Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 18:48   #2581
moze netko malo pojasnit sto i kako napravit na internetu pa da i ja mogu pogledat za sebe te podatke o mirovini itd...
Mortiis is offline  
Old 24.10.2014., 12:42   #2582
Jel zna netko šta treba napravit na Finanzonline za povrat poreza?

Ne mogu se snać u onoj šumi izbornika i pojmova.
dylan111 is offline  
Old 25.10.2014., 18:52   #2583
Quote:
djole333 kaže: Pogledaj post
e ovako, imam pitanje... čekam radnu dozvolu već peti tjedan... kao zavarivač, i šef je rekao da mu trebam što prije i imam punu potporu što se tiče firme, i u utorak su nazvali šefa i rekli mu da nebi bilo loše da imam neki tečaj njemačkog jezika...? i rekli su da će u srijedu ponovo nazvat pa da vide valjda što će biti. i nazvali su u srijedu i uglavno mi je šef rekao da ne moram sada to polagati da će se moj slučaj riješiti danas, tako su mu rekli... i sadfa čekam odg šta će biti
Moj kolega za zenu ceka treci tjedan,ali njegova zena je vec godinu dana u At posto on radi i klinci su mu ovdje,dobit ces ju bez brige....
dodo1974 is offline  
Old 27.10.2014., 14:39   #2584
Zdravo svima...

Da ne budem standardan u tom pisanju 'radio bih bilo sta', ali realno ne bjezim od bilo kakvog posla. Volio bih na par mjeseci otici, ne moram imati nikakvu prijavu, registraciju, vec jednostavno da radim i priustim si jos jednu avanturu i novo zivotno iskustvo.

Bio sam u nekoliko drzava do sad po par mjeseci, sezonski, ali nikad u Austriji do koje realno nije lako doc ukoliko se sve zeli po propisima. Ako neko ima kontakte ili zna gdje bi se mogla odraditi ova zimska sezona, ( planina, hoteli, ciscenja, konobarenje ) spreman sam jos jednom predati svoju snalazljivost, volju i zelju za radom. Znam koliko i sta mogu, tako da, dobro bi dosla svaka info

Peace..
soe4 is offline  
Old 27.10.2014., 21:25   #2585
ola,
imam pitanje vezano uz vizu ili bolje receno dokumente:

Muz mi je austrijanac i u braku smo 5 god. Godinu i po dana smo bili u At, pa smo zivjeli u cro i sada smo opet u at.
No, kada sam se prvi put prijavila Cro nije bila u EU i dobila sam vizu, jednu divnu plasticnu karticu koju sam ponosno pokazivala na granici.

Sada kada sam se ponovo prijavila nisam dobila nista. Sada muku mucim kako preci granicu slo-cro jer:
u putovnici nemam naljepnicu-vizu
imam vozacku i zdrastvenu ali na njima nema adrese i moje slike,

Naime, moj novi autic glasi na mene i nije mi jasno kako cu ga prosetati po kvartu ako na granici pokazem samo moju cro reisepassen.

I tip u odjelu vize me je uvjeravao da vize-osobne nema vise za hrvate, ne vjerujem mu.

j
pupetta.maresca is offline  
Old 27.10.2014., 21:44   #2586
nema vise viza za hrvate.. nema stambilja u putovnici, nema niceg
ZaruljaZelena is offline  
Old 27.10.2014., 21:51   #2587
Moze li mi tko reci ako jedan partner radi ima li i drugi pravo raditi ako si nadje poslodavca.
dodo1974 is offline  
Old 27.10.2014., 22:36   #2588
Quote:
ZaruljaZelena kaže: Pogledaj post
nema vise viza za hrvate.. nema stambilja u putovnici, nema niceg
nadam se da to zna slovenac na granici. Hrvat bu me pustio bez beda, fantasticno slatko trepecem okicama
pupetta.maresca is offline  
Old 28.10.2014., 11:31   #2589
gdje ti zivis posljednjih godinu i po dana? na marsu?
ocito da od tada nisi ni prelazila granicu jer bi znala da ti nitko ništa ni ne gleda...
Mortiis is offline  
Old 28.10.2014., 16:36   #2590
ti ocito prolazis kroz granicu samo u spici ljetne sezone kada su volji otvoriti slobodan prolaz kroz granicu, inace oni povremeno gledaju putovnicu i ne skeniraju svaki puta. Mi smo jos uvijek u prilagodbi i nismo ukljuceni u Schengen Area i zato ponekad postavljaju pitanja, posebno slovenci.

Prolazim granicom nekoliko puta mjesecno (macelj, bregana, rupa) i stvarno ovisi o raspolozenju persone na granici oce te pustiti bez da te pogleda, oce li baciti pogled na putovnicu, oce li je skenirati ili te skinuti na granici i provjeriti auto. S tim da sam ju prelazila sa sluzebnim autom slovenskih tablica i slovenci me uredovno je*u kada vide SLO regu i hrvatsku putovnicu u paketu (+ slovenija izdaje dokument sa fotografijom i adresom).

Sigurno ti je sada lakse kada si procitao da nisam malo zeleno cudoviste sa Marsa i ubuduce me postedi takvih glupih komentara.
pupetta.maresca is offline  
Old 28.10.2014., 16:42   #2591
prosao sam granicu mnogobrojno puta i ja i svi moji vamo u austriji..nikad nikom nisu nista gledali(i uopce nije bilo ni u nikakvoj spici sezone)..cak ti ni nemaju pravo po zakonu NISTA gledati u autu osim ako nisi sumnjiv iz raznoraznih razloga...
cim se iz auta pokaze hrvatska osobna ili putovnica..samo mahnu rukom ''vozi dalje''...a zasto si im ti sumnjiva pa da tebe tako ispipavaju,sljedeci put ih pitaj...
ali ako vozis auto slovenskih tablica a auto nije na tvom imenu...naravno da te imaju pravo zajebavat i ispitivat ciji je auto i kuda ides...
Mortiis is offline  
Old 28.10.2014., 17:32   #2592
Carinici te uvijek imaju pravo zaustaviti i pretraziti auto, kako na granici tako i nakon nje.
Ono sto je meni tragikomicno da netko pita kako bez vize putovati unutar EU....

sent from my Oneplus
osibk is offline  
Old 28.10.2014., 17:56   #2593
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Carinici te uvijek imaju pravo zaustaviti i pretraziti auto, kako na granici tako i nakon nje.
Ono sto je meni tragikomicno da netko pita kako bez vize putovati unutar EU....

sent from my Oneplus
samo što carinika više uopće ni nema na hrvatsko-slovenskoj granici...
tamo je sada samo hrvatska i slovenska policija
Mortiis is offline  
Old 28.10.2014., 18:57   #2594
Za HR-SLO ne znam, no na HR-HU su mi Mađari preturali auto.

sent from my Oneplus
osibk is offline  
Old 28.10.2014., 19:23   #2595
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
moze netko malo pojasnit sto i kako napravit na internetu pa da i ja mogu pogledat za sebe te podatke o mirovini itd...
ova ti je dobra
ja se svake godine moram ponovo školovati kad ulazim u finanzamt ...koma
DrSigmundFreud is offline  
Old 29.10.2014., 21:10   #2596
evo nešto o "našim" hrvatima u austriji

http://www.hrvatskicentar.at/
https://hrvatskenovine.at/
http://hkd.at/index.php/hr/

za prijevod ubacit u gugl-translator ili pitajte mene
DrSigmundFreud is offline  
Old 29.10.2014., 21:53   #2597
Cek jel to gradiscanski Hrvati imaju neki svoj jezik ili sto?
osibk is offline  
Old 29.10.2014., 22:36   #2598
Quote:
dodo1974 kaže: Pogledaj post
Moze li mi tko reci ako jedan partner radi ima li i drugi pravo raditi ako si nadje poslodavca.
U Njemackoj supruznik odmah dobija neogranicenu radnu dozvolu nevezanu za poslodavca pa se moze zaposliti kad nadje posao.

Ne znam je li tako isto u Austriji, mislim da bi trebalo biti, ti provjeri tamo gdje si dobio radnu dozvolu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 29.10.2014., 23:28   #2599
Može, ali mora ishodovati radnu dozvolu ili cekati 18mj da dobije pristup tržištu rada. Za svaki slučaj provjeriti....

sent from my Oneplus

Zadnje uređivanje osibk : 29.10.2014. at 23:33.
osibk is offline  
Old 30.10.2014., 07:36   #2600
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Cek jel to gradiscanski Hrvati imaju neki svoj jezik ili sto?
govore neki starohrvatski, jezik je jako mekan kao u ćićeriji
kad ih prvi put slušaš sigurno ih nećeš razumijeti
DrSigmundFreud is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.