Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 21:46   #421
Quote:
Piramida kaže: Pogledaj post
Ajmo ljudi , kome se ide
Meni! I još dvojici frendova
matija456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:04   #422
Inace, da kazem jos zasto je tako zanimljivo. Naime, ima jedna jako popularna igra koja se zove STALKER, a radnja jednog dijela igre je bas u tom gradu.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 21:15   #423
Pripyatovci i oni koji to nisu

..šalim se...bolje da preimenujemo u "forumaško putovanje u Ukrajinu". Moj prvotni plan jest posjetiti Ukrajinu,a najhrabriji neka posjete i Pripyat o svom trošku i odgovornosti ja sam od Pripyata i Černobila odustao
cca 10-15 osoba:
1.day Zagreb-Venecija dolazak u Veneciju i let u 21:20 za Kijev
2.day dolazak u Kijev u 00:40 i smještaj u hostelu
2-5 day obilzak Kijeva, znamenitosti i sl.
6 day- povratak kućama preko Venecije
...cijena za ovako nešto cca kažem 10-tak ljudi je oko 1600-kn...bez viza sa prijevozima busom do venecije i u kijev avionom i noćenjem.

ako ima zainteresiranih idemo?
profa52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 21:54   #424
Za ukrajinsku vizu morate imat vaucher, a ne znam koliko vam to i daje hostel.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 22:53   #425
aircanada, šalju hosteli visa support bez frke
profa52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:04   #426
Quote:
brib23 kaže: Pogledaj post
imaš i wizz air iz venecije po najmanjoj cijeni od 86 eura.
Hvala Ovaj iz venecije je dosta jeftin Ali ode samo cjena iz veecije u kiev a ne pise cjenu do venecije iz zagreba xD
Sacred Viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 12:41   #427
pitanje za aircanadu (i ostale poznavatelje)
skočio bih par dana u lvov, išao bi vlakam, pa me zanima cijena povratne karte iz budimpešte vlakom?
ako može kakav link ili cijena okvirno
nažalost neznam čirilicu (djeca rata) pa mi je mali problem dešifrirati ovaj link
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 10.05.2010. at 13:29.
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:29   #428
Imas 3 opcije:
1. Bus
2. Vlak Budapest - Lviv
3. Vlak Budapest - Chop - Lviv (ova je nesto jeftinija od opcije 2, ali je i nesto kompilicranija, jer moras silazit i kupovat kartu u Chopu).

Ovo ti je vlak Zagreb - Kiev, koji ide ujedno Budapest - Lviv. Ide i preko chopa.
http://www.uz.gov.ua/index.php?m=ser...1=24234&lng=uk
будапешт-келеті ( угорщина ) 16.54 18.43 - Budimpesta Kelti. Tu stoji 2h jer ceka vlakove iz Beograda i Zapadne europe.
205 чоп-пас. ( україна ) 1.13 4.18 - Chop, ujedno i granica gdje se mijenjaju "kotaci", zato ti je 3h. Zbog toga ti je malo nezgodno ovde izlazit, jer je noc i granica, i ponovo kupovat kartu, ali je izvedivo, jer je meni prijatelj tako putovao. Ja sam direktno ZG-Kiev.
205 львів ( україна ) 10.31 10.57 - I eto te u Lvivu.

Cisto informativno polazak iz Zga: 205 загреб-головний ( хорватія ) 10.00
Povratna ti je PUNO jeftinija nego 2x jedan smjer. Na sluzbenim stranicama UA voza nema cijena, ali racunaj da je u jednom smjeru oko 500 UAH, sto je oko 50€. Znam da je u jednom smjeru 1000 kn Split - Kiev. Povratna? vjerojatno oko 60-70 € Budapest - Lviv. Malo je ovo izbucano, ali kad nemaju na sluzbenim stranicama cijene. Probaj preko njemackih zeljeznica naci.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:36   #429
ok, budem potražio po švabskima
mislio sam ići onim zg- budimpešta kaj je 200kn povratna i onda loviti bud-lviv povratnu
ali ak je cijena zagreb-lvivi tu negdje bolje mi je odmah to platiti u zg
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:41   #430
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pitanje za aircanadu (i ostale poznavatelje)
skočio bih par dana u lvov, išao bi vlakam, pa me zanima cijena povratne karte iz budimpešte vlakom?
ako može kakav link ili cijena okvirno
nažalost neznam čirilicu (djeca rata) pa mi je mali problem dešifrirati ovaj link
imaš vlak Split-Zagreb-Budimpešta-Kiev koji vozi u sezoni , a Lvov (Lviv) je na toj ruti , pa pitaj Croatia Express
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 14:02   #431
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ok, budem potražio po švabskima
mislio sam ići onim zg- budimpešta kaj je 200kn povratna i onda loviti bud-lviv povratnu
ali ak je cijena zagreb-lvivi tu negdje bolje mi je odmah to platiti u zg
Bit ce ti nesto jeftinije, ali jako malo... Ali ionako ces izac u madjarskoj, pa ti nije prekomplicirano.
ALI ako uzmes odma iz ZGa, racunaj da je nesto komplikacija u budimpesti, odnosno ide ovako: kad dodje vlak na peron, nakon 5min se zakljucavaju vrata vagona, i ne moze se ulazit/izlazit do pred polazak. Dakle moras odma izac ako zelis se kretat oko kolodvora(objasnit kondukteru/ici da ti ne treba viza za madjarsku jer si hrvat i trebalo bi te pustit van).
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
imaš vlak Split-Zagreb-Budimpešta-Kiev koji vozi u sezoni , a Lvov (Lviv) je na toj ruti , pa pitaj Croatia Express
Iz splita nema, jer mora presjedat u Zagrebu. Od ZGa ne mora se micat do Moskve.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 14:20   #432
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Iz splita nema, jer mora presjedat u Zagrebu. Od ZGa ne mora se micat do Moskve.
ok, onda je to sada ona linija od Venezie preko Ljubljane ...bilo je dosta dokidanja linija po našim vrlim Hrvatskim željeznicama u zadnje vrijeme

evo ti mađarski vozni red, pa vidi jel ima i cjenik
http://elvira.mav-start.hu/elvira.dll/uf
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 10.05.2010. at 14:27.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 14:21   #433
ok,hvala
još moram sutra vidjeti za vizu i da li će prihvatiti rezervaciju hostela ili mi oni još kaj trebaju pisati,koliko vidim oni ne traže papire od posla i sl.
a danas mi je ionako usput glavni kolodvor pa ću se otići raspitati za cijenu direktnog voza
znači moram šmugnuti van brzo iz voza u budimpešti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 15:53   #434
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ok,hvala
još moram sutra vidjeti za vizu i da li će prihvatiti rezervaciju hostela ili mi oni još kaj trebaju pisati,koliko vidim oni ne traže papire od posla i sl.
a danas mi je ionako usput glavni kolodvor pa ću se otići raspitati za cijenu direktnog voza
znači moram šmugnuti van brzo iz voza u budimpešti
da mene su zapamtili jer sam bio jedini neukrajinac/rus u vagonu, pa mi je dosla i rekla opciju. Dakako, ja sam odma napustija vlak, a kupe su mi zakljucali, bio sam sam, pa me nije bilo briga oko toga. Samo se snadji, nije problem. A ako ti nista ne kazu , reci im ti.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 21:02   #435
evo bio sam na glavnome i povratna karta je oko 1600kn
znači idem do budimpešte s onom za 220kn i onda lovim dalje tamo

valjda to neće biti problem kod traženja vize
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 16:29   #436
evo dobio sam danas veleposlanstvo
e sad oni kažu da im trebam donjesti pismo od hostela gdje se vidi rezervacija,te da trebam imati povratnu kartu

a kako ide ako im ja kažem da ću ići osobnim autom,jel se to negdje upisuje ili ne?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 19:59   #437
idi na stranicu nekog hostela i uzmi jeftini visa support. Oni ti pošalju "potvrdu" da ćeš kod njih prenoćiti i voila , daju vizu i na to. Ukrajinci danas znaju biti gadniji nego oni iz najmračnije sovjetske ere vjeruj mi. Rusi su za njih još uvijek male bebe. Sumnjičavi pogledi carinika i sl. su opis posla. Ugl, mislim da možeš svojim autom samo to napomeni u veleposlanstvu.

Ako ideš vlakom idi prvo do Budimpešte, zatim Budimpešta - Zahonj, onda uzmi Zahonj - Čop znači pređeš granicu, Iz Čopa dođi do Lavova i u Lavovu uzmi spavaća kola za Kijev il gdje već ideš. Ova ruta me sveukupno izašla oko 65 eura u jednom smjeru što nije puno do Kijeva kad gledaš kilometražu i koliko kod nas košta karta.
profa52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 21:41   #438
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
evo dobio sam danas veleposlanstvo
e sad oni kažu da im trebam donjesti pismo od hostela gdje se vidi rezervacija,te da trebam imati povratnu kartu

a kako ide ako im ja kažem da ću ići osobnim autom,jel se to negdje upisuje ili ne?
U aplikaciji za vizu imas planiran datum ostanka, nacin putovanja, kuda ulazis u UA, itd... Dakle, tu sve upises.
Ovo za povratnu kartu je jer nikad do sad nisam morao pokazivat kartu.. ni za ulazak ni izlazak.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 22:30   #439
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
U aplikaciji za vizu imas planiran datum ostanka, nacin putovanja, kuda ulazis u UA, itd... Dakle, tu sve upises.
Ovo za povratnu kartu je jer nikad do sad nisam morao pokazivat kartu.. ni za ulazak ni izlazak.
kažem to su mi rekli da trebam predočiti i povratnu kartu (zvao danas )

idem u l'viv, za pismo nema problema, to sam već rješio s hostelom,nego me mući ovo s kartom)
ok je to što ja upišem, dane isto znam koje bi išao i vraćao se,ali me zanima da li negdje na vizi kojoj dobijem ili u sistem ide da sam stavio da dolazim autom,a ja se pojavim u vlaku (tad bi imao povratnu kartu već kod sebe)
to mi je jedina prepreka

ništa budem još i osobno navratio jedan dan gore,srećom sam blizu veleposlanstva
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 23:39   #440
Vidis, nemam pojma. Ja sam ulazio u zemlju na nacin na koji sam rekao, ali izlazio na razne. Na vizu ti udru precat na kojem se vidi na koji si nacin usao i izasao. Karte nikad nisam trebao predocavat, tako da mi je to strano. Iako su pristoji ovi u veleposlanstvu, pa cak ti izlaze i u susret oko nekih stvati, znaju bit malo nedoreceni oko nekih stvari. Tako sam imao jednom problem, zvao ih pitao, rekli mi jednu stvar, a dodjem gore i na kraju vrijedni skorz nesto drugo. Dok su mi izasli u susret, naprimjer oko placanja kako nisam iz ZGa, da donesem potvrdu van radnog vremena itd...Ne uzdaj se u telefon, najbolje da to odma na licu mjesta rjesavas.
Inace Lviv je prekrasan meni grad, ne bi ti bilo na odmet da posjetis i Ivano-Frankovski, cisto da ti guzica vidi puta
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.