Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2007., 09:20   #81
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Baš i niste neka akcija, a?
Ja ne znam kako je kod ljudi, ali znam kako je kod psa....

Padne dole, pocne se tresti, pjena na usta...mora ga se primiti da ne udara glavom u beton ili sl...
...nakon toga je isrcpljena i malo osamucena...kad ju pozovem, pogleda me, ali ne dolazi...samo radi krugove oko kuce...zna da joj se nesto desilo, ali ni sama ne zna sta...

...pije Phenotamin (tako nekako, ne znam tocan naziv) 100 mg, 2xdan...

...kol'ko znam, to su isto tablete za ljude, jel'da?
A vidim da ih tu ni'ko nije spomenuo...

...moja ima 45 kg i ta doza joj je dovoljna...
...ako je to za ljude, kako da ih nitko ovdje ne pije?
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:36   #82
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Baš i niste neka akcija, a?
a kakvu bi ti akciju htjeo..imas dosta podataka i na netu na sluzbenim stranicama..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:48   #83
Quote:
Glupa krava kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako je kod ljudi, ali znam kako je kod psa....
Fala

Ma gle, epi nije konkretna bolest, nego skup simptoma koji se onda prema količini, smjeru i učestalosti stavljaju u kategoriju epilepsije, a grand mal je jedna od valjda 70 vrsta...


Emmica, koje su to "službene" stranice epilepsije, molim te?

Pitao sam dal tko ima iskustva s micanjem jednog po jednog simptoma i tim naprednim načinima liječenja.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:27   #84
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Fala

Ma gle, epi nije konkretna bolest, nego skup simptoma koji se onda prema količini, smjeru i učestalosti stavljaju u kategoriju epilepsije, a grand mal je jedna od valjda 70 vrsta...


Emmica, koje su to "službene" stranice epilepsije, molim te?

Pitao sam dal tko ima iskustva s micanjem jednog po jednog simptoma i tim naprednim načinima liječenja.
upisi na google epilepsija i izbaci ti str...ne moraju sve biti na hrv.jeziku..ja sam si nasla jednu i odlicna mi je..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:30   #85
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Fala

Ma gle, epi nije konkretna bolest, nego skup simptoma koji se onda prema količini, smjeru i učestalosti stavljaju u kategoriju epilepsije, a grand mal je jedna od valjda 70 vrsta...


Emmica, koje su to "službene" stranice epilepsije, molim te?

Pitao sam dal tko ima iskustva s micanjem jednog po jednog simptoma i tim naprednim načinima liječenja.
znam ja da ima vise vrsta ,neznam sta zelis reci uopce..jel znas opce sta je grand mal i koje su joj posljedice..normalno da neke simptome mozes ublaziti ,ako pijes redovito lijekove ali imas i neke alternativne nacine..ja imam svoju "vrstu" i odlazim na preglede stalno pa se konzultiram sa svojom lijecnicom..a btw.objasnila mi je puno stvari ,kojih se drzim i ok mi je..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 02:33   #86
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
znam ja da ima vise vrsta ,neznam sta zelis reci uopce..jel znas opce sta je grand mal i koje su joj posljedice..normalno da neke simptome mozes ublaziti ,ako pijes redovito lijekove ali imas i neke alternativne nacine..ja imam svoju "vrstu" i odlazim na preglede stalno pa se konzultiram sa svojom lijecnicom..a btw.objasnila mi je puno stvari ,kojih se drzim i ok mi je..
Da, znam kaj je grand mal, al tebi valjda nije jasna podjela vrsta epilepsije s obzirom na manifeste i poziciju žarišta napadaja. Dakle, jebiga.
Dakle, ak ima ko sa parcijalnom simplex ili kompleksnom, nek se javi, jer me ful interesira koje su razlike između manifesta iste vrste epi.

Želim reć da pojedina vrsta MOŽE sadržavat XX simptoma karakterističnih za taj tip, ali i ne mora, može ih sadržavat 5 od 15 mogućih recimo. Žišku?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 10:00   #87
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Da, znam kaj je grand mal, al tebi valjda nije jasna podjela vrsta epilepsije s obzirom na manifeste i poziciju žarišta napadaja. Dakle, jebiga.
Dakle, ak ima ko sa parcijalnom simplex ili kompleksnom, nek se javi, jer me ful interesira koje su razlike između manifesta iste vrste epi.

Želim reć da pojedina vrsta MOŽE sadržavat XX simptoma karakterističnih za taj tip, ali i ne mora, može ih sadržavat 5 od 15 mogućih recimo. Žišku?
ko da ja to neznam..pa kazem ti odi kod svog neurologa i pitaj ga sta te zanima..ili posudi neku knjiga ,barem ih danas imas o epilepsiji..
inace interesiram se za svoju epi.jel nju imam ,nisam se bacala na razmatranje ostalih 70 " vrsti" da citiram tebe..jel di bi me to dovelo..i da ne kaze se VRSTA nego oblik..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 19:23   #88
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
da to znam da se operacijom uklanja to zariste ,ali ja sma mislila na to da je onda jako teska situacija..ne kuzim sta ti znaci pitanje.sta podrazumijevam pod bolest epilepsije? nema 1 vec jako puno oblika,pa cak i u budnom stanju..zato sam pitala koliko je tezak slucaj?
Pa cak i u budnom stanju? Ta osoba imala je po 30-tak napadaja dnevno u budnom stanju ..ali kracih napadaja koji bi trajali po 30-tak sec. Kako god ..bilo je neizdrzivo tako zivjeti ...dok nisu otisli van nase lijepe domovine gdje su nasli "spas" ...i cak mozda i izljecenje ...
Ljubljanska klinika ima jako dobru ekipu ljecnika koja je vec jako dobar i uigran tim ..da ne govorim da na odredjenim okupljanjima uz pacijente pozovu i bivse pacijente ..da ljudi medusobno komuniciraju ..izmjenjuju iskustva ...pomognu jedni drugima ako je to moguce ..jedna jako lijepa gesta ..jedno jako lijepo druzenje ...a za to druzenje ..koje se odvija vikendom ..ti >ljecnici VOLONTIRAJU .. kad je trebalo podmiriti racun rekli su ..." uplatite u udrugu za borbu protiv epilepsije koliko mozete" ! MA nemam rijeci ...

ima li toga kod nas?
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 20:51   #89
Quote:
Dasha kaže: Pogledaj post
Pa cak i u budnom stanju? Ta osoba imala je po 30-tak napadaja dnevno u budnom stanju ..ali kracih napadaja koji bi trajali po 30-tak sec. Kako god ..bilo je neizdrzivo tako zivjeti ...dok nisu otisli van nase lijepe domovine gdje su nasli "spas" ...i cak mozda i izljecenje ...
Ljubljanska klinika ima jako dobru ekipu ljecnika koja je vec jako dobar i uigran tim ..da ne govorim da na odredjenim okupljanjima uz pacijente pozovu i bivse pacijente ..da ljudi medusobno komuniciraju ..izmjenjuju iskustva ...pomognu jedni drugima ako je to moguce ..jedna jako lijepa gesta ..jedno jako lijepo druzenje ...a za to druzenje ..koje se odvija vikendom ..ti >ljecnici VOLONTIRAJU .. kad je trebalo podmiriti racun rekli su ..." uplatite u udrugu za borbu protiv epilepsije koliko mozete" ! MA nemam rijeci ...

ima li toga kod nas?
ima ti udruga ,poszoji,clan ti je i Bucka ona ima epilepsiju..a i na rebru imas centar za epilepsiju..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 00:31   #90
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
ko da ja to neznam..pa kazem ti odi kod svog neurologa i pitaj ga sta te zanima..ili posudi neku knjiga ,barem ih danas imas o epilepsiji..
inace interesiram se za svoju epi.jel nju imam ,nisam se bacala na razmatranje ostalih 70 " vrsti" da citiram tebe..jel di bi me to dovelo..i da ne kaze se VRSTA nego oblik..
Vrsta ili oblik, isti kurac drugi termin. Označava istu stvar. I pročitao sam dosta literature o svim oblicima epi, ovdje sam htio saznat zna li tko najnovije stvari iz PRVE RUKE, no vidim da na žalost nema takvih.

No, riječ "jel" označava sasvim nešto drugo od značenja koje si ti pokušala stavit u funkciju joj, jel. Jer nju imam, ne jel. Sa "jel" ide upitni oblik. Kad smo već kod sitničarenja.

No dobro, netko inteligentniji?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 09:39   #91
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Vrsta ili oblik, isti kurac drugi termin. Označava istu stvar. I pročitao sam dosta literature o svim oblicima epi, ovdje sam htio saznat zna li tko najnovije stvari iz PRVE RUKE, no vidim da na žalost nema takvih.

No, riječ "jel" označava sasvim nešto drugo od značenja koje si ti pokušala stavit u funkciju joj, jel. Jer nju imam, ne jel. Sa "jel" ide upitni oblik. Kad smo već kod sitničarenja.

No dobro, netko inteligentniji?
Neugodan si tip i pomalo drzak ...
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:50   #92
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Vrsta ili oblik, isti kurac drugi termin. Označava istu stvar. I pročitao sam dosta literature o svim oblicima epi, ovdje sam htio saznat zna li tko najnovije stvari iz PRVE RUKE, no vidim da na žalost nema takvih.

No, riječ "jel" označava sasvim nešto drugo od značenja koje si ti pokušala stavit u funkciju joj, jel. Jer nju imam, ne jel. Sa "jel" ide upitni oblik. Kad smo već kod sitničarenja.

No dobro, netko inteligentniji?
Da sta mislis da smo mi ovdje svi studirali epi..svatko se bori na svoj nacin,svatko ima drugaciju terapiju..ako te nesta zanima kazem ti odi kod svog neurologa..a ako mislis ovdje sitnicariti i da ne kazem sta jos bolje suti..stvarno si neugodan i bezobrazan..sta ti mislis da je sad pun forum sa tvojim oblikom epi.A iz PRVE RUKE ja sve saznam od svoga neurologa na licu mjesta ,samo mi je potrebno uzeti telefon u ruke..ovdje dolazim vise dijeliti svoje iskustvo s drugima u slicnoj situaciji..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 12:43   #93
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
Da sta mislis da smo mi ovdje svi studirali epi..svatko se bori na svoj nacin,svatko ima drugaciju terapiju..ako te nesta zanima kazem ti odi kod svog neurologa..a ako mislis ovdje sitnicariti i da ne kazem sta jos bolje suti..stvarno si neugodan i bezobrazan..sta ti mislis da je sad pun forum sa tvojim oblikom epi.A iz PRVE RUKE ja sve saznam od svoga neurologa na licu mjesta ,samo mi je potrebno uzeti telefon u ruke..ovdje dolazim vise dijeliti svoje iskustvo s drugima u slicnoj situaciji..
Nauči kaj znači termin "iz prve ruke", pa onda raspravljaj o tome.
I mogu ja bit neugodan i drzak, al ti nisi pretjerano bistra i to je činjenično stanje. Nikaj, pazite prek ceste i to.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 13:10   #94
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Nauči kaj znači termin "iz prve ruke", pa onda raspravljaj o tome.
I mogu ja bit neugodan i drzak, al ti nisi pretjerano bistra i to je činjenično stanje. Nikaj, pazite prek ceste i to.
WTF pa i nisam bistra kada sam usla u rasporavu s tobom..koji ocito imas drugih problema a ne epi..i da znam ja sta znaci termin "iz prve ruke" ali objasnila sam ti par puta sta je bolje za informacije koje ti trazis..
da imas imalo pameti znao bi da neki savjeti od nestrucnih ljudi ti mogu nanijeti vise stete nego koristi..ali WTF ti si pametan decec pa ces se sam snaci
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 13:22   #95
dobar dan dragi moji

ajmo malo smirit raspravu
može?
fala
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 13:25   #96
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
dobar dan dragi moji

ajmo malo smirit raspravu
može?
fala
ja sam smirena ali ima nekih koji izazivaju ovdje..i ne citaju postove
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 14:30   #97
Drito Konj !

Sa takvim nacinom i pristupom komunikaciji neces puno daleko stici .Prenervozan si .A ljudi sa takvom bolescu moraju biti jako smireni i strpljivi da bi se mogli hrabro nositi s njom .
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 16:23   #98
bok.evo i ja imam frendicu koja se je udala i ima epilepsiju ,i sada se rastaje ,tj on nju ostavlja jer ona ne moze zatrudnjeti ,posto ima tu bolest.da li je istina da se od te bolesti ne moze zatrudnjeti,hvala
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 18:07   #99
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
bok.evo i ja imam frendicu koja se je udala i ima epilepsiju ,i sada se rastaje ,tj on nju ostavlja jer ona ne moze zatrudnjeti ,posto ima tu bolest.da li je istina da se od te bolesti ne moze zatrudnjeti,hvala
to jos nisam cula..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 18:42   #100
Ni ja to jos nisam cula ..
PA Bucka ( voditeljica i direktorica kazalista) ima epilepsiju i javno je progovorila o njoj .
Zena ima dvoje dijece i normalan zivot !
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.