Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2005., 12:38   #41
... ljudi su NEZADOVOLJNI... i to je najveći problem.. bilo za uzimanje tableta, bilo za pasivnost, bilo za depresiju...

... kad je covik zadovoljan, ima čistu glavu da vidi problem i da ga riši...
__________________
^_^ “Smile! It's irritates people.”
d.s.o. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 21:08   #42
Quote:
tweak kaže:

@zappa: objesi se sa takvim savjetima, droga je prvenstveno ono kaj me otjeralo u stanje u koje sam doshla
Tako je! Ovaj glupi post bi moderator trebao izbrisat jer ovaj forum bi ljude trebao navest na pravi a ne na krivi put. A ne zna svako procijenit šta je pametno.
jurica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 21:09   #43
Re: radoznao

Quote:
perosi23 kaže:
zanima me dali se za vrjeme dok se pije prozac smije piti alkohol(pretpostavljam da ne ali bih rado odgovor od osoba koje to znaju)
Ma pusti alkohol. Alkohol je zlo. Ali kad već pitaš: da, smiješ kombinirat Prozac i alkohol.
jurica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 21:11   #44
Quote:
d.s.o. kaže:
Meni se čini da je ovim ljudima ful gušt govoriti da su pili Prozac makar to nisu nikad učinili..

ne bi da je brate tik-tak.
Ma otkuda ti to da nisu? Odi pogledat koji se lijekovi najviše troše na recept pa ćeš vdjet da su antidepresivi znatno zastupljeni. Doduše ne prozac nego seroxat i zoloft najviše, ali to je manje-više isto.

Nemojte zachatavat topic kad nemate pojma o temi o kojoj se priča. Zašto se javljaš da bi dao mišljenje o onome o čemu pojma nemaš? Stav je kao šupak, svatko ga ima.
jurica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 17:23   #45
I meni se čini da se javlja masa osoba koje nisu imale nikakvo iskustvo s antidepresivima i pišu gluposti. I ja sam ih uzimala i to zadnji Seroxat zbog kojeg sam imala puno problema kada sam ga prestala piti. Čitam ove vaše poruke naročito gdje neko navodi da je koristio antidepresive i ne mogu da vjerujem da se nikomu to nije desilo.Ovu poruku i pišem samo zbog upozorenja svima onima koji koriste antidepresive iz skupine SSRI (Prozac, Seroxat...) da ako im se nakon nekoliko dana pri prestanku uzimanja javi mučnina užasna slabost da ne mogu ustati iz kreveta, preznojavanje , bol u svim mišićima tijela, užasan strah bez razloga, da znaju da je to od fizičke ovisnosti o tabletama tako da vas liječnici ne mogu praviti budalom kao što su mene da je to od nečega drugoga.( na netu možete naći dosta info o tome npr. str. BBC-a) MOLIM VAS MOŽE LI MI REĆI ŠTO VAM JE LIJEČNIK PREPORUČIO KOLIKO DUGO TJ. KOJI VREMENSKI PERIOD DA SMANJUJE DOZU ANTIDEPRESIVA DO KONAČNOG PRESTANKA UZIMANJA??? Nemojte da ikoga prepadam s ovim, samo pazite pri prestanku uzimanja!!!!!
Megica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 20:42   #46
Tjedan dana na početku uzimanja antidepresiva preporuča se manje doza. Npr. za prozac, ako vam je liječnik dao terapiju od 20mg, tada ćete započeti terapiju s Prozacom u tekučini uzimajući dozu od pola čepa, odnosno 10mg. Kako bi vam se organizam "sprijateljio" s njim. Jednako vrijedi za npr. Zoloft. Kojega nema dostupnog kao tekučine, već se na početku terapije uzima pola tablete.

Ako odmah započnete s punom dozom, često se zna dogoditi da tijelo snažno reagira. pretpostavljam da jednako vrijedi i za prestanak uzimanja lijeka. Ne razumijem zašto liječnici ne kažu neke stvari pacijentima...
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 10:07   #47
[QUOTE]Megica kaže:
[B]I meni se čini da se javlja masa osoba koje nisu imale nikakvo iskustvo s antidepresivima i pišu gluposti. ...


Dobro govoriš. Tu komentira više ljudi koji nemaju iskustva sa antideprsivima pa uglavnom baljezgaju. Prozac osobno nikad nisam uzimao, ali antidepresive uzimam već 6 godina, i vjerojatno ću morati cijeli život. Znam ljude koji su uzimali Prozac i po završetku terapije govorili da su izliječeni, da bi nakon par mjeseci "izlječenja" zvali hitnu da dođe po njih doma. Ja trošim Fluval i Edronax i posve se dobro osjećam i nemam nikakvih nuspojava. To su lijekovi koji su napravljeni tako da se mogu uzimati cijeli život, a da ne rade štetu organizmu. Primjerice, Edronax košta 220 kn, pa sam uzeo dopunsko zdrastveno osiguranje kako ga ne bi plačao. Ponekad poslije kakve pijanke, ujutro dolazi do neželjenih loših osjećaja, ali to onda reguliram sa Helexom i sve je opet u redu. Pokušao sam prošle godine prekinuti sa terapijom i bilo mi je dobro dva i pol mjeseca, ali su se ponovo počeli javljati napadi panike, ubrzanog rada srca i ostala sranja te prirode pa sam ponovo počeo sa terapijom i sad je opet sve u redu. Neznam kako se skida sa Prozaca bez ikakvih posljedica, ali mislim da to baš nije tako lako.
Moky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2005., 11:04   #48
Ako odmah započnete s punom dozom, često se zna dogoditi da tijelo snažno reagira. pretpostavljam da jednako vrijedi i za prestanak uzimanja lijeka. Ne razumijem zašto liječnici ne kažu neke stvari pacijentima... [/B][/QUOTE]
Liječnici ne govore pacijentima zato što američka agencija za odobravanje lijekova nije dozvolila stavljanje upozorenja uz lijekove jer to kao nije dokazano da ovi antidepresivi izazivaju fizičku ovisnost nego da je to najvjerojatnije psihička ovisnost koja je sastavni dio pacijentove bolesti. Moj slučaj potvrđuje da to nije točno jer sam ja tražila od liječnika da ih što je prije moguće prestanem uzimati, pa kada mi se desio ovaj užas nisam se vratila na Seroxat nego sam bez jedne jedine tablete izdržala. Na netu sam čitala samo o slučajevima koji nisu mogli izdržati bez tableta nego su se vratili na max dozu koju su uzimali pa onda smanjivali po 1 mg tjedno i to je trajalo i po 9 mjeseci. Ja sam se poslije 3 tjedna, istina još uvijek slaba, vratila na posao i jednostavno se borila da izdržim jer sam znala da jednom mora proći. Pa i onaj Moore će završiti film 2006 godine u kojem će mu tema biti farmaceutski lobiji, zarada od antidepresiva i razlog zašto još uvijek nema upozorenja za ovo o čemu ja pišem. Na svakom topic-u gdje su se spominjali antidep. pisala sam o ovome jer ni neprijatelju ne bih poželjela da mora proživljavati ono što sam ja.
Megica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 01:57   #49
ja sam prozac pio godinu i pol i naglo sam se skinuo s njega. naprosto sam prestao pit tablete. nisam imao nikakvih poteškoća. ne kažem da ti Megica nisi imala, dapače sto posto ti vjerujem. ljudi različito reagiraju na lijekove.

poteškoće su se javile kasnije, isto kao kod Mokyja, kad su se nakon par mjeseci vratili simptomi bolesti. ali to je zato što u međuvremenu nisam ništa riješio psihoterapijski.

ja sam više problema imao s početkom uzimanja lijeka nego s prestankom. odmah sam počeo uzimati punu dozu (premda mi je kasnije doktor rekao da sam mogao postepeno ali to mi je naprosto zaboravio napomenuti) pa mi se prvih dana ionako postojeća anksioznost jako povećala. osjećao sam se stvarno užasno prvih dva-tri tjedna ali nakon toga mi je prozac puno pomogao!
jurica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:05   #50
evo prestao sam ga pit nakon dvije godine i sve 5. cuo sam cak i o nekim popratnim pojavama skidanja, yato se prelayi na 1/2 kad se skida, al ko9d mene nista. ueeheee
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 17:17   #51
Quote:
Megica kaže: Pogledaj post
Ovu poruku i pišem samo zbog upozorenja svima onima koji koriste antidepresive iz skupine SSRI (Prozac, Seroxat...) da ako im se nakon nekoliko dana pri prestanku uzimanja javi mučnina užasna slabost da ne mogu ustati iz kreveta, preznojavanje , bol u svim mišićima tijela, užasan strah bez razloga, da znaju da je to od fizičke ovisnosti o tabletama tako da vas liječnici ne mogu praviti budalom kao što su mene da je to od nečega drugoga.( na netu možete naći dosta info o tome npr. str. BBC-a) MOLIM VAS MOŽE LI MI REĆI ŠTO VAM JE LIJEČNIK PREPORUČIO KOLIKO DUGO TJ. KOJI VREMENSKI PERIOD DA SMANJUJE DOZU ANTIDEPRESIVA DO KONAČNOG PRESTANKA UZIMANJA??? Nemojte da ikoga prepadam s ovim, samo pazite pri prestanku uzimanja!!!!!

izvukla sam temu iz naftalina, da ne duplam teme.
e da sam ovo pročitala prije nego što sam prestala uzimati prozac.
postovi su stari, pa ne znam da li megica još prati forum i ovu temu, ali zanimaju me iskustva onih koji su prestali uzimati prozac.
nakon koliko vremena od prestanka uzimanja prozaca su vam nestali mučnina i glavobolja?

ja već ludim.
glavobolja, mučnina, pritisak u glavi s epizodama od desetak minuta koje me doslovce ruše. više ne funkcioniram, nego što funkcioniram i drži me jedino misao da će to morati prestati, i da ću se vratiti u normalu.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 18:18   #52
Mučnina i glavobolja?
Nije se dogodilo.
Nadam se da si posjetila liječnika i psihijatra koji ti je propisao.
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 19:08   #53
prestala sam ga piti samoinicijativno jer sam počela imati problema s vidom.
počela sam se loše osjećati, lagana glavobolja, lagana mučnina, povremena žestoka bol u predjelu lijevog oka i sa stražnje strane glave, povremene navale vrućine odnosno hladnoće.
problemi s vidom su nestali nakon dva-tri dana.
glavobolju nisam povezivala s prestankom uzimanja prozaca jer sam svugdje čitala da prozac ne izaziva ovisnost.
nakon dva tjedna išla sam na redovni posjet psihijatru.
spomenula sam probleme. rekao mi je da su oni najvjerojatnije posljedica naglog prestanka uzimanja prozaca (uzimala sam ga 9 mjeseci), te da sam ga trebala postepeno prestajati uzimati.

Kako sam dva tjedna koliko-toliko uspješno trpila bol u dogovoru s psihijatrom odlučila sam izdržati tu krizu ne želeći uzimati neke druge tablete (koje su mi bile nuđene). međutim, zadnja dva tjedna stanje se pogoršalo. glavobolje su jače, osjećam se generalno loše i u principu jedva funkcioniram.

Tablete protiv bolova uglavnom ne pomažu. bila sam jedne noći i na hitnoj jer više nisam uspjela trpiti bol. iscrpljena sam i nervozna. pregledao me je internist i neurolog. poslali me na eeg (na koji moram čekati dva tjedna), dali analgine i magnezij i trpi dalje.

pijem 6 analgina dnevno, glavobolja je popustila, ali me muče periodi od desetak minuta u kojima me glava rastura. kada me to uhvati moram sjesti i pričekati da prođe, jer mi je vrlo mučno i osjećam se slabo i čini mi se da ću se srušiti.

zadnjih nekoliko dana imam periode kada se osjećam sasvim ok, a onda vrlo brzo dođe neka kriza u obliku pritiska u glavi, prodorne boli, napada vrućine i preznojavanja. doktor opće prakse mi je rekao da je to najvjerojatnije od prestanka uzimanja prozaca, ali za svaki slučaj poslao me na vađenje krivi, na eeg i neurologu.

pretpostavljam da svatko reagira drugačije, i na tablete/lijek i na prestanak konzumacije. zato sam i pitala da li netko ima slična iskustva.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:47   #54
Počela si imati probleme s vidom...
1. Prozac ne mora biti uzrok
2. Problemi s vidom sami po sebi mogu uzrokovati mučninu i glavobolju

Posjeti liječnika hitno.
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 15:09   #55
.. kao u laganoj sam depresiji pa su mi dali xanax i ladimil.
nemam iskustva sa tabletama, šta je to?
kombinacija sa alkoholom da/ne? mislim, znam da sigurno nije poželjno, ali što ako....?
megan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 18:32   #56
SLIKA

Umjetnička slika koju sam napravio jučer

Zadnje uređivanje HexMaster : 15.05.2008. at 19:18.
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:49   #57
Dižem staru temu
Ovako zanima me jel ko od vas ljudi koristi Prozac i kaj mogu od njega očekivat?
Dobila sam recept za njega no ne za tablete već neku tekućinu, pojma nemam, nisam ju još ni podigla
Ima li uopće kakve razlike između tog
I da, važna stvar, zapravo glavno pitanje je to dal ima kakvih nuspojava od pijenja (te tekućine)?
Imam ispit u planu sljedeći tjedan i nije mi u interesu da mi se spava od njega il da me boli glava.
Zahvaljujem na odgovoru
__________________
Predivno <3
TeeBee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 07:11   #58
Zoloft is better.

Pio sam Prozac nekih 5 mjeseci i nije mi se baš sviđao. Za mene je Zoloft puno bolji. Od toga SSRI antidepresiva se najbolje osjećam. Ali svačija biokemija je drugačija i kao što je netko već rekao često treba isprobati par antidepresva dok se ne nađe najbolji.
BLEEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:48   #59
@Bleem
Ok, čuj za kaj sam dobila recept to sam i podigla
Nisam inače depresivna već emocionalno zakinuta tak da mi bude možda ovo pomoglo kod mojeg problema.
Budem počela pit sljedeći tjedan pa bum već vidla
Tnx!
__________________
Predivno <3
TeeBee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:45   #60
Quote:
TeeBee kaže: Pogledaj post
Dižem staru temu
Ovako zanima me jel ko od vas ljudi koristi Prozac i kaj mogu od njega očekivat?
Dobila sam recept za njega no ne za tablete već neku tekućinu, pojma nemam, nisam ju još ni podigla
Ima li uopće kakve razlike između tog
I da, važna stvar, zapravo glavno pitanje je to dal ima kakvih nuspojava od pijenja (te tekućine)?
Imam ispit u planu sljedeći tjedan i nije mi u interesu da mi se spava od njega il da me boli glava.
Zahvaljujem na odgovoru
Moja iskustva s Prozacom: pijem ga cca 3 nepune godine, u početku nisam primjećivala neko poboljšanje, imala sam vrlo česte napadaje panike, poslije su počeli problemi na poslu, strahovi, anksioznosti itd. i sve bi to izdržala da se na kraju nije pojavila nesanica. E kad ne spavaš 3 dana i takav ideš na posao, i još k tome imaš faks, vjeruj mi ne bih to nikome poželjela. To je bio pravi ušas! tad sam se potpuno slomila, završila na hitnoj, psih. mi prepisao antidepresive, dr prepisala Prozac 20 mg/1× dnevno i otad mi je bolje. Prozac moraš piti neko vrijeme, da bi vidjela rezultate. NO još jedna napomena: nakon što mi je bilo bolje, naravno, sama sam prekidala terapiju, i to je ono što nije uputno raditi. Osim što sam imala nesnosne glavobolje, jer se s terapijom ne može prestat "odjednom", već postepeno, i druga stvar je bila da sam si nažalost sama produživala tijek bolesti. Naš mozak je sama kemija, tj. događa se toliko kemijskih spojeva i procesa o kojima mi nemamo pojma. A usred raznih stresova, kriza itd. svaki mozak drugačije reagira, pa usred tih situacija može doći do odumiranja neurona i onda se dešavaju "lude " reakcije, e sad Prozac nastupa, i s vremenom situaciju u mozgu dovodi u red ! Tako da sam stvarno zahvalna i psih. i svojoj dr ! Ljudi hvala vam, pomogli ste!
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.