Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2011., 19:32   #1
IZOLACIJA VANJSKIH PODRUMSKIH ZIDOVA

Nakon sto se oslobode vanjsi zidovi od zemlje i ostave da se osuse, sa cime da ih se najbolje izolira, posto se planira oko kuce staviti staza i tako ostaju isti zidovi "otvoreni".
Smola je od onih "starih" metoda koje nisu nuzna opcija.
Na stranoj televiziji rade viseslojnu izolaciju sa nekim mrezicama, premazima etc.
Gdje bi se kod nas moglo dobiti info i materijal o tome kako se radi?

Osim toga, s cime da se premazu unutarnji zidovi nakon sto se skine stara zbuka sa njih posto su zidovi vlazni, da se izvuce vlaga?
S pretpostavkom da bi se ta tekucina stavljala na golu ciglu.
Ima li to veceg ucinka?

Fala
__________________
Got worms today?
lawoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 22:02   #2
Ako zid više neće biti u zemlji (prolaz oko kuće) onda ga nema potrebe izolirati od vlage. Bilo bi dobro otkopati temelje i postaviti drenažni prsten oko zgrade. Ev kapilarnu vlagu iz zemlje najbolje je riješiti injektiranjem zaptivnim masama pri dnu zida i na bet. podlogu poda staviti klasičnu bitumensku izolaciju malo uzdignutu uz zidove.
Ako se prostor adaptira za stanovanje tada treba postaviti toplinsku izolaciju i na zidove i na pod.
Preporučam da pozoveš u pomoć nekog arhitekta ili građevinara jer je trajno uklanjanje vlage prilično zahtjevan stručni posao.
da,ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 17:35   #3
nama je podrum na pola u zemlji tj. donji dio je oko 1 metar vani zida a pri vrhu (posto je brdo) podruma oko 20cm zida.

mi smo prvo nabacili zidove podruma grubo pa fino,zatim čep traku svuda okolo i onda smo jos starom ciglom sve ozidali.
odlicno izgleda ako zelis onako kao starinski stil.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.