Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2008., 10:26   #81
Draga mi se nedavno raspitivala jer ima nekog, kako ona kaže, drlog nakita. Rekli su joj 45-50kn/gram za 14 karatno. "Novo" im je 180-220 kn/gram. To ti vrijedi za Osijek, dalje ti ne znam.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 12:10   #82
Stavi na google "otkup zlata" i pitaj redom koliko ti nude.

Smije li se prodati u Sloveniji (tj. da li je legalno izvoziti zlato)? Nije daleko a navodno se dobije više.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 19:55   #83
objesiš o vrat i evo ti legale
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 18:52   #84
Kako kupiti zlato, platinu i sl.

Imam malo novaca na banci koje želim uložiti. Ne zanimaju me dionice ni fondovi, jer smatram da je sve to vrlo nesigurno ulaganje, a želim ih ipak zaštiti od pada vrijednosti. Zanima me kupovina, zlata, platine ili drugih plemenitih materijala. Može li me netko uputiti kako se to radi, da li preko hrvatskih banaka, brokera ili sl. Može li se zlato kupiti direktno u inozemstvu(švici). Da li kupovati zlato pa ga zabetonirati u podrum kuće :-), ili kupiti samo vrijednosni papir koji dokazuje vlasništvo. Molim mišljenje i savjet iskusnih i dobroinformiranih forumaša.
dioptrija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 19:35   #85
https://www.forum.hr/showthread.php?p...95#post9958995
https://www.forum.hr/showthread.php?p...79#post9976779
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 01:54   #86
Masimo, hvala na odgovoru. ja bih htjela kupiti fizičko zlato, jer ne vjerujem puno u papir o vlasništvu. Maravno, u mirna vremena sve funkcionira, ali što ako?! Međutim, tvoj odgovr se odnosi na inozemstvo. Po svemu sudeći mi u Hrvatskoj nemamo tu mogućnost. Da li netko ima iskustvo sa ovom problematikom? Postoji firma u Sloveniji, vjerojatno i u Austriji kod koje se zlato može kupiti, ali carina na uvoz u Hrvatsku je 30%. Za ostale metale plaća se i pdv ??? Da li postoji legalan način da se ovo izbjegne? Možda da kupim zlato na firmu?
dioptrija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 08:05   #87
Quote:
dioptrija1 kaže: Pogledaj post
Masimo, hvala na odgovoru. ja bih htjela kupiti fizičko zlato, jer ne vjerujem puno u papir o vlasništvu. Maravno, u mirna vremena sve funkcionira, ali što ako?! Međutim, tvoj odgovr se odnosi na inozemstvo. Po svemu sudeći mi u Hrvatskoj nemamo tu mogućnost. Da li netko ima iskustvo sa ovom problematikom? Postoji firma u Sloveniji, vjerojatno i u Austriji kod koje se zlato može kupiti, ali carina na uvoz u Hrvatsku je 30%. Za ostale metale plaća se i pdv ??? Da li postoji legalan način da se ovo izbjegne? Možda da kupim zlato na firmu?
Telefon u ruke i pitaj dilere u Sloveniji, ili gde vec, sto ti sve treba, da bi kupila zlato - znam, da se u SLoveniji ne placa nikakav porez na zlato - stavi to sto si kupila u djep i vrati se u RH i nikom nista, as simple as that.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 08:17   #88
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
Telefon u ruke i pitaj dilere u Sloveniji, ili gde vec, sto ti sve treba, da bi kupila zlato - znam, da se u SLoveniji ne placa nikakav porez na zlato - stavi to sto si kupila u djep i vrati se u RH i nikom nista, as simple as that.
U djep? Pa zar ce kupiti zlatni prsten?
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 23:18   #89
Nazvala sam ih, postoji mogućnost da kupim zlato u Sloveniji, pa da ga ostavim tamo u sefu. ili da ga švercam doma :-(. Kod prodaje zlata, ista procedura. Da li netko zna kakvo je stanje u Hrvatskoj? Da li se očekuju promjene po pitanju regulacije prometa zlatom i drugim metalima?
dioptrija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 23:23   #90
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
U djep? Pa zar ce kupiti zlatni prsten?
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
Telefon u ruke i pitaj dilere u Sloveniji, ili gde vec, sto ti sve treba, da bi kupila zlato - znam, da se u SLoveniji ne placa nikakav porez na zlato - stavi to sto si kupila u djep i vrati se u RH i nikom nista, as simple as that.
i ne mislim kupovati tone toga, ali svejedno, ne volim si priuštivati stres na granici bez potrebe. da sam neki tip od rizika, onda vjerojatno i ne bih kupovala zlato, nego ulagala u fondove, kaj ne?
dioptrija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 01:19   #91
Pa zlatni prsten moze staviti na prst, zar ne?

Na internetu je tezko nekoga savjetovati, jer ne znam tvoju situaciju, ciljeve, tolerancu, itd. Gledaj, ako se na granici ne zelis stresirati i stvarno moras platiti carinu u visini 30%, a zlato mozes ostaviti u trezoru u Sloveniji, napravi to. U tom slucaju bi radije izabrao sef u nekoj velikoj banci nego sef firme gde kupujes. Ta druga varianta meni smrdi na nealocirano zlato bez obzira sto oni kazu; na taj nacin je pocelo bankarstvo ali to je vec druga tema. Cak i kod prve variante (sef u banci) postoji neki mali riziko (npr. netko moze provaliti sef) ali jebi ga nista nije 100%. Zlato ti u pricipu mogu pokrasti bilo gde ga drzis. Ali nije losa ideja imati nesto kapitala i van granice drzave u kojoj zivis, ali to opet zavisi o tvojoj situaciji.

Ne znam koliko zlata ti to mislis kupiti ali cijena kile zlata je recimo 17.000 Eura. To ti dode 30 x 1ounce takvih novcica (evo ti kako izgleda 1ounce Kruggerand). Lako se to moze staviti u par djepa traparica.




I jedno bitno pitanje: Dali si sigurna, da na zlato moras platiti 30% carine?
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 18:27   #92
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
Pa zlatni prsten moze staviti na prst, zar ne?

Na internetu je tezko nekoga savjetovati, jer ne znam tvoju situaciju, ciljeve, tolerancu, itd. Gledaj, ako se na granici ne zelis stresirati i stvarno moras platiti carinu u visini 30%, a zlato mozes ostaviti u trezoru u Sloveniji, napravi to. U tom slucaju bi radije izabrao sef u nekoj velikoj banci nego sef firme gde kupujes. Ta druga varianta meni smrdi na nealocirano zlato bez obzira sto oni kazu; na taj nacin je pocelo bankarstvo ali to je vec druga tema.

Možeš li mi objasniti što to znači nealocirano zlato?

Cak i kod prve variante (sef u banci) postoji neki mali riziko (npr. netko moze provaliti sef) ali jebi ga nista nije 100%. Zlato ti u pricipu mogu pokrasti bilo gde ga drzis. Ali nije losa ideja imati nesto kapitala i van granice drzave u kojoj zivis, ali to opet zavisi o tvojoj situaciji.

Ne znam koliko zlata ti to mislis kupiti ali cijena kile zlata je recimo 17.000 Eura. To ti dode 30 x 1ounce takvih novcica (evo ti kako izgleda 1ounce Kruggerand). Lako se to moze staviti u par djepa traparica.

pa da, i kilogram se može lako prenijeti, sad me samo još zanima kako se tretira transfer novca u inozemstvo? ali pretpostavljam da to ne znaš pošto ne živiš ovdje.





I jedno bitno pitanje: Dali si sigurna, da na zlato moras platiti 30% carine?
razgovarala sam sa slovencima, oni su mi to rekli, trebala bih provjeriti, ali čini mi se da je to točno.
dioptrija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 12:06   #93
Tih 30% je trošarina i ona se plaća uz carinu i PDV.
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 00:32   #94
Otkup lom zlata

gdje i kako se u zagrebu može najpovoljnije prodati zlato (povoljno za mene)? po kojoj cijeni?
tnx
Tyler_Durden01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 13:47   #95
ajde, ajde, sigurno netko zna...
Tyler_Durden01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 14:38   #96
a da nazoves banku?
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:01   #97
Zlato u kojem obliku? Lom zlato (stari nakit), dukati ili pak pločice zlata sa žigom?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 21:33   #98
nedavno sam gledao i vidio da sad daju više za lom zlato tj. 50% od cijene. gledao kod konzuma u vukovarskoj. bilo prije 2 mjeseca , neznam sada.

naše banke ne posluju s zlatom, pitao tada (bar ne za smrtnike)
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 01:17   #99
imam ogrlicu od zlata..nekih 30ak grama. bijelo+žuto zlato... nije slomljena, niti išta...
Tyler_Durden01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:09   #100
Ja sam mislija da se govori o plocicama...
Heh, ovo je drugo..
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.