Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2008., 21:51   #1
Šuga?

Pozdrav

Molim brzi odgovor.
Imam psa starog 5 godina, mješanac, i na jednoj nogi mu je počela odpadati dlaka. Mislim da je šuga pa me zanima kako to liječiti (da li uopće ima lijeka) i koliko brzo treba reagirati?
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:55   #2
Quote:
mario1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Molim brzi odgovor.
Imam psa starog 5 godina, mješanac, i na jednoj nogi mu je počela odpadati dlaka. Mislim da je šuga pa me zanima kako to liječiti (da li uopće ima lijeka) i koliko brzo treba reagirati?
Veterinaru.
Sutra ujutro.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:05   #3
prvo jeli suga mange (english)..ako je..naravno da je izljecivo..ali kako kaze ovaj iznad mene..sutra veterinaru
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:07   #4
Moze biti demodex canis. Ali i to je izljecivo.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:23   #5
A koja je neizlječiva?
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:43   #6
Jednostavno vodi psa veterinaru, i on ce ti sve reci...
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 18:33   #7
Evo bio ja kod veterinara, on mi je dao neku tekućinu koja se maže svakih 5 dana. E sad koliko to pomaže? Da li je to nešto bezveze ili...?
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 18:49   #8
kakavo je ovo pitanje? pa valjda čovjek zna bolje od nas šta ti je dao za psa! vidjeti češ s vremenom da li će mu šta pomoći, a trebalo bi
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 19:02   #9
Ako te bas interesira progooglaj malo ako znas ime kreme.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 01:14   #10
Ja sam mojem psu lecila sugu 5 meseci sprejom lamisil i jako je dobar. dlaka sad raste, sugica se polako povlaci.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 17:55   #11
odmah sam se sjetila ove teme u danasnjoj setnji..naletili smo na susjedovog psa..kako sugu bas nisam vidjela nikad uzivo sta bi se reklo nisam sigurna bas da je to to..bilo mi je dovoljno da psa otjeram sta dalje od sebe i svoja dva psa za svaki slucaj

po svim nogama recimo od 'laktova' pa na dolje su ko neke rane gdje se vidi u biti koza..kao da je izjedena necim..onako tamno roze boje i nema dlake na tim ranama..nekog oblika kruga manje vise..sve cetri noge su joj tako pokrivene tim ranicama ..mozda nekih 5-6 na svakoj nogi..suga ili nesto trece?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:31   #12
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
odmah sam se sjetila ove teme u danasnjoj setnji..naletili smo na susjedovog psa..kako sugu bas nisam vidjela nikad uzivo sta bi se reklo nisam sigurna bas da je to to..bilo mi je dovoljno da psa otjeram sta dalje od sebe i svoja dva psa za svaki slucaj

po svim nogama recimo od 'laktova' pa na dolje su ko neke rane gdje se vidi u biti koza..kao da je izjedena necim..onako tamno roze boje i nema dlake na tim ranama..nekog oblika kruga manje vise..sve cetri noge su joj tako pokrivene tim ranicama ..mozda nekih 5-6 na svakoj nogi..suga ili nesto trece?
Moguce da je to suga, ali ne mora da znaci 100%. moja kuca je imala iznad oka braon ranicu i na uhu isto, a na sapama je samo otpala dlaka i koza je imala normalnu boju mesa, ali na svim tim mestima je vet nasao sugu.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:45   #13
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Moguce da je to suga, ali ne mora da znaci 100%. moja kuca je imala iznad oka braon ranicu i na uhu isto, a na sapama je samo otpala dlaka i koza je imala normalnu boju mesa, ali na svim tim mestima je vet nasao sugu.
isla sam se malo savjetovat sa gugl imidjima..bome sudjeci po slikicama sa neta ovo je suga...ne da me puno cudi ..a najgore je sta znam da taj pas nece veterinara vidjet ubrzo jer je susjed takav

bar znam da se moram drzat sta dalje radis vojih cupavaca..dali je lako prenosno na ljude/pse? (citam usput po netu ali nisam do tog dijela jos stigla)
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 23:17   #14
Quote:
Het kaže: Pogledaj post

bar znam da se moram drzat sta dalje radis vojih cupavaca..dali je lako prenosno na ljude/pse? (citam usput po netu ali nisam do tog dijela jos stigla)
Jeste , ali nemoj se bojati. ako se na tebi nesto i pojavi to ce biti mali pecati po kozi koje ces lako i brzo zaleciti neomicionom. (pogadjas, ovo je iz vlastitog iskustva).
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 11:07   #15
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Jeste , ali nemoj se bojati. ako se na tebi nesto i pojavi to ce biti mali pecati po kozi koje ces lako i brzo zaleciti neomicionom. (pogadjas, ovo je iz vlastitog iskustva).
heheh jako utjesno

na svu srecu klinci mi nikad nemaju posla sa tim psom..mene samo brine da mi se ne dosunja u vrt preko dana blizu moja dva psa..iako su oni ogradjeni u svom dijelu vrta ipak je to samo visoka drvena ograda sa prostorom izmedju letvica da psi mogu vidjet van i ocito mogu imat neki kontakt sa psom sa druge strane ograde ..bar njuskom ili sapom

a susjed ce me jos vise 'obozavat' jer mu opet moram na vrata sa zalbom..prije god dve imali su copor divljih macaka koje su isto bolovale od ko zna cega..stvarno su uzasno izgledale pa sam mu morala malo 'objasnit' da bi mu se mogla organizacija za zastitu zivotinja pojavit ubrzo ako se ne pobrine za macke..teskog srca je to napravio tako da ce bit veselo kad mu kazem isto i za psa
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.