Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 21:04   #61
Imam bordo koznu garninturu,na par mesta doslo je do skidanja boje...svetlija boja je nego sto je bila,ali je jako upadljivo,jel zna neko na koji nacin da se obnovi boja? Hvala unapred
Veraradoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 12:59   #62
Ocat i soda

Haj!

Imam garnituru od prave i stolice od eko kože; garnitura je sivkasta, a stolci bež.
Dijete mi je pošaralo kemijskom i flomasterom i jedno i drugo na nekoliko mjesta. Kombinacijom sode i octa sam s prave kiže uspjela skinuti veliku većinu, ali ide jako sporo i nije sišlo sve, mada se gotovo i ne kuži, al ja vidim da to nije to.
Ova kombinacija nije djelovala na eko kožu, a da bi stvar bila bolja, na jedan stolac mi je sjela frendica u nekakvim crnim tajicama i ostale su fleke koje ne idu dolje!
Inače, probala sam stvarno svašta - kupovnih i domaćih pripravaka ( lak za kosu, aceton, alkohol, kupovna sredstva) - bez većeg uspjeha.
Kože redovito čistim vlažnim maramicama - jeftino i učinkovito!

Već dulje vrijeme tražim recept za kemijsku...
eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 12:18   #63
Quote:
eleonora kaže: Pogledaj post
Haj!

Imam garnituru od prave i stolice od eko kože; garnitura je sivkasta, a stolci bež.
Dijete mi je pošaralo kemijskom i flomasterom i jedno i drugo na nekoliko mjesta. Kombinacijom sode i octa sam s prave kiže uspjela skinuti veliku većinu, ali ide jako sporo i nije sišlo sve, mada se gotovo i ne kuži, al ja vidim da to nije to.
Ova kombinacija nije djelovala na eko kožu, a da bi stvar bila bolja, na jedan stolac mi je sjela frendica u nekakvim crnim tajicama i ostale su fleke koje ne idu dolje!
Inače, probala sam stvarno svašta - kupovnih i domaćih pripravaka ( lak za kosu, aceton, alkohol, kupovna sredstva) - bez većeg uspjeha.
Kože redovito čistim vlažnim maramicama - jeftino i učinkovito!

Već dulje vrijeme tražim recept za kemijsku...
Pokušaj s ovim
http://online.konzum.hr/products/60033270
mihaelaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 15:19   #64
imam stolce sa sjedalom od umjetne ali brušene kože, svijetle bež boje. (bili su lijeeeepii ) još nisu zaflekani. dala sam sašiti navlake kojim će se zaštititi. ali ako dođe do prljanja, kako to čudo održavati?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 13:56   #65
Quote:
eleonora kaže: Pogledaj post
Haj!

Imam garnituru od prave i stolice od eko kože; garnitura je sivkasta, a stolci bež.
Dijete mi je pošaralo kemijskom i flomasterom i jedno i drugo na nekoliko mjesta. Kombinacijom sode i octa sam s prave kiže uspjela skinuti veliku većinu, ali ide jako sporo i nije sišlo sve, mada se gotovo i ne kuži, al ja vidim da to nije to.
Ova kombinacija nije djelovala na eko kožu, a da bi stvar bila bolja, na jedan stolac mi je sjela frendica u nekakvim crnim tajicama i ostale su fleke koje ne idu dolje!
Inače, probala sam stvarno svašta - kupovnih i domaćih pripravaka ( lak za kosu, aceton, alkohol, kupovna sredstva) - bez većeg uspjeha.
Kože redovito čistim vlažnim maramicama - jeftino i učinkovito!

Već dulje vrijeme tražim recept za kemijsku...
Sa prave kože kemijsku skinula lakom za kosu.Pošpricala i čudo krpom obrisala.Negdje otislo odmah,a negdje sam morala više puta pošpricati,ali na kraju je sve otišlo.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 14:00   #66
A inače kožu čistim onim Dm-ovim bijelim spužvicama koje su ovdje već spominjane i mažem običnim mlijekom za tijelo.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 11:59   #67
Quote:
eleonora kaže: Pogledaj post
Haj!

Imam garnituru od prave i stolice od eko kože; garnitura je sivkasta, a stolci bež.
Dijete mi je pošaralo kemijskom i flomasterom i jedno i drugo na nekoliko mjesta. Kombinacijom sode i octa sam s prave kiže uspjela skinuti veliku većinu, ali ide jako sporo i nije sišlo sve, mada se gotovo i ne kuži, al ja vidim da to nije to.
Ova kombinacija nije djelovala na eko kožu, a da bi stvar bila bolja, na jedan stolac mi je sjela frendica u nekakvim crnim tajicama i ostale su fleke koje ne idu dolje!
Inače, probala sam stvarno svašta - kupovnih i domaćih pripravaka ( lak za kosu, aceton, alkohol, kupovna sredstva) - bez većeg uspjeha.
Kože redovito čistim vlažnim maramicama - jeftino i učinkovito!

Već dulje vrijeme tražim recept za kemijsku...


kod mene ide sa arf-om ili cif-om, na vlažnu spužvu i oribam
mali_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:04   #68
Izgreban kauč, dal je to moguće?

Evo prvo da napomenem, tražio sam temu ovakve vrste, ali bezuspješno, pa otvaram novu.

Dakle imam kutnu garnituru od "eko kože" već 5 godina i jućer su se na jednom mjestu pojavile pukotine. Meni moja supruga tvrdi da je to od psa koji je to izgrebao. No kao prvo pas nesmije na kauč, a to ni ne radi. Osim ako vidi plišanu igračku na njemu, onda skoči i uzme ju s njega.

Mislim meni to izgleda kao klasično pucanje neke "jeftine" zamjenske kože.

Kakva su Vaša iskustva s time, dal je to i kod Vas tako izgledalo nakon nekog vremena, i koliki je zapravo vijek trajanja eko kože?

Hvala

p.s. evo par slikica i da ona je to ljepila sa moment ljepilom da ne nastavi pucati....

http://i244.photobucket.com/albums/g...n/IMG_0652.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/g...n/IMG_0651.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/g...n/IMG_0648.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/g...n/IMG_0647.jpg
__________________
Budućnost pripada ljudima koji vjeruju u ljepotu svojih snova!!

Zadnje uređivanje Aoife : 06.02.2012. at 14:14. Reason: Prevelike slike
medeni5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 14:17   #69
Baš se na sjedećim garniturama nešto pričalo o tome

https://www.forum.hr/showthread.php?t=190188&page=26#509

Moguće da je to samo nekvalitetna eko koža
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:42   #70
Quote:
medeni5 kaže: Pogledaj post
Evo prvo da napomenem, tražio sam temu ovakve vrste, ali bezuspješno, pa otvaram novu.

Dakle imam kutnu garnituru od "eko kože" već 5 godina i jućer su se na jednom mjestu pojavile pukotine. Meni moja supruga tvrdi da je to od psa koji je to izgrebao. No kao prvo pas nesmije na kauč, a to ni ne radi. Osim ako vidi plišanu igračku na njemu, onda skoči i uzme ju s njega.

Mislim meni to izgleda kao klasično pucanje neke "jeftine" zamjenske kože.

Kakva su Vaša iskustva s time, dal je to i kod Vas tako izgledalo nakon nekog vremena, i koliki je zapravo vijek trajanja eko kože?

Hvala

p.s. evo par slikica i da ona je to ljepila sa moment ljepilom da ne nastavi pucati....

http://i244.photobucket.com/albums/g...n/IMG_0652.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/g...n/IMG_0651.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/g...n/IMG_0648.jpg

http://i244.photobucket.com/albums/g...n/IMG_0647.jpg
Evo ja ti mogu odgovoriti na pitanje. Ja sam kupila prije jedno 6-7 god dvosjed i trosjed od eko kože i sve je bilo u redu oko dvije godine, onda su se pojavile ovakve pukotine na par mjesta. Nakon godine dana garnitura se doslovno raspala i sa nje se počela ljuštiti koža, ono perutala se i otpadala sa svih mjesta pa čak i sa dvosjeda koji se rijetko koristio. Evo sad stoji prekrivena prekrivačem i čeka zamjenu za pravu kožu čim skupimo novce.
kinkinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 21:12   #71
eko koža

zanima me kojim je ljepilom ljepite...pukla nam je kutna garnitura
hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 22:09   #72
Kako čistiti anilin kožu...dakle pravu i kažu najkvalitetniju.....imam garmituru hmmm svjetlo smeđe boje (uzorak na osnovu koje sam izabrala je bio boja konjaka, a moja garnitura stigla svjetlija, ali što je tu je)....e sad ako slučajno kapne kap vode odmah postaje baš smeđa i za par minuta se posuši...ipak vidim neke flekice koje jednostavno ne znam kako očistiti. Imala sam i do sada kožu svjetlu (onako robusniju) i nju san čistila bez problema....ova je skroz fina , ali osjetljiva za poluditi......u uputstvima se spominje anilin krpa...gdje to naći.....:ne zna.
__________________
ornella
ornella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 14:51   #73
evo i meni ovih dana stiže garnitura - bijela eko koža i stolice - crna eko koža... pa malo čitam. Imate super ideja, moram to sve pokupovati (ne koristim lak za kosu... hehehe) i spremiti za hitne slučajeve :-)
Ali baby maramice uvijek imam :-)

Hvala na savjetima.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 09:20   #74
Koža

Netko je već spomenuo-razmišljajte o čišćenju i održavanju kože kao o svojoj koži.
Znači sapun ili proizvodi koji sadrže sapun u sebi ili sredstva sa neutralnim pH.

Ako imate fleku od kemijske olovke ili flomastera neutralan pH neće pomoći, onda uzeti sredstvo sa jačim pH i polako pokušati prvo na skrivenome mjestu da vidite reakciju jer svaka kože može biti drukčija.

Jače sredstvo uklanja masnoću iz kože tako da odmah nakon čišćenja premažite to mjesto sa kremom-postoje profesionalna rješenja ali opet razmišljajte kao o svojoj koži - može Nivea. Ili maramice koje svi spominju jer one čiste a i obnavljaju kožu!!!
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 11:18   #75
Naslonjač od eko kože- smrdi!

Kupila sam naslonjač od eko kože u JYSK-u, problem je što toliko smrdi da mi cijela soba bazdi na crkotinu...
Može li se to ikako spriječiti, premazati.. nešto??
U sobi su mi širom otvoreni prozori, ali ništa...
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 11:28   #76
jeli ti smrdi baš eko koža, ili smrdi iznutra naslonjača? Možda je neka životinjica crkla u naslonjaču? ako smrdi eko koža, možeš je oprati mokrom krpicom sa praškom za suđe i namazati nekom kremom, najbolje onom ua kožni kauč (npr. erdal) ali može i neko mlijeko za tijelo.
katica zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:01   #77
nama su u salonu namještaja rekli - pjena/gel za tuširanje od kokosa razrijediti u vodi i čarobna krpica. tako čiste eko kožu pa tako i ja svoje.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:07   #78
Meni su rekli: krema za tijelo ili sunčanje (jednom mjesečno). Taj dan kad namažem je sve ok, a sljedeći dan opet...
Užas.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:24   #79
ako je problem u samoj koži, onda probaj ovo. ja tako čistim i super je.

tako ovi po tapetarijama čiste eko kožu veli teta u salonu.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:31   #80
Zasto je bitno da je od kokosa?
Inace imala sam tekucinu koju sam dobila uz sofu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.