Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2011., 22:43   #2041
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Pod 1 je STRAJK
Ma nikog ja ne plasim ja se samo bojim da ti i tebi slicni ne dodete u Svicarsku i vidite ovaj raj na zemlji

bla bla bla bla
Posto sam ja sasvim obican covjek za mene je raj na zemlji kad imam posao koji posteno obvaljam i budem posteno placen a s tom placom mogu normalno zivjeti tj zadovoljiti sve potrebe obicnog covjeka.

Kad to imam bas me briga sto je trajk zabranjen, ionako mi ne treba.

Vec bih ja dosao da mogu ali nazalost, Svicarska HR drzavljanima ne da radnu i boravisnu dozvolu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:37   #2042
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Posto sam ja sasvim obican covjek za mene je raj na zemlji kad imam posao koji posteno obvaljam i budem posteno placen a s tom placom mogu normalno zivjeti tj zadovoljiti sve potrebe obicnog covjeka.

Kad to imam bas me briga sto je trajk zabranjen, ionako mi ne treba.

Vec bih ja dosao da mogu ali nazalost, Svicarska HR drzavljanima ne da radnu i boravisnu dozvolu.
Sad ozbiljno
Vjeruj mi na riječ, 15 godina sam u CH i ako ja za 15 godina boravka ovdje kažem da neke stvari ne štimaju i nevaljaju onda stvarno neke stvari ne štimaju i nevaljaju.
Kakva plaća i kakav kvalitet života. Ovdje na forumu je mnogo puta opisano kako stoje stvari u CH i kako to izgleda kad dobiješ plaću i samo je raspodijeliš dalje i to je to. A ako sam radiš i imaš ženu i dvoje djece i nedaj bože automobil a žena je kod kuće i ne radi nego je sa djecom možeš se odmah prijavit na socijalno jer sa jednom plaćom od 5000-6000 CHF ne možeš preživjeti mjesečno. Samo ti je stan 1800-2000 CHF na mjesec a gdje zdravstveno koje je nenormalno skupo pa hrana, osiguranja, kredit ili što već.
Sve u svemu naučio sam da nije bitno gdje si i koliko imaš para nego kako si se organizirao sa onim što imaš ma koliko to malo bilo i još bitnije je da si okružen ljudima koje voliš i poštuješ i koji tebe vole i poštuju. Sve ostalo je životni promašaj ili trla baba lan da joj prođe dan.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 20:17   #2043
Ako ti u Svicarskoj ne valja onda se vrati u Lijepu Nasu i budi jedan od 350.000 nezaposlenih, ili jedan od 100.000 koji rade a ne primaju placu, ili jedan od barem 200.000 onih koji dobijaju placu ispod 2.000 kuna, itd, itd, da ti ne nabrajam dalje.

Uglavnom, SRETAN SI jer tvoja obitelj zivi od samo jedne place a ako hoces vise, odi u manje mjesto gdje je stanarina niza, neka se zena zaposli, itd, itd, barem u Svicarskoj ima raznih mogucnosti.

U Hrvatskoj NEMA MOGUCNOSTI.

Jesi skuzio ili ti trebam crtati??????
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 20:23   #2044
[QUOTE=MaliZeleni10;31949323]'Ako ti u Svicarskoj ne valja onda se vrati u Lijepu Nasu i budi jedan od 350.000 nezaposlenih, ili jedan od 100.000 koji rade a ne primaju placu, ili jedan od barem 200.000 onih koji dobijaju placu ispod 2.000 kuna, itd, itd, da ti ne nabrajam dalje.

Uglavnom, SRETAN SI jer tvoja obitelj zivi od samo jedne place a ako hoces vise, odi u manje mjesto gdje je stanarina niza, neka se zena zaposli, itd, itd, barem u Svicarskoj ima raznih mogucnosti.

U Hrvatskoj NEMA MOGUCNOSTI.'

Ili budi jedan od onih koji pola godine ništa ne rade a 5 mjeseci rade zimmer frei i žive u kućerini na moru...Ovo je klasika onoga 'trava je uvijek zelenija na drugoj strani.' Nit je HR takav crnjak, nit je Švica diznilend, mada objektivno svi znamo koja država ima bolju organizaciju i mogućnosti.
croatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:06   #2045
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ako ti u Svicarskoj ne valja onda se vrati u Lijepu Nasu i budi jedan od 350.000 nezaposlenih, ili jedan od 100.000 koji rade a ne primaju placu, ili jedan od barem 200.000 onih koji dobijaju placu ispod 2.000 kuna, itd, itd, da ti ne nabrajam dalje.

Uglavnom, SRETAN SI jer tvoja obitelj zivi od samo jedne place a ako hoces vise, odi u manje mjesto gdje je stanarina niza, neka se zena zaposli, itd, itd, barem u Svicarskoj ima raznih mogucnosti.

U Hrvatskoj NEMA MOGUCNOSTI.

Jesi skuzio ili ti trebam crtati??????
Zivi?? Prije preziviljava.
Ali ne isplati se raspravljati.
Ugodan dan zelim.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:06   #2046
[QUOTE=croatino;31949451]
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
'Ako ti u Svicarskoj ne valja onda se vrati u Lijepu Nasu i budi jedan od 350.000 nezaposlenih, ili jedan od 100.000 koji rade a ne primaju placu, ili jedan od barem 200.000 onih koji dobijaju placu ispod 2.000 kuna, itd, itd, da ti ne nabrajam dalje.

Uglavnom, SRETAN SI jer tvoja obitelj zivi od samo jedne place a ako hoces vise, odi u manje mjesto gdje je stanarina niza, neka se zena zaposli, itd, itd, barem u Svicarskoj ima raznih mogucnosti.

U Hrvatskoj NEMA MOGUCNOSTI.'

Ili budi jedan od onih koji pola godine ništa ne rade a 5 mjeseci rade zimmer frei i žive u kućerini na moru...Ovo je klasika onoga 'trava je uvijek zelenija na drugoj strani.' Nit je HR takav crnjak, nit je Švica diznilend, mada objektivno svi znamo koja država ima bolju organizaciju i mogućnosti.

Bast tako kako si rekao.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 17:40   #2047
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Zivi?? Prije preziviljava.
Ali ne isplati se raspravljati.
Ugodan dan zelim.
Isplati se raspravljati, za to forum i postoji, za raspravu.

Ti dobijes 5.000 franaka i s time samo prezivljavas??

Daj molim te, pa nisam ja dijete, ja znam racunati a i zivio sam u vise drzava pa mogu reci da tvoja izjava nimalo ne drzi vodu.

Jer 5.000 franaka je velika svota s kojom se moze puno ako je pravilno rasporedis, pitanje je da li je ti znas pravilno rasporediti???

Po mojoj gruboj racunici mislim da ti moze mjesecno ostati barem 1.000 franaka za staviti sa strane ako ne pretjerujes sa trosenjem, ako pretjerujes, jebiga, nece ti biti dosta niti 10.000 franaka mjesecno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:29   #2048
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Isplati se raspravljati, za to forum i postoji, za raspravu.

Ti dobijes 5.000 franaka i s time samo prezivljavas??

Daj molim te, pa nisam ja dijete, ja znam racunati a i zivio sam u vise drzava pa mogu reci da tvoja izjava nimalo ne drzi vodu.

Jer 5.000 franaka je velika svota s kojom se moze puno ako je pravilno rasporedis, pitanje je da li je ti znas pravilno rasporediti???

Po mojoj gruboj racunici mislim da ti moze mjesecno ostati barem 1.000 franaka za staviti sa strane ako ne pretjerujes sa trosenjem, ako pretjerujes, jebiga, nece ti biti dosta niti 10.000 franaka mjesecno.

jesi ti covjece normalan? 5000 za cetveroclanu obitelj je nista. kako ti uopce pada na pamet govorit o necemu o cemu nemas blage veze?
__________________
straight no more
Ell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 04:11   #2049
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Isplati se raspravljati, za to forum i postoji, za raspravu.

Ti dobijes 5.000 franaka i s time samo prezivljavas??

Daj molim te, pa nisam ja dijete, ja znam racunati a i zivio sam u vise drzava pa mogu reci da tvoja izjava nimalo ne drzi vodu.

Jer 5.000 franaka je velika svota s kojom se moze puno ako je pravilno rasporedis, pitanje je da li je ti znas pravilno rasporediti???

Po mojoj gruboj racunici mislim da ti moze mjesecno ostati barem 1.000 franaka za staviti sa strane ako ne pretjerujes sa trosenjem, ako pretjerujes, jebiga, nece ti biti dosta niti 10.000 franaka mjesecno.
Cekaj, mi sada moramo razjasniti sto je to plata, tj.kako je tumaciti.

Mi ovdje neznamo kolika nam je plata, imamo bruto platu ali koliko cemo dobiti poreza, tocemo znati tocno tek za 2 godine, sada ga placamo prema neto zaradi od prije.

Kazes 5000 franaka, to je kao da u HR imas 3500 kuna mozda i manje, evo kako. Cetvoro u obitelji, stan 1500-2000 franaka, zdrastveno 1000. koliko ti je ostalo.?

U CH nepostoji u placi stavka dodatak za topli obrok ili put, to sve placas sam pa stanuj gdje zelis.Kilogram mesa na veliko od 10 franka a u malim pakovanjima 30+ franaka za kilogram.200 grama salame 4+ franaka Trajni aparatic za korekciju zuba kod djeteta kosta 10.000 franka(bez troska ako je mozda potrebno izvaditi zub i sl. a postupak traje oko 3 godine).
Moji lijekovi na mjesec kostaju skorom 400 franaka,recimo privih 500franaka( u godini) placam ja a ostalo po 10%.Ako te strefi bolnica, dan kosta 500+ franka, tvojih je 10% do 700 franaka, znaci onih od prije 500 franaka(netko je umjesto tih 500 dabi dobio jevtinije osiguranje uzeo da placa sam 1500 franaka) , plus 700 je vec fina suma,a to je za jednu osobu koja zaglavi u bolnici recimo. Putnih troskova do bolnice i transport i sl. toga ovdje nema.
Ako nemozes po njihovim tablicama skinuti mnogo pa ostane solidan neto, onda si obrao bostan kada dobijes 10.000 +franaka poreza. Ima ovdje i dobrih stvari ali treba biti pametan i to koristiti.

A vidi vraga, pa i ta struja se nekad treba platiti, pretplata za TV/radio je mislim kosta preko 70 franaka( zena mi je ministar finasija u kuci) i oko toga ona se stara.Markiza za msece za vrecicu od 35 litara je 2 franka, 60 litara 4 franaka, 120 litaqra mislim 8.
Ako neplatis racun za bilo sto, druga opomena ide u ured za dugove gdje se sve biljezi, ako ti bilo koji papir treba, trebas posao traze izvadak u zadje dvije godine iz tog ureda pa ti nemoj placati.

Iduci put cu naci kolike su kazne u prometu, pada da vidis kako je ovdje sve pod spagu.
Sve je propisano, dobijes drugo dijete znase do koliko brat i sestra mogu biti u jednoj sobi, poslije trazi stan i sl.ako nemas nema papira za boravak.

Evo za koji mjesec nam istjece "registacija" za bicikl u petom mjesecu kupuju se markice za tekucu godinu), nasa cetiri pacikla dodju 20 franaka

Jedino sto je dobro u ovoj zemlji jeste to, da nikog nikad nije zabolio zub, cim ti reknu cjenu popravke ili vadjenja on doslovce prestane boliti, govorim vam iz iskustva
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 21:56   #2050
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Isplati se raspravljati, za to forum i postoji, za raspravu.

Ti dobijes 5.000 franaka i s time samo prezivljavas??

Daj molim te, pa nisam ja dijete, ja znam racunati a i zivio sam u vise drzava pa mogu reci da tvoja izjava nimalo ne drzi vodu.

Jer 5.000 franaka je velika svota s kojom se moze puno ako je pravilno rasporedis, pitanje je da li je ti znas pravilno rasporediti???

Po mojoj gruboj racunici mislim da ti moze mjesecno ostati barem 1.000 franaka za staviti sa strane ako ne pretjerujes sa trosenjem, ako pretjerujes, jebiga, nece ti biti dosta niti 10.000 franaka mjesecno.
E vidiš ovako misli svaki drugi hrvat u Hrvatskoj da je na zapadu pogotovo u CH ali kad dođe onda mu bude sve jasno. Pročitaj ovaj post iznad mog i bit će ti sve jasno "nadam se".
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:28   #2051
Pa sta radite onda u toj "truloj" Svicarskoj????

Bjezite glavom bez obzira.

Jebote, ispada da vi jos morat svaki mjesec dati novaca a ne da ga dobijate.

Ajde, prestanite lupati gluposti.

Zivio sam u Njemackoj dovoljno vremena da mogu reci da se sa obicnom radnickom placom moze normalno zivjeti i ustediti.

Zivio sam i u Irskoj dovoljno vremena da mogu reci da se sa obicnom radnickom placom moze normalno zivjeti i ustediti.

Svicarska je poznata kao zemlja sa visim standardom i od Njemacke i od Irske a vi tu pokusavate mene i sve druge ubijediti da se u Svicarskoj lose zivi.???

LUPATE GLUPOSTI.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 00:09   #2052
vam je sad jasno zakaj je hrvatska u k*** i tko glasa za idiote
dnhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 02:12   #2053
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa sta radite onda u toj "truloj" Svicarskoj????

Bjezite glavom bez obzira.

Jebote, ispada da vi jos morat svaki mjesec dati novaca a ne da ga dobijate.

Ajde, prestanite lupati gluposti.

Zivio sam u Njemackoj dovoljno vremena da mogu reci da se sa obicnom radnickom placom moze normalno zivjeti i ustediti.

Zivio sam i u Irskoj dovoljno vremena da mogu reci da se sa obicnom radnickom placom moze normalno zivjeti i ustediti.

Svicarska je poznata kao zemlja sa visim standardom i od Njemacke i od Irske a vi tu pokusavate mene i sve druge ubijediti da se u Svicarskoj lose zivi.???

LUPATE GLUPOSTI.
Bas to Svicarska je poznata kao zemlja sa visim standardom pd Nje.. i ostalih, bas to, nerece ti nam a koliko si ti kupovao mjesecno mesa i koliko si clanova obitelji tamo hranio?


Da sam ja ovdje sam, a godisnja palaca 70.000+ CHF( kolika mi je nekad bila), firma me salje po Evropi na montazu njihovih strojeva, sve placeno, svakih 15 dana avionska kartga do CH, ako ne to, specijalan dodatak na dnevnice i gdjeces ti to potrositi.bilo pa se spominjalo.

Gdje su ovdje novci, pozitivno je to da mi ovdje manje vise imamo svi 13tu placu( oni koji rade) pa od te place platis porez i sl. ako ti dodije u CH a vidis da u HR uskoro nece poceti zurka, dignes svoju penzion kasu( po nasem drugi stup osoguranja) koji moze i veliki iznos zavisi koliko si dugo i gdje uplacivao( odbija se od bruto place 6,6% plus toliko uplacuje firma, i na desetak i vise godina nakupi se sa kamatama 200-300.000CHF mislim na bracni par sto jevelika suma) pojavis se u HR, kupis jevtino kucu na neatraktivnom mjestu i zivotaris, kada to spizizdis to, oni koji imaju CH pass, pojave se ponov u CH i kazu, draga moja Svica ja ogladnio.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 08:59   #2054
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa sta radite onda u toj "truloj" Svicarskoj????

Bjezite glavom bez obzira.

Jebote, ispada da vi jos morat svaki mjesec dati novaca a ne da ga dobijate.

Ajde, prestanite lupati gluposti.

Zivio sam u Njemackoj dovoljno vremena da mogu reci da se sa obicnom radnickom placom moze normalno zivjeti i ustediti.

Zivio sam i u Irskoj dovoljno vremena da mogu reci da se sa obicnom radnickom placom moze normalno zivjeti i ustediti.

Svicarska je poznata kao zemlja sa visim standardom i od Njemacke i od Irske a vi tu pokusavate mene i sve druge ubijediti da se u Svicarskoj lose zivi.???

LUPATE GLUPOSTI.
ajde, možda bi bilo vrijeme da ovdje nešto napiše i netko tko nije tako ogorčen...

ja sam bauštelac, žena radi cca 40%, dvoje djece se školuju u zurichu (cca 30 km od mjesta stanovanja) i doista teško krpamo kraj s krajem...

u stvari možda i nebi bilo tako teško da nemamo dva velika kredita.

(kupili smo kuću, nismo imali toliko keša pa sam digao najveći mogući kredit koji sam mogao dobiti i uz to posudio određenu sumu od šefa tako da imam dvije velike rate mjesečno.)

uz sve to, naravno, dolaze i svi drugi računi i izdaci o kojima je ovdje na topicu riječ (stan mi je 2300chf/mjesec), nikada nismo bez auta i...ponavljam, skrpamo kraj s krajem.

(dodat ću u to krpanje i 3 - 4 odlaska kući i posjećivanje gotovo svih, meni, bitnijih rock koncerata po cijeloj švicarskoj (7-8 ih je bilo samo prošle godine), kojekakvih izložbi etc.)


meni je osobno teško za povjerovati da netko tko je dugo vremena ovdje a nema poput mene teških kredita i hrpu duga na kreditnim karticama ( ) ne da nemože lijepo i bezbrižno živjeti nego, dapače, može imati financijskih poteškoća!?



sori ali
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:30   #2055
Quote:
dnhl kaže: Pogledaj post
vam je sad jasno zakaj je hrvatska u k*** i tko glasa za idiote
Jest u pravu si samo što diaspora ima nekih ca. 500 000 glasova a ostatak su ovi domaći koji žude za zapadom i pljuju po svemu domaćem. ČAST IZUZECIMA:
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:35   #2056
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa sta radite onda u toj "truloj" Svicarskoj????

Bjezite glavom bez obzira.

Jebote, ispada da vi jos morat svaki mjesec dati novaca a ne da ga dobijate.

Ajde, prestanite lupati gluposti.

Zivio sam u Njemackoj dovoljno vremena da mogu reci da se sa obicnom radnickom placom moze normalno zivjeti i ustediti.

Zivio sam i u Irskoj dovoljno vremena da mogu reci da se sa obicnom radnickom placom moze normalno zivjeti i ustediti.

Svicarska je poznata kao zemlja sa visim standardom i od Njemacke i od Irske a vi tu pokusavate mene i sve druge ubijediti da se u Svicarskoj lose zivi.???

LUPATE GLUPOSTI.
Isto to pitanje ja postavljam ja tebi. Šta ti radiš u toj truloj Hrvatskoj kad su ti sve zemlje bolje. Skupi kofere i put pid noge pa da vidiš kako je lijepo. Lako je laprdati na forumu i sjedit na maminom i tatinom ognjištu gdje svaki dan dobiješ jelo i piće i interent pa sjedneš i onda samo otvaraš stranice divnih zapadnih zemalja i čudiš se kako je ovdje dobro a kako je tebi loše. Zamisli čak ti ni viza netreba, dođi CH evo ja te javno pozivam pred svima ovdje pa se nauživaj.
Za kraj loše i dobro su relativne stvari a ne utopija.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:38   #2057
ovako...vidim da se ovdje vodi žestoka rasprava i moram se uključiti...oba dvije strane su djelomično u pravu (i malizeleni i druga strana)...

1. dajete lake savjete malomzelenom da ode iz RH...e pa to nije tako lako, inače bi 1/3 Hrvata i 99% Bosanaca već otišlo uz RH i Bosne u CH ili bilo gdje drugdje u EU, Ameriku ili Australiju...znači prestanite davati takve savjete sa visokim tonom i isprčena nosa...

2. situacija u CH je bolja, makro i mikroekonomski....nezaposlenost je niža, sustav funkcionira i rad se cijeni... U RH je nezaposlenost visoka i ljudi teško krpaju kraj s krajem (iako postoje i ljudi u CH koji krpaju kraj s krajem, ipak žive na "boljoj nozi" nego netko u Belom Manastiru, npr. tko ne može naći posao..5 godina

3. slažem se da su mnogi u RH lijeni ali morate shvatiti da vam se ne isplati raditi za 2000 kuna mjesečno...onaj tko ima drugu alternativu i neće umrijeti od gladi neka ne traži posao i to je logično i racionalno rješenje

4. nigdje ne cvjetaju ruže...radnička klasa je uvijek radnička klasa, ma gdje god se nalazili....ali ako je netko radnik-poduzetnik, onda će mu biti dobro i u RH i u CH, sa naglaskom na ovo posljednje...samo sto su uvjeti povoljniji i normalniji za poduzetništvo u CH nego na divljem zapadu (RH)

5. radnička klasa će se uvijek osjećati lošije, loše ili u podređenom položaju u CH jer se tada nalazi pored onih bogataša, bankara i financijera...čije plaće su od 100.000 CHF, 200000 ili pola milijuna pa i na više....ili ako ste pored bogatih Rusa u CH naravno da ćete se uvijek osjećati siromašno...ž

6. ako je netko u CH, bez obiteji, i ako iznajmi neki jadni mali podstanarski stančić ili sobicu, jede samo najjeftinije, ne izlazi i ne troši, može uštedjeti sigurno 3000 ili više franaka mjesečno (ovisi što radi) ali opet to nije život...to je tipa za raditi 5 godina u CH i onda se vratit...tipično šljakerski gubitnički mentalitet....ali ponekad i dosta pragmatičan....sve u svemu bolje nego lapit doma i gledat TV

7. malizeleni...previše visiš na Internetu, na svim forumima si od Oslo do Athene....nećeš ništa napraviti tako ako samo visiš....i iskaljuješ nezadovoljstvo...ali ako ti je to ispušni ventil, i pošto je ovo demokracija, radi što želiš....u teoriji demokratskih i zapadnjačkih društava si dobro potkovan, ali jedno je teorija a drugo stvarni svijet...imaš pravo u nekim stvarima ali đabe ti je držati se teorija, treba praksa, od prakse se živi...

eto to sam samo htio reći....
linqua5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:37   #2058
Vidim da se nismo u potpunosti razumili, zelim reci da je nebitno kolika ti je placa, nego koliko su troskovi. Samo treba poceti od banalnih stvari i pitati se, koliko dodje jedno sisanje za muske(recimo da se sisamo svakih 6 tjedana) ili jedna trajna frizura za zene, kada to ovdje napisemo onda ce sve biti jasnije. Da pomognem, sisanje za muske je od 25-57 CHF, odgonetnite koliko bi to kostati za zene?
Drugo nagradno pitanje, koliko mjesecno kostaju meke lece?

Mislim da ovdje nezivim loze, cak sto mogu si priustiti sve, tri auta u kuci, uvjek jaci stroj(motor), ide se cesto dole, odplacivam svoj stan ovdje, i td. Ali da se nesto stedi ne, i zasto bi, ovo je zemlja blagostanja kako se kaze, ovdje sam dosa oda zivim a ne da zaradim i da se vratim dole.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 20:41   #2059
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Ali da se nesto stedi ne, i zasto bi, ovo je zemlja blagostanja kako se kaze, ovdje sam dosa oda zivim a ne da zaradim i da se vratim dole.
Točno to je bio moj cilj u Ch zaradit i vratit se što prije a već sam 15 godina ovdije i nikad nije bila manja mogućnost za odlazak nego sad jer u HR nemam kuću-stan-vilu i to ni najobičniju a kamo li na 5 katova, nemam ni ludi automobil od x-y franaka nego auto star 10 godina koji sam popravljam kad mogu,nema stitine nečega ušteđenog nego živim kao svaki prosječan čovjek, svako jutro na posao u pola osam a u pola sedam naveče kući i tako evo "MAŠALA 15 godina". Jednom ili dva puta u godini u HR "kao odmor" više umor, 4 tjedna u godini odmora i ni sata više, skoro svaki praznik radimo nema spajanj dana, odmor daje firma kad želi a ne kad se tebi ide i sad je zakonski tako, nema 13- plaće već 4 godine. Nije ovo nikakvo kukanje nego gola realnost onog tko hoće biti iskren i reći onako kako jest. Nemogu reći da nemam što jesti popit da nisam u toplom da nemam što obući kad imam sve to i plaća je redovna zasad (iako ih je par neisplaćenih ali eto desi se i ovdje). A sve to imaju svi koji sad pišu na internetu i koji se ovdje javljaju ma gdje bili.
Znači svugdje isto. A ako netko smatra uređenom državom to da ako neplatiš stan letiš napolje, ako neplatiš račun završiš na sudu u roku par mjeseci, za skoro mizeran prekršaj u prometu gubiš vozačku, da moiraš sam plaćati 10% svih liječničkih usluga plus bonus- koji sam plaćaš ako želiš koji može biti do 2500 CHF na godinu za odraslu osobu, to što si stranac sa balkana platiš 50% skuplje auto osiguranje, svaki dan moraš slušati hure yugo i da smo im za sve štoi im nevalja i neide mi krivi, ma jedna wunderbar utopia slobodno tko želi n ek navrati pa da vidi što je srežena država. Do 1990 bijaše jedna vladavina mraka i terora bijaše to ogavna partija a zvale se komunistička partija u socijalističkom sistemu. Ali nakon 1990 zasija svijetlo napaćenom golom i bosom narodu i ugasi se komunistička partija i dođe nam više stranačje u prekrasnom ruhu demokracije i jednakosti a sa njom i kapitalizam sistem u kom se svi mogu obogatit preko noći.
Tako bijaše i kod nas, demokracija na djelu, svi dobiše slobodu i od silne radosti neznadoše što bi s-njom.Onda im kapitalizam dade svima posao, uništi sve one komunistilke firme i na kraju svi bijahu sretni, sloboda na sve strane 400 000 nezaposlenih 999 999 umirovljenika i tako se dogodi promjena za sve koja traje i dan danas.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:08   #2060
FANCY, jesi ti sa svojim šefom vezan pupčanom vrpcom?
nemožeš naći drugi posao?
strah te uprljati ruke?

meni, hvala bogu, plaća nije mala. trudio sam se i borio i na kraju i izborio, za moje mjesto, više nego korektnu plaću, trinaesta nikada nije nedostajala, od prekovremenih godišnje skupim četrnaestu (prekovremene skupim subotama a u tim sam se subotama više puta nalizao s dečkima nego uznojio) i dva puta godišnje dobijamo premije...meni dobro.

ostavio sam davnih dana posao u čistom i toplom i otišao na bauštelu. nikada nisam požalio. osim što je trebalo vremena bilo je dosta lako otisnuti se sa dna hijerarhijske ljestvice a tada se opis radnog mjesta stubokom mijenja. nabolje.

sjediti i kukati nije dovoljno. pokaži se dobrim, pokaži volju, doškoluj se, promijeni šefa, obrni situaciju - neka šef tebe pokuša zadržati...ima načina, ima.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.