Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2011., 20:22   #181
Quote:
danii5 kaže: Pogledaj post
send
isti slučaj i kod mene:u četvrtak nam je osobna bankarica javila da šalje papire u APN, a kad sam ja nju zvala u petak da ju pitam što se događa,da nema više sredstava,čudila se i uvjeravala me da je to istina da bi njima javili u banci takvu vijest i da ne smijem vjerovati svemu što piše na internetu i u novinama.
ma to je katastrofa... isto tako su i meni govorili u petak u banci... pa toga ima samo kod nas... ali ono što mi je najzanimljivije jest da zapravo niti jedan medij nije objavio neki text u vezi prestanka subvencija... ne mislim da su trebali pisati nešto negativno, nego nekakvu obavijest, nešto, bilo šta.... ne, ništa... jasno da je u ovim trenucima vladajućima dobro da se ne sazna da su tanki sa lovom, ali na ovaj način zaustaviti ljude koji su na kraju procesa, a ostali su bez subvencija je grozno... uglavnom, ono što sam već pisao: ako proces od početka do kraja traje cca 2 mjeseca onda je ovo što su napravili vrlo nemoralno i na rubu ljudskosti, jer je puno ljudi - uključujući i mene - u pat situaciji, ili platiti odštetu prodavatelju što me košta oko 4500 EUR ili da idemo na lošijim uvjetima kredita i bez subvencije plaćati 100% ratu i tako u odnosu na subvencije izgubiti 15-20 tisuca eura... uglavnom, imam o čemu razmišljati nesanim noćima... osjećam se kao zec kojem je u šumi klopka zarobila nogu.... šta je bolje? da zec iskrvari mučeći se dugo, dugo (a ja odem u cijeloživotni kredit koji moram jer me zajebala država sa navlakuša subvencijama) ili da zecu neka divlja zvijer skrati muke (a ja da platim 4500 eur penala prodavatelju i u ovom životu da odustanem od stana)....
mirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 21:06   #182
Sad tek vidim koliko sam sretna. Uspjeli smodobiti APN i od velike nam je pomoći.
Sa APNom nismo imali nikakvih problema, ali investitor/prodavatelj - majko mila, takvi problemi da ti pamet stane. Jedva smo uopće kupili stan i još su nas prevarili za neke novce tako da sam se baš jadno i bijedno osjećala, ali sad kad ste ovo rekli, da nema više srestava APNa... da mi se dogodilo da me oni odbiju i da mi ovi uzmu novce i da ostanem bez svega pa to je da si pucaš u glavu

Ako netko kupuje stan u Samoboru - javite mi se na pp da vam kažem koga da se klonite u širokom luku da i vas ne prevare.
IzabellaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 21:12   #183
Ja razumijem vašu ljutnju, i sigurno bih bila jako razočarana da sam na vašem mjestu, ali bilo je jasno od početka da će to ovako završiti. Nitko nije mogao unaprijed znati kad će sredstva biti potrošena... Nije svaki zahtjev istog iznosa...

S obzirom da sam ja zahtjev predala u prvom tjednu subvencija, tj. još nisu izašle prve APN-ove analize, isto tako sam računala s opcijom da je puno zahtjeva otišlo odmah, i da možda neću proći. Dok je donesen Zakon bilo je jasno da će se zahtjevi primati i da će na kraju biti i neodobronih zbog sredstava (što mi je sugerirao propisan redosljed obrade kredita, a posebno se to odnosilo po meni na zadnje prijave).

Što se tiče kapare, odvjetnik vam je trebao sugerirati neku bolju opciju od nje. Dakle da se ne ide s tim, nego ste trebali pronaći opciju da je ne platite. Ja osobno nisam dala kaparu, nego smao samo potpisali ugovor s definiranim rokovima/načinima plaćanja tako da zahtjev nije prošao ne bi imala nikakvu odustatninu.

A što se tiče informiranosti bankara, tako je bilo i na početku, u dvije banke su mi rekli javiti kada krene akcija, i nikada nisu. U banci u kojoj sam dizala kredit, znala sam o procesu više od osobnog bankara, i skoro da sam ja njega vodila kroz proces a ne on mene. Da ja nisam pripremila sve dokumente vjerojatno bi me tri puta zvali da dopunim dokumentaciju jer mi on nije sve rekao odmah, ali sam ja znala što treba tako da sam mu sve iz prve donijela. Samo hoću reći da se ne možemo čuditi njima, njima je to dnevni posao, i naravno da se nikome ne žuri s informacijama, a nama je to bitna stvar (od životne važnosti) i naravno da smo informiraniji od njih.

S obzirom da je već sredina 9.mjeseca možda bi vam se isplaltilo pričekati početak 2012. i odmah prvi dan predati zahtjev. Pretpostavljam da bi se to moglo dogovoriti i s investitorima... I sam proces kupnje traje dugo pa onda nije neki problem da pričekaju
appres is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 21:12   #184
http://www.apn.hr/index.php?id=71

evo linka- objavljen je oglas o prestanku subvencioniranja...
IzabellaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 09:32   #185
ima li kakvih novosti?
Iva_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:40   #186
Ima. Ministar koji je izmislio ove subvencije je pred optuženičkom klupom i drži hitnu presicu danas. A tema sigurno nisu subvencije.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 15:15   #187
upravo smo dobili inf.iz banke...kao na nekoj listi čekanja smo...a zahtjev prema apn-u je iz banke otišao sredinom prošlog tjedna...e..sad...kako će apn odlučiti.... i uopće hoće li išta odlučiti...
mann_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:29   #188
Konačno i malo pozitivnih vijesti. Ako nije problem zanima me o kojoj banci se radi i koji dan ti je zahtjev proslijeđen u APN ? Thanks

Quote:
mann_ica kaže: Pogledaj post
upravo smo dobili inf.iz banke...kao na nekoj listi čekanja smo...a zahtjev prema apn-u je iz banke otišao sredinom prošlog tjedna...e..sad...kako će apn odlučiti.... i uopće hoće li išta odlučiti...
send is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:54   #189
Mi smo sa papirima za kredit bili gotovi u utorak a zahtjev nam je u APN-u bio u srijedu u 9h ujutro (07.09.11) kontaktirali smo preko nekih ljudi gospođu koja radi u APN-u na riješavanju zahtjeva i rečeno nam je kao svi papiri su ok ali nismo stigli na vrijeme i nismo upali, ostavit će otvoreno( tj papire kod njih) sve do petka nebili se možda vlada odlučila ustupiti još neka sredstva, čovjek u banci nam je danas javio (ZAB-a) da su dobili danas obavjest da se APN više ne prima jer su istekla sredstva te da za predmete koji su kod njih će dobit obavjest (nije naveden rok) o rješenju istih!
Moje mišljenje da svi koji su sigurni da su im papiri bili do utorka u APN-u su upali a ostali smo u banani ukoliko nam se Jadranka ne smiluje a prema evidenciji iz APN-a objavljenoj na njihovoj stranici danas to je nekih 36 mladih vjerojatno obitelji koje će ukoliko se nitko ne smiluje ili plaćat podstanarstvo i dalje ili prihvatit lihvarenje od banaka sa sto instrumenata osiguranja 14 jamaca 10 sudužnika i POVOLJNOM kamatnom stopom od 6,50%!!!!

JBG ljutio bi se ali neznam na koga........
toca27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:57   #190
da li je netko gledao jučer središnji dnevnik na rtl-u, navodno je jedna tema bila i subvencionirani krediti.
Svakako mislim da bi mediji trebali posvetiti više pažnje temi a i mi podnositelji zahtjeva trebali bi ih na to upozoriti obzirom da postoji i dalje veliki interes ljudi za ove kredite,a podosta ljudi sklopilo je nepovoljne ugovore sa izvođačima za slučaju da se ugovor ne realizira. Naime smatram da je državi sasvim svejedno da li će subvencije platiti sada ili za npr. 4 mj. u 2012., dok ljudima koji su zbog nedostatka subvencija sada u pat poziciji situacija ne može biti gora. Obzirom da je ovaj model poticanja stanogradnje postigao puni uspjeh nikome ne bi trebao biti cilj da se ovako naprasno prekine, već ga treba potaknuti i odobriti daljnja sredstva za subvencije.
kreditsubvencij is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:12   #191
S obzirom da smo žena i ja jedan od luzera koji za 1 dan nisu uspjeli, a naravno, bebač i putu itd. Kosu bi si počupali .

Mislim da se bez problema može kriviti državu / APN.
Kupovina stana je u principu najveća životna, ako nikako drugačije, financijska odluka. Samim tim moralo se je osjetno korektnije to sve postaviti prema građanima, jer je ovako samo ispalo da se igraju sa ljudskim životima, koji su se nadali, ako ne i računali život naredne 4 godine a uz pomoć APNa.

1. Banke nisu bile obaviještene do samog kraja da je gotovo, osim nekom floskulom "uskoro"
2. Sam APN kada bi se zvalo sve je bilo na temelju nagađanja... Mi smo krenuli u realizaciju kada je bilo a) ima sredstava za još mjesec i pol ili dva, da bi za 10 dana bilo b) ima sredstava za još dva tjedna, zatim par dana posle c) još do sljedećeg utorka a na kraju i opcija d) a ne, zakasnili ste... ko još danas preda...

Isto tako ne bi bilo zgorega da se netko sjeti, da se na ovaj način ne potpomažu samo građani (ko da ih briga), a ni "samo" građevinarci.
Nego i cijeli niz reakcija od stolara, trgovačkih centara s namještajem, tehnikom ili slično. A bome i banaka koje će uzeti i % kamate na kredite za uređenje. Bar pretpostavljam da će dobra većina i takve uzeti... Znam da sam ja imao u planu.

Zamislite samo da je prosjek 40-50k kn za uređenje 3s 60m2 stana. x 1500, zaboga, tu se radi o 75 mil kn potrošene robe sastrane.
Halo država? to je 15mil kn poreza + porez na dobit na kraju godine od dućana koje su prodale, Halo banke, tu je cca 7mil kn kamate na kredite za uređenje?
halo stolari? prosječna kuhinja 5-7k kn ruke stolara? 1000 stolara? Mali obrtnici? Pa makar i fušeri?

Veliki je to ciklus koliko je nešto ovako jednostavo, dobro sa prehrambeni lanac.

Al eto, na kraju nam samo ostaje forum da se žalimo jedni drugima, ili ustavna tužba ako su o prestanku morali obavijestiti i u narodnim novinama do 10.09...
Blondie65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:30   #192
Žalosno je kad se ćovjek mora osjećat usrano a ne svojom krivicom................neznam jel se nadat ili ne..........
toca27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:38   #193
U potpunosti se slažem sa Blondie 65.
I mi smo u slučaju odobrenja subvencije bili spremni na uređenje stana još ove godine uložiti cca 40 000 kn. na što ide državi Pdv, izvođačima gotovina i cijeli ciklus se pokreće od države preko trgovca do proizvođača. Osobno smatram da je ovaj model jedna od rijetkih stvari koja u RH ima svrhu i ispunjava cilj ,te nema razlog da se prekine jer u biti država se samo kroz 4 godine odriće dijela pdv dobivenog odmah prilikom realizacije ugovora o kupoprodaji.
kreditsubvencij is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:07   #194
Imam 8 zaposlenih i zavrsavamo zgradu sa 8 stanova.
I sada nastaju problemi sa APN-om jer su ljudi dali kapare za 4 stana koji su povučeni iz prodaje prije 3 mjeseca,
a sada se nemogu realizirati krediti uz poticaj.
Dovedeni smo svi skupa u zabludu a meni ne preostaje ništa drugo nego 8 ljudi koji imaju žene i dijecu poslati početkom 10 mj. na burzu jer nemamo sredstava za daljne projekte. Kupcima naravno nemogu vratiti kapare jer nismo ni krivi za razvoj ovog lošeg projekta.
liko78kiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 21:11   #195
Quote:
liko78kiko kaže: Pogledaj post
Imam 8 zaposlenih i zavrsavamo zgradu sa 8 stanova.
I sada nastaju problemi sa APN-om jer su ljudi dali kapare za 4 stana koji su povučeni iz prodaje prije 3 mjeseca,
a sada se nemogu realizirati krediti uz poticaj.
Dovedeni smo svi skupa u zabludu a meni ne preostaje ništa drugo nego 8 ljudi koji imaju žene i dijecu poslati početkom 10 mj. na burzu jer nemamo sredstava za daljne projekte. Kupcima naravno nemogu vratiti kapare jer nismo ni krivi za razvoj ovog lošeg projekta.
Ma čuj ti ovo!!! Pa kada ti prođe ugovoreni rok,stanovi su opet u prodaji, jelda, pa ti lijepo spusti cijene i naći će se kupci, možda ću i ja biti jedan od njih. Sve se da riješiti !

Više mi je žao ljudi koji su ti dali kaparu...

Zadnje uređivanje Ed Chigliak : 13.09.2011. at 21:13. Reason: dodatak
Ed Chigliak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 22:29   #196
Nas zahtjev za APN je također na čekanju, a zaprimljen prije prestanla objave...
A ZNA SE za koga cemo glasat ako nam APN bude odobren,
i za koga necemo ako ne bude odobren...

bit će nam vrlo jednostavno na ovim izborima bez obzira na predizborne kampanje....
a i obitelj ćemo nagovorit
dom1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 22:42   #197
pa jel itko (od nas koji smo predali prošli tjedan) uopće dobio ikakav odgovor od banke-ili apn?
ono...na čekanju je sve...i do kada...kažu u našoj banci da neki zahtjevi koji su u apn stigli u pon-utorak su odobreni a ostalo sve na čekanju...a kriterij tko ide dalje baš i ne postoji...ili ako postoji pitanje kakv je to kriterij1
užas...a kako je krenulo čisto sumnjam da će ovo i na godinu...nekako mi se čini da smo i mi zakasnili taj 1 dan...a oko stana se zezamo od 5 mj..i sad ode to u 1 dan!
mann_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 23:23   #198
Quote:
mann_ica kaže: Pogledaj post
pa jel itko (od nas koji smo predali prošli tjedan) uopće dobio ikakav odgovor od banke-ili apn?
ono...na čekanju je sve...i do kada...kažu u našoj banci da neki zahtjevi koji su u apn stigli u pon-utorak su odobreni a ostalo sve na čekanju...a kriterij tko ide dalje baš i ne postoji...ili ako postoji pitanje kakv je to kriterij1
užas...a kako je krenulo čisto sumnjam da će ovo i na godinu...nekako mi se čini da smo i mi zakasnili taj 1 dan...a oko stana se zezamo od 5 mj..i sad ode to u 1 dan!
mi smo predali u srijedu u apn i dobili smo inf od zene koja tam radi neslužbeno da nismo unutra, sve poslije srijede...............
toca27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 09:40   #199
Quote:
toca27 kaže: Pogledaj post
mi smo predali u srijedu u apn i dobili smo inf od zene koja tam radi neslužbeno da nismo unutra, sve poslije srijede...............
a tako sam si i mislila..... nije dobar osjećaj...ali....tako je....sad se treba zbrojiti i viditi što pametnoga dalje napraviti..jer mi smo kaparu dali..
mann_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 13:34   #200
Jel ima kakve novosti iz apn-a?
2Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.