Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2014., 00:41   #1321
ajmo ekipa,buuuđenjee

trebam pomoć!!!!
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 09:58   #1322
vidjevši temu, sjetila sam se da bi se tu mogla konzultirati oko jednog detalja iz mog amateour tlocrta



da li postoji neki standard ili preporuka vezano uz udaljenost i poziciju vrata po kojem ovo kako sam postavila nije dobro rješenje. npr za unos namještaja. zato sam nacrtala ove 2 paralelne crte, za predočiti kolika je širina optičke vidljivosti tog koridora (upravo izmislila pojam)

u igri je ili širi prolaz ili pomicanje oba vrata malo niže, ukoliko je ovo problematično.

savjet molim nije hitno, ima još do zidanja.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 13:28   #1323
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
širina optičke vidljivosti tog koridora (upravo izmislila pojam)

u igri je ili širi prolaz ili pomicanje oba vrata malo niže, ukoliko je ovo problematično.
nemam pojma kolika je potrebna "širina optičke vidljivosti koridora", niti koliki namještaj trebaš unositi u te dvije sobe, ali znam da ima smisla izbjeći vrata naljepljena skroz na zid.
ja bih ostavila prostora između zida i ulaza u svakoj od soba od bar 60-65 cm. ako možeš spustiti vrata niže u prolaz, napravi to.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:17   #1324
Slazem se. Ne kuzim kakve su torostorije, ali stvarni mrzim vrata nalipljena ma zid. Cine taj cili zid iza vrata neiskoristivim
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:02   #1325
Ok je čak mi paše vrata pri zidu (ostavlja više mogućnosti rasporeda u sobama). Samo me brine taj ulaz, da nije kut preoštar. Sigurno postoji neki standard, best prektis.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:36   #1326
Pa kolike su te sobe onda?

Osim ako soba nije 2m siroka, ne vidim razloga da bi pasala vrata na zidu odma?

To je totalna stara skola
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:43   #1327
Sad sam se sjetila; kad smo jednom davno, jos sam bila dijete, gledali i kasnije komentirali neku novosagrađenu kuću, netko je reko da je stepenište katastrofa da se to tako ne radi. Ja u čudu pitala šta je to tako strašno, pa šta ako su malo stisnute i strme. Odgovor sam dobila da nekom gore pozli, hitna ga ne bi mogla spustiti na nosilima. I to je argument skroz na mjestu. Tako i ovo ovdje. ništa, crtam nanovo tako da nosila prolaze!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 03:12   #1328
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
vidjevši temu, sjetila sam se da bi se tu mogla konzultirati oko jednog detalja iz mog amateour tlocrta
http://i.imgur.com/Npi7pCEl.png


da li postoji neki standard ili preporuka vezano uz udaljenost i poziciju vrata po kojem ovo kako sam postavila nije dobro rješenje. npr za unos namještaja. zato sam nacrtala ove 2 paralelne crte, za predočiti kolika je širina optičke vidljivosti tog koridora (upravo izmislila pojam)

u igri je ili širi prolaz ili pomicanje oba vrata malo niže, ukoliko je ovo problematično.

savjet molim nije hitno, ima još do zidanja.
boldano ne postoji, bar ne za obiteljske domove

lakše bi bilo dati savjet da se vidi cijeli tlocrt
meni se ne sviđa ovako kad se ostavlja po 10-ak cm ne izgleda mi lijepo i čisto to u prostoru, ili pomaknut vrata skroz do ruba ili ostavit 30/40/60 cm za policu/komodu/ormar/nešto

Zadnje uređivanje City : 13.10.2014. at 08:56.
Carte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 08:36   #1329
Postoje situacije kad je bolje da su vrata u cosku. Kao kod nas u spavacoj.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:43   #1330
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Postoje situacije kad je bolje da su vrata u cosku. Kao kod nas u spavacoj.
Kod vas je ovisi sve kakve sunsobe i koja im je namjena. Al npr kod nas su se ranije uvik ostavljala vrata na cosak, bez obzira na ostale stvari, i sad imam dvi sobe kroz postene velicine u koje ne mogu staviti posten ormar
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 11:10   #1331
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Kod vas je ovisi sve kakve sunsobe i koja im je namjena. Al npr kod nas su se ranije uvik ostavljala vrata na cosak, bez obzira na ostale stvari, i sad imam dvi sobe kroz postene velicine u koje ne mogu staviti posten ormar
Da, sve zavisi od situacije.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 19:25   #1332
Tlocrti

Šaljem vam dva ogledna stana od 71m2 i 74m2 koji uskoro kreću u gradnju. Moje pitanje za štovane forumaše bi bilo da li bi što mijenjali na ovim tlocrtima ili su vam idealni......

Najveća dvojba je oko dnevnih boravaka, da li ga pregraditi sa zidom između blagovaone i time dobiti prekrasan prostor za sjedenje i pogled na prirodu, ili maknuti taj zid i staviti kutnu ganituru ispred klizne stijene i gledati TV na južnijem - suprotnom zidu?!?!?

Ako još nešto uočite, vičite!!!!!!!

http://imgur.com/wKEgxJM
http://imgur.com/I5ALCL5
damirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:29   #1333
Meni je bolje ovako,što zbog izbjegavanja odsjaja svjetla direktno u Tv,što zbog pogleda kroz kliznu stijenu dok se sjedi na kutnoj...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:58   #1334
http://imgur.com/wKEgxJM je optimalniji zato je udaljeniji od lifta, ako govorim o aspektu spavanja, a bilo bi ok da nam je poznata orijentacija
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:14   #1335
Stanovi su orijentirani kao što su i na slikama, znači balkoni su okrenuti prema sjeveru, te manji gleda na istok i jug, a veći - dugoljastiji zapad i istok.

Postavit ću i ove alternativne varijante dnevih boravaka,
inače dimenzije blagovaone i dnevne sobe su 7.1x3.8m.
damirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:43   #1336
Ima li netko savjet, postoji li firma koja se bavi samo izradom-crtanjem tlocrta?

Nekakav arhitektonski biro? Adaptirali bi tavan, kuca je stara pa imamo samo etazni elaborat koji nije najtocniji tj nije upotrebljiv za adaptaciju.

Naravno, i kolika je cijena tog sporta.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:07   #1337
Evo, pripremio sam ove konzervativnije tlocrte dnevnih boravaka - bez zida za TV, što mislite, koja varijanta bi bila bolja??

http://imgur.com/CxQVPjF
http://imgur.com/JdMq4xe
damirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:20   #1338
potpisujem old, meni su isto bolji ovi sa pregradnim zidom.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 08:18   #1339
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
http://imgur.com/wKEgxJM je optimalniji zato je udaljeniji od lifta, ako govorim o aspektu spavanja, a bilo bi ok da nam je poznata orijentacija
noviji liftovi su jako tihi (živjela sam tik do jednog ugrađenog u staru zgradu i nikad ga nisam čula)
trdlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 08:31   #1340
Quote:
damirla kaže: Pogledaj post
Najveća dvojba je oko dnevnih boravaka, da li ga pregraditi sa zidom između blagovaone
ja ne bih pregrađivala, osim ako budući vlasnik stana baš tako želi.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.