Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 13:28   #1
Silikon između kade i pločica?

Pozdrav!
Pošto su došle na red i pločice zanima me dali treba nešto napraviti (sa silikonom ili lajsnama) prije ljepljenja pločica i dali kada se ljepe pločice idu skroz do kade (kada je između 3 zida) ili ostavljam mjesta za fugu. Molim savjet da nebi kasnije bilo
Hey Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:44   #2
Quote:
Hey Joe kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Pošto su došle na red i pločice zanima me dali treba nešto napraviti (sa silikonom ili lajsnama) prije ljepljenja pločica i dali kada se ljepe pločice idu skroz do kade (kada je između 3 zida) ili ostavljam mjesta za fugu. Molim savjet da nebi kasnije bilo
Ne bih znala detalje, ali pazi da radis sa sanitarnim silikonom. (koji sprecava pojavu gljivica)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:47   #3
prije postave pločica bilo bi dobro zasilikonirati između kade i zida , a kad se postave pločice obavezno ostaviti fugu između kade i pločice i na kraju kad se pločice isfugiraju zapuniti tu fugu sa silikonom.
zmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:52   #4
Quote:
Hey Joe kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Pošto su došle na red i pločice zanima me dali treba nešto napraviti (sa silikonom ili lajsnama) prije ljepljenja pločica i dali kada se ljepe pločice idu skroz do kade (kada je između 3 zida) ili ostavljam mjesta za fugu. Molim savjet da nebi kasnije bilo
Prije postave pločice ,na zidu iznad kade treba pod kutem malo skinuti žbuke,ako ide struganjem. Ovo je trebalo iskositi dok je još žbuka bila friška,ako je žbukani zid.

Ako nije žbukane,nego možda knauf,tada treba postaviti lajnu pod pločice i na zid i silikonirati lajsnu na kadi i na zidu. Nakon što silikon stegne,postave se pločice.
Ako se ne postavlja lajsna,tada se na kadu i zid pod kutem (45) postavi silikon,i mora se osušiti.

Kad su postavljene ploćice,tada se fuga kok kade silikonira sa silikonom u boji fuga ili ploćica. Silikon mora biti baš za to,silikonsko ljepilo,recimo od DenBravena,Sike,Ili neki drugi proizvođaći. Ništa ispod 50-60kn tuba.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 16:13   #5
Quote:
Hey Joe kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Pošto su došle na red i pločice zanima me dali treba nešto napraviti (sa silikonom ili lajsnama) prije ljepljenja pločica i dali kada se ljepe pločice idu skroz do kade (kada je između 3 zida) ili ostavljam mjesta za fugu. Molim savjet da nebi kasnije bilo
Kad postaviš kadu obavezno posilikoniraj rub između kade i zida.
Preporučio bih ti ABW profil koji na sebi ima samoljepljivu traku , a uz to se kupe spojnice za kutove i završni profili za kraj ABW lajne.
Kad postaviš ABW profil možeš početi sa postavom pločica.

Prednost mu je što izvrsno brtvi spoj kade i pločica i nema hvatanja plijesni.
Profil je bijele boje i super dobro paše u bijelu kadu.

Ako ideš na varijantu samo silikoniranja, moraš znati da ćeš ga morati zamjeniti za cca 3 do 4 god, a možda i malo kasnije, ovisi o održavanju i kvaliteti silikona.

Pozdrav svim majstorima
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 22:56   #6
Jel taj ABW profil paše na svaku kadu(na rub kade)?
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 08:37   #7
.

Da,
i vrlo je zahvalan profil, lak za održavanje.
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 23:53   #8
Trebam silikonizirati rupe između cijevi od toplane i zida kroz koji ulaze i sve slične rupice u stanu (mehanička prevencija od ulaska žohara, buba i sličnih nepozvanih gostoju u stan), zapravo želim samo provjeriti kod vas koji se više kužite dal silikon izdrži te više temperature cijevi ili da uzmem neki drugi materijal? Imam nekakav prozirni silikon s kojim sam druge stvari radio, piše na njemu "temperaturna postojanost: -50 do + 180 stupnjeva"
Al nekak imam osjećaj da će ispucati to.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 07:47   #9
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Trebam silikonizirati rupe između cijevi od toplane i zida kroz koji ulaze i sve slične rupice u stanu (mehanička prevencija od ulaska žohara, buba i sličnih nepozvanih gostoju u stan), zapravo želim samo provjeriti kod vas koji se više kužite dal silikon izdrži te više temperature cijevi ili da uzmem neki drugi materijal? Imam nekakav prozirni silikon s kojim sam druge stvari radio, piše na njemu "temperaturna postojanost: -50 do + 180 stupnjeva"
Al nekak imam osjećaj da će ispucati to.
Jedino kaj se može napraviti je postaviti odhovarajuće rozete oko cijevi , a ispod njih postaviti silikon. Tako bu silikon zatvoril rupu u odma držal rozetu na mjestu.
Inaće se te cijevi moraju ostaviti sa luftom radi širenja i sakupljanja, zbog prolaza tople vode, kaj je sasvim normalno. Da nema tih rupa, oko cijevi uvijek popuca zid.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 08:31   #10
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Trebam silikonizirati rupe između cijevi od toplane i zida kroz koji ulaze i sve slične rupice u stanu (mehanička prevencija od ulaska žohara, buba i sličnih nepozvanih gostoju u stan), zapravo želim samo provjeriti kod vas koji se više kužite dal silikon izdrži te više temperature cijevi ili da uzmem neki drugi materijal? Imam nekakav prozirni silikon s kojim sam druge stvari radio, piše na njemu "temperaturna postojanost: -50 do + 180 stupnjeva"
Al nekak imam osjećaj da će ispucati to.
slobodno silikoniraj sve jer pise na svakom silikonu koliku temperaturu trpi,preporucujem pci
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 11:38   #11
Hvala na odgovorima. Budem silikonom, al bez rozeta, jer ne mogu skidat cijevi. A i bude dobro silikonom jer on je elastičan pa ne će cijevi trgati zid kod malih pomaka ili vibracija. Glavno mi je ovo bilo da budem siguran da izdrži tu temperaturu. Naravno da to ne bu vječno, al da ne radim posel bezveze ako odmah ispuca za par dana.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 13:10   #12
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Budem silikonom, al bez rozeta, jer ne mogu skidat cijevi.
...pa imaš i rasklopnih rozeta http://www.volf-prom.hr/katalog/reze...vi-i-pribor/94
__________________
bracek
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 22:40   #13
Nakon manje od godine dana popustio silikon između tuš- kade i pločica
I to na mjestima di se drži za kadu. Nadam se da se radi samo o nekvalitetnom silikonu a ne nečem drugom. Još k tome je bijeli, ali pocrnio, valjda nije bio sanitarni, nemam pojma.
No dobro.... zanemarite ovaj uvod , mene zanima na koji način mogu onak lijepo "razmazati" silikon da bude ravnomjerno nanesen? Jel neki miks vode i sapunice možda može tu pomoći?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 12:30   #14
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Nakon manje od godine dana popustio silikon između tuš- kade i pločica
I to na mjestima di se drži za kadu. Nadam se da se radi samo o nekvalitetnom silikonu a ne nečem drugom. Još k tome je bijeli, ali pocrnio, valjda nije bio sanitarni, nemam pojma.
No dobro.... zanemarite ovaj uvod , mene zanima na koji način mogu onak lijepo "razmazati" silikon da bude ravnomjerno nanesen? Jel neki miks vode i sapunice možda može tu pomoći?
Da, u čaši napravi dosta sapunice. Nanesi silikon i onda s prstom koji je "nasapunjan" ga ravnomjeno rasporedi.
little_kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 17:36   #15
Hvala na savjetu!
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 16:27   #16
Uf.. sad me kopka da nisam to sfušao. Radio sam to na jednoj drugoj lokaciji pa ne mogu sad ići provjeriti. Silikon sam nanosio na suhu čistu površinu, ali sam ga prilikom tog razmazivanja morao namočiti tiim "sapunjastim prstom", a vjerojatno sam onda radeći to zahvatio i dio površine. Nisam sad više siguran, a onda nisam obraćao pažnju na to
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 16:22   #17
prvo naneneses dovoljno silikona na suhu i cistu podlogu, svugdje gdje trebas. nakon toga tek mocis prst i razmazujes. ja u biti pospricam sa oonom spricaljkom kao za prati stakla preko svega i onda sa mokrim prstom potegnem visak silikona. i sve ti ostane na prstu jer je i kada i plocica masna i nece se zaljepiti na to.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 00:04   #18
A nekak tak i jesam, teško je to ovako opisivati kad se ne vidi u praksi. Provjerit ću kad bude prilika kak je to ispalo. Nije neka nauka, ali ipak treba znati, a ja slabo iskustva imam s tim.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2023., 09:16   #19
Jel ima tko iskustva s ovim? Jel bi valjalo?

https://www.bauhaus.hr/alati-za-post...gga/p/30315206
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2023., 09:40   #20
https://www.bauhaus.hr/alati-za-ploc...ass/p/21779286

Mislim da bi s običnom mlaznicom i ovim setom dobio ljepši rezultat.
roomko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.