Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 11:56   #1
Thumbs up Komentiranje stana u potkrovlju - IThe OneI

Da Vas čujem....




https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=156
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=157
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=158

Zadnje uređivanje Aoife : 09.10.2013. at 13:45. Reason: Linkovi na slike
IThe OneI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:06   #2
Hm... krovni prozori i grede su mi predobri...

cigla se super uklopila (iako mi nesto ne stima kako je tv rijesen)
radni stol mi se ovako na prvu super uklapa
i visilice iznad stola su mi fora.

sad, ne svida mi se kutna... kuhinja bi bila drugacija da je moja (iako mi je fora onaj natpis na zidu... al bas on prezentira "problem" sa stanom. sve je zasebno fora, al fali poveznice s drugim stvarima)

e, i wc mi se svida

a i balkon ima potencijala
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:28   #3
dizajn u kuhinj je sklepan na brzinu...umjesto ovih ptičica je trebalo biti nešto u stilu '50 i '60 godina, ali nam je "puko" file u photoshopu i ovo smo sklepali u dva sata jer je staklo cekalo u radioni. Pozitivno je sto ga mozemo mjenjati kad zaželimo - bude bilo uskorao, valjda...

al meni je nekak fora postalo - dječje....

stanu definitivno fali još igre, detalja, koja polica - imamo dosta velikih zidova koji zjape prazni...ali malo po malo
IThe OneI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:31   #4
zid iza tv-a je odličan, grede isto tako... sve u svemu neobičan stan koji ima potencijal
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:31   #5
Obožavam potkrovlja, stan je baš sladak i ima potencijala. Ali nisu mi jasne ove grede na podu i ukoso. Kak se provlačite do stola, jel se neko popinke na ulasku u kuhinju i ona ispred ormara s kliznim vratima. Jel to nije moglo stajat onak normalno okomito? Čak ni ne spominjem kako to izgleda nego koliko je praktično. Lusteri su mi odlični.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:39   #6
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
zid iza tv-a je odličan, grede isto tako... sve u svemu neobičan stan koji ima potencijal
+1

__________________
"I'd rather have roses on my table than diamonds on my neck." - Emma Goldman
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:41   #7
Quote:
Ali nisu mi jasne ove grede na podu i ukoso. Kak se provlačite do stola, jel se neko popinke na ulasku u kuhinju i ona ispred ormara s kliznim vratima
Grede su dio nosive konstrukcije krova - nisu se mogle micati...tj. jesu, ali za cca 40 000 kn, građevinska dozvola i par tona čelika koji bi ih zamjenio - po meni suludo.

Ko klinac sam živio u kući u potkrovlju (slično kao ovaj stan) tak da mi je to normalno.

Grede koje idu po podu služe kao svojevrsna klupica i nikad se nismo popikavali na njih - navikneš se bez problema. Ove koje idu ukoso čak ni ne smetaju toliko. Glavni prolaz u stanu je kroz kuhinju, a nije nikakav problem proći ispod višljeg djela grede koji je na cca 180cm.

Jasno je da nije idealno, ali upravo zbog toga mi je fora - nije konfekcijski, a predobar mi je feeling 110 godina starog hrasta u prostoru.

Jedino je noćna mora bilo izdizajnirati unutrašnjost ugradbenog ormara kako bi bio funkcionalan. Ali nekako smo uspjeli i u tome... greda ne smeta baš tako puno, a kao i uvijek s vremenom se navikneš i ne doživljavaš te grede..
IThe OneI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:43   #8
ja oko tv-a ne bi nista dodavala. dapace, maknula bi jos stvari (ne ove starinske detalje, vec orbitrek i zvucnike i vidljive aparate i tako )
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:47   #9
Quote:
zid iza tv-a je odličan, grede isto tako... sve u svemu neobičan stan koji ima potencijal
Hvala

bilo je još "rustikalnih" ideja da se uklope u priču stana, ali ih radnici nikako nisu mogli skontati...nažalost..
IThe OneI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:50   #10
Quote:
IThe OneI kaže: Pogledaj post
Grede su dio nosive konstrukcije krova - nisu se mogle micati...tj. jesu, ali za cca 40 000 kn, građevinska dozvola i par tona čelika koji bi ih zamjenio - po meni suludo.

Ko klinac sam živio u kući u potkrovlju (slično kao ovaj stan) tak da mi je to normalno...
Kužim. Nisam ni mislila na micanje greda, one su po meni šarm potkrovlja, nego na to kako su izvedene. Pretpostavljam da je to bio tavan i da nije bilo namljenjeno za stanovanje.

Ja bi telku drito na cigleni zid, bez ovog knaufa ili čega već. Radni stol, koliko se vidi je baš ok za ovaj prostor
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:52   #11
Quote:
ja oko tv-a ne bi nista dodavala. dapace, maknula bi jos stvari (ne ove starinske detalje, vec orbitrek i zvucnike i vidljive aparate i tako )
ma jasno...

orbitrek tj. bicikl je rugoba najveća..ali tu je iz nužde. Bavim se skijanjem, a puko mi je prednji križni u koljenu..Pošto je HZZO jako ažuran (čitaj: čekam operaciju godinu dana) moram rokati bicikl svaki dan...jbg - potreba

Zvučnici su tu da ostanu opet jbg - audiofil sam i oni ne idu nikuda ali shvačam te jer mi ije i žena prigovarala (dok se nije navikla)

Thnx na opžanjima
IThe OneI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 13:03   #12
Quote:
Pretpostavljam da je to bio tavan i da nije bilo namljenjeno za stanovanje.

Ja bi telku drito na cigleni zid, bez ovog knaufa ili čega već.
Za grede si pogodila. Stari tavanski prostor.

Telka ispada jadno na slikama, uživo je bolje (bar meni). I LED rasvjeta izgleda totalno lame na slici. uživo je puno bolje - to nam jedan od najboljih poteza - navečer samo to svijetlo radi (i eventualno pufasti luster)..

Za led nam je zezancija - Ženo pali kamin daje nekakvu toplinu. sve druge boje su za K, ali ova žuto-naranđasta je baš taman
IThe OneI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 13:42   #13
Meni je malo teško dobiti potpuni dojam ovako sa sličicama koje prikazuju svaka po mali komadić, ali sve skupa mi je nekako fora i nemam puno zamjerki. Lusteri su pun pogodak
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 13:52   #14
koliko se sjećam od prije Aoife dosta si aktivna (pretpostavljam da si teta, a ne tetak ) na forumu i svi tvoji komentari su mi bili na mjestu...mislim da sm vidio i tvoj stan (neke nove fotke) i da mi je odličan. Tak da mi tvoj komentar dosta znači - ono žena sa stilom...

daj pukni i te zamjerkice koje imaš..zanimaju me (imam i ih ja )

Thnx za lustere - ovaj pufasti je, normalno, naš ručni rad

kako sam rekao kad rješim fotić onda idu i slike sa širokokutnim objektivom..
IThe OneI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 13:58   #15
meni se sviđa. nije sve po mojoj mjeri, ali je zanimljivo. voljela bih vidjeti malo bolje fotke da se dobije pravi dojam prostora.

nedavno je bio stan od dvoje arhitekata na nekoj od onih dom emisija i isto imaju grede koje moraju preskakati. meni je to baš šarmantno. dodatnih klupica nikad dosta
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 15:21   #16
meni je prostor predivan, te grede su mi divne, ne bi mi smetale. obožavam i krovne prozore. super mi je i cigleni zid i kupaonica, ali ostalo nije po mom guštu, previše nepovezanih detalja i uzoraka. kuhinja mi je veliki promašaj. terasa ima potencijala i predivan pogled i mislim da bi uz savjetovanje na forumu mogla ispasti izvrsno. šteta što niste angažirali kvalitetnog dizajnera interijera za ovako osebujan i poseban prostor. evo link na jedan sličan http://www.studiokaras.hr/2012/07/loft.html
cicamalamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 15:35   #17
Quote:
meni je prostor predivan, te grede su mi divne, ne bi mi smetale. obožavam i krovne prozore. super mi je i cigleni zid i kupaonica, ali ostalo nije po mom guštu, previše nepovezanih detalja i uzoraka. kuhinja mi je veliki promašaj.
Drago mi je da ti se sviđa prostor.

možeš li mi primjerima dočarati nepovezane uzorke i detalje, te argumentirati situaciju oko kuhinje. Zanima me zbog čega ti je baš veeeeeeliki promašaj

anyway, puno hvala na infu
IThe OneI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 15:47   #18
po zadnjoj fotografiji, vidim da smo tu negdje susjedi : )

koliko ste zadovoljni izborom ovih tamnijih plocica u kupaonici? i sami se spremamo upustiti u renovaciju, ali nas svi odgovaraju od takvih plocica uz kadu zbog nakupljanja kamenca, pogotovo me zanima onaj uvuceni dio za odlaganje sampona i ostalog : )

ps. odakle su stol i sjedalice?


meni kutna garnitura sama po sebi nije losa. da su jastuci jednobojni bilo bi odlicno. grede su prekrasne < 3
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 16:07   #19
Evo malo detaljnije. Prozori su mi super, grede isto. Mislim da je dobra ideja zid u bijeloj cigli, ovdje mi se baš uklopio. Knauf iza televizora i još sa ledicama nije nešto što bih ja stavila, ali ne smeta, dobrih je dimenzija u odnosu na prostor i na zid, tako da tome isto dajem plus. Bilo bi bolje da ima malo manje vizualnih smetala u tom dijelu (stalci zvučnika, radijator) ali što je tu je. Mislim da si i sam spomenuo da bi se kauč i ovaj radni dio mogli riješiti bolje. Radni stol bih stavila npr neki na, kak se to kaže, skelama , dakle noge ovog ili ovog tipa, a radna stolica je uvijek problem i pitanje kompromisa u ovu ili onu stranu. Konkretnije, radna stolica bi meni letila van iz dnevne sobe , i stavila bih neku običnu stolicu koja nije "radna".
Lustere sam već spomenula, a i ova traka na vrhu sa reflektoricama je također super pogođena. Pozadina u kuhinji mi je fora, ali mi malo stvara "nered", koji u kombinaciji sa normalnim kuhinjskim neredom izgleda kao dupli nered ako kužiš što hoću reći
Kupaona mi je super, nemam zamjerki.
Ovakvom stanu mislim da ne trebaju nekakve police po zidu, ali kako kaže crvenkapica, klupica nikad dosta, em funkcionalno em da estetski malo popune neke dijelove prostora.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 16:15   #20
Quote:
cicamalamica kaže: Pogledaj post
meni je prostor predivan, te grede su mi divne, ne bi mi smetale. obožavam i krovne prozore. super mi je i cigleni zid i kupaonica, ali ostalo nije po mom guštu, previše nepovezanih detalja i uzoraka. kuhinja mi je veliki promašaj. terasa ima potencijala i predivan pogled i mislim da bi uz savjetovanje na forumu mogla ispasti izvrsno. šteta što niste angažirali kvalitetnog dizajnera interijera za ovako osebujan i poseban prostor. evo link na jedan sličan http://www.studiokaras.hr/2012/07/loft.html
pa npr. tri vrste tkanina na kutnoj, od kojih je jedna s uzorkom. onda na to još prekrivač i dekica, opet drugih materijala i boja. onda opet tkanina s drugim uzorkom na stolicama... ispod tv-a previše detalja, na stoliću ispod stakla nekakve fotografije koje zajedno sa stvarima na stolu i drugim uzorcima stvaraju vizualni nered. kuhinja mi je dosta loša. evo npr na ovoj slici http://s7.postimg.org/fjm180jzv/IMG_1004.jpg: nekako mi se čini da ste htjeli nabrijati kuhinju, a ispala je kičasta. sjajna stakla s izraženim ručkicama, u kojima se ogleda okolina, donji elementi isto sa izraženim ručkicama, samostojeći frižider mi nikako ne paše, a između prostor za napu... staklo sa šarenim motivima samo po sebi nije loše, ali nikako stilom ne odgovara ovoj kuhinji, ili jednobojno staklo, ili jednobojna kuhinja bez ručkica... na malom bočnom zidu kuhinje previše nepovezanih detalja. a sve je to skupa u vizualno povezanom prostoru koji je uz to kosih stropova i s gredama. hoću reći da je prostor sam po sebi dovoljno razigran, poseban i bogat zbog svog oblika, greda, krovnih prozora i ciglenog zida da mu ne treba dodatno kićenje i razigravanje.
cicamalamica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.