Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2013., 14:23   #61
Meni fizikalne terapije za protruziju diskova L4-L5 i L5-S1 ne pomažu nimalo. Vježbe, struja, magnet, ultrazvuk, nema koristi.
Trudim se kod kuće vježbati naučene vježbe kad god stignem, ali čim dulje sjedim ili dulje stojim kralježnica zaboli.
Ima li netko kakav dobar savjet što dalje probati?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 09:16   #62
Molila bih nečije mišljenje ....
Bila sam na fizikalnim terapijama prije 2 mjeseca radi istegnuća trohandera, međutim nakon njih se stanje malo popravilo ali sad opet osjećam bolove na istom mjestu. Rečeno mi je da će oprovak trajati malo duže ali neznam dal je to normalno da me sad opet boli. Nije neka jaka bol ali dovoljna da me nervira i da nemam mira ...
Hvala
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 18:24   #63
Ozljeda koljena

Dogodila mi se blokada koljena, i najmanji pokret bio je strašno bolan. Doktorica me naručila na pretrage od kojih se neke čekaju i po mjesec i više dana... Sestrična mi je preporučila fizioterapiju gdje je uspješno riješila ozljedu ligamenta nakon skijanja. Sve u svemu brzo su odblokirali moje koljeno, išla sam na terapju i sada skroz normalno funkcioniram. Hvala, stvarno su mi pomogli i svima preporučujem u slučaju ozljede koljena da posjete fizioterapeuta, a da ne čekaju pretrage po mjesec dana. Što duže čekate samo je gore.

Zadnje uređivanje lahor : 08.12.2013. at 18:44. Reason: Nije dozvoljeno reklamirati!
isabela2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 12:19   #64
Fizikalna na uputnicu HZZO

Ako netko zna da li ima gdje fizikalna terapija na uputnicu HZZO?
Di god sam pronašao na uputnicu treba imat privatno zdravstveno osiguranje...
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 21:27   #65
postoji li jos uvijek poliklinika arithera due? znam da ima privatna arithera, ali zanima me ova u koju se ide na uputnicu.

i gdje je trenutno najbolje ici u zagrebu? takodjer molim preporuku za konkretnog lijecnika. izuzetno mi je vazno da se ne skrtari previse i da se ima dovoljno vremena za pacijenta. imam odredjene kronicne tegobe, a potreban mi je tretman vise zona.
takodjer mi je higijena izuzetno bitna.

prije sam isla u medikol, ali oni vise nemaju ugovor s hzzo-om.

hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:24   #66
Gdje na području Dubrave ima HZZO fizijatar i terapija? Nova bolnica ili negdje drugdje?
Molim bilo kakvu informaciju,
hvala.
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 14:33   #67
Quote:
invisible f kaže: Pogledaj post
Gdje na području Dubrave ima HZZO fizijatar i terapija? Nova bolnica ili negdje drugdje?
Molim bilo kakvu informaciju,
hvala.
Ima u Novoj bolnici, onosno KB Dubrava. Vjerojatno ima i neki dom zdravlja na tom području.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 22:18   #68
*jezebel* Arithera due više ne postoji. Postoji nova Arithera na križanju Maksimirske i Bukovačke, Bukovačka 1, i Arithera u Petrovoj 128. Prošle godine su u Bukovačkoj 1 primali na uputnicu HZZO-a, ali se na terapije čekalo oko 2 mjeseca. Za liječnike kod njih ne znam.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:29   #69
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
*jezebel* Arithera due više ne postoji. Postoji nova Arithera na križanju Maksimirske i Bukovačke, Bukovačka 1, i Arithera u Petrovoj 128. Prošle godine su u Bukovačkoj 1 primali na uputnicu HZZO-a, ali se na terapije čekalo oko 2 mjeseca. Za liječnike kod njih ne znam.
hvala! i dalje rade preko hzzo-a, nazvala sam ih i narucila se za pregled. ne znam jos koliko se trenutno ceka na terapiju, ali pregled imam za tri tjedna.

samo sad ne kuzim ovo: ako zelim na pregled kod fizijatra privatno, idem li u petrovu ili isto u bukovacku? u petrovu sam davno isla privatno kod ortopeda, i znam da su imali i fizijatra, ali za ovo sad ne znam kako funkcionira.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:37   #70
Pozdrav,

zanima me gdje na podrucju Zagreba ima fizikalna terapija preko uputnice HZZO-a. I ako netko zna koliko se dugo ceka na pregled i terapiju.

Hvala
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 09:52   #71
Bok ljudi,
Moram negdje na fizikalnu pa me zanima da li je itko isao u dom zdravlja Kruge? To mi je blizu a imaju navodno sve novo
drvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 17:33   #72
fizikalna terapija za koljeno

Slično pitanje već sam postavio i na temi za omekšanje hrskavice koljena, ali ovo je ipak malo specijaliziranija tema. Prvo, dobio sam dvije uputnice, jedna je za fizijatra a druga za fizikalnu. Koja je razlika?
Drugo, može li mi netko na temelju svojih iskustava preporučiti gdje bi bilo najbolje otići kod fizijatra/na fizikalne? Živim na Trešnjevci, a radim kod križanja Vukovarske i Heinzelove tako da sve na tom potezu, a da ide na uputnicu mi je super.
Kubrick26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:14   #73
Quote:
Kubrick26 kaže: Pogledaj post
Slično pitanje već sam postavio i na temi za omekšanje hrskavice koljena, ali ovo je ipak malo specijaliziranija tema. Prvo, dobio sam dvije uputnice, jedna je za fizijatra a druga za fizikalnu. Koja je razlika?
Drugo, može li mi netko na temelju svojih iskustava preporučiti gdje bi bilo najbolje otići kod fizijatra/na fizikalne? Živim na Trešnjevci, a radim kod križanja Vukovarske i Heinzelove tako da sve na tom potezu, a da ide na uputnicu mi je super.
Fizijatar ce te pregledat i na osnovu sadasnjeg stanja prepisati terapiju za fizikalnu, dok ces na fizikalnoj dobiti vjezbe. Znaci fizijatar samo pregledava i daje daljnje upute.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 15:59   #74
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Fizijatar ce te pregledat i na osnovu sadasnjeg stanja prepisati terapiju za fizikalnu, dok ces na fizikalnoj dobiti vjezbe. Znaci fizijatar samo pregledava i daje daljnje upute.
Hvala na pojašnjenju Nema nikakvih preporuka?
Kubrick26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 10:51   #75
Supruga isla pred nekih 2 godine u Saengradsku i bila zadovoljna.
mahoona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:10   #76
Ja sam na Sv. Duhu uvijek.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:21   #77
odobrila mi HZZO komisija fizikalnu doma

sama si mogu izabrati fizioterapeuta kojeg bi htjela a koji radi s HZZOom ili kako to sad dalje ide?
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 21:59   #78
fizikalne preko uputnice u ST

pozdrav,
znam da ima na krizinama i u marmontovoj.
Međutim čula sam da je najbolje ići negdje na st3..nešto privatno ali primaju i uputnice...
zna li itko o čemu pričam, kako se zove ta "ustanova". hvala
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:05   #79
da dignem malo temu, meni nažalost sad aktualnu....fizikalna terapija u Zg, Kruge 44, iz osobnog iskustva bi rekla izbjegavati
Takav nerad fizioterapeuta (imam iskustava samo s jednim određenim) ja vidjela nikad nisam, njemu je teško i izgovoriti koje vježbe bi trebala raditi, a kamoli da mi ih pokaže, ništa, on gleda u komp cijelo vrijeme, i negdje je odsutan (duhom), obraća mi se samo na kraju da bi mi rekao evo to je to, tipa idi više doma.
Uglavnom, u popodnevim satima nema doslovno "niti psa" u terminu u !7h, a čujem ih na telefon kako ljudima govore da zbog gužve primaju na terapiju za mjesec i pol...kako im nije neugodno.
Pozitivno je da se možete odmah ispred parkirati i da je sve novo uređeno.
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 00:45   #80
Quote:
Ani2306 kaže: Pogledaj post
da dignem malo temu, meni nažalost sad aktualnu....fizikalna terapija u Zg, Kruge 44, iz osobnog iskustva bi rekla izbjegavati
Takav nerad fizioterapeuta (imam iskustava samo s jednim određenim) ja vidjela nikad nisam, njemu je teško i izgovoriti koje vježbe bi trebala raditi, a kamoli da mi ih pokaže, ništa, on gleda u komp cijelo vrijeme, i negdje je odsutan (duhom), obraća mi se samo na kraju da bi mi rekao evo to je to, tipa idi više doma.
Uglavnom, u popodnevim satima nema doslovno "niti psa" u terminu u !7h, a čujem ih na telefon kako ljudima govore da zbog gužve primaju na terapiju za mjesec i pol...kako im nije neugodno.
Pozitivno je da se možete odmah ispred parkirati i da je sve novo uređeno.
Užas, ja kad sam bio u Bizovcu (mjesto blizu Osijeka) ajmo reći ono trudili su se kolko-tolko al je oprema ajme stara i slabo funkiconalna, magnet za obnovu hrskavice im nije radio, one DDS struje isto jako loše a i bazen jer par dana bio prepun klora pa nije radio.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.