Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2011., 20:41   #161
Materijal za fugiranje Kalijeve peći

Hajde da i ja pitam nešto. Tu piše da je najbolje za to glina, ali da li postoji još neka druga smjesa za više temperature. Uglavnom kalijevu peć zagrijava plin, a ne drva i trabao bi smeđu ili crvenkastu boju te smjese.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 15:40   #162
da li ima netko informaciju tko u Osijeku proizvodi vrata za kaljeve peći? Načula sam Berente ali očito nisam dobro čula...
blue_jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 20:07   #163
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, ako netko zna, gdje mogu nabaviti običnu glinu - za zapunjavanje onih rupa, tj 'pukotina' između ploča na kaljevoj peći. Ne mogu ni na netu naći, ne znam gdje potražiti. Makar i Zagrebu, ima mi tko kupit i tamo. U Baumaxu nema, ni u drugim centrima, znači neka manja prodavaona, neki obrtnik i sl...

Ili, ako postoji neko drugo sredstvo, nekakav silikon otporan na temperaturu.... ali mislim da je glina najbolja. Hvala!
kodrić silex i silikon do 1000°c je rješenje. ima ga u bojama i mi ga koristimo za kaljev kamin.
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 21:47   #164
Materijal za fugiranje kaljeve peći

Evo samo da javim da sam prije 15 dana fugirao kaljevu peć sa materijalom kojeg sam kupio u firmi Kodrić Silex u Remetincu (preko puta zatvora). Ta se smjesa nalazi u limenoj kutiji pakiranje 1,3kg, jedino što sam morao uzeti u dvije boje da dobijem nijansu koja je meni trebala. Tamno smeđa (čokolada) i bijela. Miješa se u omjeru 1kg i 3dcl vode i to tako da se smjesa baca u vodu, a ne obrnuto. Sada je prošlo već 15 dana od tada i jako sam zadovoljan rezultatom, jedino što još uvijek na vlažnoj krpi ostaje boja kada se peć malo briše od prašine.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 16:28   #165
nabavio sam taj kamin i sada me muce te regulacije..

kada je potpuno otvoreno kada je na + ili - ??

Da li je isto kod zadnje i prednje regulacije..

npr, kada poriktam prednje vidim sto sam otvorio, gdje se nalazi tj vidi sto radim kada stavim straznju regulaciju na + a što kada na minus.
ren112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 16:56   #166
+ otvoreno a - zatvoreno.
Prednjim reguliras kolicinu kisika koja ulazi i oblizuje staklo..korisno kod potpale da ne cadi staklo
Zadnjim reguliras kolicinu kisika u lozistu i taj nikada nesmije bit zatvoren do kraja
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 17:17   #167
Quote:
energon kaže: Pogledaj post
+ otvoreno a - zatvoreno.
Prednjim reguliras kolicinu kisika koja ulazi i oblizuje staklo..korisno kod potpale da ne cadi staklo
Zadnjim reguliras kolicinu kisika u lozistu i taj nikada nesmije bit zatvoren do kraja
hm cudno sad kad pogledam i ako stavim prednje na + ono naprijed mi se na pola zatvori a ako stavim na minus potpuno se otvori pa mi nije jasno kak to funkcionira.

inace kada mi je sve na + uvijem i se začađi staklo.. pa zato pitam

znaci ako stavim prednje regulatore na + i pogledam one dvije rupice tada su mi one na pola zatvorene, a ako je na minus onda su mi otoverene skroz.. ili to sta ja vidim nema veze?
ren112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 17:22   #168
Meni to radi sasvim ok.zadnji je stalno otvoren a prednji je otvoren dok potpaljujem kasnije ga zatvorim
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 17:26   #169
Quote:
energon kaže: Pogledaj post
Meni to radi sasvim ok.zadnji je stalno otvoren a prednji je otvoren dok potpaljujem kasnije ga zatvorim
okey stavis ga na + i onda je otvoren ali pogledaj te 2 rupice sa tvoje strane, ono sta ja vidim je da se one u pola zatvore kada stavim na + a kada stavim na - onda se otvore.. e sad da li uopce to ima kakve veze i da li je i kod tebe tako?

Kuzis nije mi jasno ako je + otvoreno zasto ja vidim da je na pola otvoreno a na minus skroz otvoreno.

Ajde molim te samo mi kazi da li je i kod tebe tako. Ty
ren112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 10:26   #170
Pepel čisti odlično

@skysomething hvala na odličnom savjetu
Ponukan napisima u gornjim postovima odlučio sam nakon testiranja nekoliko sredstava za čišćenje (Arf, Čarlino, Grill) probati ovaj način sa pepelom iz peći. I stvarno, to s pepelom odlično funkcionira.
Smočio sam komad stare krpe i nabio je u pepel. Krenuo čistit staklo i stvarno skida odmah sve , a kad malo uprem i nekoliko puta prođem i one tvrdokorne nakupine čađe na rubovima i u uglovima stakla. Što više pepela upotrijebim to bolje rezultate daje. Na kraju malo papirnatom salvetom obrišem i sve blista. Nigdje ogrebotina.
Prije sam za ovaj proces gubio 10 minuta, a sad s pepelom svega 2 minute.

Palo mi na pamet pa ako netko zna da li je možda netko testirao ona sredstva za automobile i vjetrobranska stakla (šoferšajbe) na bazi nano tehnologije kojima se odbija kiša i prljavština na unutrašnjoj strani vatrostalnog stakla u peći? Znam da nisu tome namjenenja, ali nikad se ne zna?
mijalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 14:29   #171
tema je malo starija, ali je uvijek aktualna

mi smo probali tekucine za prozorska stakla (ne valja nista) i spray za ciscenje kaminskog stakla iz Bau centra ( bolji, ali i dalje treba trljati na jace zacadenim dijelovima), ali otkrice je bio neki spray za odmascivanje iz Lidla u narandastoj ambalazi. Naspricam, obrisem pap. ubrusom, a ono kaj je ostalo naspricam jos jednom, ostavim 5-10 sec i ponovo obrisem. Za 3 min sve cisto ukljucivsi i rubove. Krpa i pepeo su mi prevelika gnjavaza
Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 15:02   #172
@sapa kako se točno zove to čudo iz Lidla i kolika mu je cijena?
Svatko ima svoje iskustvo i svoj sistem: Bitno je da je rezultat zadovoljavajući.
Evo kako to kod mene funkcionira:
http://www.youtube.com/watch?v=rEgvA...ature=youtu.be
Bitno je da ne trošim više na sredstva za čišćenje. Pepel je mukte i ima ga u izobilju.
mijalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 09:29   #173
Quote:
mijalic kaže: Pogledaj post
@sapa kako se točno zove to čudo iz Lidla i kolika mu je cijena?
Svatko ima svoje iskustvo i svoj sistem: Bitno je da je rezultat zadovoljavajući.
Evo kako to kod mene funkcionira:
http://www.youtube.com/watch?v=rEgvA...ature=youtu.be
Bitno je da ne trošim više na sredstva za čišćenje. Pepel je mukte i ima ga u izobilju.
pogledao, super to ide. Pepeo je ekoloski i besplatan, potpuno se slazem.

Ovo iz Lidla je http://www.lidl.de/de/W5/W5-Multi-Fett-Reiniger i kosta, cini mi se, oko 14kn bocica od 750ml i traje prilicno dugo. Mozda se kod mene manje zapece na staklo, ali ne moram trljati. Probat cu sa pepelom pa javim rezultat.
Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 09:46   #174
Quote:
Sapa kaže: Pogledaj post
pogledao, super to ide. Pepeo je ekoloski i besplatan, potpuno se slazem.
da, pepeo je odličan, evo npr. za čišćenje kamina...
http://www.gazdarica.com/stranice/ku...ocistiti-kamin
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:07   #175
samo info ... probao sa pepelom, ali ostajem na kemiji. Ocito nisam bas neki eco tip
Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:22   #176
Neki čarli, likvi ili jar, sto vec imam za sudje, s tim ide sve dolje, barem na 2 peci sto ih imam dostupne.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:40   #177
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Neki čarli, likvi ili jar, sto vec imam za sudje, s tim ide sve dolje, barem na 2 peci sto ih imam dostupne.
Meni je s arfom/cifom bilo sasvim ok. Nije ostetilo staklo, ipak je ono tvrdje od toga.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 10:37   #178
molim vas postoji li nekakav način sređivanja vrata od kaljeve peći, odnosno, može li se giz nekako srediti bez rastavljanja cijele peći? može li se to uopće ljepiti? naime, udarila sam u otvorena vrata i sad ona malo vise i to bi trebalo srediti jer naravno toplina ide vani
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:04   #179
Quote:
korisnik kaže: Pogledaj post
Mislim da ti za 80 kvadrata nije potrebna nikakva ventilacija. Naravno ovisi o kaminu, snazi, polozaju, rasporedu soba. Ako su ti sobe tako raspoređene da toplina kamina ne bi dosla do njih, onda je jedna od mogucnosti ovo sa ventilacijom. Vidio sam negdje opis u nekom od starih brojeva majstora. U stvari princip je jednostavan: kao i kod standardne ventilacija na kaminu gdje vanjski zrak (ili zrak iz prostorije) prolazi pored ugrijanog lozista i samim uzgonom dize se gore i izlazi na otvore u visem dijelu kamina. Razlika je jedino sto bi trebao jos nekim vodilicama (cijevinma za ventilaciju) odvesti taj ugrijani zrak jos dalje u određenu prostoriju. I s obzirom na dulji hod zraka, a i radi vece efikasnosti onda je jos potrebno negdje ubacit mali ventilator koji ce tjerat zrak da brze cirkulira i u pravom smjeru.

-------
kamin.bloger.hr
Imam pitanje vezano uz ventilaciju...
Prije dvije godine ugradio sam kamin marke Nordica sa ventilatorom za topli zrak. Dodatno sam s gornje strane kamina jedan izlaz toplog zraka sa fleksibilnom alu cijevi (duž. cca 2m) povezao preko rupe u zidu sa dijelom kuće koji nije direktno grijan toplinom iz kamina. Ideja mi je bila da kad zapalim u kaminu u dnevnoj sobi da se uključenjem ventilatora indirektno grije i dio kuće gdje su spavaće sobe.
I ta cijela stvar djelomično funkcionira. I kad nije uključeni ventilator struji topli zrak a kad uključim ventilator topli zrak struji sitnicu jače.
E sad, meni se čini da to sve skupa nije dovoljno jako, odnosno da nema dovoljno strujanja da se pošteno zagrije drugi dio kuće/hodnika.
S obzirom da je ventilator smješten ispod ložišta, kod njegovog uključenja velik dio toplog zraka izađe na rozete iznad ložišta i na otvore oko kamina.
To je vjerojatno razlog da na drugom kraju "toplovodne" cijevi nema dovoljno strujanja odnosno "šusa".
Da li bi mi pomoglo da na izlaz iz te cijevi gdje je sada obična rozeta stavim nekakav ventilator koji bi topli zrak vukao iz kamina?
I gdje nabaviti takav ventilator?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 17:27   #180
Googlaj "pavo-promet" a ventilator ti je Systemair KV100 ili K100,ovisno koliko imaš prostora za ugradnju.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.