Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2011., 14:47   #21
sada na oranici imam pet i pol tisuča sadnica batata, nije konplicirano i nije jako zahtijevna biljka, jedino je napadaju miševi ali nije strašno i njih smo več zeznuli. prodajem i sadnice i sami batat. . .
bjeli tigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:02   #22
Quote:
bjeli tigar kaže: Pogledaj post
jedino je napadaju miševi ali nije strašno i njih smo več zeznuli..
Misevi napadaju gomolje jos na oranici ili kad se vec izvade i spreme?
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:06   #23
Mi smo ove godine posadili jedno 50-tak sadnica i po izvadjenim probnim komadima cini se da ce biti dobra berba.
Kupili smo u trgovini par kila krumpira i onda jedan dio posadili u zemlju a drugi u vodu i odvajali mlade biljke kako su se pojavljivale i sadili ih u case. Ovaj drugi nacin proizvodnje sadnica (u vodi) mi se cini kao puno bolji tj. proizvodi jace korijenje i biljka brze raste
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:57   #24
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 13:25   #25
Quote:
Sundarananda kaže: Pogledaj post
Sad je već kasno da počneš sam uzgajati sadnice
Ivan Šulog jedan je od najvećih privatnih uzgajivača batata u HR i prodaje sadnice.
Već 4 godine uzgajam batat i većinu sadnica sam proizvedem ostatak dokupim od Šuloga, ako te bilo što zanima pitaj njega lik proizvodi ogromne količine za izvoz. Samo ukucaj u Google Šulog d.o.o.

POzdrav, ove godina sma kupio 4 sadnice batata samo za probu i svi su odusevljeni ali posto su sadnice dosta skupe jer iz planiram sljedece godine posaditi vise... Zanima me kako uzgojiti vlastite sadnice....
joksimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 18:01   #26
Quote:
joksimm kaže: Pogledaj post
POzdrav, ove godina sma kupio 4 sadnice batata samo za probu i svi su odusevljeni ali posto su sadnice dosta skupe jer iz planiram sljedece godine posaditi vise... Zanima me kako uzgojiti vlastite sadnice....
Kupiš u trgovini, pustiš da isklija, i onda odrežeš taj klijanac i posadiš ga. Tako mi je bar ostalo u pamćenju, jednom sam nešto na tu temu pročitala.
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 10:03   #27
Quote:
bjeli tigar kaže: Pogledaj post
sada na oranici imam pet i pol tisuča sadnica batata, nije konplicirano i nije jako zahtijevna biljka, jedino je napadaju miševi ali nije strašno i njih smo več zeznuli. prodajem i sadnice i sami batat. . .
Tigre, kolika če ti biti cijena sadnica, cirka oko 2000 komada?
jjvolvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 13:01   #28
Danas bila djelomicna berba, procjena uroda je oko 2kg po cimi (oko 40 cima). Rekordni primjerak 2.46kg

beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:07   #29
ja bi htjela kupiti plod batate pa dali ima netko zainteresiran za prodaju istoga, imam visoki šećer i to je idealna namirnica za mene, molim neka mi se javi osoba koja hoće prodati isti može i sa područja slavonije, Vukovara jer mi tamo žive starci a ja sam u ZG.

hvala.
gegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 17:57   #30
Quote:
gegi kaže: Pogledaj post
ja bi htjela kupiti plod batate pa dali ima netko zainteresiran za prodaju istoga, imam visoki šećer i to je idealna namirnica za mene, molim neka mi se javi osoba koja hoće prodati isti može i sa područja slavonije, Vukovara jer mi tamo žive starci a ja sam u ZG.

hvala.
koliko znam imas na njuskalu osobe koje prodaju batat...
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...keywords=batat
sanjalica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 18:43   #31
http://www.ekomreza.org/hr/clanak/st...taka-hrani/723

Ukoliko netko zna razloge...
laki47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 19:28   #32
Quote:
laki47 kaže: Pogledaj post
Nepismenost novinara jer batat nije spomenut
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:31   #33
Quote:
bjeli tigar kaže: Pogledaj post
sada na oranici imam pet i pol tisuča sadnica batata, nije konplicirano i nije jako zahtijevna biljka, jedino je napadaju miševi ali nije strašno i njih smo več zeznuli. prodajem i sadnice i sami batat. . .
Od kuda si ti i kako ih dostavljaš? Ima li kakav min. broj što prodaješ , zainteresirana sam pa bi probala javi na pp
petit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 22:22   #34
Quote:
petit kaže: Pogledaj post
Od kuda si ti i kako ih dostavljaš? Ima li kakav min. broj što prodaješ , zainteresirana sam pa bi probala javi na pp
Taj ti je post star 2 godine, kolko trebaš sadnica, par komada možda bum ja imao viška
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 22:52   #35
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nepismenost novinara jer batat nije spomenut
batat u prahu i stevija kao cjelovita biljka...zašto

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=200580&tx_ttnews[backPid]=866&cHash=9be7e77de6
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:42   #36
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
batat u prahu i stevija kao cjelovita biljka...zašto

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=200580&tx_ttnews[backPid]=866&cHash=9be7e77de6
Zato što sve što se koristi u prehrani mora biti ispitano i testirano. Nemreš prodavati batat u prahu i tvrditi da je ljekovit, zdrav ili bilo šta drugo ukoliko nemaš za to egzatne podatke bazirane na ispitivanju i sličnom...
To je ista stvar ko i spin da se više nebu smjela prodavati kamilica. Naravno da bu se mogla prodavati ali ne kao ljek (ljekovito bilje) nego kao čaj. Da ju prodaješ kao ljek moraš dokazati da je ljekovita...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 17:43   #37
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Taj ti je post star 2 godine, kolko trebaš sadnica, par komada možda bum ja imao viška


SAMO 2 godine ?? Nije to ništa, znam ja i puno gore kasniti u nekim stvarima
Zbilja nisam vidjela datum, malo sam se zanjela. Ajd vidi ak bude viška, probala bi a ni sama ne znam sa koliko. Molim te daj mi savjet: ja sam oko Zagreba pa je takva i klima, računam na neke "nemani" u zemlji koje bi mi mogle koju sadnicu pojesti, pa ako se koja sasuši, pa ako .... Možda 10-tak? Uostalom koliki je "urod" od jedne sadnice. Vjerovatno puno više znaš - pročitala sam način za uzgoj sadnice: uzmeš cijeli batat i staviš ga u vodu (ii mokru zenlju) i on počne puštati flance. Odvojiš flance i zasebno ih posadiš i oni ojačaju i spremni su za sadnju. Jel to može ići na ovaj način?:ne
petit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 19:16   #38
Quote:
petit kaže: Pogledaj post
SAMO 2 godine ?? Nije to ništa, znam ja i puno gore kasniti u nekim stvarima
Zbilja nisam vidjela datum, malo sam se zanjela. Ajd vidi ak bude viška, probala bi a ni sama ne znam sa koliko. Molim te daj mi savjet: ja sam oko Zagreba pa je takva i klima, računam na neke "nemani" u zemlji koje bi mi mogle koju sadnicu pojesti, pa ako se koja sasuši, pa ako .... Možda 10-tak? Uostalom koliki je "urod" od jedne sadnice. Vjerovatno puno više znaš - pročitala sam način za uzgoj sadnice: uzmeš cijeli batat i staviš ga u vodu (ii mokru zenlju) i on počne puštati flance. Odvojiš flance i zasebno ih posadiš i oni ojačaju i spremni su za sadnju. Jel to može ići na ovaj način?:ne
Ja ga još nisam sadio. Prije dva mjeseca sam ga stavio u teglicu s vodom i potjero je 5 mladica, jedna je več nekih 2 metra dugačka tako da računam da bu od toga bar desetak pelcera. Sadit ču max 5 jer nemam ni previše mjesta za njeg. A ako ovako nastavi rasti do sadnje bu mi zauzeo pola sobe. Tako da ako naletiš kupi jedan komad i samo s njim u vodu i do 5 mjeseca bu mladica za sadnju. U vodi nek je 2/3 gomolja...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:40   #39
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ja ga još nisam sadio. Prije dva mjeseca sam ga stavio u teglicu s vodom i potjero je 5 mladica, jedna je več nekih 2 metra dugačka tako da računam da bu od toga bar desetak pelcera. Sadit ču max 5 jer nemam ni previše mjesta za njeg. A ako ovako nastavi rasti do sadnje bu mi zauzeo pola sobe. Tako da ako naletiš kupi jedan komad i samo s njim u vodu i do 5 mjeseca bu mladica za sadnju. U vodi nek je 2/3 gomolja...
Molim te daj napiši kako iz mladica dođeš do pelcera - jel po mladici izbijaju pelceri (zelene biljčice) ili nešto drugo. možda bolje da ti ipak uzgojiš što više viška pelcera jer se ja u moj uspjeh ne bi kladila
petit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 15:43   #40
Quote:
petit kaže: Pogledaj post
Molim te daj napiši kako iz mladica dođeš do pelcera - jel po mladici izbijaju pelceri (zelene biljčice) ili nešto drugo. možda bolje da ti ipak uzgojiš što više viška pelcera jer se ja u moj uspjeh ne bi kladila
Po filmićima i forumima mladice koje su potjerale iz gomolja se odrežu na pelcere od nekih desetak centimetara i ponovno stave u vodu i nakon par dana bi trebale pustiti korjen. Nakon što se okorjene sade se u zemlju ali ne okomito nego pod kutem da večina pelcera bude pod zemljom. Sadnja u zemlju kad je sigurno da nebu više mraza...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.