Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 15:57   #1
Dijaspora VS Hrvatska

Evo jedna tema... Nadam se da ne ne postoji.

Gdje je za vas koji ste u dijaspori i koji ste u hrv bolji život.
Osobno mislim da sve ima svoje prednosti i mane. Ali ja bih volio živjeti izvan Hrvatske jel kako je stanje ovdje, hmmm... Pa gdje može biti gore?

No ipak volio bi probati malo negdje drugdje živjeti.
Bio sam u asutraliji nekoliko mjeseci, činilo mi se dobro, zapravo super, ali ipak me je nešto vuklo doma.
Dario-d is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 00:04   #2
hrvatska svakako
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 00:20   #3
bolji je zivot definitivno u dijaspori,barem sto se mene tice...

inace preporucam svima koji imaju sansu otic,da odu.hej samo jednom se zivi,treba sve vidjet,probat.

na kraju krajeva,u hrvatsku natrag mozes uvjetk
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 09:50   #4
presel sam dosta svjeta i Brisbane mi se vidi o.k. da nije to onda bi bil Vancouver...

bok
master driller is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 10:51   #5
di je bolji život? Tamo di si sam dobroga i napraviš. Može biti i u Hrvatskoj ako si dovoljno sposoban, a manje ljubomoran/jalan/kukavan.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:08   #6
Quote:
di je bolji život? Tamo di si sam dobroga i napraviš.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:23   #7
Meni je bolje uvijek vani jer je svojevrstan test neovisnosti i snalazenja/inteligencije. Ovdje u RH kao da imam sve servirano (cak i nedjeljni rucak kod staraca ).
U RH se premalo trudim, a mozda je i stoga jer RH ne vrednuje (dodatni) trud, jer glavno je zadovoljiti minimum hm, pomalo dosadno
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:40   #8
Hmm, nakon ovih svih poskupljenja što budu bili bite će gusto
Dario-d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 04:24   #9
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
di je bolji život? Tamo di si sam dobroga i napraviš. Može biti i u Hrvatskoj ako si dovoljno sposoban, a manje ljubomoran/jalan/kukavan.
Potpuno se slazem sa time

Iako sam vani 42 godine, ne placem i nisam previse nostalgican i znadem da se nikada necu vratiti, ali vjerujem da sam ostao u Hrvatskoj da bi vjerojatno imao bolji zivot u vise smisla.

Isto recimo zivjeti/raditi bilo gdje u Evropi, je mnogo blize i jeftinije za posjetiti Hrvatsku kada se sjetis....sjecam se Graza, kojega sam volio veoma mnogo
i sproveo skoro 3 godine....do ostatka Evrope koju sam samo proputovao sa autobusnom tour, jos 1962 zajedno sa suprugom.

A da ne kazem Zagreb, gdje sam i rodjen i zivio prvih 25 godina.

I nista ne moze zamjeniti i nema povijest od zgrada,dvoraca, parkova ,koji postoje na 500-1000 godina....i dulje.

Iako i Australija ima mnogo toga razlicitoga od pustinje/divljine,do divnih razlicitih plaza "treba znati gdje se nadje mirno more" ali je velika udaljenost od svih glavnih gradova....od istoka do zapada...i sjevera i juga.

A sa druge ruke svidja mi se klima ,gdje zivim...jos da imas financiju /dosta novaca/...mozes u bilo koje doba godine po cijeloj Australiji naci mjesto da odes gdje je ugodna klima 18-30C, ili isto i po zimi mozes na skijanje, samo sta je to u 6,7,8,mjesecu.

Ali sa obzirom da su sinovi 45 & 34 godine i veoma zadovoljni ovdje, mladjiji i rodjen ovdje, smatram da je bolje radi njih....kada citam mnoge koliko se zale,i tu su onda i 4 unuka...ali moj slucaj drugaciji ja sam vec u Umirovljenju, i kada smo odlazili nisam se mislio vratiti.

Da sam danas 25 godina vjerojatno bi i mislio drugacije?, ali to je pitanje....moze se samo predpostavljati.

U svakom slucaju "politika me nije zanimala" prije odlaska i vjerojatno nebi niti danas....sta se tice "birokracije i kriminala i lagan novac, drugs" postoji svugdje na svijetu.

Pretpostavka da sam ostao u Hrvatskoj je "misljenje da sam nastavio posao koji sam imao svoju electricarsku radionicu"....i bio malo pametniji nego sam bio...sta se tice drustva i cuge.

Misljenje da bi radio uredu, sam dobio od mojega naucnika...koji je zavrsio zanat i preuzeo radionicu....i sve moje veze za posao.

Eto tako...i kako je sada moram isto biti zadovoljan, prosao sam dobar dio svijeta...kao turista, i vidio cijelu Australiju...sta je skoro nemoguce, sve preci,trajalo je par godina rasporedjeno po djelovima.

Isto tako smo vidjeli i Aziju/dio, Indoneziju/dio i Novi Zeland cijeli.

Nisam nikada mnogo mislio i imao vremena o Hrvatskoj...sve dok nisam radi bolestih prekinuo raditi i /mislio sam da ne cu radi Azbestoze zivjeti dugo/...
odmah sam 1998 po prvi puta otisao na 2 mjeseca u Hrvatsku i dio Evrope.

Sta je nazalost i zadnji puta...iskreno radi financije...radi zdravlja nisam jedan od onih koji su se obogatili, iako sam radio po 12-14 sati /7 dana u tjednu...kada god sam mogao, ali je zato druga generacija...veoma dobro u svakom pogledu.

srdacan pozdrav

vvk

:
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 10:26   #10
Eto.. ja i Vilko se konačno slažemo.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:28   #11
i ja razmisljam otic iz hr u njemacku...
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:47   #12
Quote:
trance_energy kaže: Pogledaj post
i ja razmisljam otic iz hr u njemacku...
Što ćeš tamo? Meni vele da tamo nevalja, male plaće, ni tri puta veće nego ovdje..niš da ne valja..a moraš i radit svih 8 sati.. skupo sve, čak skoro ko u Rvatskoj, ma zamisli skupinje..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:07   #13
Quote:
trance_energy kaže: Pogledaj post
i ja razmisljam otic iz hr u njemacku...
samo ti nama dodji

Willkommen in Deutschland!!
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 01:22   #14
U Australiji sam i svidjaju mi se ovdje mogucnosti koje su mi otvorene... Tu je definitivno stvar: "tko hoce, moze"
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 03:02   #15
...ka i u SAD-u..ja nikad nisan ima dojam da san hendikepiran s nečin odi a doma san to stalno mislia...
roko ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:41   #16
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
samo ti nama dodji

Willkommen in Deutschland!!
a imam neesto familije tamo...par prijatelja radi dole!! zasto ne ak se odlucim javim vam hahahahah
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 09:33   #17
Quote:
Dario-d kaže: Pogledaj post
Gdje je za vas koji ste u dijaspori i koji ste u hrv bolji život.
Osobno mislim da sve ima svoje prednosti i mane.

...

Bio sam u asutraliji nekoliko mjeseci, činilo mi se dobro, zapravo super, ali ipak me je nešto vuklo doma.
Vjecni problem. Dobro je tu i tamo. Lose je tu i tamo.

Kad se mi gastarbajteri vratimo u domovinu, tamo nam je super, svima je drago da nas vide na tri dana, mi smo na godisnjem, pa nam je odmah sve ruzicasto.

Vi kad posjetite "inozemstvo", onda vam se tu sve cini sarenije, ispegljanije i bolje.

A kad pocnu problemi integracije, vecih radnih zahtjeva, izolacija, fale ti SVI (od susjeda koji su te nekad maltretirali, do rodbine i prijatelja, do znanaca koje povremeno sretnes na Dolcu dok lijeno prevrces paradajze, a kumica se dere na tebe...)

Ovdje ti se svidi sto svakog paradajza mozes dobro ustipnut, bez da ti itko zamjeri, sve je organizirano i uredno, ako mozes platit. Ako ne mozes, nitko nece trepnut da se uselis u svoj stari ford i smrdljiv dolazis na posao. Dok stranke ne pocnu prigovoarat. Onda ces ostat bez posla...

Sori, malo sam pretjerala. Ali kao sto si rekao i sam: sve ima svoje prednosti i mane.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 02:31   #18
Quote:
U samo dvije godine šefovi Zagrebačkog holdinga uspjeli su zadužiti Zagrepčane za 4,5 milijardi kuna, stoji u izvješću o dugovima komunalnog diva. Tom iznosu svakako treba pribrojiti i dugove Grada Zagreba, vlasnika Holdinga, u iznosu od 1,8 milijardi kuna, te ugovoreni kredit od 900 milijuna kuna za gradnju stanova u Sesvetama, koji još nije realiziran. Ukupni dugovi tako se penju do 7,2 milijarde kuna (gotovo milijardu eura) ili 9000 kuna po Zagrepčaninu.
http://www.vecernji.hr/newsroom/news...15FFC1CCE87D.2

Mozete me zvati glupim bosancem, ali mi nesto nije ovdje jasno: Naime, po mojim informacijama rijec HOLDING bi trebala oznacavati firmu, (korporaciju), kompleks poduzeca... Da li me to oci varaju ili su to bijeli labudovi ili su to snjegovi bijeli, ali mi se cini da su politicari formirali nekakvo poduzece s kojim oni upravljaju bez kontrole ili da su kontrola sami sebi?

Ima li itko 3 ciste da mi ovo objasni, jer mi se to cini kako perpetum mobile ???????????
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 04:56   #19
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
A kad pocnu problemi integracije, vecih radnih zahtjeva, izolacija, fale ti SVI (od susjeda koji su te nekad maltretirali, do rodbine i prijatelja, do znanaca koje povremeno sretnes na Dolcu dok lijeno prevrces paradajze, a kumica se dere na tebe...)
A najvise onaj postar sto pemziju nosi...
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 11:00   #20
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/newsroom/news...15FFC1CCE87D.2

Mozete me zvati glupim bosancem, ali mi nesto nije ovdje jasno: Naime, po mojim informacijama rijec HOLDING bi trebala oznacavati firmu, (korporaciju), kompleks poduzeca... Da li me to oci varaju ili su to bijeli labudovi ili su to snjegovi bijeli, ali mi se cini da su politicari formirali nekakvo poduzece s kojim oni upravljaju bez kontrole ili da su kontrola sami sebi?

Ima li itko 3 ciste da mi ovo objasni, jer mi se to cini kako perpetum mobile ???????????
Nit je snjeg, nit su labudovi..

Pa je perpetum mobile, kako za koga..To što se u Zagrebu događa glede građevinske mafije, to u USA nebi mogli shvatiti. Ovako kako si naveo, na tom principu u Hrvatskoj stvari funkcioniraju. Ne 100%, ali to je prevladavajući princip.

A u ovom slučaju, isto već puno puta viđena priča..čovjek će zadužiti grad preko mjere, uz objašnjanje da se oni mogu zadužiti i puno više..jelte..Grad se izgradio, novi tramvaji, velike investicije, puno posla za razne prijatelje..Izbori dobiveni u naprijed..Bando ode, na mjesto ministra i onda eto vraže zastoja..više se ne gradi..dugovi veliki..kamate stižu..to je stara priča..nema odgovornosti.
__________________
Živi!

Zadnje uređivanje početnik do srži : 29.05.2008. at 11:54.
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.