Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 09:41   #1
Vrtić/jaslice - pitanja, problemi....vol.2

link na staru temu

link na savjete o adaptaciji sa stare teme



Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Cure, molim vas savjet. Moja curka u ponedjeljak kreće u vrtić nakon što je 4 mjeseca bila doma jer sam ja rodila. Već mi je danima muka zbog toga, ali odlučila sam da ide jer joj treba društvo vršnjaka, a i ja se vraćam na posao nakon porodiljnog i morala bi ionako u vrtić pa su mislim bolje da ide odmah nego kad svi već budu ekipa, a ona svih zaboravi. Zanima me kako da joj to malo olakšam. Da ju neko vrijeme kupim ranije, npr. nakon ručka ili da ju odmah ostavim na spavanju. Ako je netko imao slično iskustvo, savjet pliz. Inače, ima 2 god. i mjesec dana
Evo da javim da je prvi dan vrtića nakon pauze od 4 mjeseca prošao super. Mm ju je odveo, veselo se popela gore, nije plakala, nakon kratkog razmišljanja pola minute je otrčala teti u zagrljaj. Malo joj je zatitrala usnica kad je mm odlazio. Dogovoreno je bilo da dodjem u 14.30, a da me zovu prije ako treba. Ja došla u 14.20 i čekala da 15.15 da se ona probudi. Jela je i spavala super. Teta kaže da je malo cendrava dok su ovi novi na adaptaciji jer plaču, a njoj to smeta. Čim oni otišli sve super. Moja emotivna račica. Kad smo išle doma je vikala papa vrtić, vidimo se sutra. Jutros opet otišla bez problema. Sad čekam mm- da me nazove

Zadnje uređivanje Monstera : 02.09.2014. at 12:26. Reason: uvodni post
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 11:51   #2
kolektivna urlikanja kod mladjih jaslicara koji su svi na adaptaciji nije nista cudno? u biti ima jedna koja prva krene pa onda krenu svi zajedno
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 11:53   #3
Quote:
anpi kaže: Pogledaj post
Ja sam zgrozena informacijom da je u nasim jaslicama u prvoj turi adaptacije bilo 13 djece.. mi cekamo iducu turu a ja sam s knedlom u grlu.. kako se jedna teta moze baviti objektivno s 25 jaslicara od 1g.. bila sam uvjerena da su manje grupe i bila sam jako pozitivna oko svega ali sad sam pokleknula.. tete su navodno rekle da se ne nose ruksa i nego vrecice jer da se krade a jedna je isla pusiti tijekom tih 1h dok s roditelji bili tamo a ja se pitam kako je tek onda kad nema nikoga..
Jako me strah svega..
kod nas ih je u grupi upisano 19 ali za sad kazu tete da ih je sve skupa 9, kasnije ce vjerovatno jos doc..... tokom 10og mjeseca...jos je baka servis aktivan. stvarno ih je vec sad puno kod vas
tarra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 13:13   #4
Evo I nas s prvog dana (tempica nam je prestala tijekom jučerašnjeg prijepodneva, nešto jednodnevno hara po našem parkiću).

Bilo je ok, ali ja sam bila tamo s njom, vidjet ćemo sutra... Grupa nije novoformirana (starija jaslička) - samo troje je novih. Jedino me (negativno) iznenadilo u kojem stanju je vrtićki inventar I interijer.

Moja je 2,3 god I barata s nožem za mazanje I škarama sa zaobljenim vrhom. Brisanje guze I mene muči - ode ona sama na šolju I stavi si sjedalicu (kod kuće), ali ja ju brišem.

Jedan beeeeelj za Bambix - a nisam baš rekla da radim, nego tražim posao (a budući da je sa mnom papire predavala I skoro I razgovore obavljala mislim da joj je jasno), pa kad nađem onda blablabla....
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:09   #5
Mame, samo da javim da je drugi dan vrtića prošao super . Teta je jako zadovoljna s njima, bili su dobri i čak su i ručali . Jedva čekaju sutra .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:49   #6
kod nas isto 24 djece u starijoj jasličkoj....ali imamo jednu pripravnicu, znači 3 tete....
To mi se čini ok...
__________________
mari1605
mari1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 15:33   #7
mame, evo jedno možda bezvezno pitanje. cura je krenula u vrtić u ponedjeljak. taj dan sam bila s njom u vrtiću cijelo vrijeme, nekih 3h, jučer sam ju ostavila samu oko sat, sat i po i danas sam ju samo ujutro ostavila i ostala je i na spavanju. došla sam danas oko 13h da vidim kakvo je stanje, druga teta mi je rekla da je sve ok, da je malo plakala, ništa strašno, i da se jaaaako vezala za tu tetu iz prve smjene (ja sam pričala sa ovom koja dolazi u drugu smjenu, budu sa njima njih dvije za vrijeme ručka). npr.ta teta mora biti tu negdje kraj nje, tj.njoj "na oku" dok ruča, i kad se igraju stalno zove tetu. za uspavljivanje ju je ova druga nosala, ali je ona pogledom tražila tu prvu.
eh sad, ja bih nekako da "počastim" te tete. znam da će neki sigurno reći da je to glupo, da to ne radim, da su plaćene da rade taj posao itd. ali ja bih ipak da im se na neki način zahvalim, i da budu malo pažljivije prema njoj na početku, dok se ne oslobodi.
ŠTA IM ODNIJETI? neću, ni ne mogu, ništa krupno. neku bombonieru ili čokoladu? je li to bezveze? ili ipak nešto konkretnije?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:12   #8
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
mame, evo jedno možda bezvezno pitanje. cura je krenula u vrtić u ponedjeljak. taj dan sam bila s njom u vrtiću cijelo vrijeme, nekih 3h, jučer sam ju ostavila samu oko sat, sat i po i danas sam ju samo ujutro ostavila i ostala je i na spavanju. došla sam danas oko 13h da vidim kakvo je stanje, druga teta mi je rekla da je sve ok, da je malo plakala, ništa strašno, i da se jaaaako vezala za tu tetu iz prve smjene (ja sam pričala sa ovom koja dolazi u drugu smjenu, budu sa njima njih dvije za vrijeme ručka). npr.ta teta mora biti tu negdje kraj nje, tj.njoj "na oku" dok ruča, i kad se igraju stalno zove tetu. za uspavljivanje ju je ova druga nosala, ali je ona pogledom tražila tu prvu.
eh sad, ja bih nekako da "počastim" te tete. znam da će neki sigurno reći da je to glupo, da to ne radim, da su plaćene da rade taj posao itd. ali ja bih ipak da im se na neki način zahvalim, i da budu malo pažljivije prema njoj na početku, dok se ne oslobodi.
ŠTA IM ODNIJETI? neću, ni ne mogu, ništa krupno. neku bombonieru ili čokoladu? je li to bezveze? ili ipak nešto konkretnije?
Mito i korupcija
Tete su očito dovoljno pažljive i bez potkupljivanja, kako i treba biti.
Davanje darova unaprijed mi je bezveze. Darivanje nakon mi je ok, ali samo simbolično. Ovo tvoje bi mi spadalo u kategoriju puno unaprijed.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:31   #9
potpis na ZT. dat ces im nesto za bozic ako osjetis potrebu, dat ces im nesto za kraj godine ako ces htjeti, davanje unaprijed.... mene bi uvrijedilo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:14   #10
Hvala! I ja sam razmišljala je li bezveze ili ne. I da postoji mogućnost da se uvrijede. Tako da ipak neću ništa.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:08   #11
Jesam li presla neku liniju pristojnosti kad sam jutros nove tete pitala dal im smijem donjeti vlazne maramice za guzu? Presli smo u vrtic, grupa je mijesana i vjerojatno se stariji klinci sami brisu, al moj jos to ne zna... i jucer se vratio doma s toliko upaljenom guzom da je vristao od boli kad sam mu pokusavala to oprati i napudrati U jaslicama su im tete mokrim krpicama prale guzu nakon wca, ovdje ih samo letimicno obrisu papirom Pa sam jutros zamolila tetu da bi im donjela vlazni toalet papir pa da ga s tim brisu (nadam se da je izmedju redova shvatila da zelim da mu se guza pobrise kako treba).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:22   #12
ne da nisi prešla granicu pristojnosti nego nisi uopće bila dovoljno jasna. da sam teta ja bi pomislila "šta ova izvodi s tim mokrim papirom". a da si rekla da mu je guza ostala ukakana cijeli dan da mu se koža upalila i da to ubuduće izbjegnete moliš da koriste to jer se guza puno bolje i lakše očisti mokrim maramicama- sve bi bilo jasnije.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:25   #13
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ne da nisi prešla granicu pristojnosti nego nisi uopće bila dovoljno jasna. da sam teta ja bi pomislila "šta ova izvodi s tim mokrim papirom". a da si rekla da mu je guza ostala ukakana cijeli dan da mu se koža upalila i da to ubuduće izbjegnete moliš da koriste to jer se guza puno bolje i lakše očisti mokrim maramicama- sve bi bilo jasnije.
Ma naravno da sam joj to prvo ispricala, pa nisam joj s marsa uletila samo s pitanjem o papiru Rekla sam da mu se uzasno upalila i da nije bio dobro obrisan i objasnila da bi im ja donjela mokre maramice pa da ga s tim brisu.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 13:56   #14
hahaha a tako je ispalo. jer nisi napisala.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:02   #15
Dan!

Mali 2 godine, prva 4 dana adaptacije odlično prihvatio vrtić, ne plače i ne buni se, danas uopće nije htio ići doma i tete kažu da već idući tjedan može ostati na spavanju (izuzev prvog dana kad sam ga ostavila na sat vremena, ostale dane sam ga dovodila ujutro u 8 ipo i kupila u podne iza objeda)

Meni se to isto čini malo rano :/

Kad su vaši prvi put nakon adaptacije ostali na 'cijeli dan' u vrtiću?
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:09   #16
6. dan, dakle odmah na pocetku drugog tj. adaptacije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:11   #17
Nije im to šok, nakon što preko vikenda 'zaborave' na vrtić pa onda ostanu cijeli dan?
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:14   #18
Quote:
Cigi kaže: Pogledaj post
Dan!

Mali 2 godine, prva 4 dana adaptacije odlično prihvatio vrtić, ne plače i ne buni se, danas uopće nije htio ići doma i tete kažu da već idući tjedan može ostati na spavanju (izuzev prvog dana kad sam ga ostavila na sat vremena, ostale dane sam ga dovodila ujutro u 8 ipo i kupila u podne iza objeda)

Meni se to isto čini malo rano :/

Kad su vaši prvi put nakon adaptacije ostali na 'cijeli dan' u vrtiću?
Dijete se ne buni, rado ostaje u vrtiću, ne želi ići doma, a ti misliš da mu je rano ostati cijeli dan?

Moj je ostao treći dan, s 3 godine. Jasličar s 1 godinu je ostao 4. dan. Nije mi se činilo rano.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:15   #19
hvala na odgovorima
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:21   #20
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Evo I nas s prvog dana (tempica nam je prestala tijekom jučerašnjeg prijepodneva, nešto jednodnevno hara po našem parkiću).

Bilo je ok, ali ja sam bila tamo s njom, vidjet ćemo sutra... Grupa nije novoformirana (starija jaslička) - samo troje je novih. Jedino me (negativno) iznenadilo u kojem stanju je vrtićki inventar I interijer.

Moja je 2,3 god I barata s nožem za mazanje I škarama sa zaobljenim vrhom. Brisanje guze I mene muči - ode ona sama na šolju I stavi si sjedalicu (kod kuće), ali ja ju brišem.

Jedan beeeeelj za Bambix - a nisam baš rekla da radim, nego tražim posao (a budući da je sa mnom papire predavala I skoro I razgovore obavljala mislim da joj je jasno), pa kad nađem onda blablabla....

Ooookej, onda cu i ja lagat kad me pita, neš ti mjesec dana prije ili kasnije
Zasad nije ni pitala, svidja joj se tamo, stovise, danas je samo utrcala unutra, nije me ni pozdravila. Sad se vec pitam jesam li losa mater...

Pitala sam za brisanje, teta ih brise ili provjeri ako se brisu sami. Isto sam ostavila bejbi maramice u ormaricu ako zatreba, ali jos nije kakala u vrticu. Danas se kakila cim smo se vratile doma, moguce da je trpila
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.