Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2010., 15:47   #1
Gdje i kakvo drvo kupit za vanjsku ogradu?

Pozdrav,

napravio bi vanjsku ogradu sa vodoravnim letvicama, koje bi sarafio na betonske stupice. To bi bilo 4-5 letvica duzine oko 3 metra, izmedu svakog para betonskih stupica.
Zanima me kakvo drvo mi treba, posto je vani i blizu mora i gdje se takvo drvo moze povoljno kupit? Zagrebacko podrucje, a bilo bi bolje ako ima nesto na Zadarskom podrucju, tocnije otok Pag.

Malo sam googlao, ali posto ne znam uopce kakvo mi drvo treba malo je teze naci. Vjerojatno pilane imaju, ali trebao bi znat sto tocno trebam.

Unaprijed hvala na savjetima
Cus D'Amato is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:08   #2
drvo i more

u priobalju drvo ne može trajati dugo kao u unutrašnjosti, ali kad već hoćeš preporučam ti slijedeće
- duglazija
- tikovina
- bor
prije ugradnje treba letvice višestruko impregnirati, možda ne bi bilo loše da na mjestima spoja sa betonskim stupićima ubaciš recimo podložak od spužvaste ležaljke za plažu
što se tiče dobave Pevec je otvoren u Zadru, Lignum iznad magistrale
U zagrebu bauhaus, frischies u gorici, furnir u heinzelovoj, inter dom paneli na remetinečkoj
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 13:28   #3
Hvala ti na odgovoru

Odlucili smo umjesto betnoskih stupova napravit isto drvene, tako da ce cijela ograda bit drvena. Stupove cemo postavit u pocincane "lezajeve" (kak da ih vec nazovem) moji ce bit pricvrsceni sarafima ta terasu.

Jeli mi mozes dat ugrubo procjenu cijena tih letvica? Nama trebaju duzine od max. 2,5m i visine od oko 15cm. Za tikovinu znam da se koristi vani i u takvim uvjetima, ali koliko znam cijena je dosta visoka. Imamo jako velike trease. Preko 20m ograde x 3 letvice + stupovi.

Sta bi bilo cijenom prihvatljivo, a da se ne unisti kroz par godina?
Cus D'Amato is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 20:38   #4
ograda

probaj se orjentirati na podne lamele za terase, npr duglazija debljine 2,7 širine 14 a dužine 2 m ima cijenu 34,90 kn /kom
HKC ploča od 2,5 x 15 x 220 zapada 36,30 /kom u Brico store
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.