zapunjavanje takvih rupa.
Kako se radi s tim?
U biti je glavno pitanje da li nakon tog kitanja treba obavezno ići lakiranje?
Čitamo malo na netu i negdje vele da se taj kit miješa sa ostacima brušenja parketa, onom prašinom. Ali mi ne bi brusili ništa, jer moguće samo zapuniti tu rupu?
Hvala
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.