Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 23:40   #21
ja isto radim to nesretno, glupo "evropsko" radno vrijeme (zapravo, službeničko ...od 9-17 ...dakle od doma odem poslije 8 a vratim se tek prije 18) ...tak da radnim danom ručam na poslu ono kaj si donesem od doma (pon-uto su to uglavnom ostanjki od nedjelje, za srijedu i četvrtak,obično dan prije, navečer doma skuham kakav čušpajz ili tjesteninu s nečim, pa na poslu podgrijem, a u petak odem na ili naručim iz dostave ribice ili lignje) ...ali zato u subotu hodočastim na plac; napunim košaru sa svakakvim ljepotama i dobrotama... subotnji ručak je nekakvo povrće nabrzaka ili jetrica ili friško iz ribarnice ili nekaj slično, a poslije subotnjeg pospremanja, stavim popodne lonac sa juhom na polagano kuhanje i gledam telku ...u nedjelju se bacim na "pošteni ručak" koji je dobar komad posla cijelo prijepodne, klopa se nakon poljoprivredne emisije (kaj god vi svi o tome mislili, ali uz TV kalendar - najbolji domači TV proizvod ) ...a sve kaj ostane se rasporedi za ->->->vidi gore pon-uto ...(lonac juhe je uglavnom dosta za cjeli tjedan, uz male intervencije čušpajzima sredinom tjedna )
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:46   #22
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
@ja i bash ja

svaka čast na trudu
sve je tak domaće i miriši...

ja bi još samo dodala: domaći kruh

hvala na komplimentu
a kaj se kruha tiće - u mojoj kući se jako malo jede - samo sa namazima i raznim gulaš-juhama, tak da 2 privatne pekare i 3 dućana u mojoj zgradi te superkonzum u susjedstvu više nego zadovoljavaju našu potrebu za friškim hrskavim kruhom ...stari ili ne ostane ili se samelje za prezle , tak da bi svaki trud oko domaćeg kruha bil čisto bacanje vremena i energije






nego, AFRODITA69 ...jel' to bio samo teaser ili imaš i ti nešta za pridometnuti na temu nedjeljnog ručka ? strašno si velika purgerica na nekim topicima, a još veća kozmopolitkinja na nekim drugim ...pa da te vidimo : jel kuhaš, mikrovaluješ ili naručuješ kinesko ?

kakve ovo vze ima s gastronomijom?
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic

Zadnje uređivanje atlantis : 07.09.2007. at 01:31. Reason: edit OT-a, nastavak kartoniram ;)
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 00:53   #23
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
neki ne vise doma po cijele dane pa bas i nemaju vremena satima nakuhavati objede
Jap, a mora se nešto i ulovit
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:10   #24
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
zar i ti sine brute?
osjetim miris perja u zraku...

low-kicker
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje atlantis : 07.09.2007. at 01:32. Reason: nije vam ovo kokosinjac ;)
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:22   #25
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
kod nas doma bas i nema jer mama nazalost zna raditi i vikendom, a ovi drugi su nesposobni. i kad mama napravi, ja to slabo jedem jer bas i ne volim zafrige, tijesto, meso i sve ono sto moji hoce da jedu, a ono sto ja skuham pristaje jesti jedino mama. ja zivim odvojeno i ne pravim si nedjeljom nista drugacije nego inace, mozda skuham nesta malo za unaprijed pa da se ne moram gnjavit' dok su predavanja, ali inace ne jedem meso, a nisam tip za kolace (radije cokolada ili sladoled, tu i tamo napravim palacinke...ali nekako radije to vrijeme potrosim s nekim tko mi je drag pa opusteno negdje sjednemo) pa kod mene nema puno petljanja, ono sto kuham kuham dosta kratko (uglavnom povrce, riba i zitarice)...osim kad se igram pa isprobavam nesta novo ili kad pravim musaku i umake (stavim xx vrsta povrca pa to sve treba sjeckat') - onda je nered u kuhinji cijeli dan. cesto improviziram pa pokupim ono sto imam bez da kupujem nesta novo jer em sto mi se dosta toga kvari jer sam sama pa ne uspijem pojesti em sto cesto nemam para za sve one stvari koje bih voljela kupiti da nesta pristojno napravim.

moja teta inace pravi bas te tradicionalne ruckove nedjeljom, sve fino, potrudi se i uvijek napravi kolac i bude pun stol pa nekad skoknem tamo za promjenu. al' ne bas zbog jela, nego... skoro uvijek jedem sama.
ista stvar i kod mene. također živim odvojeno od svojih i samo ponekad si nešto posebno skuham nedjeljom, ali po mogućnosti da ne moram zaprljati više od dva lonca i jedne tave
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:26   #26
ja imam 2 omanja lonca, 1 tavu i 1 maaaaaali loncic u kojem mogu zagrijati 2 dcl mlijeka.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:26   #27
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
ja isto radim to nesretno, glupo "evropsko" radno vrijeme (zapravo, službeničko ...od 9-17 ...dakle od doma odem poslije 8 a vratim se tek prije 18) ...tak da radnim danom ručam na poslu ono kaj si donesem od doma (pon-uto su to uglavnom ostanjki od nedjelje, za srijedu i četvrtak,obično dan prije, navečer doma skuham kakav čušpajz ili tjesteninu s nečim, pa na poslu podgrijem, a u petak odem na ili naručim iz dostave ribice ili lignje) ...ali zato u subotu hodočastim na plac; napunim košaru sa svakakvim ljepotama i dobrotama... subotnji ručak je nekakvo povrće nabrzaka ili jetrica ili friško iz ribarnice ili nekaj slično, a poslije subotnjeg pospremanja, stavim popodne lonac sa juhom na polagano kuhanje i gledam telku ...u nedjelju se bacim na "pošteni ručak" koji je dobar komad posla cijelo prijepodne, klopa se nakon poljoprivredne emisije (kaj god vi svi o tome mislili, ali uz TV kalendar - najbolji domači TV proizvod ) ...a sve kaj ostane se rasporedi za ->->->vidi gore pon-uto ...(lonac juhe je uglavnom dosta za cjeli tjedan, uz male intervencije čušpajzima sredinom tjedna )

meni je sve slobodno vrijeme toliko dragocjeno da ga ne mislim kvariti obavezama nasih baka koje nisu radile u firmama

ak sam odmorna i od volje nije mi bed pec muffine u 10 navecer...

al ak sam koma, djaba mi sve navade...

izvadim bolonjez iz skrinje i skuham shpagete i gotovo...

ja odmorena, zeludac pun - ko da on zna koji je dan
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:35   #28
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
ja imam 2 omanja lonca, 1 tavu i 1 maaaaaali loncic u kojem mogu zagrijati 2 dcl mlijeka.
a ja jedan veliki lonac za juhe i tjesteninu, jedan mali za variva i tavu za sve ostalo
i naravno jednu džezvu da si mogu kavu popiti poslije ručka

ali super mi je nedjeljni ručak kad odem kod mame.
obično je riječ ili o juhi, kuhanom mesu i paradajz sosu ili juhi, pečenom piletu i pečenim krumpirima ili juhi, pohanoj piletini i rizi biziju

mmmmm
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:37   #29
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
jel postoji kod tebe?

kuhaš li ti svojim kćerima juhicu, pečenku, krumpire, zelenu salatu i kolač?

ili ih vodiš svojoj mami na ručak, a ovdje propovijedaš kako žene sraćkaju?
da,kod mene je tako svaki dan.ne samo nedjeljom.doduse,zbog posla imamo kasne vecere koje su obilne,ala ovo opisano.a nedjeljom onda cijeli obrok,samo ranije.i da,zivim vrata do vrata sa starcima,bliska smo vrlo bliska obitelj i zasto nebi isla..moja mama ne radi,njoj je veselje kuhati cijele obroke svaki dan..da kuha samo za sebe i tatu-nema smisla,a samo zid nas dijeli!
naravno,od 95-03 kada sam zivjela udaljenije,a jedan period i vrlo udaljeno-svaki dan sam imala pecenku,salatu,i prilog.a bogme i kolac.volim hranu.volim papati fino i domace i nemam problema sa kuhanjem.no tada,vecinu(od kad su stigle kceri) nisam radila,pa je bilo puno puno lakse.eto!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:38   #30
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Stara moja, vidim da te pići nostalgija

Naravno da postoji, a koliko vidim kod mladosti koja me okružuje, postojati će i dalje.

I nema mikrovalne i tih modernih sranja, samo špaker ili gradele.

I nediljom se stavljaju one lipe pamućne salvete.

I kristalne čaše.
ne,kaj se toga tice,u tome jos uzivam kao da sam u zgu!ali pitam jer vidim da se doma dosta promjenilo-a ja bez toga nebi mogla...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 01:41   #31
vidim da va ima dosta kojima to jos nekaj znaci..meni znaci jako puno i gledam cure(decke) oko mene koji ono sto pojedu,je obicno iz ulice..na dva kotaca..kakvi nedjeljni objedi..kakve vecere..kakav desert...ja bi izludjela.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 09:44   #32
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
da,kod mene je tako svaki dan.ne samo nedjeljom.doduse,zbog posla imamo kasne vecere koje su obilne,ala ovo opisano.a nedjeljom onda cijeli obrok,samo ranije.i da,zivim vrata do vrata sa starcima,bliska smo vrlo bliska obitelj i zasto nebi isla..moja mama ne radi,njoj je veselje kuhati cijele obroke svaki dan..da kuha samo za sebe i tatu-nema smisla,a samo zid nas dijeli!
naravno,od 95-03 kada sam zivjela udaljenije,a jedan period i vrlo udaljeno-svaki dan sam imala pecenku,salatu,i prilog.a bogme i kolac.volim hranu.volim papati fino i domace i nemam problema sa kuhanjem.no tada,vecinu(od kad su stigle kceri) nisam radila,pa je bilo puno puno lakse.eto!
ukratko, NE kuhas nedjeljne ruckove, a kad si kuhala, nisi radila.

okej.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:17   #33
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
jel postoji jos onaj nedjelnji rucak na vasim stolovima kao sto je to od davnina bilo...sve se mjenja naime,zene se vise ne bakcu kuhanjem a ako kuhaju sve su to neke mikrovalne sracke..postoji li jos domaca juha,pa poslje pecenka sa krumpirima,salatama,pa jos k tome kolac..onak kak se ja sjecam iz svog djetinstva..nedjeljom u 2...ili barem nedjeljom.uopce.?


kod mene postoji obavezno nedjeljom takav ručak baš zato jer ga nema prek tjedna.radimo i sve na brzaka...al zato nedjeljom je to obavezno.i volim kuhat pa se onda "iživljavam" i radim neka jela koja zahtjevaju malo više vremena i živaca. a prek tjedna su to obično špageti i neki saft, ii skuham čušpaj za dva dana....
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:20   #34
najčešće nedjeljom bude pečeni filani picek s pečenim krumpirima i kolač ....
ili pečeni odojak s krumpirima i kolač,
ili tortilje ili musaka.....eto.

e i mesna štruca također.s jajima.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:10   #35
Kod nas je poanta nedjeljnog ručka u okupljanju cijele obitelji,hrana je tu samo povod,tokom tjedna obično jedemo svak za sebe,ovisno o obavezama i vremenu dolaska kući.

Inače nije da ne volimo jesti.Obično je to klasičan ručak juha,glavno jelo+prilog+salata i desert+kava.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:14   #36
Drago mi kada vidim da se puno vas još drži te dobre stare tradicije nedjeljnog ručka. Jer nedjeljni ručak nije samo sjest i najesti se, to je i znak zajedništva obitelji to je i simbol jedinstva i potpore koju možemo naći među nama najbližima. I dok god to imamo, imamo i svoje unutarnje zadovoljstvo, imamo svoj nutarnji mir jer znamo da imamo nekoga nama bliskog na koga se uvijek možemo osloniti.

U stara vremena u nedjeljno jutro se je oblačila najbolja roba, išlo se u crkvu, poslije toga žene i djeca bi išle doma činiti ručak dok bi muževi ostali na piću i čakuli. I onda bi došao ručak, obićno malo bogatiji, obiteljske čakule, nerjetko su se na takvim objedima rješavale i obiteljske razmirice i u atmosferi blagdanskog ručka uvijek su se nalazila dobra rješenja.

Danas je ipak drugačije. Od radnog vremena do raznih interesa koji teško okupljaju obitelj na jednom mjestu. Danas i muški kuhaju, i žene odu na piće i čakulu, ali taj nedjeljnji ručak je ipak ostao ukorjenjen u nama kao nešto dobro, nešto što nam pokazuje jedinstvo obitelji, što nam pokazuje da u ovom globalnom svijetu nismo sami.

I dok god budemo imali taj osječaj pripadnosti širem krugu ljudi, dok god budemo znali da uvijek imamo nekoga sa kojim možemo podjeliti naše probleme, da imamo nekoga koji će nas uvijek saslušat, kojemu možemo otvoriti dušu kada nam je teško, dok god to budemo imali biti ćemo sretni ljudi, biti ćemo sretan narod.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:00   #37
vote for saharun
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
I dok god budemo imali taj osječaj pripadnosti širem krugu ljudi, dok god budemo znali da uvijek imamo nekoga sa kojim možemo podjeliti naše probleme, da imamo nekoga koji će nas uvijek saslušat, kojemu možemo otvoriti dušu kada nam je teško, dok god to budemo imali biti ćemo sretni ljudi, biti ćemo sretan narod.
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Danas je ipak drugačije. Od radnog vremena do raznih interesa koji teško okupljaju obitelj na jednom mjestu. Danas i muški kuhaju, i žene odu na piće i čakulu, ali taj nedjeljnji ručak je ipak ostao ukorjenjen u nama kao nešto dobro, nešto što nam pokazuje jedinstvo obitelji, što nam pokazuje da u ovom globalnom svijetu nismo sami.
Je, istina, najčešće se razmirice rješavaju za vrijeme ručka. I super je kad, bez obzira na sve, obitelj sjeda za isti stol i objeduje istu hranu. Kuhinjski stol je mjesto kojem se kad tad moramo vratiti.
A ovaj dio "danas i muški kuhaju" mi je najdraži. Koliko god da je mamina kuhinja fina, ipak mi je najukusniji nedjeljni ručak kojeg moj dragi pripremi.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 19:25   #38
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ukratko, NE kuhas nedjeljne ruckove, a kad si kuhala, nisi radila.

okej.
ja nism ni pitala dal kuhate,nego dal jos imate..nije bitno ko kuha.meni su cijeli zmoj zivot nedjeljom kuhali drugi-prvo,baka,pa mama,pa i onda kad nisam radila-mama..ali smo imali nedjeljni rucak i imat cemo ga gdje god da jesmo i bilo kada.tak to je i tak bu bilo.a ko kuha,nije bitno.poanta je u sakupljanju za stol za domacom klopom kak nekad..cega je sve manje a u usa medu amerima uopce ne.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 19:35   #39
onda je moja obitelj poput amera
__________________
Somewhere over the rainbow...
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 19:49   #40
Nitko vikendima nigdje ne ide, sa svojim dećkima/djevojkama, muževima, ženama, djecom, prijateljima

Nego trčite roditeljima??

Ja bih se jako zabrinula da mi odraslo dijete svaku nedjelju dolazi na ručak.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.